Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adiqq » wtorek, 14 maja 2019, 06:39

@domator - może nie da się temu zapobiec? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 14 maja 2019, 06:45

@adiqq Niemozliwe. Jakby sie nie dalo to kazdy trader dochodzilby do sciany. Jakos trzeba przeskoczyc psychologicznie przez mur tylko jeszcze nie wiem jak. Za duzo kombinuje chyba. Nie chce sie dac wyleszczyc przez rynek i finalnie wlasnie tak sie dzieje ze sie daje. To juz druga taka histroia w ciagu ostatnich 2 lat. A kiedys tak nie bylo - wiedzac mniej - mialem lepsze wyniki.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » wtorek, 14 maja 2019, 06:50

domator pisze: wtorek, 14 maja 2019, 06:21Nie wiem jak temu zapobiec.
trzeba nauczyć się oddzielić emocje od zajmowanej pozycji.... trudne to jest a szczególnie dla osób o lewicowych poglądach u których zazwyczaj występuje tendencja do ignorowania/odrzucania faktów/spostrzeżeń niepasujących do obrazu ich wyimaginowanego świata ... emocje ponad logikę....(serio i bez złośliwości piszę)
to tak jak problemy genialnych traderów ktorzy grając za czyjeś pieniądze zdobywali ludziom fortuny...po jakimś czasie stwierdzają, że po co robic fortuny innym.... sam na swoje konto będę grał.... i plajtują, bo emocje związane z obstawianiem własną kasą (chciwość i strach) wykrzywiają im obraz rzeczywistości i decyzje przestaja być logiczne/wyrachowane... stają się życzeniowe/emocjonalne
pewnie na podobnych zasadach tworzy się przysłowiowe "szczęście początkującego".... wszak na poczatku gra się wirtualnie, albo kasą na lody, co strachu ni chciwości specjalnej nie generuje ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 07:03 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 14 maja 2019, 07:02

@baggins No tos mnie trafil w te lewice :-)
Nie sadze ze chodzi o emocje. To raczej ciezar doswiadczen. Jak widzialem banke do 266 usd to nie wiedzialem nic. Roslo - to wspanialem - kupielm i zarobilem 100% i bylem przeszczesliwy. A teraz jak tak rosnie jak ostatnie tygodnie to szukam pulapki. Uwazam ze to nienormalne. Staram sie uchylic od ciosu rynku. No i jestesmy 2k USD wyzej niz bym sie spodziewal w najsmielszych przypuszczeniach. Oczywiscie w sumie nic sie takiego nie stalo - sprzedalem za 6500 zamiast 8000 i mam troche szortow z ktorych jakos wybrne ale chodzi mi o to ze chcialem byc sprytniejszy od rynku a to jednak ewidentnie rynek mnie wydymal.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » wtorek, 14 maja 2019, 07:08

domator pisze: wtorek, 14 maja 2019, 07:02No i jestesmy 2k USD wyzej niz bym sie spodziewal w najsmielszych przypuszczeniach.
aaaaaaa i tu Ty mnie trafiłeś.... to jest moja metoda na określanie kursu BTC... tj. jego grubych górek dołków nie tam godzinówek... szukam wszystkich logicznych przesłanek do jakich poziomów może wzrosnąć lub spaść, a potem dokładam do tego jeszcze z grubsza drugie tyle.. tj. "najśmielsze przypuszczenia" ...et voila ;) ;) ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adiqq » wtorek, 14 maja 2019, 07:28

Emocje są szalenie istotne...znam temat, bo temat trochę zbliżony do hazardu...

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » wtorek, 14 maja 2019, 08:12

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 23:42 Jutro pada Binance czy Finex :?: Orzeł czy reszka
Sorki, że zwrócę uwagę, ale musisz być świadomy tego, że Twoje wypowiedzi na tym forum mają mimo wszystko swoją wagę, dlatego teksty typu jak powyżej mogą w niektórych zasiać panikę, to niepotrzebne podkręcanie emocji, zresztą i tak już wielkich ostatnimi czasy. Mimo wszystko szacun za to jak podchodzisz do swoich, powiedzmy nie zawsze trafnych decyzji, potrafisz przyznać się do błędu, w przeciwieństwie do niektórych, którzy się zapierają albo po prostu znikają na jakiś czas z forum, potrafisz dalej podjąć temat.
Jeżeli chodzi natomiast o to co się dzieje z kursem. Nie czujecie wyczekiwania na decyzję Binance? Poza tym ta korekta w nocy dla mnie to po prostu mini show zrobiony dla nas, żeby jak najwięcej osób mogło sobie teraz dopinać do tego różne analizy, żeby nie było gadania, że leci non stop bez korekty i żeby nie było tym samym zbytniej ostrożności w podejmowaniu decyzji. Kurs dwukrotnie przebijał 8000$ i teraz stop-ruch należy do Binance. Jak będzie ok z ich strony to lecimy dalej, myślę że jakieś 8800$ na pierwszy rzut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 14 maja 2019, 08:37

Tak z reka na sercu... policzcie ile mielibyscie z trzymania od 3200 i sprzedaniu na 8k, a ile mieliscie po waszych kombinacjach z DT? :mrgreen:

@ergorg ej no nie kazdy gra na dzwigni podejrzewam ze spora wiekszosc:D
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 08:50 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CounterStrike » wtorek, 14 maja 2019, 08:41

I cyk 8 tys. dolarów z przodów, alty trzymam od 3 k $, połowa została sprzedanych przy 5 k a reszta na longach do następnej bańki i partiami dokupuję kolejne :D

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mamtowgenach » wtorek, 14 maja 2019, 08:42

@Dovakhiin a dajta spokoj. Trzymalem od 3,5k i sprzedalem na 6,9k i wcale nie jestem z siebie zadowolony i coraz bardziej wkurza mnie ten odjezdzajacy pociag. Chetnie bym teraz wskoczyl z powrotem, ale bylaby to glupota dlatego czekam na jakas glebsza korekte (przynajmniej o 1-2k). Mam nadzieje, ze przed 10k doczekamy sie takowej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 08:45

domator pisze: wtorek, 14 maja 2019, 06:21 Ale nie. Przeciez to oczywiste. Skoro kazdy to widzi to bedzie inaczej. No i znowu zonk.
Nie wiem jak temu zapobiec.
Przy spadku do 3k właśnie ludzie grali przeciw AT i wyszedł wał, bo zrealizowała się techniczna formacja.
W tym wypadku jest odwrotnie. Każde AT krzyczaloby : wychodź, bo to yebnie. A nadal rośnie. Czyli wyleszczeni zostali traderzy bazujący na AT, na korzyść tudemunów.

Ciężko się o to obwiniać - tak wyszło. Ryzyko gry na zmanipulowanym rynku.

Osobiście zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś wariantu AT odpowiadającego bardziej realiom tego rynku.

Nie, nie chcę odkrywać koła na nowo jak osobliwy, po prostu dobrze by było dorzucić kilka pozycji do listy "nie działa" i rozważyć alternatywy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 14 maja 2019, 08:51

BitJanusz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 08:45po prostu dobrze by było dorzucić kilka pozycji do listy "nie działa" i rozważyć alternatywy.

HODL!

BitJanusz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 08:45W tym wypadku jest odwrotnie. Każde AT krzyczaloby : wychodź, bo to yebnie. A nadal rośnie. Czyli wyleszczeni zostali traderzy bazujący na AT, na korzyść tudemunów.

AT działa, jeśli np założymy, że wyszliśmy z klina żniżkującego to zobacz, ile jeszcze jest miejsca do realizacji całego zasięgu:



Chyba nie pamiętasz co się działo na wiosnę 2017, wtedy też to gunwo tylko rosło. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 08:57

@ergorg No i kiszka, nikt tego powyższego nie wkleił chyba przez cały ten okres od 4k. A nie sorry, @anagamidev coś takiego chyba wklejał, no rispekt panie permabull! (pomijając źle wyznaczone targety wyjść ale u niego to standard :mrgreen:)

Drugie miejsce... no niestety, nikogo nie mogę znaleźć prócz siebie, ale już po fakcie, więc się nie liczy :)

BitJanusz pisze: niedziela, 12 maja 2019, 10:54Bo sam skłaniam się ku czemus takiemu, co już wklejałem wcześniej, chociaż oczywiście nie w jednym rzucie:

Obrazek
tyle, że chyba w jednym :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » wtorek, 14 maja 2019, 09:00

Ja kupowałem od 4-3,4k i sprzedałem przy 5.2k...pomimo swoich trafnych analiz nie umiałem pod nie zagrać, tzn. patrzeć jak zyski dalej rosną :(
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=565618#p565618
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=570296#p570296
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=570344#p570344

Teraz cierpię, bo FOMO strasznie mi się udziela, chyba gorzej niż przy spadkach, ale powiedziałem sobie, że K**** nie pęknę i nie kupię choćby nie wiem co, bo rok temu kupiłem tak przy 8k i potem walnęło na 6k.
Jestem w ogólnym rozrachunku na + po tej 1,5 rocznej bessie i wejście teraz na tak przegrzanym rynku to czysta głupota! Trzymajcie się wszyscy co są w podobnej sytuacji i nie dajcie się FOMO. Shortów nie zakładam bo nie umiem i nie gram z lewarem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 09:05

@ergorg na lewarze natrzaskał tyle kasy że pozycja Wymazywanie będzie zagrożona :mrgreen: duże graty dla Ciebie.

Mi na szczęście zostało jeszcze trochę a trochę odkupiłem wczoraj przy 7700$ więc cóż, "hodlujemy" do 10k a potem się zobaczy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » wtorek, 14 maja 2019, 09:07

mamtowgenach pisze: wtorek, 14 maja 2019, 08:42Trzymalem od 3,5k i sprzedalem na 6,9k i wcale nie jestem z siebie zadowolony i coraz bardziej wkurza mnie ten odjezdzajacy pociag.
@mamtowgenach Z takim podejściem, następnym razem więcej stracisz niż zyskasz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 14 maja 2019, 09:14

@BitJanusz po targecie bessa wszechczasow (chodzi o dlugosc)? Srednio mi sie to widzi w takich proporcjach :mrgreen:

No i miales na fomo nie kupowac :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 09:18

@Dovakhiin

to tylko scenariusz,w którym mamy korektę całych spadków i jednocześnie jakąś grubszą aferę finex/tether/binance w tle, która w pewnym momencie wyjdzie na jaw i spowoduje utratę środków dużej części traderów. Na razie piłka jest po stronie finexa i zobaczymy, jak to rozegrają.

Dodano po 27 sekundach:
Dovakhiin pisze: wtorek, 14 maja 2019, 09:14No i miales na fomo nie kupowac :D
i nie kupiłem na FOMO. kupiłem 100$ taniej, niż sprzedałem.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 14 maja 2019, 09:19

Widzę, że rynek odjechał i pozostawił nie mała część użytkowników ze śmierdzącą gotówką w ręce :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 09:23

Warto zauważyć, że longi na finexie zaczęły drastycznie rosnąć. Wciąż jest za dużo shortów i pewnie czeka nas kolejny squeeze.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], i28 i 13 gości