Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nomenomen_token » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:14

BitJanusz pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:08Przypadek?

Nie przypadek ... Dominacja BTC idzie kosztem wszystkich altów - moim skromnym zdaniem idzie jazda za tethera kupuje się BTC i transferuje w nieznanym kierunku. Stawiam, że w tym tyg. będzie news o nowych działaniach Prokuratury vs Finex a może coś gorszego z Biance - na którym za Alty kupują BTC i kurs głupieje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kontener » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:15

Tomasz_Es pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:04 @discipuli Można powiedzieć że prawie się zrównały
Gdzie najlepiej sparsować te proporcje bez rejestracji ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:15

Myślę, że czekamy na tapnięcie, ale jestem pod ogromnym wrażeniem tego co się dzieje. Myślę, że ciężko będzie to nie uznać wstępem do nowych ath. Myślę że najlepszy wariant to nie myśleć za dużo, kupować na dołkach, do walleta i się nie zastanawiać, tylko kumulować i składać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:16

@BitJanusz no okej to pisaliśmy o czymś innym, ale w tym przypadku co napisałeś nie jest do jeden dodruk na 800mln. Czy ludzie już nie mogą wpłacać kasy na finexa że każdy dodruk uważany jest za scam/z powietrza?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:17

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 18:46Finex niżej o 200$ od Stampa (a stamp ma $).
blink pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:03Wiec czy to na pewno sprawka tethera? Skoro inne giełdy (bitstamp) są wyżej niż bitfinex? Czy czasem ludzie nie za bardzo się na tym tetherze zafiksowali?
nomenomen_token pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:14moim skromnym zdaniem idzie jazda za tethera kupuje się BTC i transferuje w nieznanym kierunku.
BitJanusz pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:08800 milionów dodrukowano w miesiąc.
BitJanusz pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28Bo jeśli za tether kupowane jest cokolwiek, to przecież jego wartość powinna spadać, a wraz z nim market cap, ponieważ Tether powinien palić tokeny, aby utrzymywać ich wartość 1:1 względem dolara.
Tetherowi nie opłaca się już palić tokenów aby utrzymać jego wartość na poziomie 1$. Teraz opłaca się za ten nie spalony tether zrobić arbitraż na parach do innych stable-coinów, dumpując je a podnosząc wartość USDT.

Odsyłam do przeczytania mojej wypowiedzi na temat różnicy kursowej między USDT i USD.
Nowy bot autorów USDT arbitrażuje różnicę w parach do innych stable-coinów. Przez co, jeżeli jest duży odpływ z stable-coinów takich jak USDC, TUSD, PAX itp. do BTC następuje odwrotna korelacja w USDT, dzięki czemu BFX/Tether może żarabiać na różnicach w arbitrażu na stable-coinach dumpując je oraz dodatkowo sprzedając zawyżony USDT do prawdziwych USD $.
To samo z arbitrażem BTC, kupując na BFX tańszego BTC za USDT można sprzedać go drożej na innej giełdzie drożej za prawdziwe USD $.
Karuzela się kręci :evil:

LINK do posta: viewtopic.php?p=570688#p570688
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2019, 19:41 przez nplex, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:18

nomenomen_token pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:14Dominacja BTC idzie kosztem wszystkich altów - moim skromnym zdaniem idzie jazda za tethera kupuje się BTC i transferuje w nieznanym kierunku. Stawiam, że w tym tyg. będzie news o nowych działaniach Prokuratury vs Finex a może coś gorszego z Biance - na którym za Alty kupują BTC i kurs głupieje.
Słuchaj, w dłuższej perspektywie, choć też jestem z reguły pesymistą, to jednak sytuacja wyraznie wskazuje na to by brac ten ruch bardzo na powaznie. Co z tego ze bedziemy psioczyc na cały teatrzyk, nie ma znaczenia, pora przestawic sie na prowzrostowe myslenie na stałe. Wątpię aby kurs zbity został obecnie na powrot do bessy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:21

amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:15kupować na dołkach, do walleta i się nie zastanawiać

to jest teatrzyk, taki dość ciekawy, gdyby nie shorty na których lecą % na - Mam to od kilku dni jak próbuje przesłać. Miał ktoś taką przygodę z Ledgerem :?:
Bo dywersyfikując posłuchałem częściowo, coś tam ,,niby'' mam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:22

Prawdziwe fomo dopiero przed nami panowie :mrgreen: jeszcze nie ma oznak ulicy.. ale tuz za rogiem juz stoja :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:26

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:21to jest teatrzyk, taki dość ciekawy, gdyby nie shorty na których lecą % na - Mam to od kilku dni jak próbuje przesłać. Miał ktoś taką przygodę z Ledgerem :?:
Wybaczcie, cały czas obstawiam LTC BCH, Bitcoin traktuję jako wielbłąda, oczywiście nie miałem na myśli BTC, tylko LTC BCH, gdzie z transferem problemów z tego co wiem nie ma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:26

@Dovakhiin, jaka ulica, ulica będzie jak przebijemy ATH...
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6727
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6546
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28

blink pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:16Czy ludzie już nie mogą wpłacać kasy na finexa że każdy dodruk uważany jest za scam/z powietrza?
Tylko że ludzie wpłacają FIAT, a kupują BTC. podobno na parze BTC/USD. Co ma do tego Tether? ;)

OK, finex transferuje dolary klientów do tethera. To wiemy. Załóżmy też, że nagle ilość tetherów wzrosła o 50%, czyli na samego finexa wpłacono prawie miliard dolków. Co jest imponujące.

Ale VOL na finexie jest słaby (ok, obecne 3d ujdzie, ale poprzednie to padaka). Ewidentnie ten miliard nie poszedł w bitka. Co zrobiono z tym tetherem? Masowo go skupiono? i co dalej? Gdzie się podział ten miliard $? ktoś skupił tyle tetheru i sobie trzyma USDT, odprowadzając wzrosty wzrokiem?

Bo jeśli za tether kupowane jest cokolwiek, to przecież jego wartość powinna spadać, a wraz z nim market cap, ponieważ Tether powinien palić tokeny, aby utrzymywać ich wartość 1:1 względem dolara.

Teoretycznie, również aby dolać 800 mil, powinni pozyskać 800 mil w dolarach. Wiemy już, że tether ma 74% pokrycia (zdaniem ich prawników, a ile ma naprawdę - cholera wie). I ci ludzie, nie mając nawet pokrycia dla 2 miliardów, wyczarowują nagle 800 baniek. :roll: Akurat kwota taka, jak zablokowane środki na finexie. Cóż za PRZYPADEK.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: redbog » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28

Bitmar pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 18:15 Zgodnie z polską tradycją, którą wielu tu praktykuje, ja również nie znam się, ale się wypowiem :)
Wielu z was wie, że ja lubię operować na schematach, ale takich w skali long. Operuję i na razie nie jestem zawiedziony bo Bitcoin lubi cykliczne schematy. Schematy bańkowe wyglądają zawsze bardzo podobnie, nie tylko te bitcoinowe.
Jak oceniacie szansę, że jesteśmy już gdzieś w połowie II cyklu bańkowego?
Gdyby to był fakt to możliwym scenariuszem są powolne wzrosty do końca roku, ale bez szaleństw. 2020 rok to już większe wzrosty i atak na ATH, 2021 to może być kolejna bańka (oczywiście, zawsze może coś namieszać).
Czy starzy wyjadacze mają podobne spostrzeżenia?

wykres ostatniej bańki jako przykład cyklu bańkowego.
Obrazek

Ja bym widział bardziej że jesteśmy w tym miejscu, po kolejnych bankach mamy wszystko bardziej rozciągnięte w czasie. Bitcoin wraz z nabieraniem masy zwalnia dlatego bardziej mi te miejsce pasuje z tym że z racji rozciągnięcia w czasie możemy iść powoli w gore do końca roku a później powoli ale długo i wyniszczając spadać przez 2-3 lata pogłębiając dołek.

Jest jednak pewien haczyk przez który nie do końca sam wierze w ten scenariusz. W przyszłym roku mamy halving który nie zbyt pasuje do tej układanki niby skoro to jawne wydarzenie o którym wszyscy wiedzą to nie powinno to mieć dużego wpływu na kurs ale psychologia zrobi swoje i halving musi jakoś wyrysować się na wykresie i jeśli po halvingu mielibyśmy jeszcze ponad rok bessy z pogłębieniem dołka to byłby prawdziwy pogrom minerów. Chociaż by było ciekawie :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2019, 19:29 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28

@Dovakhiin @ergorg dokładnie, starzy wyjadacze nie wiedzą czy wchodzić i co robić, a gdzie ulica :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:32

blink pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28@Dovakhiin @ergorg dokładnie, starzy wyjadacze nie wiedzą czy wchodzić i co robić, a gdzie ulica :P
Tu nie ma reguły. W jednym roku zarobisz, a w drugim możesz przepierdzielić cały zysk, i odwrotnie.

Zobacz sobie giełdę USA, najprawdopodobniej duża korekta, ale nie wiadomo czy długoterminowa. To jest trudne, w ogóle im dłużej systematycznie to poznaje(3-5lat), tym bardziej nabieram pokory.

Na wyraźny sygnał raczej gryzę teraz paznokcie jakim kapitałem wejść, czy 5%, 50% czy 100%. Wybiorę pewnie między 25-50%, zakładając że wyszliśmy naprawdę z bessy. Odpoczywanie od giełdy to nie przypadek, ryje beret srogo w dłuższej perspektywie. Juz lepiej chyba kłaść cegły.

No chyba że ktoś jeszcze tu myśli, że to pompowanie nie miało udowodnić, że z bessy rzekomo nie wyszliśmy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:36

@amneziahaze może i miał udowodnić, poziomy obecne w interpretacji różnych forumowiczów to sygnał o rozpoczęciu Hossy.
Tylko nadal punkt widzenia jest zróżnicowany. U mnie współczynnik odpychający od fizycznego zakupu jest wprost proporcjonalny do aktualnej ceny. Co z perspektywy czasu widać był błąd. Shorty do mnie krzyczą shortuj. Ktoś Wam sponsoruje w tej chwili na dźwigniach 1000% zysków na mexie na przykład. Ale kto ,puk, puk kto jest taki dobroduszny. Odpowiedź pewnie padnie - shorciarze :mrgreen: ale my wam z FX na mexa nie przelewamy $
nie można porównywać kapitalizacji nawet 5 największych spółek na Nasdaq do Crypto, to nadal pryszcz
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nomenomen_token » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:39

amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:18prowzrostowe myslenie na stałe

Historia powtarza się - ale nigdy nie taka sama ;). Za dołek z 6 do 3 odpowiedzialny był podobno Craig Wright zrzucając swoje zapasy BTC na rynek . Teraz wygląda to wszystko na jazdę bez trzymanki do góry bez szczegółnych pozytywnych news a przede wszystkim TRANZAKCJI JEST MAŁO 380 K / dzień !!! to jest naprawdę skromnie. Aktywnych adresów 700 K poważnie tu się nic specjalnie nie zmieniło. Ilość wyszukań w Googlach i twittów jest jakieś 7-10% tego co w bańce 2017/2018 . Widać jak na dłoni ALTy ostro tracą dominacja BTC już sporo ponad 60% - To pokazuje, że ludzie uciekają w najbardziej bezpieczną walutę przed spadkiem wszystkiego. Szykuje się coś bardzo negatywnego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6727
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6546
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:41

amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:32 No chyba że ktoś jeszcze tu myśli, że to pompowanie nie miało udowodnić, że z bessy rzekomo nie wyszliśmy?

Zdaje się, że tak przypuszczał @Fibo, którego po szeregu bardzo udanych prognoz ciężko nie respektować. @new06 zdaje się podobnie, ale mi nic nie odpisał ostatnio, więc może zwątpił ;) @new06 daj znak życia bo chyba rynek okpił nasze midtermowe prognozy :mrgreen:

ja obstawiałem solidny uptrend z podstawami do hossy, ale niestety, przeliczyłem się nieco licząc na korektę z konkretnych poziomów fib, czy też po skrajnym wykupieniu. No cóż, bywa. Nie sądzę, że istnieje metoda, która pozwalałaby po tej dzidzie na 4800$ szacować 8k$ w tak krótkim czasie. Nie widziałem jej w tym temacie i nie znam nawet metod, które mogłyby na to wskazywać. Czy to zwykłe AT, czy EW, czy jakieś wynalazki "paratechniczne" - kurs zaskoczył wszystkich. Nawet @Pleasek89 pisał że sprzedał przy 6800$ (jeśli dobrze pamiętam) i że czeka na korektę.

Pomijam tu permabulli naszych kochanych @anagamidev i @Dovakhiin którzy jadą na 100k, bo oni na razie górą :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:43

@nomenomen_token Uważasz że BTC jest czymś bezpiecznym? Czego nie można w zasadzie przelać ? z dużym fee? z blokadami sieci? W razie braku internetu lub prądu nic nie zrobisz z tym? Na serio ? Ludzie otrząśnijcie się z mitomanii...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:48

@zomos2 co by kurs nie przyniósł, bezpieczne jest tylko to czym się możesz pobawić, poobracać w chwilach stawiania pozycji :mrgreen:
cała reszta to spekulacja..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:48

@zomos2 wlasnie jednym z paneli na Consensus 2019 jest "bitcoin bez internetu" wiec radze sie zapoznac ;-)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], kemot80 i 6 gości