Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: Dix22 » wtorek, 14 maja 2019, 20:17

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:21
stokarz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:15Cóż, można by w sumie powiedzieć, że nowy token Bitfinex ma pokrycie w wysokości 1 miliarda USD które zebrali od inwestorów.
Nie ma żadnych inwestorów.

Jednorożce i krasnoludki to nie inwestorzy.

Żaden miliard nie został zebrany.

To wszystko kłamstwo.

Kłamstwem jest też całe BTC i Lightning Network.

Wszystko kłamstwo, żyjecie w świecie z bajek.

Bankierzy wyruchali nas bez mydła kolejny raz, stworzyli milion gównotokenów, fejkowych kryptowalut, ICO i innego gówna a chwili i głupi ludzie jak zwykle to łyknęli.

Jedyna nadzieja jest w tym, że to wszystko pierdolnie, inaczej nie będzie żadnego przebudzenia ani żadnej mądrości. Będzie to samo co było od setek lat, czyli urabianie ciemnych mas przez wywołującą wojny i ludobójstwa elitę bankowo-polityczną.

Dodano po 1 minucie :
baggins pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:19 będzie może mało merytorycznie ale szczerze...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
@ShadowOfHarbringer wracasz jak zwykle w świetnej formie :D
Wiem, że to był sarkazm, ale szczerze mam to w dupie.
Zrobiłeś mi dzień... Trochę jak Kononowicz... Kocham takie wpisy niepoparte żadną merytoryką, trochę jak te wszystkie janusze na GPW co piszą o sytuacji w spółkach nie wiedząc jak wygląda prezes... :D
Kłamstwem również jest pieniądz fiducjarny, oparty na wierze - ale to pewnie wiesz.

Ja pamiętam jak w 2009 roku mówiłem: "O k!@#$%, no to teraz system finansowy się załamie", jest rok 2019 a SP500 urósl 300%, bez korekty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: hassejo » wtorek, 14 maja 2019, 20:17

Miałem ponad pół roku przerwy ( co zresztą zdecydowanie mi wyszło na plus :) ) Pewne rzeczy się nie zmieniają.
Amnezia jest aktywny w weekendy w temacie o odlotach, adam wciąż pierniczy bzdury, a shadow wciąż wszystkich straszy. :mrgreen:

Mam wrażenie że niektórzy po prostu żyją w swoim świecie.
Oczywiście nie mam zamiaru ich stamtąd wyciągać. :twisted:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 14 maja 2019, 21:11

ekonokomik pisze: wtorek, 14 maja 2019, 17:30
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:14Spełnić się nie musi, ale katastrofa będzie gigantyczna i niewyobrażalna.
Naprawdę sądzisz, że upadek Finexa i spadek do $2000 (czyli o 90%) to byłaby w tej sytuacji "gigantyczna i niewyobrażalna katastrofa"?
Przecież niektórzy przewidywali takie spadki bez żadnej afery :)
Masz rację, aczkolwiek spadek do $2000 albo niżej na dłuższy czas wywołałby efekt "nuklearnej zimy" na kryptowalutach, co spowodowałoby ogólny światowy spadek zainteresowania kryptowalutami w ogóle, podobnie jak to miało miejsce na początku 2018 po pierwszym krachu Bitcoina spowodowanym zablokowaniem się sieci.

Tyle, że tutaj efekt mógłby być jeszcze gorszy.

Bitfinex przewidywał sam, w papierach które wyciekły podczas procesu sądowego, że jeżeli Tether zawiedzie, to BTC może spaść poniżej $1000.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: zdch » wtorek, 14 maja 2019, 22:09

Poczekamy zobaczymy, ciężko się nie zgodzić że może się to źle skończyć. Bo BTC dobrze się nie skończy na pewno.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 maja 2019, 11:03

Dix22 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 20:17 Zrobiłeś mi dzień... Trochę jak Kononowicz... Kocham takie wpisy niepoparte żadną merytoryką, trochę jak te wszystkie janusze na GPW co piszą o sytuacji w spółkach nie wiedząc jak wygląda prezes... :D

Dziecko drogie, nie masz pojęcia o czym mówisz/piszesz.

