Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:10

frc991 pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 10:51
Corso pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 07:19 .....kiedy wstajesz i widzisz 55xx , a ty jak głupi ch*j od dwóch tygodni czekasz na korektę :mrgreen:
W sumie... to możesz być ciekawym wskaźnikiem. Napisz kiedy załadujesz torby. Piszę serio, bez szydery.
spoko-oko :D 60% toreb mam załadowane , kolejne walizy ładuję w czerwcu przed wylotem na urlop :mrgreen:

@frc991 skup się lepiej na AT ( jeśli wiesz co to :shock: ) lepiej na tym wyjdziesz i Piszę serio, bez szydery :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:13

@Majkos

4200$ cały czas jest w grze, wygląda na to, że po prostu jednak rozegramy najpierw scenariusz o którym pisali Ergorg i Fibo (podejście pod 5800$, 6000$, może nawet pod 6200$). Potem widziałbym korektę, ale skoro zaszło tak wysoko, to albo zrobimy 4200-4800$ i hossę, albo dopiero rozpocznie się range market w przedziale 3-6k (co w sumie też jest bycze, tylko może potrwać parę miesięcy).

1800$ raczej na ten moment nie wygląda przekonująco.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: frc991 » wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:15

Są moim zdaniem dwa scenariusze rozgrywane wśród ogromnej większości:

1) Powrót pod 3XXX i prawilne odbicie, a'la zagrywka golden cross nr2 z 2015 roku.
2) Przebicie 6XXX, stworzenie FOMO dla tych czekających na poziomy 3XXX/4XXX, ubranie ich w drogie BTC.

Ciekaw jestem, czy ktoś z was dopuszcza możliwość wytrzepania jednej i drugiej grupy? Przecież tak Walenie będą grały. Wybić ze słabych rąk tyle BTC ile się da, a dodatkowo dać po zębach tym, którzy za nisko ustawili swoje pozycje kupna. Łapiecie schemat?

Imho no-trade zone. Lepiej wejść do swojego pociągu, a nie zastanawiać się, czy ten odjeżdżający wcześniej nas zabierze. Za brak biletu sromotna kara.
Obserwuję i dlatego wywołałem kolegę @Corso.
Corso pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:10 @frc991 skup się lepiej na AT ( jeśli wiesz co to :shock: ) lepiej na tym wyjdziesz i Piszę serio, bez szydery :P
AT swoją drogą, ale nic nie zastąpi analizy nastrojów i nastawienia wśród trader'ów.
KTO JEST ONLINE
Użytkownicy przeglądający to forum: BitJanusz, danielo222, Eth, frc991, kobol5, kuruś, Majkos, maly_ZE, new06, quarion, snajper, socjolog2008, TypowyFacet i 34 gości

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:23

To również może być tak że obecnie jest odbicie lustrzane kwietnia 2018, wtedy też wzleciało ponad 2000$ i tu z trudem mamy w tej chwili od ostatniego dołka 2+
Z tym FOMO że się będą ładować w drogiego bitka...nie przeceniał bym zainteresowania kryptowalutami w 2019 r. to jednak już zupełnie inna rzeczywistość, ta Wielka fala z 2017 nowo przybyłych się podjarała, nakupiła, pohodlowała i pewnie posprawdzała do czego im to właściwie jest potrzebna - i prawdopodobnie te statystyki zainteresowania, które już wklejałem jest pokłosiem tego że zobaczyli że poza spekulacją, do niczego ;)
Teraz raczej mamy więcej graczy grających na kontraktach, forexach i tu jest kapusta - ale to nie są gracze kupujący pierdoły że Lisk czy Iota zmieni świat :mrgreen:
1. Wybijamy do 6k+ (panowie no bez jaj, nawet Niedźwiedzie teraz zarabiają na longach - poplątanie)
2. Muli ,nie określa się, korekty ale takie mini po 100-400$ (żarciki dla tych na dużych dźwigniach)
3. SRU potężna odwrotna fala na bazie newsa z wyprzedażą forków, Bitów przez Goxa, Hack jakiś, upadek stablecoina (wiem, rozmarzyłem się)
4. Późna jesień zabawa od początku pod ten halving (nic nie wnoszący w % podaży ale zawsze czynnik jest)

Ja od 5700 rozkładam się z małymi dźwigniami z shortami, im wyżej większe dźwignie. Oczekuje waszego podciągania jeszcze do 5800 - 6000. Dawać byki.

To jest ciekawostka, Tether na drugim łańcuchu.. : https://bithub.pl/wiadomosci/tether-na- ... n-dolarow/
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:39

@frc991

Obie grupy można wytrzepać grając pod jeden konkretny, bezkorektowy wzrost... aż do momentu, kiedy wszyscy zwątpią i się załadują. Tudemuni nie sprzedadzą (bo oni nigdy nie sprzedają :mrgreen:) sceptyczni kupią, popyt się skończy, zrobimy zjazd.

Vide ruch na 8500$ z zeszłego roku do którego uważam obecny jest najbardziej podobny. Tam też mieliśmy dość podobną sytuację - bardzo silne wybicie po akumulacji, brak korekt i przede wszystkim spadki na altach skorelowane ze wzrostami na BTC.

Typowy "miszcz trejda" z twittera pisał, że wejdzie jak BTC przebije X, przy czym X to najczęściej było ok. 8200$. Obecnie wielu czeka na załadowanie się po przebiciu 6k.

standardowo pomarudzę na wolumen (stamp) - jak na hossę tysiąclecia to ostatnie kilka 3d raczej nie powala. 4h z wybiciem na 5600 też nie.

Obrazek

wolumenik jak na dogorywaniu przy 6k. Boczniak przy 3700 miewał większe 3d. Na finexie żenada, ostatnie 3d rywalizują z tymi przed spadkiem z 6k pod względem vol.

skoro w modzie jest porównanie z goxem to tam wolumen zaczął konsekwentnie rosnąć w trakcie bańki. Jeszcze za wcześnie oczywiście na takie wnioski (tych 3d przydałoby się, no nie wiem, ze 20 więcej :mrgreen:), no ale to tak informacyjnie.

oczywiście nie sposób nie zauważyć, że po początkowym mega-wolumenie, znaczna częśc wzrostów na stampie po 300$ do 1200$ odbyła się na żałosnym wolumenie i może to jest nasza powtórka z rozrywki, kto wie... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:12

socjolog2008 pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:23Lisk czy Iota zmieni świat
Iota to trochę niewypał, ale LSK z tego co wiem wallet działą bez problemów czy o czymś nie wiem? Poza tym teraz 2usd, a na górce około 36usd - więc no nie wiem, raczej go nie zdelistują ogółem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:16

BitJanusz pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:39standardowo pomarudzę na wolumen (stamp) - jak na hossę tysiąclecia to ostatnie kilka 3d raczej nie powala. 4h z wybiciem na 5600 też nie.
Bardzo możliwe, że kiedy wolumen się zwiększy to będzie czas żeby realizować zyski. :p
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:33

@ergorg

Po mojemu obecnie vol jest mały, bo i podaż jest mała. Czyli drobnica sobie kupuje, kurs rośnie bez przeszkód. Strefa dystrybucji jest być może tam, gdzie Ty i Fibo pisaliście - okolice 6k i wyżej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » wtorek, 23 kwietnia 2019, 13:17

Jeśli chodzi o wolumen, to na chwilę obecną patrzenie na jakąkolwiek inną giełdę, niż Binance może wprowadzić w błąd. Najlepiej dla pełnego obrazu jest patrzeć na 10 giełd jednocześnie: Binance, Finex, Stamp, Coinbase, Poloniex, Kraken, itBit, Gemini, Bittrex, Bitflyer. Czyli te, które mają potwierdzone obroty.
Na Binance wolumen na teraz nie jest tragiczny:

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 23 kwietnia 2019, 13:24

Trzecie dotkniecie TL o ktorym pisalem jakis czas temu. Zrobilo sie miejsce na ponowne dotkniecie, to jestesmy. :)
Warto zwrocic uwage ze kat tej lini moze tworzyc gorny koniec bear flagi na 3D/1W, wiec jej przebicie moze byc ciekawe.



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 kwietnia 2019, 13:43

@prap0n nadal jesteś bearish? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 23 kwietnia 2019, 13:49

@BitJanusz

Oczywiscie ze tak :) Ten rally ma za zadanie ustanowienie najprawdopodobniej nizego szczytu (lower high) na 1M. (byla jedna wielka czerwona dziura). Finexowe 618 od spajku tethera jest na 6k, czyzbysmy mieli dojechac az tam?
Imo. czekaja nas spadki w dlugim okresie czasowym < 3.2k. Teraz jestesmy short term bullish oczywisice.


Wrzucalem juz kiedys fajne rysunki. Troche sie przesunelo do gory, ale kontekst ten sam.

ergorg pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 13:11Jak popatrzysz na 1month to mamy ciągle wzrostowy. Obecny lokalny to trend wzrostowy. No i poziomy o których piszesz to poziomy gdzie raczej będę brać zyski aniżeli dokładać longa. Ty wtedy wejdziesz?


Wykres na 1M jest bearish bo doszlo do zlamania struktury rynku po 20k.
Robimy teraz nizsze szczyty oraz coraz glebsze dolki - czyli typowy trend spadkowy.

To podbicie co widzimy teraz moze byc proba ustanowienia takiego nizszczego szczytu (lower high) w skali 1M.





Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44

@prap0n
A skąd założenie, że jeszcze zrobimy dwa dołki? Czemu jest to bardziej prawdopodobne niż to, że dołek jest za nami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:12

@Pleasek89

To tylko przyklad. Mozemy nie przebic ostatniego dolka, przebic potem nizszy szczyt i mamy teoretyczna zmiane trendu. :)
Ja jednak uwazam ze dolki beda poglebione.

Przypominam jednak ze to wykres miesieczny wiec wszystko moze dlugo trwac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:20

new06 pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 10:17Robi się ciekawie.

BTC jest grany na NASDAQ "na papierze".
Bardzo możliwe, że niedługo (dosłownie "na dniach") będziemy mogli używać LN na amazoni
Those people who connect the recent growth on Bitcoin with "listing" on Nasdaq - I will disappoint you. There is no Cxerx ticker.
https://ethereumworldnews.com/analyst-t ... in-nasdaq/
to chyba nie do konca tak jest?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3093
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:25

prap0n pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 13:49Wrzucalem juz kiedys fajne rysunki. Troche sie przesunelo do gory, ale kontekst ten sam
prap0n pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:12 @Pleasek89

To tylko przyklad. Mozemy nie przebic ostatniego dolka, przebic potem nizszy szczyt i mamy teoretyczna zmiane trendu. :)
Ja jednak uwazam ze dolki beda poglebione.

Przypominam jednak ze to wykres miesieczny wiec wszystko moze dlugo trwac
W którym momencie Twoja teoria się nie sprawdzi? Nawet jak osiągniemy 200K i potem spadniemy do 2500 to też będziesz twierdził, że miałeś rację? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:28

@prop0n czyli Niedźwiedzie nie wyginęły jeszcze. Jesteśmy na poziomie tej nóżki/ odbicia z 17.11.2018 jak jeszcze podciągnie pod 5650$ i to u mnie jest miejsce na short nr 1 z dźwignią 1:2. Kolejno zwiększamy dźwignie i SHORT HODL :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:34

@mudol

Teoria sie nie sprawdzi jesli nastapi wielomiesieczna konsolidacja nad poziomem 6k,
mudol pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:25W którym momencie Twoja teoria się nie sprawdzi? Nawet jak osiągniemy 200K i potem spadniemy do 2500 to też będziesz twierdził, że miałeś rację?


Zamiast sugerowac takie bzdury polecam zapoznac sie z tym jak poruszaja sie rynki "market structure". Ja podaje precyzyjne informacje na czym bazuje swoje przypuszczenia. Bedziesz mial odpowiedz na swoje pytanie. W momencie gdy sie pomylilem jasno to pisze w swoich postach, badz kiedy np zmienie linie.

1) Przebicie szczytow na wyoskich interwalach
2) Zrobienie nowego dolka ale nie nizszego niz obecny

Moje strike ratio jest dobre, wszystkie moje posty sa do przesledzenia. Przypominam ze w momencie gdzie wiekszosc w lutym pisalo o spadkach to ja pisalem o akumulacji :) O 6k juz nie wspominam jako zlotej podlodze. Bylo jeszcze wiele rzeczy zwiazanych z dystrybucja itd, ale to nie oznacza ze magicznie zawsze bede mial racje - bo to nie nastapi.

NIe sztuka jest pisac ze pojdzie do gory kiedy wszyscy tak mowia, sztuka jest zaobserwowac euforie i sytuacje gdzie wszyscy biora juz hipoteke.
Miedzy innymi dlatego tu nie wchodze na forum w takich momentach jak ten, bo mozna tylko zmienic przekonania.

To co pisze teraz to jest big picture, przypominam ze mialem odpalonego longa od 3700 z ktorego wyszedlem na 4700. Wiec nie gram tylko na spadki ale adoptuje sie.

Tak naprawde powinniscie byc wdzieczni niedzwiedziom ze was temperuja bo byliscie sami na tym bull island -> kompletna euforia i odlot, jak i wzajemne stykanie sie... rogami. :D
Nie ma jakiekolwiek tradera ktory ma 100% strike ratio, chyba ze ma insider calle wprost od bogdanoffa.


@mudol

Nie wiem czy sa wiarygodne, bo nie wiem na podstawie jakich czynnikow te osoby to "wiescily". ]
AT? czy "Wydaje mi sie".
Na jakich interwalach? Ze kiedy spadniemy na 2k? W ciagu miesiaca? Czy w ciagu np roku? Jest roznica.
Kazdy scenariusz powinnien miec jakis setup ktory go zaneguje. :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:56 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3093
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:43

Po prostu pytam, jest tutaj parę osób, które wieszczyły >2k$ a na razie to bliżej 6k, nawet jeszcze nie dawno miała być korekta do 4200$ taki był pewniak a tutaj dziś 5600 przebiło na bitfinexie. I teraz, czy takie osoby są wiarygodne? Czy jak wskoczy na 10K i spadnie do 2K to będą mieli rację czy nie?
prap0n pisze: wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:34Na jakich interwalach? Ze kiedy spadniemy na 2k? W ciagu miesiaca? Czy w ciagu np roku? Jest roznica.
Kazdy scenariusz powinnien miec jakis setup ktory go zaneguje
Do tego zmierzam, większość tutaj nie podaje konkretnych okresów, co niestety jest powodem, dla którego ciężko ocenić czy ktoś miał rację czy nie. Po jakimś czasie nawet nikt nie weryfikuje tego.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 5 września 2018
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: piccolo » wtorek, 23 kwietnia 2019, 15:57

Duża euforia tego wzrostu, alty reagują spadkiem względem btc ( ltc był 10-15 $ wyżej przy dużo niższym btc). Nie przemawia to byczo dla mnie w danej chwili.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ikswodnal, Ivanhoe i 23 gości