Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: WitoldC » niedziela, 26 maja 2019, 12:32

zdch pisze: niedziela, 26 maja 2019, 12:24Napisałbym, ale dostałbym minusy.
Martwisz się :?:

Tu jest coś po pl (chociaż wole przeczytać)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 maja 2019, 13:21

WitoldC pisze: niedziela, 26 maja 2019, 12:32 Martwisz się :?: [Atak 51%]
Nie było żadnego ataku 51%.

W skrócie co się dokładnie stało:
- 15 maja doszło do aktualizacji sieci Bitcoin Cash
- Już przed tym terminem na dużych giełdach zostały przygotowane Shorty, których celem było udupienie kursu Bitcoin Casha. Liczono na spadki.
- 15 maja lub nieco wcześniej ktoś wysłał monety na adres SegWit w sieci BCH (warto zaznaczyć, że sieć BCH NIE obsługuje SegWit, ale developerzy dodali w 2017 zabezpieczenie umożliwiające odzyskanie monet, jeżeli ktoś błędnie wyśle monety na adres SegWit)
- Ktoś (jakiś duży miner) spróbował ukraść te monety
- Minerzy z poola BTC.TOP zauważyli próbę kradzieży błędnie wysłanych monet na ten adres, po czym przekierowali te monety na odpowiednik adresu docelowego SegWit
- Monety są do odbioru przez ich prawowitych właścicieli, którzy posiadają oryginalny adres odbioru gotówki
- Powyższe zaskutkowało 2-blokowym re-orgiem sieci BCH, który teraz debile od propagandy nazywają "51% atakiem" LOL
- Po 15 maja została uruchomiona gigantyczna machina propagandowa, połowa ruchu na największym forum /r/btc to aktualnie boty

TL;DR: Minerzy z sieci BCH ochronili kogoś przed stratą pieniędzy, cała akcja była ustawiona, atak na cenę nie udał się, atak na sieć nie udał się, atak propagandowy właśnie trwa

Jest już widoczne, że przeciwnicy wolnej gotówki P2P dla całego świata się nas boją.

Ich argumenty robią się coraz bardziej debilne, nierealne i dotyczą coraz większych pierdół.



PS.

Miałem w ogóle o tym nie pisać bo ten atak jest niewyobrażalnie kretyński i obraża moją inteligencję.
No ale oczywiście ktoś musiał tutaj wstawić tą debilną informację, więc wypadałoby naprostować.
Naprawdę szkoda mi czasu na prostowanie takich oczywistych bzdur. Że też nie ma nikogo innego na tym forum kto to zrobiłby za mnie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: WitoldC » niedziela, 26 maja 2019, 13:39

Też mniej więcej tak zrozumiałem.
Gdzie jest napisane o tym "zaskutkowało 2-blokowym re-orgiem"?
Znasz adres o jaki chodzi lub blok w którym to się zdarzyło?

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:21Miałem w ogóle o tym nie pisać bo ten atak jest niewyobrażalnie kretyński i obraża moją inteligencję.
No ale oczywiście ktoś musiał tutaj wstawić tą debilną informację, więc wypadałoby naprostować
Lepiej po raz setny pisać jakie BTC ma wysokie fee :lol:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 maja 2019, 13:44

WitoldC pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:39 Znasz adres o jaki chodzi lub blok w którym to się zdarzyło?
Nie, nawet mnie to nie interesuje za bardzo. Tak ajk pisałem - cały temat to strata czasu, burza w szklance wody o nic.

Przejrzyj posty na /r/btc - pewnie ktoś gdzieś wkleił.
WitoldC pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:39 Lepiej po raz setny pisać jakie BTC ma wysokie fee :lol:
No, 100 to mało.

Nie wiem czy po 1000 razie do Was dotrze.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 maja 2019, 13:44 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: WitoldC » niedziela, 26 maja 2019, 13:44

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:21Nie było żadnego ataku 51%.
To jak zrobili reorg?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 maja 2019, 13:50

WitoldC pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:44 To jak zrobili reorg?
2-blokowe reorgi zdarzają się od czasu do czasu w sieci BTC jak i BCH, jest to normalne zachowanie sieci.

BTC miał 30+ blokowy reorg ostatnim razem jak był poważny bug w kodzie, tylko zapomniałem w którym roku.

W tym przypadku minerzy zrobili reorg ze względu na próbę kradzieży, ale minerzy mają prawo wybrać na którym łańcuchu będą budować. Źródło: Whitepaper Satoshiego Nakamoto, 2009.

Dodano po 28 sekundach:
PS.
Zaraz znajdę w którym roku był ten re-org.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Mam:

https://bitcoinmagazine.com/articles/bi ... 363144448/

2013, Re-org długości 24 bloków, rozpoczynający się od bloku 225430.

Przez 6 godzin sieć była podzielona na 2 łańcuchy.

PS3.
To nie jest oczywiście jedyny reorg. Było ich kilka. Ale ten najłatwiej znaleźć na google.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 maja 2019, 13:52 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: WitoldC » niedziela, 26 maja 2019, 13:52

Tyle że to był zamierzony "atak" nie przypadkowy reorg. (gdyby nie mieli mocy to by się nie udało)
O tym na BTC też coś słyszałem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 maja 2019, 13:53

WitoldC pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:52Tyle że to był zamierzony "atak" nie przypadkowy reorg
To była zamierzona obrona.

Z całym szacunkiem, ale słowa Ci się popieprzyły troszeczkę.

Jakiś miner próbował ukraść monety SegWit komuś. Minerzy z BTC.top zareagowali i obronili kogoś przed kradzieżą a monety zwrócili prawowitemu właścicielowi.

Koniec tematu.

PS.
Nie będę już odpowiadał w tym temacie, uważam to za stratę mojego cennego czasu. Lepiej go wykorzystam jak pójdę zrobić kupę albo wstawię naczynia do zmywarki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: WitoldC » niedziela, 26 maja 2019, 14:48

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:53Z całym szacunkiem, ale słowa Ci się popieprzyły troszeczkę.
Dlatego dodałem "".
Nie mówię że źle zrobili, ale jak by nie było to atak 51% tyle że cel szczytny ;)

Dodano po 50 minutach 13 sekundach:
zdch pisze: niedziela, 26 maja 2019, 12:24 @WitoldC https://blog.bitmex.com/the-bitcoin-cas ... incidents/
Że nie przeczytałem od razu, wszystko dokładnie opisane :oops:

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 20:11

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:21- Minerzy z poola BTC.TOP zauważyli próbę kradzieży błędnie wysłanych monet na ten adres, po czym przekierowali te monety na odpowiednik adresu docelowego SegWit
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:21- Powyższe zaskutkowało 2-blokowym re-orgiem sieci BCH, który teraz debile od propagandy nazywają "51% atakiem" LOL
Wiec ktoś bez problemu na sieci bch może wykonać re-org w każdej chwili według własnego widzi mi się czy ja dobrze rozumiem?
Teraz chodziło o jakąś tam niby kradzież bch wiec dzieli dobroduszni zarządcy blockchaina zareagowali. Jak jakaś giełda zostanie okradziona z bch to tez mogą liczyć na re-org?

Na razie możecie udawać że jest wszystko ok bo w końcu uchronili kogoś przed złodziejem ale czy z czasem ta dobroduszność kogoś kto w każdej chwili może wykonać re-org nie wejdzie mu za mocno i np, będzie robił re-org bo uzna że ktoś zrobił transakcje płacąc za koks a przecież koks jest nie zdrowy wiec żeby chronić zdrowie człowieka mały re-org :D
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:502-blokowe reorgi zdarzają się od czasu do czasu w sieci BTC jak i BCH, jest to normalne zachowanie sieci.

BTC miał 30+ blokowy reorg ostatnim razem jak był poważny bug w kodzie, tylko zapomniałem w którym roku.
Re-org na "żądanie" nie jest normalnym zachowaniem sieci nawet jak dotyczy uchronienia kogoś przed kradzieżą.

W bitcionie też był re-org bo cześć minerów korzystała z niewłaściwego oprogramowania i długi czas kopali jak później się okazało nie właściwą gałąź i jak się zorientowali to ją porzucili uznając swój błąd i wrócili do dalszego kopania właściwej gałęzi. Re-org na bitcoinie nie był zrobiony na widzimisię i w celu ratowania kogoś przed kradzieżą tylko po prostu się wydążył przypadkowo
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:53To była zamierzona obrona.
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:53Jakiś miner próbował ukraść monety SegWit komuś. Minerzy z BTC.top zareagowali i obronili kogoś przed kradzieżą a monety zwrócili prawowitemu właścicielowi.
Teraz zadam najważniejsze pytania z tej całej mini afery.
Czy można dokonać (jak to ty pięknie nazwałeś) zamierzonej obrony nie posiadając ponad 50% mocy?

Jeśli jest ktoś kto w każdej chwili może dokonać "zamierzonej obrony" to czy teoretycznie byłby w stanie w każdej chwili dokonać także zamierzonego ataku?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: kirucha2 » niedziela, 26 maja 2019, 20:17

nie no!!! wychodzi, ze oplacony , albo pali glupa, jakie to ma dla ciebie znaczenie, przeciez i tak cie nikt nie przekona, juz wszystko odkryles , wiesz najlepiej!!!

wszystko masz opisane wyzej, nic wiecj sie nie doda, jak z linku i dyskusji wyzej nie potrafisz sobie odpowiedzic na te pytania to i tak nie zrozumiesz

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 20:37

@kirucha2 Ty do mnie piszesz?
Ja zadałem konkretne pytania szczególnie te dwa ostatnie o tym czy ktoś posiada ponad 50% mocy i to nie jest kwestia przekonania tylko ustalenia i doprecyzowania faktów. Jeśli ktoś racjonalnie udowodni mi ze można dokonać "zamierzonej obrony" nie posadawiając ponad 50% mocy to przyznam mu racje.
kirucha2 pisze: niedziela, 26 maja 2019, 20:17nie no!!! wychodzi, ze oplacony , albo pali glupa,
Przedstaw dowody albo milcz.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: kirucha2 » niedziela, 26 maja 2019, 20:57

dowody na co? nie wiem czy ty prowokujesz czy nie masz wiedzy, moze warto wrocic do podstaw

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 21:12

@kirucha2 Oskarżyłeś mnie o bycie opłacanym lub udawaniem głupca. Wiec przedstaw dowody przez kogo jestem opłacany, i za co. Powiedz też w którym zdaniu udawałem głupca.

Jakiej nie mam wiedzy? W którym moim zdaniu zauważyłeś brak wiedzy? Ja nie jestem nie omylny i moglem popełnić jakiś błąd ale jak chcesz mi to wytknąć/po pawic to zacytuj mnie i napisz w czym się mylę.

Ty piszesz jakieś ogólniki że prowokuje że nie mam wiedzy że warto mi wrócić do podstaw ale niczego nie precyzujesz przez to odnoszę wrażenie ze ty sam prowokujesz pustą gadką i po prostu trolujesz.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 maja 2019, 21:13 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 26 maja 2019, 21:13

Też uważam, że blokowanie ataku 51 to sukińsyństwo plastikowe :shock:
Sie ma możliwości to sie atakuje, a sie nie ma to sie nie blokuje, bo to zjaeżdża komuną!
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 21:21

@KryptoBanita Po prostu nie należało by tego nazywać atakiem 51% bo słowo atak kojarzy się z czymś złym i panuje przekonanie ze atakiem żeby to można uznać za atak trzeba zrobić coś złego np. ukraść.

Atak 51% należało by nazywać posiadaniem 51% lub użyciem ponad 51% Ktoś kto posiada ponad 51% może przecież być dobrym ziomeczkiem i np. zapobiegać kradzieżom :lol:
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 maja 2019, 21:29 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 26 maja 2019, 21:25

A jak Dash blokuje demokrację... Se mi ne podoba...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 maja 2019, 21:29

redbog pisze: niedziela, 26 maja 2019, 20:11 Wiec ktoś bez problemu na sieci bch może wykonać re-org w każdej chwili według własnego widzi mi się czy ja dobrze rozumiem?

Naprawdę nie chce mi się tych oczywistości wałkowanych kurwwa 5000 razy na forum /r/btc tłumaczyć.

Musiałbym otworzyć kolejne piwo, bo inaczej mnie szlag trafi. Ale wczoraj już wypiłem 2.

Nie zostanę na Twoje życzenie alkoholikiem. Także może innym razem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 21:37

@ShadowOfHarbringer Napisz krótko czy z tych wydążeń z re-org można wywnioskować ze ktoś posiada ponad 51% mocy i czy jej użył w celu re-orga? Ta odpowiedz w sumie nie wymaga jakiś wywodów tylko prostego tak/nie bo ja nie pytam o motywacje i ocenę czy to było dobre czy złe tylko o fakt celowego użycia mocy ponad 51% w celu reorganizacji.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: qertoip » niedziela, 26 maja 2019, 23:21

redbog pisze: niedziela, 26 maja 2019, 21:37ktoś posiada ponad 51% mocy?

Oczywiście, wielu aktorów i nie ma w tym sprzeczności.

Pamiętajmy, że BTC i BCH stosują ten sam PoW.

BCH to łańcuch mniejszościowy.

BCH ma ~4% dostępnej mocy wspólnego bitcoinowego PoW. Pozostałe 96% ma BTC.

Innymi słowy, każdy aktor posiadający ponad 2% dostępnej mocy bitcoinowego PoW może zrobić 51+% na BCH.

Dla zwolenników dużych bloków technicznie znacznie bezpieczniejszym wyborem jest Litecoin. Litecoin ma efektywną wielkość 4 x BTC bo bloki wpadają 4 razy częściej. Litecoin ma własny PoW, w którym zdecydowanie dominuje. Transakcje są tanie i szybkie.

https://fork.lol/pow/hashrate
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości