Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: cordell » sobota, 25 maja 2019, 11:08

benq pisze: wtorek, 21 maja 2019, 09:33To jest wyjątkowo zagmatwana rzecz.
Jakiś czas temu powstała firma KAVA LABS, która jest mocno związana z RIPPLE.
W zeszłym roku KAVA wypuścili portfel USDX wallet, oparty na blockchainie Bitshares.
Teraz tworzą „stable coina”, którego zabezpieczeniem ma być xrp i który będzie FEEless - bez opłat transferowych.
Czyli scentralizowana, pseudokryptowaluta ma stanowić zabezpieczenie stable coina, który utrzyma wartość w razie spadku cen całego rynku krypto. Do tego chwalą się, że są w stanie obsłużyć tyle samo transakcji co Visa i Mastercard, a zamrożenie xrp ma spowodować zmniejszenie podaży i wzrost ceny xrp.
Ponury żart jak dla mnie.


Czyli same plusy: bez opłat, szybka zamiana xrp na stablecoin (zabezpieczenie wartości) bez opłat, możliwy wzrost ceny xrp.
Genialna sprawa. Ripple raczej żartów sobie nie robią :) Dzięki za cenne info!!!

Jak można powiedzieć, że firma się czymś chwali? Chwalenie się to po prostu reklama, bez której biznes się nie kręci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » sobota, 25 maja 2019, 11:14

@cordell
W jaki sposób ten stable coin zapewni jakąkolwiek stabilność kiedy rynek walnie na glebę? Tak jak cena ripple poszybowala z $4 na $0,4, tak samo będzie z ich stable coinem.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 8 marca 2019
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: jarekjl » sobota, 25 maja 2019, 11:49

@benq to Ripple kłamią wg Ciebie? Za daleko zaszli (a to dopiero początek) aby siać kłamstwa w mediach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » sobota, 25 maja 2019, 12:06

@jarekjl
Tu nie chodzi o to czy mówią prawdę o swoich planach czy nie, chodzi o ich powiązania, o dystrybucję coinów, długo by wymieniać, wszystko wałkowane na forum.
Sam zarobiłem na xrp i pewnie jeszcze zarobię na mieleniu ich monetami, ale jeśli ripple jest Waszym zdaniem dobrym wdrożeniem idei kryptowalut, to ja jednak jestem anty-krypto ;)

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
jarekjl pisze: sobota, 25 maja 2019, 11:49Za daleko zaszli (a to dopiero początek) aby siać kłamstwa w mediach
benq
Uśmiałem się :D Zwykle jest tak, że im wyżej, tym większe bagno, vide polityka.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: cordell » sobota, 25 maja 2019, 12:47

Mówisz o rynku kryptowalut czy o ogólnym kryzysie finansowym?

Dlaczego uważasz, że stable coin miałby stracić na wartości nawet jeżeli ma zabezpieczenie w xrp? Czym jest spowodowane takie wielkie niedowierzanie w to co Ripple tworzą? Czy jak dałbym Ci nawet genialną odpowiedź to czy Twój mózg mógłby zmienić nagle myślenie "że jednak to ma sens"? Proszę o odpowiedź bo szczerze wątpie, a wtedy dyskusja nie ma sensu.

Jest wiele faktów o aktualnych zmianach w światowych finansach. Nie wiem czy słyszeliście o niedawnym zebraniu dyrektorów centralnych banków z całego świata, była tam również Christine Legarde i ... Brad Garlinghouse (jako jedyny spoza sfery światowych finansów), który przedstawiał możłiwości używania XRP jako środka do utrzymania płyności natychmiastowych i praktycznie darmowych przelewów na całym świecie. Było to niecały tydzień temu. Nie wiem czym jest spowodowane to, że nawet takie fakty nie trafiają do Was i ludzie ciągle będą mówić, że Ripple i ich XRP to shit, do niczego nie będą używane itp itd.

Na początku każdej genialnej technologii były zawsze wielkie wątpliwości, niedowierzanie, wyśmiewanie.
Nie wiem czy słyszeliście historię Thomasa Edisona, z którego już nawet gazety drwiły, że próbuje on wynaleźć coś praktycznie niemożliwego. Że już miał około 500 prób nieudanych a mimo to dalej próbował. Powiedział do jednej z reporterek, która znowu chciała z niego zadrwić, że on nie widzi 500 porażek a jest o 500 prób bliżej do osiągnięcia celu. Rozświetlił nam życie dzięki swojej wierze i wytrwałości mimo licznych kpin i żartów z niego.

Cieszę się, że jestem w tej nielicznej grupie, którzy dostrzegają to co może się wydarzyć w światowym świecie finansów. Technologia blockchain dopiero się rozwija. W co osoby młode będą inwestowały? Na pewno w coś co jest możliwe do zakupu w łatwy sposób przy pomocy telefonu. Będzie wpływała coraz to większa gotówka w kryptowaluty - więc jeżeli Benq pisałeś o kryzysie kryptowalut to w to nie wierzę.

Obrazek

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Oldboy » sobota, 25 maja 2019, 14:50

SavAge pisze: sobota, 25 maja 2019, 10:07 @Oldboy dzięki za odpowiedź :) może mógłbyś doradzić czym się kierować, na co zwracać uwagę.
Na ten temat nie jedna książka powstała, więc trudno abym w kilku zdaniach udzielił Tobie odpowiedzi.
To co różni rynek kryptowalut od innych rynków finansowych, to przede wszystkim silne powiązanie kursu altcoinów z kursem Bitcoina. Dopóki dominacja BTC znacznie nie spadnie raczej się to nie zmieni.
Jeśli chcesz kupić coiny na dłuższą inwestycję, to faktycznie kierowanie się szeroko pojętą jakością projektu jest słuszne, ale pod pojęciem jakości nie mam na myśli tylko technologicznego aspektu, bo w takiej ocenie XRP w większości aspektów bije na głowę Bitcoina, m.in. szybkością transakcji, znacznie mniejszemu zapotrzebowaniu na prąd (dzięki PoS a nie PoW) itd.
Pięta Achillesa w tym (ale i w wielu innych projektach) jest silna koncentracja coinów w jednych, bądź zaledwie kilku rękach. W takich sytuacjach to oni, tak właściwie mogą decydować o cenie (dzięki temu jaki wpływ mają na podaż).
Jeśli masz zamiar handlować coinami (mam na myśli day trading) to z całą pewnością nie obejdzie się bez zgłębienia arkanów analizy technicznej, a zacząłbym od price action.
Istotne jest też wiedza na temat tego jak zarządzać ryzykiem, w inwestycjach na rynkach finansowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » sobota, 25 maja 2019, 16:38

cordell pisze: sobota, 25 maja 2019, 12:47Dlaczego uważasz, że stable coin miałby stracić na wartości nawet jeżeli ma zabezpieczenie w xrp?
Odpowiem analogią, jeśli rolnik spodziewa się suszy, która zniszczy mu uprawę pszenicy i postanowi, że aby się przed tym zabezpieczyć posadzi obok żyto, to uznasz to za dobre zabezpieczenie?
Podobnie brzmi zabezpieczanie przed spadkiem ceny kryptowaluty inną kryptowalutą, mającą "pokrycie" w kolejnej kryptowalucie.
Przepis na stworzenie sensownego stablecoina jest naprawdę banalny, pisałem o tym w zeszłym roku:
► Pokaż Spoiler
Kombinacje z użyciem kryptowaluty, której cena potrafi spaść o 90%, do zabezpieczenia czegokolwiek są absurdem.

Źle odebrałeś moje sarkastyczne zdanie z poprzedniego posta. Ja gorąco "wierzę" w kryptowaluty, ale w takie zdecentralizowane i niezależne, w których nie ma ryzyka, że moje monety zostaną zamrożone jako "trefne" i nie będę mógł nic z nimi zrobić. "Wierzę" w anonimowe kryptowaluty, które przy odpowiednim użytkowaniu pozwalają zachować prywatność, zamiast bankowego KYC i skanów dokumentów całej rodziny przetwarzanych przez korporacje.
Ludzie zafiksowali się na szybkość, tak jakby fundamentem bitcoina była prędkość transakcji, co powoduje straszne wypaczenie - niektórzy są gotowi oddać wszystko to, co naprawdę ważne tylko za to, żeby chodziło "tak szybko jak Mastercard".
cordell pisze: sobota, 25 maja 2019, 12:47Jest wiele faktów o aktualnych zmianach w światowych finansach. Nie wiem czy słyszeliście o niedawnym zebraniu dyrektorów centralnych banków z całego świata, była tam również Christine Legarde i ... Brad Garlinghouse (jako jedyny spoza sfery światowych finansów), który przedstawiał możłiwości używania XRP jako środka do utrzymania płyności natychmiastowych i praktycznie darmowych przelewów na całym świecie. Było to niecały tydzień temu. Nie wiem czym jest spowodowane to, że nawet takie fakty nie trafiają do Was i ludzie ciągle będą mówić, że Ripple i ich XRP to shit, do niczego nie będą używane itp itd.
Ja nigdzie nie powiedziałem, że XRP upadnie i nie będzie używane. Może będzie. Może posłuży jako szybki transfer międzybankowy wybranych korporacji finansowych. Ale w obecnej formie nie ma najmniejszego sensu wmawianie sobie, że XRP to ulepszony BTC, bo to totalna bzdura.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: SavAge » środa, 29 maja 2019, 09:06

@Oldboy dzięki za wyjaśnienie. Będę czytał i się dokształcał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » środa, 29 maja 2019, 09:09

ktos tu sie wzmacnia sklad :idea:

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: cordell » czwartek, 30 maja 2019, 15:38

Wielki NEWS odnośnie XRP, BTC i ETH: SBI Group otwiera VCTrade dla inwestorów instytucjonalnych. Będą oni mogli inwestowac w BTC, ETH i XRP. Pamiętajmy, że SBI to zrzeszenie 70 banów azjatyckich, których dyrektorem jest Yoshitaka Kitao - od dwóch miesięcy również będący w zarządzie Ripple.
VCTrade dostępne będzie już w czerwcu. Otworzy drogę do inwestycji w krypto wielu wielkim graczom.
Dodatkowo: już 13 banków Japonii zainwestowało w aplikacje do mikropłatności "Money Tap". Aplikacja używa XRP jak środka do utrzymania płynności przelewów.

https://www.investinblockchain.com/ripp ... k7vpNRRrPw

Kitao sądzi, że do 2025 roku banki Japonii będą korzystały z XRP.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 30 maja 2019, 21:53

jak tak dalej pojdzie pozytywnie, to sie zatrzymaja rzeczywiscie na 10$ za xrpa :idea: :roll:

https://dailyhodl.com/2019/05/30/confir ... nking-app/
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: SavAge » piątek, 31 maja 2019, 12:35

Optymistyczna myśl

Ripple
Budowanie wizerunku firmy --> pozyskiwanie instytucji finansowych/firm --> pozyskiwanie sektora prywatnego --> punkt kulminacyjny - XRP jest używane przez wszystkich --> zmiana polityki i wzrost wartości XRP :)

Też tak to widzicie? :)

https://www.investinblockchain.com/xrp- ... re-is-why/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » sobota, 1 czerwca 2019, 20:10

@SavAge ktos caly czas to skupuje i to w duzych ilosciach, wiec tak jak wczesniej pisalem, jak to wystrzeli to kij ich wie gdzie sie zatrzyma :idea: :roll: ;)
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: JohnnyFontane » niedziela, 2 czerwca 2019, 19:12

To jest więcej niż pewne, że kurs pójdzie do góry, choćby przez jakąś pompkę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » środa, 5 czerwca 2019, 07:46

Ciekawe ile firm na to pojdzie :idea: na razie po newsach cnbc bitek w dol a xrp w miare stabilnie :geek:

https://ethereumworldnews.com/brad-garl ... -for-smes/
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: jacek1973 » środa, 5 czerwca 2019, 09:20

Wchodzi CryptoKit od Apple już po zawodach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 5 czerwca 2019, 09:27

jacek1973 pisze: środa, 5 czerwca 2019, 09:20Wchodzi CryptoKit od Apple już po zawodach.


Co masz na myśli, że już po zawodach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:08

jezeli to prawda (w co watpie) to 3mam tego shita na dlugiego longa, az do 10$ :roll: :twisted:

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 6 czerwca 2019, 22:25

Właśnie kończy nam się ogromny trójkąt na parze XRP/BTC, może fajna szansa na super wejście?
https://imgur.com/i1LCiAb

Edit:
Do zakończenia trójkąta tego mniejszego 3-4 dni, więc jeszcze jest czas na decyzję, ale jeśli wyjdzie górą, to zasięg jest chyba ogromny. Ten większy trójkąt (prostokątny) kończy się w połowie lipca.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Krzysiek311311 » sobota, 8 czerwca 2019, 15:44

Ja jestem załadowany w XRP, każdy dobrze wie jak ładnie potrafiła latać ta kryptowaluta, a wbrew pozorom nie mieliśmy jeszcze na niej żadnej konkretnej pompki odkąd BTC wybił na początku kwietnia. Dodatkowo cały czas pojawiają się nowe newsy i rożnego rodzaje pogłoski o firmie Ripple jak chociażby ta o MoneyGram. Póki co kurs balansuje 39-43 centy i niezanosi się na jakieś gwaltowane spadki póki BTC trzyma cene, mam dziwne przeczucie, że maszyna w końcu ruszy, a wtedy już będzie za późno na wskakiwanie do pociągu :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Viper_2008 i 19 gości