Wszystko o czym pisałem jest poparte bieżącymi wydarzeniami, które są faktem.

Nie będę nawet wklejał źródeł, bo jeżeli ktoś nadąża za tym co się dzieje w kryptowalutach, powinien już je znać.

Trochę nie mam już cierpliwości do Was dzieci i innych spekulantów na tym forum, dlatego nawet nie bawię się we wklejanie źródeł.

Po co? I tak nawet ze źródłami tego co napiszę ci, do których miało to trafić nie potraktują poważnie i będą dalej pierdolić o tym jakie to stablecoiny są bezpieczne, jaka spekuła jest fajna i jakie BTC i Lightning Network są zajebiste.

TL;DR Wszystko co napisałem jest w 100% wiarygodne i potwierdzalne faktami i oficjalnymi źródłami. Nie wklejam ich bo mam to w dupie.

Deal with it.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: InPay » środa, 15 maja 2019, 11:56


Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: Dix22 » środa, 15 maja 2019, 13:09

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 15 maja 2019, 11:03
Dix22 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 20:17 Zrobiłeś mi dzień... Trochę jak Kononowicz... Kocham takie wpisy niepoparte żadną merytoryką, trochę jak te wszystkie janusze na GPW co piszą o sytuacji w spółkach nie wiedząc jak wygląda prezes... :D

Dziecko drogie, nie masz pojęcia o czym mówisz/piszesz.

Wszystko o czym pisałem jest poparte bieżącymi wydarzeniami, które są faktem.

Nie będę nawet wklejał źródeł, bo jeżeli ktoś nadąża za tym co się dzieje w kryptowalutach, powinien już je znać.

Trochę nie mam już cierpliwości do Was dzieci i innych spekulantów na tym forum, dlatego nawet nie bawię się we wklejanie źródeł.

Po co? I tak nawet ze źródłami tego co napiszę ci, do których miało to trafić nie potraktują poważnie i będą dalej pierdolić o tym jakie to stablecoiny są bezpieczne, jaka spekuła jest fajna i jakie BTC i Lightning Network są zajebiste.

TL;DR Wszystko co napisałem jest w 100% wiarygodne i potwierdzalne faktami i oficjalnymi źródłami. Nie wklejam ich bo mam to w dupie.

Deal with it.
Ale ty pierdzielisz bzdury. Ale żyj w swoim świecie. :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 maja 2019, 20:54

Dix22 pisze: środa, 15 maja 2019, 13:09 Ale ty pierdzielisz bzdury. Ale żyj w swoim świecie. :)
Nie mam czasu dla Ciebie, dodaję do ignore żeby nie musieć Cię czytać.

Do niezobaczenia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: hassejo » środa, 15 maja 2019, 22:49

@ShadowOfHarbringer, wiem że forum to generalnie marnotrawstwo czasu, jednak powiedz mi, po co wciąż próbujesz coś komuś udowodnić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: amneziahaze » środa, 15 maja 2019, 23:02

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:57Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to informuję że obecna bańka została wygenerowana w blisko 100% z pomocą Tetheru, który nawet oficjalnie ma tylko 75% pokrycia, a nieoficjalnie to cholera wie.
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#charts
A Ty bierzesz w ogóle pod uwagę, że krypto jest płytkim rynkiem, po ostatniej bańce znacznie sie spopularyzował przez YT, ponadto wchodzi brazyliana i nie tylko, i zapewne sektory bankowe, instytucje. Łatwo sterować tym w dalszym ciągu. Pytam bo już totalnie głupieję od tej dezinformacji tu w social mediach.
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:57Zakończeniem tej bańki będzie gigantyczna katastrofa, ceny BTC poniżej $3000, $2000 i mniej są zupełnie możliwe. Ale może to i dobrze, bo inaczej tępi ludzie nigdy się niczego nie nauczą.
Przecież giełdy upadają i powstaje duża coraz bardziej rozwinięta konkurencja.
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:57Zostaliście ostrzeżeni. Powtarzał się nie będę. Nie będę też kłócił się z debilami, którzy zaraz się tutaj zlecą i zaczną krzyczeć że nie mam racji.
Wybacz, jednak wolałbym się dowiedzieć albo jakieś konkretniejsze argumenty może?
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 14 maja 2019, 14:57 Nie podoba mi się taki sposób życia pełny fałszu i obłudy.
Przecież samo życie jest jednym wielkim fejkiem. Umrzesz, narodzisz się - na nic nie masz wpływu.

Wszystko jest fejkiem, i wszechświat też jest fejkiem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 maja 2019, 23:13

hassejo pisze: środa, 15 maja 2019, 22:49 ShadowOfHarbringer, wiem że forum to generalnie marnotrawstwo czasu, jednak powiedz mi, po co wciąż próbujesz coś komuś udowodnić?
Z przyzwyczajenia tylko chyba.

Chciałbym żebym napisał coś raz a dobrze i żeby do wszystkich to dotarło, ale coś takiego nie jest możliwe, bo funkcjonowanie społeczeństwa nie opiera się na logice i rozsądku.

Nie ma to sensu, powinienem dawno dać sobie spokój z uświadamianiem ludzi na tym forum. Nie nadaję, się nie mam cierpliwości do tłumaczenia rzeczy oczywistych i powtarzania się.

Nie wiem po jaką cholerę w ogóle tutaj wracam, powinienem zrezygnować całkowicie, bo marnuję swój i Wasz czas.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: hassejo » środa, 15 maja 2019, 23:14

@ShadowOfHarbringer mojego czasu nie marnujesz, o to się nie martw. jak widzę gówno na początku posta, to od razu "skipuję" dalej.
co nie zmienia faktu, że ja również dałem sobie spokój z przekonywaniem do pewnych rzeczy. wiesz.. wiatrak się kręci, wiatr wieje :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: mecenas » czwartek, 16 maja 2019, 07:22

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 15 maja 2019, 23:13Nie wiem po jaką cholerę w ogóle tutaj wracam, powinienem zrezygnować całkowicie, bo marnuję swój i Wasz czas.
To forum bez charakterów takich jak Ty będzie tylko śmietnikiem, na którym żywią cię hordy spekulantów...
To, że leje się hejt i nierozsądek nie znaczy jeszcze, że nie ma sensu dalsza walka. Ktoś musi Shadow.

P.S.:
Mojego czasu nie marnujesz!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 9 stycznia 2019
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: lewandowsky » czwartek, 16 maja 2019, 09:14

Forum jest do wypowiadania własnego zdania, wypowiedziałeś Shadow swoje, nie każ wszystkim myśleć tak jak Ty a tym bardziej nie wyzywaj ludzi od debili bo mają inne poglądy jak Ty. Tylko ludzie zamknięci umysłowo nie potrafią spojrzeć z różnych perspektyw. Ty widzisz jedną drogę, może i masz rację, a może i nie.

Osobiście uważam, że BTC legnie jak pierwsze wyszukiwarki internetowe czy pierwsze programy muzyczne (winamp, pamiętacie? :) ) i do czatowania (takie GG - gadu gadu). Bitcoin jest dziadkiem, pokazał że może coś takiego powstać. Zostały wytknięte mu liczne błędy, które późniejsze krypto naprawiły. Nie zgadzam się z przemyśleniami, krypto zastąpią banki - tam płynie taki hajs, że to "na bank" nie przejdzie :D

Kryzys się szykuje wielkimi krokami. Często go widać w mniejszych państwach na początku. W Islandii padła ich największa linia lotnicza i wiele innych firm się zamyka. Może to początek?
Krypto współpracujące z bankami mają ogromne szanse zastąpić aktualne waluty fiat. Wiadomo o jakim krypto mówię - choć większości się to nie podoba, to myślę, że tak będzie, współpracują już z ponad 200bankami, mają znakomite relacje z IMF, SBI, Federal Reserved, mogą uratować dług publiczny USA - jako jedyne mają rozwiązanie na ten wielki problem, który kiedyś musi zostać spłacony.

Ok dawać te minusy, mam je gdzieś - wyrażam własne zdanie :)

Pozdro!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 16 maja 2019, 10:32

lewandowsky pisze: czwartek, 16 maja 2019, 09:14 Ty widzisz jedną drogę, może i masz rację, a może i nie
Bzdura.

Problemem nie jest tutaj czy mam rację czy nie mam (chociaż oczywiście ją mam), ale to, że nie myślicie logicznie tylko podążacie za autorytetami.

Żeby zrozumieć, że BTC i LN to śmiecie wystarczy usiąść na kilka godzin i pomyśleć nad tym jak właściwie to LN + BTC działa, skąd się wzięła jego wartość i w jaki sposób miałoby cokolwiek osiągnąć. Dowodów i logicznych argumentów na to było tyle, że nie wiem ile do licha razy mam je powtarzać.

Mocne sygnały że Finex śmierdzi, drukuje kasę i robi wały są od 3 lat, teraz jest już proces sądowy, ale ludzie dalej swoje.

Ludzie tacy jak Ty po prostu nie używają mózgu, używacie myślenia stadnego. Obserwowałem stada roślinożerców w naturze i zachowują się podobnie. Każda jednostka ze stada nie myśli samodzielnie, tylko dopasowywuje się do ogólnego uśrednionego kierunku w jakim podąża większość innych osobników. Ten efekt się łańcuchuje/multiplikuje i w ten sposób działa całe społeczeństwo.

"Ponieważ wszyscy robią coś, to to musi być mądre, więc ja też będę tak robił". Nie ma tutaj żadnej refleksji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 9 stycznia 2019
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: lewandowsky » czwartek, 16 maja 2019, 10:52

Przejedziesz się ostro w życiu na tym narcyzowaniu :) nawet nie przeczytałeś co napisałem. Zgadzam się ze BTC padnie a LN to nic wartościowego - reklama czegoś nowego aby dalej pompować kasę.
Szkoda gadać z ludźmi co mają klapki na oczach, widzą tylko co na nich sobie narysowali nie patrząc na temat szerzej.

Ładnie ubierasz w słowa ch***we myśli. Wygląda z zewnątrz ogólnie spoko co piszesz - stąd ta reputacja, lecz gdyby się zastanowić to widać tylko chamstwo + zakochanie się we własnej osobie "jaki to jestem zajebisty bo myślę inaczej, inni to debile bo nie myślą jak ja".
Mój mądry staruszek mi zawsze powtarzał "gówna się nie tyka, bo później śmierdzi" - znowu popełniłem błąd i go nie posłuchałem :) Więc już na Twoje dalsze prostactwo, które niżej zapewne napiszesz ja nie odpowiadam.

Życze mimo wszystko dobrego dnia!
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2019, 11:52 przez lewandowsky, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: nomenomen_token » czwartek, 16 maja 2019, 11:11

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 16 maja 2019, 10:32Mocne sygnały że Finex śmierdzi, drukuje kasę i robi wały są od 3 lat, teraz jest już proces sądowy, ale ludzie dalej swoje
Problem jest taki, że możesz mieć 100% rację jednocześnie będąc w błędzie ;) - chodzi mi o to , że ostatecznie siła przekonywania Finexa i jego organizatorów może wpłynąć na to że to draństwo się utrzyma albo zmieni barwy. Poczytaj o sprawie HSBC i największej w historii kary za pranie brudnych pieniędzy ponad 1,2 MLD usd zapłacili - co z tego jak w tym samym roku HSBC wypracował ponad 30 MLD zysku ;) i co z tego bo NIKT z zarządu i kierownictwa nie został ukarany a tylko zwolnieni z odprawami po kilka MLN USD !!!. Rząd się do nich dobrał , wykazał mikrowpłaty przez drobne firemki jak na dłoni - pracowali na upłynnianiem kasy Cosa Nostry nawet w gabinetach dentystycznych i aptekach. Ta dróżka zarosła to wydeptali nową przez krypto znacznie szerszą wygodniejszą . ( To z jednej strony bardzo nie dobrze , że krypto stało się ich narzędziem - z drugiej to może być ostatecznie szansa bo dzięki ich promocji, rozdawaniu SDK i API po małych ryneczkach żeby budować globalną płynność dla przerzutów gotówki wpływa na krytpo pozytywnie . Mnie osobiście martwi jednak to , że faktycznie krytpo jest jeszcze bardziej scentralizowane niż systemy monetarne państw a dystrybucja bardziej wypaczona niż w bananowych republikach.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 16 maja 2019, 11:35

nomenomen_token pisze: czwartek, 16 maja 2019, 11:11 Problem jest taki, że możesz mieć 100% rację jednocześnie będąc w błędzie ;) - chodzi mi o to , że ostatecznie siła przekonywania Finexa i jego organizatorów może wpłynąć na to że to draństwo się utrzyma albo zmieni barwy. Poczytaj o sprawie HSBC i największej w historii kary za pranie brudnych pieniędzy ponad 1,2 MLD usd zapłacili - co z tego jak w tym samym roku HSBC wypracował ponad 30 MLD zysku ;) i co z tego bo NIKT z zarządu i kierownictwa nie został ukarany a tylko zwolnieni z odprawami po kilka MLN USD !!!. Rząd się do nich dobrał , wykazał mikrowpłaty przez drobne firemki jak na dłoni - pracowali na upłynnianiem kasy Cosa Nostry nawet w gabinetach dentystycznych i aptekach. Ta dróżka zarosła to wydeptali nową przez krypto znacznie szerszą wygodniejszą . ( To z jednej strony bardzo nie dobrze , że krypto stało się ich narzędziem - z drugiej to może być ostatecznie szansa bo dzięki ich promocji, rozdawaniu SDK i API po małych ryneczkach żeby budować globalną płynność dla przerzutów gotówki wpływa na krytpo pozytywnie . Mnie osobiście martwi jednak to , że faktycznie krytpo jest jeszcze bardziej scentralizowane niż systemy monetarne państw a dystrybucja bardziej wypaczona niż w bananowych republikach.
Oczywiście masz rację, ale ten cały system wałów i niesprawiedliwości się w końcu wywali, tak jak w 1929 i 1970.

Po to powstał oryginalny Bitcoin, żeby ten system wymienić na nowy, lepszy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 16 maja 2019, 11:37

lewandowsky pisze: czwartek, 16 maja 2019, 10:52Przejedziesz się ostro w życiu na tym narcyzowaniu

Nie jestem narcyzem bo ktoś mi to zarzucał już i z ciekawości sprawdzałem definicję encyklopedyczną i w 66% się nie zgadza (tylko jedną cechę z wymaganych/podstawowych 3 mam wspólną z osobowością narcystyczną).
lewandowsky pisze: Mój mądry staruszek mi zawsze powtarzał "gówna się nie tyka, bo później śmierdzi" - znowu popełniłem błąd i go nie posłuchałem :) Więc już na Twoje dalsze prostactwo, które niżej zapewne napiszesz ja nie odpowiadam.
Nie jestem prostakiem, tylko jestem chamski i nieokrzesany.

Różnica pozornie mała, a w rzeczywistości ogromna.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zakończeniem obecnej bańki na kryptowalutach będzie kastastrofa o rozmiarach trudnych do wyobrażenia

Postautor: miso20 » czwartek, 16 maja 2019, 12:04

@ShadowOfHarbringer tylko problem jest taki, że w datach podanych przez ciebie najbardziej ucierpieli Kowalscy, a właśnie włodarze systemu płynnie przesli z jednego do drugiego :D

Też kiedyś wierzyłem, że BTC czy inne krypto pomogą zrzucić to jarzmo. Ale już nie wierzę, a wiesz czemu? Bo ludzie to debile w większości, którzy nie potrafią myśleć. I choćbyś nie wiem jak sie starał to nie nauczysz ich tego, bo to uwarunkowanie biologicznie. Ktoś ma IQ 140, a ktoś 90. Tak nas zaprogramowała ewolucja i tak chyba musi być - inaczej byśmy nie zbudowali kultury i społeczeństwa.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości