W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: tomaroc » piątek, 24 maja 2019, 12:16

Ale jakie realne zastosowanie? :o
Niszczenie monet to ma być realne zastosowanie?
Napisałem to z przekorą :-)
Nie to żebym bronił tego projektu i wcale nie uważam że będzie to bitcoin 2 czy 3.0 ale nie rozumiem też negowania inwestycji w masternoda w takiej postaci. To że nie jest to pomysł skopiowany z innych krypto (że trzymasz zablokowaną ilość monet na portfelu) uważam za pozytyw.

Tu Noda odpalasz na 1 rok, bezpowrotnie palisz określoną ilość monet a w trakcie tego czasu otrzymujesz tyle ile spaliłeś + 23% ROI - (po osiągnięciu określonej ilości, we wczesnej fazie projektu będzie to więcej). Jeśli skasujesz Noda wcześniej - nie odzyskasz tego co spaliłeś więc stabilizuje to działanie sieci oraz nie generuje ogromnej ilości monet (zablokowanych na portfelu + urobek masternode... jak w innych projektach).
Nie wdając się w szczegóły.... (zainteresowani mają linka) Node wspomaga sieć, obsługuje szybkie transakcje i transakcje shadow (piszę z pamięci..) będzie można w blokchain przechowywać dokumenty weryfikować ich autentyczność itp.

Czy ma to sens i czy oprze się konkurencji nie wiem. Można było to skupować po 30-40 satoshi z perspektywą takiego rozwoju więc się tą informacją podzieliłem. Jest moda na taki "pasywny dochód" (masternode) więc jakaś tam presja na cenę będzie. Na samym początku zaznaczyłem że jest to coin z "trzeciej półki", choć liczę że > jak x5 będzie można na nim zrobić.


PS jeszcze odnośnie palenia monet w sumie bez powodu:
https://www.binance.com/en/blog/3247544 ... -Coin-Burn
https://cryptoslate.com/eos-votes-to-bu ... inflation/

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek, 24 maja 2019, 12:58 przez tomaroc, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » piątek, 24 maja 2019, 12:29

@tomaroc To nie jakes realne zastosowanie - to żadne zastosowanie. To czysta spekulacja/hazard - chcesz inwestuj. Ale miej świadomość, że robienie masternoda, który wymaga spalenia monet to bezsens i totalny brak fundamentu. Co więcej, wg mnie to jawny dev team krzyczący: "chodźcie do nas, kto pierwszy ten się nachapie, bo spalimy monety i potem sprzedamy jak cenę sztucznie podbijemy".

Tak to działa. Aczkolwiek zapewne spekulacyjnie jest szansa na tym zarobić. Natomiast nie jest to projekt, w który warto inwestować - a na pewno nie na podstawie tego, że zrobią masternody do palenia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 24 maja 2019, 21:36

Jak ja przeczytałem tylko że Masternody spalą swoje coiny to przestałem czytać i uznałem cały projekt za scam lub piramide finansową :)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 22 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Palkers999 » sobota, 25 maja 2019, 15:35

Palkers999 pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:19 Neumark dziś jako jeden z nielicznych na Bitbay na czerwono.
Czy ten projekt warty jest obserwowania i Longterm??

Jednak warto było zakupić trochę tych tokenow . Proszę dziś jaka wartość , w sumie nie wiadomo skad.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bmwm3e92 » wtorek, 28 maja 2019, 22:37

Ktoś inwestuje w Blockchain Poland?
Jest ten token na BB, na coinpaprika bodajże i na coxi.io. Warte uwagi?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
34
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » czwartek, 30 maja 2019, 18:22

W przeciwieństwie do powszechnego poglądu kryptowaluty nie są prywatne. Są anonimowe, jednak zapis wszystkich transakcji dostępny jest publicznie. Jak jednak wygląda sprawa z tymi "rzeczywiście" prywatnymi kryptowalutami, jak Zcash, Monero czy Dash?

Najnowszy raport dotyczący Zcash sugeruje, że kryptowaluta posiada liczne problemy, które powodują, że jej prywatność jest poważnie zagrożona.

Jak zawsze, zapraszam do lektury! : https://docdro.id/LWYUZUu

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » czwartek, 30 maja 2019, 18:27

@stokarz Zrobisz raport o DASH? Bardzo ciekawy popularny projekt, przydałaby się twoja analiza :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » czwartek, 30 maja 2019, 18:36

@miso20 Hej, aktualnie pracuje nad ETH oraz jego najbliższą aktualizacją - CASPERem. Później mam zaplanowany jeszcze jeden, temat trochę nietypowy, niech jednak pozostanie to niespodzianką :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: shinya56 » czwartek, 30 maja 2019, 20:05

@stokarz
Dobra robota ! Jak nie będziesz miał pomysłu co przeanalizować to polecam NANO ;)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 17 czerwca 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: unrealandy » wtorek, 4 czerwca 2019, 11:40

Ja teraz inwestuje w monetę Teloscoin.
Jest to fork PIVX czyli typowy masternode/POS coin.
Wiem, że niektórzy z Was pewnie powiedzą, że to SCAM itd. ale jeśli dokona się research tej monety to prawdopodobnie zmienicie zdanie ;)

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: hazi » wtorek, 4 czerwca 2019, 20:49

unrealandy pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 11:40Ja teraz inwestuje w monetę Teloscoin.

Zeby czasem nie było płaczu. Jak by to był dobry coin był by na Binance. Nic na tym nie zarobisz 0 obrotów wykres taki sam praktycznie. Jak nie ma teamu japońskiego albo koreańskiego nie inwestujcie. Albo niech chociaż bedzie cześc azjatów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » wtorek, 4 czerwca 2019, 21:03

@hazi
Azjaci i Binance wyznacznikiem sukcesu? No pojechałeś.

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: hazi » wtorek, 4 czerwca 2019, 21:15

benq pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 21:03Azjaci i Binance wyznacznikiem sukcesu? No pojechałeś.


A co wolał byś zaufać ruskiej giełdzie albo polskiej? Czy ruskiemu ICO ?. Może nie wyznacznik ale obniżenie ryzyka ze zawina sie z kasa. Binance bo ataku hakerskim jakoś sie nie zwinął i kontakt z nimi był bardzo dobry.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 17 czerwca 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: unrealandy » środa, 5 czerwca 2019, 17:16

hazi pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 20:49
unrealandy pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 11:40Ja teraz inwestuje w monetę Teloscoin.

Zeby czasem nie było płaczu. Jak by to był dobry coin był by na Binance. Nic na tym nie zarobisz 0 obrotów wykres taki sam praktycznie. Jak nie ma teamu japońskiego albo koreańskiego nie inwestujcie. Albo niech chociaż bedzie cześc azjatów.
Tak ja jestem nowy w tym świecie krypto jak pewnie zauważyłeś po ilości postów (dwa pierwsze dotyczyły poszukiwań biura rachunkowego).

Aha ... rozumiem, że dokonałeś pełnego research dla każdej monety na Binance. Twierdzisz, że tylko tam są dobre coin-y ... może opowiesz coś więcej ...
nie wiem ... np. wymień monety które zostały utworzone przez deweloperów z Japoni albo Korei albo w zespole jest część azjatów (min. 2 osoby) i są umieszczone na giełdzie Binance ( w chwili obecnej jest tam 354 monet do pary BTC).

PS. Cryptopia również miała się dobrze po ataku crakierów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: frc991 » czwartek, 6 czerwca 2019, 07:51

unrealandy pisze: środa, 5 czerwca 2019, 17:16PS. Cryptopia również miała się dobrze po ataku crakierów.

Przestrzelony przykład, bo tam wolumen stanowił ułamek tego, co osiągane jest na Bajnansie. Po prostu splajtowali.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » czwartek, 6 czerwca 2019, 08:09

@hazi @unrealandy @frc991
Możecie tego nie pamiętać, ale swojego czasu była taka fajna, japońska giełda, odpowiedzialna za ponad połowę (a czasem nawet 80%) handlu BTC na całym świecie.
A imię jej Mt. Gox brzmiało - poczytajcie.
Nie ma sensu się zbytnio przywiązywać do jakiejkolwiek giełdy - choćby to był światowy lider z największymi obrotami, najlepszym interfejsem i największą ilością par walutowych.
Dywersyfikacja. Dywersyfikacja. I raz jeszcze dywersyfikacja.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 17 czerwca 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: unrealandy » czwartek, 6 czerwca 2019, 18:39

Mądrego to dobrze posłuchać :)

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: hazi » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:12

unrealandy pisze: środa, 5 czerwca 2019, 17:16Aha ... rozumiem, że dokonałeś pełnego research dla każdej monety na Binance. Twierdzisz, że tylko tam są dobre coin-y ... może opowiesz coś więcej ..


Generalnie oni wszystko sprawdzają jak ktoś scieme wali odrazu wywalaja . Wywalili Bytecoin i Bitcoin SV. Wejdz lepiej w Np.w Bittorrent , Dent , Holo , Verge , Vechain. Masz np te nawet 500 $ i to po wchodz sobie w kazde po 100 $ i trzymaj na np. Na Trezorze moze akurat bedzie pompa. Jeżeli token lub coin jest na wielu giełdach czołowych np Bittrex , Bitfinex , Huobi Global . To znaczy że to sa dobre projekty. Tam gdzie sa wieksze manipulacje tam sa oborty i mozna zarobic. Można np wyczaic gdzie bedzie doł Maximine Coin on na pewno znowu pojdzie do góry. Jest na gieldzie CoinBene dobra tez gielda. A tak wogóle co za pompa Bitcoin 2 :ugeek: :ugeek:

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 17 czerwca 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: unrealandy » czwartek, 6 czerwca 2019, 20:26

hazi pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 19:12Generalnie oni wszystko sprawdzają jak ktoś scieme wali odrazu wywalaja . Wywalili Bytecoin i Bitcoin SV. Wejdz lepiej w Np.w Bittorrent , Dent , Holo , Verge , Vechain. Masz np te nawet 500 $ i to po wchodz sobie w kazde po 100 $ i trzymaj na np. Na Trezorze moze akurat bedzie pompa. Jeżeli token lub coin jest na wielu giełdach czołowych np Bittrex , Bitfinex , Huobi Global . To znaczy że to sa dobre projekty. Tam gdzie sa wieksze manipulacje tam sa oborty i mozna zarobic. Można np wyczaic gdzie bedzie doł Maximine Coin on na pewno znowu pojdzie do góry. Jest na gieldzie CoinBene dobra tez gielda
Tak zgadzam się z Tobą odnośnie zainwestowania w rozpoznawalne monety (nadal reklama w 99%), ale czasami trzeba dać szanse tym mniej znanym (oczywiście % inwestycja mniejsza gdyż większe ryzyko).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » czwartek, 6 czerwca 2019, 21:25

hazi pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 19:12A tak wogóle co za pompa Bitcoin 2
Jaka pompa, wolumen 150k, to jedna osoba może taką "pompę" zrobić :P

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości