Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:34

Czy mówiłem że normalnym nie jest Bitstamp nad Bitfinexem ? :D i to o 100 usd?

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
Powtórka z wczorajszej nocy. IDENTYKO jest.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CryptoLogic » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:34


Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:34

Tu konduktor! Czy kupili Państwo bilety na podroż tym pociągiem? 8-)

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:37

Aż pokusiłem się o małego, bezpiecznego shorta przy $8000 :)
RSI na D3 było większe tylko w szczycie bańki, wzrosty przerosły moje przedwczorajsze oczekiwania. Nie ma na co czekać.
rsi.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:39

Spójrzcie na świecę 3D, dzisiaj zamykamy. :mrgreen:




@ekonokomik, może zaznacz, że na finexie przy dźwigni 3x czy coś, bo na mexie to dalej moim zdaniem jest risky. :P
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2019, 23:41 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:39

@ekonokomik
Ale sie ciesze ze przybyles. Bo ja tu w ciszy szortuje i dokladam i szortuje i dokladam.... I sie martwie :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:42

Jutro pada Binance czy Finex :?: Orzeł czy reszka
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:44

ergorg pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 23:39@ekonokomik, może zaznacz, że na finexie przy dźwigni 3x czy coś, bo na mexie to dalej moim zdaniem jest risky.


Nie no, jasne, że na finex z mała dźwignią i niewielkiego. A i tak ustawię pewnie SL, bo zawsze jest niezerowa możliwość, że to pompa insiderów pod pozytywne info o ETF i wtedy mogę nie zdążyć dobiec do kompa ;)

@domator A tak było fajnie przez pół roku chodzić spać bez ustawionych alarmów... 8-)

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:44

@socjolog2008 A może zarzuty? Albo dalsza blokada... A może SEC mówi stop ?

Początkujący
Posty: 529
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: iwory » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:46

@socjo jestem z tobą.. :cry:
bo moje alty krwawią mocno również.. :roll: (jako tako jeszcze się to trzyma do dolara FED..)
ale trzeba przyznać ,żę mają rozmach s...syny
-na stalowe jaja mogę odsprzedać osłonę tytanową na gwarancji.. :oops:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 14 maja 2019, 00:05

Hehe i potwierdza się zasada, że inwestując w bitcoina na prawdę ciężko stracić w długim terminie i to nawet jak pierwszy zakup zrobiło się gdzieś tam na ATH, potem wystarczy uśrednić tylko raz (nawet historycznie przyjąć -80% od ATH) za 50% kwoty oryginalnego wejścia (przez rok myślę, że coś tam każdy zawsze trochę odłoży).
Przyjmijmy pierwszy zakup za 15 000$ za kurs 18 000$ drugi zakup za połowę tej kwoty (7500$) za 4000$ i dziś się jest praktycznie na zero, nieźle.
Trzeba być cierpliwym i wychodzi, że ZAWSZE można wyjść na plus nawet przy początkowo najgorszej możliwej inwestycji w życiu.
Z altami inna sprawa bo na pewno wiele z nich nawet nie zbliży się do swojego ATH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » wtorek, 14 maja 2019, 00:10

@CRXEE8

szkoda , że tych czasów "nie dożył" już @osobliwy

:mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » wtorek, 14 maja 2019, 00:14

Wiecie że jak teraz jebnie BTC to alty w USD też jebną ? :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » wtorek, 14 maja 2019, 00:16

zomos2 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 00:14Wiecie że jak teraz jebnie BTC to alty w USD też jebną ? :D
tak, nie mogę się doczekać :)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » wtorek, 14 maja 2019, 00:22

A jebnie? Jak dla mnie te dzikie wzrosty są niezdrowe ale jeżeli faktycznie np wejdą ETFy to chyba grawitacja się już wyłączy na dobre...
Mam nadzieje, że 8,5k to max w tym ruchu i potem porządniejsza korekta bo bez tego nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak to dalej się potoczy

Początkujący
Posty: 529
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: iwory » wtorek, 14 maja 2019, 00:24

analogicznie do poprzedniej bani,żeby weszła ,,ulica,, na Bicie muszą zrobić jakieś 25k ATH na teraz w paraboli (w $) z perspektywą fomo 100k(w$) w przyszłóśći
wtedy zrzut nastąpiłby w granicach 80k .. i powtórka z rozrywki..
ps.
tak bym zrobił ,jeśli bym był przewodniczącym Brooklyńskiej rady żydów .. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dix22 » wtorek, 14 maja 2019, 00:26

Czołowe alty faktycznie polecą ostro w dół na początku porządnej korekty BTC (1-3k). Ale te najmniejsze alty raczej będą rosły niż spadały.

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » wtorek, 14 maja 2019, 00:26

Z tego, co widzę, napotkaliśmy pierwszy, poważniejszy opór w tym rajdzie, który może otworzyć korektę celem zrobienia rozbiegu i wjechania w ten mur taranem :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 00:29

Uwaga. Będzie "fizolofia".

Wiecie, co mnie smuci, mimo ładnego profitu?

Że nasza AT, jako forum, kompletnie zawiodła. Pal sześć, że nie miałem racji z korektą spadków tylko do fib 0,618, ew. lekko ponad - AT bawiłem się tylko ponad rok i przyjąłbym to na klatę, w końcu są tutaj traderzy, którzy robią to od kilkunastu lat bądź więcej. Ale nikt tutejszy nie podołał. Chyba najwyższym wyznaczanym przez klasyczne AT z poziomów 4800$+ była prognoza @ergorg sięgająca 6700$, za co należy mu się flacha i pudełko czekoladek :mrgreen:

Ale nie da się ukryć pewnego faktu - najsensowniej wzrosty określiły osoby, ktore AT się nie parają, albo tak z doskoku i nieksiążkowo (bez urazy, permabulle).

Lepsi od nas, jako AT-owców, byli idioci od lambo z r/btc. Poniżające trochę :roll:

O altach wolę nawet nie wspominać. Wiecie, ile klinów zniżkujących narysowało się na najrozmaitszych parach Shitcoin/BTC na Binance? Ile z nich wyszło górą? praktycznie żaden.

Wnioski z tego mogą być takie...

1. Bitcoin (oraz alty) jest tak zmanipulowany, że cale AT można wsadzić sobie w d*** - rośnie tak, jak pan Pierce każe, a nieskończony tether załatwi wszystko.

lub

2. Bitcoin jest tak płytkim rynkiem, że ruchy insiderów oraz ludzi z naprawdę dużymi walletami powodują absurdalne efekty na wykresie - dump Craiga Wrighta który (ponoć) w dużej mierze przyczynił się do spadku na 3k, czy teraz, gdyby wyszło, że ETF zatwierdzono - trading insiderów.

lub

3. Bitcoin jest praktycznie w całości kontrolowany przez giełdę bądź giełdy, np. powiązane z tetherem Bitfinex&Binance, niejako współuczestniczące w tym całym cyrku. Wtedy dostajesz na wykresie to, co ci bot Willy namaluje. Pozycje userów są wykorzystywane przeciwko nim, a wolumen to ściema z wash tradingu.

Wniosek jeden to istna tragedia dla wszystkich, chociaż może na ten moment tego nie odczuwają, w euforii związanej z hossą - gdyż wszyscy uczestniczą w zabawie kryminalisty, która skończyć się może dobrze tylko dla niego. Ew. dla nikogo, jeśli kryminalista pójdzie za kratki, a tetherowy fraud zostanie zaorany przez fedów.

Wniosek dwa - tutaj jest o tyle niefajnie, że, znów, nie przewidzisz, że ktoś się o czymś dowie na miesiąc przed tobą. Możesz tylko zgadywać. Innymi słowy, przewidywalność nawet konkretnego midtermu wynosi zero.

Wniosek trzy - kolejna tragedia. Tańczysz jak ci zagrają.

W tej sytuacji albo stajesz się permabullem i hodlujesz razem z idiotami od lambo z reddita (bo i tak ktoś kiedyś to napompuje) - tutaj to już bardziej kwestia wiary w to, że masz do czynienia z przełomową technologią której każdy pragnie - albo opuszczasz rynek. opcja numer trzy to coś a la @ergorg oraz @bitloteiros czyli podłączanie się pod silne trendy z sensownym AT, ale to jest jednak DT ze wszystkimi tego wadami i zaletami - mam tu głównie na myśli solidne obciążenie czasowe, stres i konieczność ciągłego śledzenia kursu.

Sorry za filozofię, czuję się po prostu nieco zawiedziony rynkiem. I nie, nie dlatego, ze straciłem, bo na szczęście nic nie straciłem, wręcz przeciwnie. Ale jest ten niesmak, że gdybym grał zgodnie z planem (shorty z odpowiednich poziomów), to wywaliłoby mi SL za all-ina w okolicach 6400$i straciłbym ok. 30% środków. Czuję się zawiedziony, bo nikomu nie mogę napisać tak z ręką na sercu, że rozgryzł ten ruch. M.in. dlatego zdecydowałem się nie shortować, tylko odsprzedać część. I całe szczęście, bo na shorcie byłbym socjo 2.0 z -20% wtopy (przynajmniej) albo nawet więcej, gdyby poniosła mnie ułańska fantazja z dźwignią. A tak - na plusie, bogatszy o przemyślenia, i nieco smutny :roll:

sorry za duże OT. Muszę to przemyśleć i jakoś to sobie poukladać.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 00:30 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 maja 2019, 00:29

zomos2 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 00:14 Wiecie że jak teraz jebnie BTC to alty w USD też jebną ? :D
Oczywiście. Alty wzrosną solidnie dopiero, gdy nowa bania na BTC zostanie potwierdzona i wejdzie on w cykl: spokojne wzrosty -> korekta -> spokojne wzrosty...
Wtedy w pewnym momencie alty się obudzą i zaczną odpalać kolejno po +100% w ciągu doby.

Tu cierpliwi będą nagrodzeni :)
CRXEE8 pisze: Trzeba być cierpliwym i wychodzi, że ZAWSZE można wyjść na plus nawet przy początkowo najgorszej możliwej inwestycji w życiu.
To co napisałeś jest na razie (!) prawdziwe tylko jeśli nie grasz z dźwignią i nie shortujesz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 14 gości