Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 11 maja 2019, 23:39

w sumie patrząc na coinmarketcap praktycznie cały wolumen BTC to Bitmex (który jak wiadomo jest tylko przelewaniem z jednej kupki na drugą już istniejących BTC) oraz trading BTC/USDT (pary tetherowe absolutnie dominują marketcap - dosłownie miażdżąca przewaga!!).

Tutaj pierwsze pary USD, jak widać - głęboko w pupie.

Nie wiem, co to simex, a ten Rightbtc to pewnie jakiś scam washtradowy i ciężko brać to na poważnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coinbase minimalnie przed Finexem, ale jednak nie ma dużej różnicy. Na obu ten sam wolumen prawie. Jeśli wierzyć btcwisdom.io oraz tradingview - na obu ten wolumen jest po prostu słaby. Jest tak słaby, że aż groteskowo wygląda w porównaniu z bańkowym.

Tak więc, skoro wolumen za PRAWDZIWE pieniądze a nie za tether/kontrakty jest niski, to kto to kupuje? i za co? i gdzie? co śledzą boty? ;)

Chyba najlepiej podsumował to @bitloteiros w poście powyżej - pousuwano aski i pompuje się market, przecież FOMO jest po ich stronie, więc zadanie mają mega ułatwione. Brutalny pokaz siły market makerów. Z tym, ze jeżeli to prawda, to powinno spadać równie szybko, gdy osiągną swoje cele, bo jeleni pompujących ich pozycje nie zabraknie.

@ergorg

no i jest inaczej, w pewnym sensie. To teraz filozofia!

skoro:

1. dołek wygląda inaczej (brak kapitulacji 1d; brak retestu dna; brak V-ki)
2. aku wygląda inaczej (krótsze i w innej postaci)
3. wybicie wygląda inaczej (brak korekt, brak retestu)

to jaka jest podstawa, by oczekiwać, że punkt 4: hossa będzie wyglądała "tak samo" (jak po goxie)? :mrgreen:

@Fibo nie napisałeś, co Twoim zdaniem będize dalej ;) jak tam z tym pomysłem 3k, rezygnujesz z niego?
Ostatnio zmieniony sobota, 11 maja 2019, 23:41 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GetBitCoin_pl » sobota, 11 maja 2019, 23:40

Czytam to forum i rzadko się udzielam, ale aktualna sytuacja przypomina mi początek bańki. Kurs rośnie od 1 kwietnia a mamy już 10 maja, bardzo długo? Spójrzcie równo dwa lata wstecz, 27 marca 2017, kurs rósł praktycznie dwa miesiące bez większej korekty aż do 24 maja.
Jak reagują starzy wyjadacze? Po dwóch, trzech tygodniach wyczekują porządnej korekty ostatnich wzrostów, stawiają szorty, coraz wyżej i wyżej a kurs cały czas rośnie i dochodzi faktycznie do korekty ale kurs nie spada już do pożądanej przez szortujących wartości ;)
Wg. mnie właśnie się sytuacja powtarza, ale faktycznie może to być też już koniec tych półtora miesięcznych aktualnych wzrostów, pytanie czy korekta zadowoli szortujących? :)

Na bitmexie longi zaczęły płacić shortom czego dawno nie było widać na tej giełdzie, coś się szykuje?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wykopek123 » sobota, 11 maja 2019, 23:49

Obrazek

Takie krótkie pytanie od amatora.
Co się stanie jak przetną się linie MACD na miesięcznych?
Na tygodniowej mieliśmy juz przecięcie = wzrosty. Co jeśli dojdzie do przecięcia na miesięcznej??

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
GetBitCoin_pl pisze: sobota, 11 maja 2019, 23:40 Czytam to forum i rzadko się udzielam, ale aktualna sytuacja przypomina mi początek bańki. Kurs rośnie od 1 kwietnia a mamy już 10 maja, bardzo długo? Spójrzcie równo dwa lata wstecz, 27 marca 2017, kurs rósł praktycznie dwa miesiące bez większej korekty aż do 24 maja.
Jak reagują starzy wyjadacze? Po dwóch, trzech tygodniach wyczekują porządnej korekty ostatnich wzrostów, stawiają szorty, coraz wyżej i wyżej a kurs cały czas rośnie i dochodzi faktycznie do korekty ale kurs nie spada już do pożądanej przez szortujących wartości ;)
Wg. mnie właśnie się sytuacja powtarza, ale faktycznie może to być też już koniec tych półtora miesięcznych aktualnych wzrostów, pytanie czy korekta zadowoli szortujących? :)

Na bitmexie longi zaczęły płacić shortom czego dawno nie było widać na tej giełdzie, coś się szykuje?

Myśle że Litecoin jest tutaj przed Bitocinem. Porównaj sobie obydwa wykresy. Masz racje w 100%.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » sobota, 11 maja 2019, 23:49

kAArter pisze: sobota, 11 maja 2019, 23:20a z reguły dzieje się odwrotnie do tego co wszyscy myślą


Wszystko się dzieje tak jak wszyscy myślą - tyle, że niektórzy myślą wolniej. a niektórzy za szybko. A może to kwestie techniczne powodują, że czas reakcji jest opóźniony?
Oczywiście, "dodruk tethera" może być obliczony na ściągnięcie "nowych naiwnych pieniędzy" na rynek, a to jest najłatwiejsze do wykonania poprzez dynamiczne wzrosty. Inna sprawa, że mieliśmy pustą przestrzeń z wykresów bez znaczących oporów (strefa szybkich ruchów góra/dół) i która może być jeszcze pociągnięta, zwłaszcza na altach: $7200 na BTC i $260 na ETH w ciągu tygodnia- czemu nie? Dopiero wówczas - będą szły przelewy z ludu ulicy...

Pytanie zasadnicze - co jest grane? Bo jak jest grane już widzimy dość wyraźnie. Możliwe scenariusze:

1) gramy na instytucjonalne formy inwestowania w kryptowaluty - czyli rynek dyskontuje przyszłych dużych graczy.... To może się zakończyć dużym boczniakiem z większą szansą dla altów, które będą podciągać gwałtownymi ruchami i stagnacją na BTC i ETH. Nie będzie znaczącego zjazdu

2) gramy na tethera - manipulacja ma na celu zostawienie maluczkich graczy z bezwartościowym tetherem. Czeka nas pogrom tetherowych giełd - ale nie ich właścicieli. Gracze zostaną z tetherem, który ani nie będzie wymienialny na cokolwiek ani tranferowalny. Możliwe, że również bitkojny i altkojny na takich giełdach będą puste - tylko jako zapis księgowy i przez jakiś czas nie będzie można ich wypłacić z giełd. Znany powszechnie scenariusz z shitcoinów... Aby do tego doszło, czeka nas ostry pump (trwa) i jeszcze ostrzejszy dump połączony z zawieszeniem działania giełd (włamania itepe).

3) gramy na sponsorów - manipulacja mająca na celu załatanie dziur w pokryciu finexa poprzez zamianę w trakcie pompowania tethera na usd. A następnie całkowite zamrożenie tethera, ale z opcją wymiany na fiaty. W tym scenariuszu, tetherowcy formalnie nikogo nie oskubią - ale zamienią tethery na prawilne dolary, korekta nie będzie duża ani długa, a jej dołek zbiegnie się z czasem wejścia BAAKT, dając instytucjom "bonus na start".
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » niedziela, 12 maja 2019, 00:00

socjolog2008 pisze: sobota, 11 maja 2019, 18:56Obecnie mam taką pozycję

Nie lubisz zimnego piwa? :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 12 maja 2019, 00:03

czego to rośnie :D

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 12 maja 2019, 00:03

no bitmex mocno odjeżdża na binance ścianka 1.2k btc przy 7k szybko zjedzona

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 12 maja 2019, 00:04

Skala absurdu jest nieporównywalna. Ostatnio było że finex był ponad 100 usd za bitstampem ? WTF?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CounterStrike » niedziela, 12 maja 2019, 00:05

Co tu się dzieje na bitconie, ja pierdolę.
Obrazek

Dajcie już tę korektę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 12 maja 2019, 00:06

170$ różnicy grubo :shock: Ale 7k pękło ;) Jak tam miśki? Dalej czekacie na 2.5k? ;)

e: o przepraszam poszło 200$ :lol:

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 12 maja 2019, 00:08

@mudol żebyś się nie zdziwił... skoro można w 2 miesiące urosnąć o 3000 usd to i może spaść o więcej...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 12 maja 2019, 00:09

@zomos2 A pewnie:) Nawet można wygrać 197 mln zł w jackpota;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jahu » niedziela, 12 maja 2019, 00:11

Poszedł Stop Loss. 20% straty na rosnącym kursie, to jakieś nieporozumienie. Wszystkie opory jak w masło, non-stop wzrosty co najmniej od 3800$ od lutego no to dla mnie nie jest normalne, a 3 bańki już przeżyłem i nawet chińczyki tak nie pompowały bezmyślnie jak teraz. 6 lat zabawy z kryptowalutami, a ja nadal jestem na minusie w ogólnym rozrachunku. Porażka. No i oczywiście jak tylko wyszedłem to zacznie się korekta - typowe. :x

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 12 maja 2019, 00:12

@mudol jackpota to masz na BTC obecnie, byle udało się sprzedać i wysłać Tobie przelew na konto. ja mam shorta na 7100 na FX .SZOK :shock:
Wszystko rozumiem, ale to się źle skończy dla całego rynku. Bezczelne pompowanie muszelkami z pokryciem w morskim piasku ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 maja 2019, 00:15 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » niedziela, 12 maja 2019, 00:14

@jahu

Rejestracja: 28 maja 2013 i te wzrosty non stop to nie jest dla ciebie normalne? Na bitcoinie? Serio? :D To własnie jest esencja tego rynku

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 12 maja 2019, 00:15

Grubo leci, od wczoraj obserwuje ale dziś już jestem zaskoczony totalnie, szkoda że alty mulą
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 12 maja 2019, 00:16

w takim tempie to nowe ath w tym miechu hehe :D

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 12 maja 2019, 00:18

@Zeyt Właśnie to jest tai wskaźnik. Wszelkie alty są w BTC ostro wyprzedane a więc BTC zaraz rozpocznie fajną korektę z przytrzymaniem się i wtedy ludzie/pompiarze się rzucą na alty. To trochę jak z jazdą w 2016 roku na 800 usd przytrzymanie się na 600 i zjazd do 400.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 maja 2019, 00:20 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 maja 2019, 00:19

Mamy na sali jakiegoś wyznawce #ICHIMOKU?
Bo wyglada to nieziemsko*:
indekmoks.jpg
(Setup oryginalny)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » niedziela, 12 maja 2019, 00:21

zomos2 pisze: niedziela, 12 maja 2019, 00:18Właśnie to jest tai wskaźnik. Wszelkie alty są w BTC ostro wyprzedane a więc BTC zaraz rozpocznie fajną korektę z przytrzymaniem się i wtedy ludzie/pompiarze się rzucą na alty. To trochę jak z jazdą w 2015 roku na 500 usd przytrzymanie się na 400 i zjazd do 200

Dobrze, że ja od BTC trzymam się z daleka :D
My season is coming :twisted:
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości