Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: janku66 » wtorek, 14 maja 2019, 11:56

Jak popatrzę na swój portfel, który poukładałem na long term, to ripple jest ze wszystkich najspokojniejszy.

Podczas gdy z siedmiu altów jest wzrost 100%-300%, to z ripple jest zaledwie 3%.
Wątpię aby to był stable coin. Stawiam 90% na to, że ripple niedługo będzie latał po salonach jak szmata w rękach nafuranej pani sprzątaczki. Tak było też w 2017, że alty na zmianę łapały ATH. Najlepiej w pamięci została mi akcja z BCH.

Jesli Bitcoin złapał właśnie fazę return to the mean, to tylko czekać na okresowe boczniaki na Bitku i pompy z nudów na altach takich jak ripple.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: jacek1973 » wtorek, 14 maja 2019, 12:02


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: janku66 » wtorek, 14 maja 2019, 12:15

@jacek1973
Posiadasz Ripple? Jaką masz na niego strategię?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: jacek1973 » wtorek, 14 maja 2019, 13:12

Wejść jak wszystkie tokeny zejdą z escrow ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: janku66 » wtorek, 14 maja 2019, 13:28

jacek1973 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 13:12Wejść jak wszystkie tokeny zejdą z escrow

To ja już załadowałem w zeszłym roku baniak :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: jacek1973 » wtorek, 14 maja 2019, 13:52

Na escrow jest jeszcze 48 mld XRP o wartości początkowej 0 USD. Smart kontrakt jest rozpisany tak aby co mc wrzucać na rynek 1 mld XRP. Więc przy dobrych układach za 48 mcy zejdzie te 48 MLD ale niestety nie jest łatwo opchnąć ten 1 mld , wiec wraca on do puli. W ten sposób smart contract zostanie zamknięty za min 4 a max nawet 50 czy 100 lat. Do tego Riple posiada jakieś 20 mld monet z emisji + 16 mld monet w portfelach. Opchniecie tak dużej ilości tokenów bez dołowania kursów jest nie możliwe do wykonania.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 9 stycznia 2019
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: lewandowsky » wtorek, 14 maja 2019, 13:56

vjankuv pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:56 Jak popatrzę na swój portfel, który poukładałem na long term, to ripple jest ze wszystkich najspokojniejszy.

Podczas gdy z siedmiu altów jest wzrost 100%-300%, to z ripple jest zaledwie 3%.
Wątpię aby to był stable coin. Stawiam 90% na to, że ripple niedługo będzie latał po salonach jak szmata w rękach nafuranej pani sprzątaczki. Tak było też w 2017, że alty na zmianę łapały ATH. Najlepiej w pamięci została mi akcja z BCH.

Jesli Bitcoin złapał właśnie fazę return to the mean, to tylko czekać na okresowe boczniaki na Bitku i pompy z nudów na altach takich jak ripple.
Ładnie opisane jak xrp wzrasta https://www.cryptoqueen.pl/blog/czy-cen ... d-w-2020-r

Wiec hodl, chill out and relax

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: altar » wtorek, 14 maja 2019, 16:12

del

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Oldboy » czwartek, 16 maja 2019, 10:17

Taka ciekawostka
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » sobota, 18 maja 2019, 08:38

@Oldboy jakas korelacja jest, ja jestem ciekaw jak zacznie wykres wygladac, gdy banksterka zacznie go pompowac powiedzmy od 1$ w gore, ile beda chcieli od ulicy 5$ 10$? :idea: :twisted:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 9 stycznia 2019
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: lewandowsky » sobota, 18 maja 2019, 20:06

Ripple wprowadzają swojego stablecoina odpowiadającego cenie 1$ - USDX, który jest wspierany tokenem XRP.
Mój angielski jest na średnim poziomie, ale z tego co zrozumiałem jest to genialne rozwiązanie nie jak z czymś typu Tether :D

Ktoś coś słyszał i może coś dopowiedzieć?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: obzonik » niedziela, 19 maja 2019, 11:33

XRP ma być zabezpieczeniem wartości USDX.
Na stronce projektu https://usdx.cash/ w sumie niewiele jest o samym Ripple.
Jeżeli ktoś wie coś więcej, chętnie poczytam.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: cordell » poniedziałek, 20 maja 2019, 00:02

Nowy wykaz firm współpracujących z Ripple. Już 216 banków, instytucji finansowych i firm

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » poniedziałek, 20 maja 2019, 07:37

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » wtorek, 21 maja 2019, 09:33

lewandowsky pisze: sobota, 18 maja 2019, 20:06 Ktoś coś słyszał i może coś dopowiedzieć?
To jest wyjątkowo zagmatwana rzecz.
Jakiś czas temu powstała firma KAVA LABS, która jest mocno związana z RIPPLE.
W zeszłym roku KAVA wypuścili portfel USDX wallet, oparty na blockchainie Bitshares.
Teraz tworzą „stable coina”, którego zabezpieczeniem ma być xrp i który będzie FEEless - bez opłat transferowych.
Czyli scentralizowana, pseudokryptowaluta ma stanowić zabezpieczenie stable coina, który utrzyma wartość w razie spadku cen całego rynku krypto. Do tego chwalą się, że są w stanie obsłużyć tyle samo transakcji co Visa i Mastercard, a zamrożenie xrp ma spowodować zmniejszenie podaży i wzrost ceny xrp.
Ponury żart jak dla mnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: SavAge » czwartek, 23 maja 2019, 22:47

Warto zainwestować w XRP czy nie? jakie są wasze przeczucia.

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: altar » czwartek, 23 maja 2019, 22:51

Ja ciągle inwestuje w XRP, Dokupuje ciągle jak kurs idzie w dół.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: SavAge » piątek, 24 maja 2019, 12:48

Jestem nowy w temacie, ale czytam teraz na temat XRP i śledzę newsy i jakoś zaczyna mi się wydawać, że nic z tego konkretnego nie będzie. Dlaczego? Ripple nie jest od wczoraj na rynku i nieustannie kręci jakieś interesy a XRP nie powala wartością. Zwolennicy XRP mówią, że to tylko kwestia czasu (dłuższego przeważnie) jak jego wartość znacznie podskoczy. Mi się jednak wydaje, na logikę i przeczucie, że nic z tego nie będzie. Ripple ma już kasę z ludzi kupujących i trzymających XRP i obraca ich kasą na swoje potrzeby. Dogadują się m.in z Bankami, czyli technologia która dysponują ma branie, jest rozwój a XRP co? nic dalej kuleje i poza małymi wahaniami w kursie nic się nie zmieni i tak już pewnie zostanie. Ripple może teraz testuje XRP i gdy okaże się sukcesem, to wystarczy że wprowadzi nowy bliźniaczy projekt, który skieruję do świata biznesu (pomijając wszystkich pośredników - ludzi inwestujących w XRP) i tyle. XRP pozostanie zabawką i łudzeniem ludzi, że w przyszłości na nim zarobią. Nie wydaje mi się żeby np. banki były skore do płacenia ludziom za ich XRP.

Dodam jeszcze tylko, że są to w skrócie moje luźne przemyślenia :)

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Oldboy » piątek, 24 maja 2019, 13:53

@SavAge jeśli mam coś doradzić, to nie kieruj się jakością projektu w doborze krypto do swojego portfela. Rynek jest zbyt młody i to nie szeroko pojęta jakość danej waluty decyduje o jego wycenie. Gdyby tak było, to BTC już dawno powinien stracić pozycję lidera, a tymczasem kapitalizacja Bitcoina jest większa niż wszystkich pozostałych kryptowalut łącznie.
Co do samego XRP... większość tokenów jest w posiadaniu Ripple Labs, a co za tym idzie mają ogromny wpływ na podaż coinów na rynku i na dobrą sprawę mogą (i pewnie to robią) wpływać na wycenę.
Czy urośnie w najbliższym czasie? Nie wiem, ale pod koniec kwietnia i około dwa tygodnie temu zadziałało stare wsparcie z 2017r., więc można spodziewać się, że dużo już nie spadnie ;) ale oczywiście nie oznacza to, że wsparcie nie zostanie przełamane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: SavAge » sobota, 25 maja 2019, 10:07

@Oldboy dzięki za odpowiedź :) może mógłbyś doradzić czym się kierować, na co zwracać uwagę.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości