Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: BCPLAdam » czwartek, 6 czerwca 2019, 10:35

Witam chce przesłać btc na gielde ale jest to btc SPRZED forku czyli sprzed podzielenia sie na btc , bch , bsv . Czy mogę je przesłać równocześnie np korzystając z electrum ??
Czy przesylam kazdy 'fork' oddzielnie ? Chciałbym to przesłać np na binace i widzę ze btc i bch ma tam ten sam legacy adres tzn rozpoczynający się od 1 ale nie ma tam bsv (bo zostalo wyrzucone z tej giełdy) Wydaje mi sie ze jeżeli prześle btc za pomocą electrum to przesle mi tylko 'btc core' ? czy dobrze myślę ??
Ma w zwiazku z tym 3 pytania ?
1 Jaki wallet mam użyć aby przeslac bch ??
2 Czy wazna jest kolejnosc przesylania np najpierw btc potem bch itp ??
3 Czy jesli prześle btc i bch to na starym adresie zostanie mi bsv które mogę przesłać w późniejszym terminie ??

Sorki za lamerskie pytania ale nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu

Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 6 czerwca 2019, 11:06

Zależy które forki chcesz "uratować".
Najlepiej byłoby założyć 3 lekkie portfele i importować do nich priva i wysłać BCH, BSV i dopiero BTC.
BCH: https://github.com/Electron-Cash/Electron-Cash https://electroncash.org/
BSV: https://github.com/electrumsv/electrumsv https://electrumsv.io/
BTC: https://github.com/spesmilo/electrum https://electrum.org/
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: qertoip » czwartek, 6 czerwca 2019, 11:17

Przesyłasz "każdy fork" oddzielnie, dedykowanym do niego portfelem. To są zupełnie niezależne kryptowaluty.

Kolejność nie ma znaczenia ale na wszelki wypadek zrób 1) BTC 2) BCH 3) BSV - to na wypadek gdyby któryś z portfeli okazał się złośliwy.

Uważaj, żeby nie pomieszać adresów, tzn BTC tylko przesyłaj tylko na adres BTC, BCH tylko na BCH, BSV tylko na BSV.

Jeśli masz BTC w Electrum, to do BCH nawjygodniej będzie użyć klona Electron Cash https://electroncash.org/
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: KamilZ » czwartek, 6 czerwca 2019, 11:29

Jeszcze jedno.
Nie przesyłaj na giełdę dopóki nie rozdzielisz monet.
Tzn. najpierw wyślij sam do siebie różne monety na różne adresy (do których masz oczywiście private keye).

Jak już będziesz miał rozdzielone, to dopiero wysyłaj na giełdę.

Jeśli jest to kwota poniżej 200zł, to możesz spróbować jakiś portfel mobilny np. coinomi i tam zaimportować priva do każdej sieci osobno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: prezes » czwartek, 6 czerwca 2019, 11:37

Nie wiem czy gość się połapie, więc napiszę w punktach:
1. Importujesz prywatny adres do 3 lekkich portfeli BTC, BCH, BCV
2. Na każdym portfelu osobno robisz przelew do siebie na swój adres - z portfela BTC wysyłasz na nowy adres BTC w portfelu BTC, z BCH na BCH i BSV na BSV

Jak wykonasz te dwa punkty to monety masz rozdzielone i możesz sobie już je wysyłać w świat.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: BCPLAdam » sobota, 8 czerwca 2019, 11:15

Witam dziękuje wszystkim za odpowiedz. Najpierw przetransferuje btc gdyż ma największą wartość i mam zaufanie do portfela electrum a potem bch i bsv. Mam jeszcze pytanie odnośnie transferu btc: czy muszę przelać od razu cala kwotę czy mogę pierw wysłać mala ilość na probe ? Czy mogę podzielić btc i wysłać od razu na kilka adresów ? Rozumiem ze dopiero po "wyczyszczeniu" całego portfela btc mogę przystąpić do przelewu z bch itd.
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: powered » sobota, 8 czerwca 2019, 15:26

@BCPLAdam Głównie chodzi o bezpieczeństwo. Będziesz eksportował i importował klucze prywatne a te operacje trzeba przeprowadzić bezpiecznie. Najpierw musisz sprawdzić na jakich adresach masz BCH i BSV aby nie ekspotrtować niepotrzebnie kluczy z pustych adresów. Potem zaczynasz operacje od najdroższego coina (ze względów bezpieczeństwa) czyli od BTC i kończysz na najtańszym. Przelewasz BTC na inny adres i dopiero wtedy robisz export kluczy na których jest BCH. Importujesz klucze do portfela BCH. W portfelu BCH już widzisz swoje BCH i mógłbyś nic nie robić ale przelewasz je na nowy swój adres BCH.
Po co te przelewy? Aby coiny nie trzymać na adresach na których zrobiłeś eksport kluczy. Jeżeli ktoś zdobędzie klucz to przejmie te coiny.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: rav3n_pl » sobota, 8 czerwca 2019, 17:06

Faktycznie coś pozajączkowałem kolejność.
Najlepiej wysłać całe BTC na nowy portfel i sprawdzić w eksploratorze bloków że BCH i BSV nadal są na starym adresie.
Wtedy dopiero importować klucze do portfeli i przesłać forki na nowe portfele i adresy w nowych formatach. I dopiero słać wszystko na giełdy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: BCPLAdam » niedziela, 9 czerwca 2019, 16:41

Ponawiam pytanie pewnie jest ono tak oczywiste ze nikt na nie nie odpowiedział ale muszę mieć 100% pewność ze wszystko robię ok. Czy przy przesyłaniu btc mogę najpierw przesłać małą kwotę dla testu a dopiero potem właściwą kwotę oraz czy mogę to podzielić i przesłać na różne adresy.?? Oczywiście dopiero jak prześlę cala kwotę to przesyłam następną monetę czyli bch

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:37

Nie ma sensu tak robić, płacisz 2x fee.
Adresy mają sumy kontrolne, rób copy-paste i nie ma prawa się popsuć.
Możesz odpalić na raz kilka instancji Electrum na różnych walletach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyslanie btc sprzed forka na giełde

Postautor: qertoip » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 14:43

BCPLAdam pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 16:41Czy przy przesyłaniu btc mogę najpierw przesłać małą kwotę dla testu a dopiero potem właściwą kwotę oraz czy mogę to podzielić i przesłać na różne adresy.?
Tak, możesz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości