Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: Bit-els » piątek, 24 maja 2019, 20:10



Bardzo ważne dla tych, co generowali jakieś paper wallet z tej strony. https://walletgenerator.net

Wstrzyknięto tam złośliwy kod.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: rav3n_pl » sobota, 25 maja 2019, 01:08

Prawie rok? A co z kodem na githubie?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: Bit-els » sobota, 25 maja 2019, 07:51

@rav3n_pl kod ponoc dobry https://bithub.pl/wiadomosci/alert-bezp ... omitowane/ . w tekscie jest porównanie

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 25 maja 2019, 09:18

Strona została sprzedana nowemu właścicielowi 2 lata temu.

Podobnie jest z BitcoinPaperWallet.com - także sprzedany nowemu właścicielowi ~2 lata temu. Podejrzewam że też będzie wałek wcześniej czy później, chociaż mam nadzieję że się mylę.

Uważajcie na siebie i pobierajcie kody walletów papierowych bezpośrednio z githuba ze sprawdzonych repo, np. bitcoin.com:
git clone https://github.com/Bitcoin-com/paperwal ... in.com.git
https://github.com/Bitcoin-com/paperwal ... master.zip

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
PS.
Możecie też zaciągać walleta ode mnie, mam sforkowane legitne repo (sprawdzane manualnie) z oryginału:

https://github.com/ShadowOfHarbringer/b ... aperwallet

PS2.
Widzę teraz że ta moja to trochę stara wersja, z 2014, ale z tego co pamiętam nie było żadnych bugów do tej pory, kod jest więc solidny jak skała.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: Dopełniacz » niedziela, 26 maja 2019, 12:44

Powyższe generatory są do BCH. Nawiasem mówiąc jest to fork oryginalnego generatora do bitcoina:

https://www.bitaddress.org
https://github.com/pointbiz/bitaddress.org

!!!Uwaga!!!
Bitcoin(.)com jest znane z podszywania się pod Bitcoina (BTC), więc radzę uważać na materiały stamtąd pobierane.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 maja 2019, 13:09

Dopełniacz pisze: niedziela, 26 maja 2019, 12:44Powyższe generatory są do BCH
Nieprawda.

Generator z mojego repo jest do Bitcoin BTC, kod pochodzi z 2014 roku.
Dopełniacz pisze: niedziela, 26 maja 2019, 12:44 Bitcoin(.)com jest znane z podszywania się pod Bitcoina (BTC), więc radzę uważać na materiały stamtąd pobierane.
Bezczelne kłamstwo. Zabieraj stąd swoje wojenki BCH vs BTC. Tutaj jest mowa o działających i zaufanych walletach oraz o bezpieczeństwie.

Jak chcesz sobie podyskutować na temat różnic ideologicznych to są od tego oddzielne tematy.

Bitcoin.com jest zaufaną stroną i nie ma absolutnie żadnych dowodów na jakikolwiek scam czy podejrzane działania ze strony organizacji zarządzającej tą stroną.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 23:20

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:09Bitcoin.com jest zaufaną stroną i nie ma absolutnie żadnych dowodów na jakikolwiek scam czy podejrzane działania ze strony organizacji zarządzającej tą stroną.
Mylisz się do tej strony są ogromne zastrzeżenia jako natrętna i bezczelna tuba propagująca bch pod szyldem bitcoina. Dla osoby niedoświadczonej i początkującej zdecydowanie nie polecam tej strony z pozoru sugerującej że ma się odczynienia z stroną o bitcionie a w rzeczywistości to strona ukierunkowana na altcoina bch.

Portfel z tej strony domyślnie na pierwszym miejscu jest portfelem alta bch. Bitcoin w tym portfelu jest błędnie nazywany bitcoin core.

Jest też pewna rzecz na tej stronie która z mojego punktu widzenia zasługuje na kryminał i w mojej ocenie to oszustwo a nawet wyjątkowo bezczelne oszustwo.

Po kliknięciu "Buy Bitcion" wyskakuje tabelka która domyślnie próbuje sprzedać altcoina bch dopiero ręczne przestawienie z bch na btc pozwala zakupić bitcoina.

Osoba początkująca która znajdzie się na tej stronie myśląc że to strona o bitcoinie i skorzysta z tego portfela a później będzie chciała dokonać zakupu bitcoina intuicyjnie klikając "buy bitcoin" przez przypadek i swoja nie uwagę może kupić alta bch zamiast bitcoina. Uważam że to celowa pułapka zastawiona na nie u ważność i naiwność początkujących.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:00

redbog pisze: niedziela, 26 maja 2019, 23:20est też pewna rzecz na tej stronie która z mojego punktu widzenia zasługuje na kryminał i w mojej ocenie to oszustwo a nawet wyjątkowo bezczelne oszustwo.

Po kliknięciu "Buy Bitcion" wyskakuje tabelka która domyślnie próbuje sprzedać altcoina bch dopiero ręczne przestawienie z bch na btc pozwala zakupić bitcoina.
Ech, ale nudne ale dam radę odpowiedzieć na trzeźwo.

1. Bitcoin Cash jest także Bitcoinem, ma w nazwie "Bitcoin", więc lingwistycznie rzecz biorąc "Buy Bitcoin" może odnosić się zarówno do Bitcoin Cash jak i Bitcoin BTC. Tutaj dla pewności trzeba by się pewnie z konsultować z profesorem Miodkiem, ale raczej na pewno mam rację.

2. Nie istnieje żadna nazwa handlowa, nazwa towarowa, opatentowana nazwa ani inna nazwa, która definiuje oficjalnie wobec prawa czym jest "Bitcoin". Jest to sprawa różnic ideologicznych. Wedle dużej części osób, które popierały Bitcoina od roku 2009 i były tzw. "wczesnymi adopterami" tej waluty, to Bitcoin Cash bardziej zasługuje na miano Bitcoina zdefiniowanego wedle Whitepaperu Satoshiego Nakamoto.

3. "Bitcoin" jest jedynie potocznym określeniem językowym stosowanym przez niewyedukowane masy ludzkie do określenia waluty o tickerze giełdowym "BTC", co jest oczywiście błędem logicznym, bo waluta ta ma mało wspólnego z Bitcoinem.
Najwyraźniej używasz tej nazwy błędnie i upierasz się przy tym, bo jesteś częścią tej masy.

4. Bitcoin BTC nie jest Bitcoinem wedle definicji we whitepaperze Satoshiego Nakamoto. Tak samo jak nie jest nim Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Bitcoin Diamond, Gold, ani żaden inny Bitcoin. Żaden z Bitcoinów nie jest Bitcoinem wedle whitepaperu. Więc żaden nie ma prawa do nazwy "Bitcoin" lub wszystkie mają.

5. Określenie "Bitcoin Core" jest to próba rozróżnienia o jaki Bitcoin chodzi. Równie dobrze mogłoby być "Bitcoin BTC" ale "Bitcoin Core" odnosi się tutaj do klienta referencyjnego "Bitcoin Core", który przenosi w sobie zasady konsensusu stworzone przez firmę "Blockstream" w roku 2015 i 2016, która to zasada konsensusu tworzy łańcuch bloków obecnie w większości określany potocznie i przez media jako "Bitcoin".
Nazwa ta była powszechnie używana w latach 2015-2017, teraz jest trochę mniej popularna.

6. Stan ten jest stanem przejściowym a ticker cenowy "BTC" został przejęty przez firmę Blockstream podstępem oraz nieuczciwymi, podłymi i kłamliwymi zagraniami. Społeczność została oszukana i dała sobie wmówić że "BTC" oznacza łańcuch wyznaczony przez zasady konsensusu tworzone przez klienta "Bitcoin Core".
Ideologicznie rzecz biorąc waluta Bitcoin Core/Bitcoin BTC/Bitcoin Legacy ostatecznie utraci swoje miano waluty dominującej, a pod potocznym wyrazem "Bitcoin" ludzie będą mieli na myśli "Bitcoin Cash". Pewnie po iluś latach końcówka "Cash" zostanie porzucona i zostanie tylko "Bitcoin".

Sprawiedliwość zwycięży, jest to nieuniknione.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Paper wallet ze strony wallet generator net skompromitowany!

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:17

redbog pisze: niedziela, 26 maja 2019, 23:20Mylisz się do tej strony są ogromne zastrzeżenia jako natrętna i bezczelna tuba propagująca bch pod szyldem bitcoina.
Bo Bitcoin Cash jerst Bitcoinem.

Bezczelni to jesteście Wy, masy ludzkie o bezmyślnych zachowaniach stadnych, które uważają że jakaś śmieszna żałosna firemka "Blocksteam" z jej bandą trollów i stadem spekulacyjnych "Księżycowych dzieci Lambo" ma prawo wciskać na siłę nam, early adopterom co jest Bitcoinem a co nie.

Obrazek

Deal with it.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości