Fork Bitcoin Cash

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2016
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Lekabel01 » piątek, 1 lutego 2019, 02:15

Witam.

Założyłem konto na CoinEX, aby podzielić BCH. Przelałem testową ilość BCH na ich konto i nie otrzymałem BSV. Napisałem pytanie do supportu, czy faktycznie rozdzielająją przedrofkowe BCH i mi odpisali, abym sprawdził czy transakcja jest widziana na obu blockchainach. Moja transakcja jest widziana tylko na blockchainie BCH. Monety trzymam na portfelu Electron 3.3.1 i od dawna ich nie ruszałem. Czy ja mam je wysłać w jakiś inny niż normalny sposób? Może ktoś wie o co chodzi?

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Fork Bitcoin Cash

Postautor: WitoldC » piątek, 1 lutego 2019, 06:19

@Lekabel01
avissa pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 10:22 Udało mi się podzielić BCH i BSV, BCH miałem na electronie cashu od czasu sprzed forka. Wysłałem na Krakena, ale dotarły tylko BCH, saldo BSV cały czas było zerowe. Sprawdzałem transakcje, na łańcuchu BCH była widoczna, natomiast nie na łańcuchu BSV. Więc zrobiłem następujące kroki, poniżej cała procedura od początku:
1. Ściągnąłem Electron cash w wersji 3.3.1, najnowsza wersja nie działa z 2 łańcuchami.
2. Wysłałem BCH na Krakena w zwykły sposób, saldo po wysłaniu się wyzerowało.
3. W opcjach narzędzia - sieć zmieniłem aktualną gałąź na zaczynającą się chyba od 1d bla bla @numer bloku (w kolumnie najbardziej na prawo są numery bloków, jedna gałąź ma sporo niższy numer, to ta, która obsługuje BSV) Po przełączeniu się na tą gałąź widziałem z powrotem moje bitkojny a transakcja wysyłki na Krakena się nie pojawiła, miałem saldo sprzed wydania. Tak więc to są moje BSV.
4. Wysłałem na Krakena BSV (electrum widzi je i opisuje jako BCH), warto dać wysokie fee, bo sieć działa bardzo powoli, a Kraken wymaga 30 potwierdzeń dla BSV.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 1 lutego 2019, 08:25

Lekabel01 pisze: piątek, 1 lutego 2019, 02:15Witam.

Założyłem konto na CoinEX, aby podzielić BCH. Przelałem testową ilość BCH na ich konto i nie otrzymałem BSV.

Osobom, które jeszcze nie wiedzą przypominam że BSV to jest śmieciowa gównomoneta stworzona i utrzymywana wyłącznie w celu ataku na sieć BCH a być może w celu zniszczenia kryptowalut ogółem. Nie należy oczekiwać że będzie ona prawidłowo działać wiecznie.

Dzieląc swoje BCH narażacie się na problemy a nawet ewentualną stratę monet (każda giełda też może paść albo zostać zhakowana).

Wiem, że z ludzką chciwością nie wygram, ale przypomnieć warto.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » piątek, 1 lutego 2019, 12:54

ranisz moje uczucia Shadow :P

Ja bym BCH jednak rozdzielił i wymienił czy to na BCH czy BSV, kto co tam uważa, czego warto mieć więcej. Łańcuchy się nie połączą z powrotem, więc nie ma sensu ich nie rozdzielać.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Kutalisk » środa, 6 lutego 2019, 23:21

Okazało się, że mam niewielką ilość BCH na giełdzie BM24, a oni nie rozdzielili coinów i jak wiadomo za 2 tyg. zwijają interes dzięki KNF.

Panowie jak najbezpieczniej rozdzielić BCH? Przelać na inna giełdę np. BINANCE czy na swój Ledger NANO S?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: redbog » czwartek, 7 lutego 2019, 11:58

@Kutalisk Jedli miałeś bch na giełdzie w momencie podziału i powstania bsv to musisz prosić giełdę od nich zależy czy będą bawić się w przelewanie bsv.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Kamien » czwartek, 7 lutego 2019, 17:07

Dlatego nie warto trzymać pieniędzy na giełdach bo potem takie rzeczy wychodzą

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2016
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Lekabel01 » sobota, 9 lutego 2019, 12:12

Witam.
Udało mi się łatwo i bezpiecznie uzyskać Bitcoin SV, z monet trzymanych na Electron Cash 3.1
Jeśli jest jeszcze jakiś bagholder BCH, który chciałby się pozbyć przysługujących mu Bitcoin SV to opisze tą prostą metodę. Co prawda podał ją wcześniej avissa w poście z 20 stycznia w tym wątku, ale ja ją dopiero teraz zrozumiałem więc dla tych co tego nie ogarnęli wcześniej, wyjaśnię to najprościej jak się da.
Moje BCH trzymałem na Electron Cash 3.1. Na pewno podzielić coiny można wysyłając je na giełdy Binance lub CoinEX, ale to nie giełdy za nas rozdzielają te coiny!
Wygląda to następująco:
w sposób standardowy odpalamy Electron Cash i normalnie wysyłamy BCH na jedną z tych dwóch giełd. Po wysłaniu nasze saldo konta jest oczywiście mniejsze o ilość wysłanych BCH. Na giełdę dotrą tylko BCH i ta transakcja będzie widoczna tylko w łańcuchu BCH. Teraz należy wykonać zabieg, którego wcześniej nie zrozumiałem, otóż na przykładzie polskiego menu w Electron Cash, wybieramy Narzędzia, następnie Sieć, w zakładce Podsumowanie w tabelce Connected node widać dwie główne pozycje, na ten moment to: 4626ff6e3b@556767 oraz 1d95671421@556767, poniżej widać nazwy serwerów. Prawym przyciskiem klikamy na ten drugi node, czyli 1d95671421@556767 i wybieramy Śledź ten oddział. W taki oto sposób przełączamy się do sieci Bitcoin SV. Gdy to się stanie nasze saldo konta będzie miało stan jak z przed wysłania BCH. To są właśnie nasze Bitcoin SV! W historii transakcji nie będzie widać wysłanych wcześniej BCH. Teraz można wysłać Bitcoin SV na Binance lub CoinEX. Adresy do wpłat BCH i Bitcoin SV na tych giełdach są takie same. W Electron Cash nadal widać Bitcoin SV jako BCH, ale po ich wysłaniu transakcja pojawi się tylko na łańcuchu Bitcoin SV. Obie te giełdy sprawdziłem osobiście i opisana metoda u mnie zadziałała. Wydaje mi się, ale to tylko mój domysł, że równie dobrze można wysłać Bitcoin SV gdziekolwiek indziej, np. na jakiś portfel czy cokolwiek, ale tego pewien nie jestem.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Kamien » sobota, 9 lutego 2019, 13:10

A ja dalej nie rozumiem po co sobie tak komplikować życie, nie lepiej wyjąć klucz prywatny z seeda i go po prostu sweepnąć? Nie dość że prostsze to i szybsze i bezpieczniejsze

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: brazny » czwartek, 14 lutego 2019, 23:37

Witam. Chciałbym zwrócić się do znawców tematu BCH/BSV. Mam trochę BCH z przed forku, ale trzymam je na trezorze. Czytałem poprzednie posty i widzę że aby uzyskać BSV powinienem przesłać je na giełdę. Tylko czy mogę zrobić to z Trezora normalnie? Boję się stracić coiny przez przypadkowe kliknięcie. Dziękuję za odpowiedź.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Bit-els » piątek, 15 lutego 2019, 05:43

@brazny zrob to przez portfel coinomi na androida lub ios.
Załóż portel coinomi, zrób kopię seeda, hasło.
Zaimportujj bch
Wejdź do ustawień konta bch, zobaczysz tam ścieżkę- M/44H/145H/0H

Teraz zaimportuj bsv, ale nie automatycznie tylko kliknij symbol setting przy monecie. Wejdziesz do ustawien i wklej tą samą ścieżkę co w bch, czyli
M/44H/145H/0H

Tetaz prześlij z trezora bch na coinomi. W bsv zobaczysz tą samą ilość.

Teraz zaimportuj drugą raz bsv ale automatycznie. W szczegółach konta bsv będziesz miał ścieżkę M/44H/236H/0H

I z bsv na którym masz środki zrób przelew na bsv z tą ścieżką M/44H/236H/0H

Za cały ten cyrk podziękuj Craigowi.

B.ważne- zrób najpierw testowo małą ilością. Bo dawno temu robiłem te rozdzielenia.

PS trezor resztę z Twojego pierwszego przelewu przeniesie na tak zwany adres reszty. Czyli bsv też zostaną przeniesione, choć tego chyba w trezorze nie zobaczysz.
Na 100% nie jestem pewny, czy to nie skomplikuje dalszej operacji.
Powtórzę raz jeszcze podziękuj temu idiocie Craigowi.
Ewentualnie możesz zapytać naszego forumowego wyznawcę bsv ZDCH jak to zrobić na 100% bezpiecznie

Dodano po 3 minutach 3 sekundach:
Oczywiście w razie jakiegoś błędu w tym procesie nie biorę odpowiedzialności za całą operację. Skonsultuj to jeszcze z kimś na forum

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 15 lutego 2019, 08:00

brazny pisze:Witam. Chciałbym zwrócić się do znawców tematu BCH/BSV. Mam trochę BCH z przed forku, ale trzymam je na trezorze. Czytałem poprzednie posty i widzę że aby uzyskać BSV powinienem przesłać je na giełdę. Tylko czy mogę zrobić to z Trezora normalnie? Boję się stracić coiny przez przypadkowe kliknięcie. Dziękuję za odpowiedź.
@@brazny Nie musissz się męczyć z rozdzielaniem monet.

Giełda CoinEx zrobi to za Ciebie. Po prostu wyślij swoje BCH sprzed forka i poczekaj na potwierdzenia (wymagane jest dużo potwierdzeń, więc to może zająć trochę czasu).

Przedforkowe BCH na giełdzie CoinEX są dzielone na BSV/BCH automatycznie.

Oczywiście jak zwykle po raz kolejny przypominam żeby nie trzymać swoich monet na giełdzie. Monety trzymane na giełdzie nie są Twoje, są tylko obietnicą monet.

Najlepiej wyślij najpierw niewielką sumę (wartości np. 10 złotych) i sprawdź czy wszystko działa, a później resztę podziel na 3-10 części i rozdzielaj stopniowo. W razie padu giełdy nie stracisz całego dobytku.

https://www.coinex.com/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ikswodnal » piątek, 15 lutego 2019, 10:28

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 15 lutego 2019, 08:00Giełda CoinEx zrobi to za Ciebie. Po prostu wyślij swoje BCH sprzed forka i poczekaj na potwierdzenia
Nareszcie jakieś sensowne (dla prostych użyszkodników) tłumaczenie. Jedyny mankament że trzeba się na tą giełdę "zapisać". Ciekawe, czy i kiedy BitMarket i BitBay uruchomią rozdział "starego" BCH oraz handel BSV

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Araluen » piątek, 15 lutego 2019, 11:44

BitBay już się wypowiadał, że nie zamierza rozdzielać monet

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Mila » wtorek, 19 marca 2019, 10:56

Witam, zgodnie z instrukcjami wykonałam przelew najpierw mniejszej kwoty BCH na giełdę CoinEX i otrzymałam BSV , następnie wysłałam 1BCH z Ledgera i również otrzymałam 1BSV ,sprawa się skomplikowała gdy przez pomyłkę wypłaciłam 1BCH spowrotem na Ledgera i przesyłanie kolejnych BCH już nie spowodowało otrzymania waluty BSV , przesłałam tam kolejne 2BCH ale nic to nie dało. Jest jakiś inny sposób aby nadal otrzymać walute BSV?


ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 15 lutego 2019, 08:00
brazny pisze:Witam. Chciałbym zwrócić się do znawców tematu BCH/BSV. Mam trochę BCH z przed forku, ale trzymam je na trezorze. Czytałem poprzednie posty i widzę że aby uzyskać BSV powinienem przesłać je na giełdę. Tylko czy mogę zrobić to z Trezora normalnie? Boję się stracić coiny przez przypadkowe kliknięcie. Dziękuję za odpowiedź.
@@brazny Nie musissz się męczyć z rozdzielaniem monet.

Giełda CoinEx zrobi to za Ciebie. Po prostu wyślij swoje BCH sprzed forka i poczekaj na potwierdzenia (wymagane jest dużo potwierdzeń, więc to może zająć trochę czasu).

Przedforkowe BCH na giełdzie CoinEX są dzielone na BSV/BCH automatycznie.

Oczywiście jak zwykle po raz kolejny przypominam żeby nie trzymać swoich monet na giełdzie. Monety trzymane na giełdzie nie są Twoje, są tylko obietnicą monet.

Najlepiej wyślij najpierw niewielką sumę (wartości np. 10 złotych) i sprawdź czy wszystko działa, a później resztę podziel na 3-10 części i rozdzielaj stopniowo. W razie padu giełdy nie stracisz całego dobytku.

https://www.coinex.com/

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Fork Bitcoin Cash

Postautor: WitoldC » wtorek, 19 marca 2019, 11:19

Mila pisze: wtorek, 19 marca 2019, 10:56przez pomyłkę wypłaciłam 1BCH spowrotem na Ledgera
Mieszają się nowe BCH(istniejące tylko na łańcuchu BCH) ze starymi i przy wysyłce jedynie na chainie BCH jest prawidłowa transakcja.
Trzeba wybrać ręcznie te coiny które są z przed podziału.
Nie wiem jak jest na Ledgera ,ale np. Elektrum ma zakładkę coins, inne wallety mają opcje "Enable coin control features" żeby wybrać inputy do transakcji.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Mila » środa, 3 kwietnia 2019, 09:54

Witam, niestety nadal nie potrafię do tego dojść, po prostu jestem na to za głupia jeśli znajdzie się tu jakaś osoba , której udało by mi się rozwiązać problem to odwdzięczę się wpłatą . mi.86.la@gmail.com

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: GrzegorzB » środa, 3 kwietnia 2019, 16:06

Możesz spróbować tak jak ja zrobiłem, prościej się chyba nie da:

Zainstaluj portfel BSV podając przy instalacji swojego seeda BCH. Ja to zrobiłem na ElectrumSV https://electrumsv.io/
BSV powinny się pojawić automatycznie w tym portfelu.

Ale wcześniej na wszelki wypadek wyślij wszystkie swoje BCH na inny adres (np. giełda lub załóż sobie nowy poftfel z nowym seedem).

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » poniedziałek, 13 maja 2019, 17:05

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 15 lutego 2019, 08:00Giełda CoinEx zrobi to za Ciebie. Po prostu wyślij swoje BCH sprzed forka i poczekaj na potwierdzenia (wymagane jest dużo potwierdzeń, więc to może zająć trochę czasu).

Przedforkowe BCH na giełdzie CoinEX są dzielone na BSV/BCH automatycznie.

Oczywiście jak zwykle po raz kolejny przypominam żeby nie trzymać swoich monet na giełdzie. Monety trzymane na giełdzie nie są Twoje, są tylko obietnicą monet.

Najlepiej wyślij najpierw niewielką sumę (wartości np. 10 złotych) i sprawdź czy wszystko działa, a później resztę podziel na 3-10 części i rozdzielaj stopniowo. W razie padu giełdy nie stracisz całego dobytku.
Dodano po 10 minutach 2 sekundach:
Witam Wszystkich :)
Tak jak napisał ShadowOfHarbringer tak zrobiłem na CoinEX.
Pierwszy drugi i trzeci przesył bch na Coinex poszedł ok .
Potwierdzenia na bch 6 razy a na bsv 144 razy .
Po chwili pokazują się 2 oczekiwania na potwierdzenia dla bch i bsv .
Dosłownie w ciągu sekundy oba przelewy i potwierdzenia oczekujące .
Czwarty przelew to już problem bo bch pojawiło się ale nie nastąpiło oczekiwanie na potwierdzenia bsv . I tak jest od paru dni. Nie pojawiają się potwierdzenia na bsv .
Wszystkie bch z jednego walleta z sprzed forka . Nic nie było dopłacane ani wypłacane ani przed ani po forku .
W czym jest problem ?
Proszę o pomoc :)

W jaki sposób można sprawdzić dlaczego nie otrzymałem bsv ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28

Szczypiorek2019 pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 17:05Czwarty przelew to już problem bo bch pojawiło się ale nie nastąpiło oczekiwanie na potwierdzenia bsv
Hmmm trudno powiedzieć, nie jestem zorientowany co się dzieje w tej chwili z siecią BSV.

Nie mają jakicś problemów czasem? Widzisz swoje monety na block exploratorze BSV? Widzisz poprzednie przelewy na Block exploratorze BSV?

Może transakcji nie rozesłaleś na BSV, wysłała się tylko na BCH i stąd problem?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości