Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: RuckenFetard » sobota, 27 kwietnia 2019, 17:22

BitJanusz pisze: piątek, 26 kwietnia 2019, 19:15Smart contracty - ETH źle skaluje
Weź pod uwagę że ETH po przejściu na POS (jeśli to się uda) może bardzo przyśpieszyć, to solidny, znany i zdecentralizowany projekt, jak by nie patrzeć z geniuszem na czele.
ETH jak się zapchał po kotkach to Vitalik zamiast nakrywać problem czapką, zrobił coś innego, coś co wymagało jaj.
Wbrew społeczności górniczej, oraz ogólnemu i stadnemu parciu na POW postanowił zmienić ten projekt na POS, zapewne nie widział innego, sensownego i przyszłościowego rozwiązania na dłuższą metę, zupełnie inne podejście niż próby budowania protez w stylu LN.

Jeśli ETH uda się zmienić na POS to aby zarabiać na utrzymaniu węzła walidującego transakcje, trzeba będzie posiadać określoną ilość ETH, prawdopodobnie 32 sztuki. (kopanie odpada, w razie gdyby ktoś nie zrozumiał )
Na tą chwile jeśli chodzi o kontrakty, to moim zdaniem ETH wciąż wygląda najsolidniej, mam także odważną tezę, jeśli w przyszłości coś ma zrzucić BTC z tronu to może to być właśnie ETH, jako pierwsze, które tego dokona.

Nie jestem całkowicie na bieżąco z projektem ETH, więc jak coś palnąłem to proszę mnie poprawić, nie bić.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 kwietnia 2019, 01:26 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 27 kwietnia 2019, 19:21

Lampardd pisze: sobota, 27 kwietnia 2019, 13:35
mudol pisze: wtorek, 9 kwietnia 2019, 15:12 W sumie się dziwie, że nie ma na tym forum właśnie tematu o botach, szczególnie tych płatnych, coś ala ranking, opłaty, prowizje. Kiedyś sam próbowałem kupić, ale właśnie na start chcą przeważnie sporych sum. Znalazłem jeden darmowy, w sensie bez opłaty początkowej, ale nie robił tego co ja chciałem.
tutaj jakiś ranking ale nie sprawdzałem:
https://bitcoinexchangeguide.com/best-b ... ding-bots/
Tutaj ten darmowy:
https://tradesanta.com/en
Czy ten darmowy bot jest bezpieczny ? W zasadzie dostaje dostęp do naszego konta przez jakieś API
W każdym kluczu API zaznaczasz jakie uprawnienia ma mieć dany klucz, robisz tylko na trejdowanie, wypłaty/depozyty off i teoretycznie nic nie powinno się stać. Możesz na próbę założyć na jakieś giełdzie konto, przelać parę groszy i do tego konta dać klucz API, zabezpieczysz się na możliwość utraty sporych sum. Ale jak nadasz odpowiednie uprawnienia to chyba na 99% jesteś bezpieczny (?)

@RuckenFetard sam planuję coś zdobyć ETH, też myślę, że wybicie będzie spore ale to w korelacji z BTC i LTC, ale to typowo długoterminowo, a to wiadomo, że... nie ten temat;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KryptoBanita » sobota, 27 kwietnia 2019, 19:34

mudol pisze: sobota, 27 kwietnia 2019, 19:21że... nie ten temat;)
Znaczy pijemy :?: ;)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 27 kwietnia 2019, 20:07

Mam 9-dniowy urlop więc.. tak ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 28 kwietnia 2019, 00:49

@RuckenFetard chętnie posłucham, co myślisz o NULS, tak na marginesie. Ja się głównie wzoruje na tym:

https://i.redd.it/oy964k6oh2c01.jpg

mam wrażenie, że to całkiem, hm, kompletny pomysł pod platformę dappsową.

To dla spekulacji longterm, ale midterm też - gdy gram na czymś solidnym, to nawet grając pod DT czuję się pewniej, niż na scamowatych wynalazkach albo totalnym szicie. Łatwiej mi dokupić w ramach większej struktury, etc.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 28 kwietnia 2019, 09:43

BitJanusz pisze: niedziela, 28 kwietnia 2019, 00:49@RuckenFetard chętnie posłucham, co myślisz o NULS, tak na marginesie. Ja się głównie wzoruje na tym:

https://i.redd.it/oy964k6oh2c01.jpg

mam wrażenie, że to całkiem, hm, kompletny pomysł pod platformę dappsową.

To dla spekulacji longterm, ale midterm też - gdy gram na czymś solidnym, to nawet grając pod DT czuję się pewniej, niż na scamowatych wynalazkach albo totalnym szicie. Łatwiej mi dokupić w ramach większej struktury, etc.

Miałem tylko chwilę aby zajrzeć bo nie znam projektu, jak będę miał więcej czasu to przyjrzę się uważniej, ale na pierwszy rzut oka zdemotywował mnie totalny brak doświadczenia 4 czołowych założycieli z znikąd, główna Pani CEO ma wykasowany profil na likendin , pozostali nie mają żadnego doświadczenia, większość drużyny wygląda jak świeżo po szkole, to bardzo młody i niedoświadczony team, który obiecał stworzyć "kombajn" do wszystkiego, co jest karkołomnym zadaniem
Grafika porównawcza którą wkleiłeś pokazuje moim zdaniem naciąganą prawdę, bo każdy z tych projektów które porównali może zrobić swoją grafikę, wytykając często "naciągane" wady konkurencyjnych projektów, oraz oczywiście w tym samym momencie zamiatają pod dywan własne wady projektu, więc na takie porównania nigdy nie zwracam uwagi.

Ciekawą mnie także finanse, cala ekipa to okołó 50 osoób, ale chyba na papierze, projekt zaistniał w zasadzie podczas bessy, ledwo jest w top 100, nie wierzę że finansują taki rozdmuchany team, skąd mają na to pieniądze? to się nie dodaje.
Konkurencja w świecie smart kontraktów jest bardzo silna, nie wiem czy to jest ten konik na którego należy stawiać.
Podobny kombajk miało stworzyć cardano, ale mają nieporównywalnie mocniejszy team i większe środki, i jak widać zajmuje im to sporo czasu..
Technicznie nie wnikałem w projekt jeszcze.

Powyższe stwierdzenie proszę postrzegać jako bajdulenie wujka dobra rada, bo jak zaznaczyłem, przeglądałem ten projekt tylko pobieżnie.
Zresztą to wątek "analiza techniczna krótkoterminowa" , więc można przenieść takie rozmowy do innego działu .
Co do ceny krótkoterminowej, powyższe nie ma żadnego znaczenia, aktualnie największe znaczenie mają marketing, grupy pump & down oraz nagonki w mediach społecznościowych :)

Kiedyś to się pewnie zmieni, ale dopiero jak wejdzie kapitał instytucjonalny, który nie będzie zwracał uwagi na wygłupy na twitterach , będą zwracać uwagę na fundamenty, fakty i ekonomiczny sens istnienia danego projektu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 18:09

Nie mam nadal żadnej pozycji na praktycznie niczym poza DCR, BNB i trochę ZIL. Pewien "ekspert" sugerował, alty nadganiają po ruchach BTC, a cykle altów to bzdury - tia :roll: Sell-off trwa. Jesteśmy nadal w cyklu spadkowym altów, ruchy BTC tylko nasilają sell-off.

Uważam, że lokalny dołek dla tego sell-offu jest blisko. Jezeli BTC zakończy korektę tam, gdzie przypuszczam, tj. w okolicach 4800-4900$ w tym ruchu - jest szansa, że dołek będzie tam. Powinniśmy potem zobaczyć odbicie na altach, nawet dość silne, razem z ruchami BTC,ale jeśli BTC się rozpędzi, to alty znów zaczną spadać. Gdyby BTC miało osiągnąć okolice 6500$, to alty w tym momencie prawodpodobnie wbiłyby nowy low względem BTC. Gdyby BTC miał następnie spaść do poziomu konsolidacji (3500-4200$), to spodziewałbym się, że alty zrobią histeryczne spadki, V-kę i powolny wypłaszcz przed następnym cyklem bańkowym. Ponieważ cały ten scenariusz zakłada poważne spadki na wszystkim względem BTC poza BNB, który jest już jakby czymś "pomiędzy" altem a BTC - zakładam, że wkupienie się w odpowiednim momencie powinno dać profity rzędu 200-300% praktycznie na wszystkim. Jesteśmy naprawdę nisko na wielu altach i łatwo o histeryczne profity z PND z uwagi na wyprzedanie. Ale PND też się "na czymś" buduje.

Zobaczymy, czy ten scenariusz się sprawdzi. Niestety, to jeden z wielu scenariuszy. Bolesny, ale jest to największa okazja na zarobek po ostatecznym sell-offie. Należy pamiętać o jednej rzeczy, bo wszystko wskazuje na powtórkę z lipca 2018: dołek powinien zostać osiągnięty w trakcie korekty na BTC, a nie w trakcie wzrostów. Czyli - IMO - jeszcze nie teraz.

Drugi scenariusz ; BTC przetestuje strefę konsolidacji od góry od razu, bez dalszych wzrostów. Tutaj dołek powinien się zgrać na wszystkim i na dodatek to mógłby być wstęp do prawdziwej hossy na wszystkim. Bani na miesiące. Tutaj dobrze by było zobaczyć konkretny wypłaszcz na co najmniej miesiąc-dwa. Wtedy można się ładować do pełna.

Sell-off jest tak silny, że V-recovery raczej jest pewnikiem, ale ono nie następuje na wszystkim oczywiscie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: jondoexxx » wtorek, 30 kwietnia 2019, 10:17

Ja przedwczoraj jednak wszystko sprzedałem i obecnie 100% w TUSD siedzę, jak narazie to dobra decyzja była. Czekam na ruchy BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 2 maja 2019, 23:25

wiem, że sporo osób wchodziło w QKC pod event; niestety, nic z tego nie wyszło. Dlatego pisałem o ryzyku gry pod eventy, a nie pod wykres ;)

Obrazek

"megafon" nie odpalił; QKC respektuje jednak linię trendu (ciemny niebieski) - odbicie od niej (i od oporu, dawnego wsparcia na 628) spowodowało kolejny sell-off. Zbliżamy się do celu, o którym wspominałem na wypadek przebicia "megafonu", czyli supportu i jednocześnie spadkowej (fioletowa) - 422 sato. z pewnością warto śledzić te strefy, coraz bliżej double bottom. O ile jakieś double bottom będzie - na ZIL, WAN, etc. się nie udało.

skoro o WAN mowa - kurs ewidentnie respektuje ten wielki klin, póki co odbicie w punkt od jego dolnej krawędzi.

Obrazek

to all-time low, więc nie ma żadnych supportów już. można tylko wyznaczyć dołek na podstawie struktury; póki co wygląda na to, że może zostać osiągnięte docelowe ~450.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adam1226 » sobota, 4 maja 2019, 14:09

macie jakieś typy w razie gdyby btc weszło jednak w konsolę?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 marca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Glade » sobota, 4 maja 2019, 14:25

Komodo , mainframe , selfkey oraz quantstamp na ten moment

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 5 maja 2019, 00:02

to kto się odważy? ;)

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 5 maja 2019, 00:30

BitJanusz pisze: niedziela, 5 maja 2019, 00:02to kto się odważy?

na razie takie chyba bardziej łapanie noży, przydałoby się żeby trochę konsolidowało na tym poziomie (jeśli ma nie spaść na niższy tj. 330-350 satoshi) bo chyba na v-recovery mało się zanosi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 5 maja 2019, 10:27

Zanosi się, zanosi :) IMO po takim zjeździe na bank będzie. Ale nie wiadomo na czym. Na kilkunastu coinach na pewno. Reszta powinna się wypłaszczyć. Nie będzie to taki zysk raczej jak z poprzedniego, bo spadek jest mniejszy, ale i tak niezła kasa powinna wpaść.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » niedziela, 5 maja 2019, 12:46

Na PHX już v-recovery się rysuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 5 maja 2019, 17:05

@btcB1289

póki co jeszcze raczej nie, gdyż nie został przebity poprzedni high w tym spadku + wolumen słaby. Jeszcze chyba trzeba będzie zaczekać ;)

natomiast cena robi się atrakcyjna na wielu altach, ale jeśli BTC wejdzie w głębszą korektę albo kolejne silne wzrosty, to znów będzie lipa.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: jondoexxx » niedziela, 5 maja 2019, 18:06

Jak patrzę na wykresy alty/BTC to normalnie coś pięknego. Podwójne dna się tworzą lub nowe dołki...Czekam na korektę BTC i przystępuje do zakupów, bo jednak teraz to strach, jak w każdej chwili może nadejść przecena 25-40% na BTC :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 5 maja 2019, 20:59

Tak obstawiam od dłuższego czasu, że dołek wbity zostanie gdy BTC skorekci. A potem liczę na konsolidację BTC i chamskie moony altów, czyli powtórka z rozrywki!

a potem hossę na BTC, więc win-win ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Kluka » niedziela, 5 maja 2019, 23:28

BitJanusz pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 18:09poza BNB, który jest już jakby czymś "pomiędzy" altem a BTC
Ty tak serio? :lol:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Moreabouthecrypto » poniedziałek, 6 maja 2019, 11:41

Nebl się troszeczkę rusza może dzis zrobi z 10% Ae 10 już wykręciło ;) Co do BNB ktoś może wie więcej na temat LEO z bitfinex?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości