Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 kwietnia 2019, 13:32

@Pleasek89
Co nie oznacza ze nie ma opcji aby ath wystapilo :)

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » środa, 17 kwietnia 2019, 13:42

Ja osobiście - ale to tylko moje "wyczucie":
- nie wierzę w spadki poniżej 4700$ w najbliższych tygodniach - będziemy szli w górę w tym stylu co od tej pompy w kwietniu. Z chwilowymi spadkami ale jednak powoli do góry.
- najważniejsze sprawy rozegrają się w okolicach 6k - albo to będzie mega odbicie w dół (pesymistyczny scenariusz) albo męczący boczniak - wrócimy do poziomów sprzed zjazdu na 3k i tam będzie potrzebne dużo nowych pieniędzy :-) Najlepiej nie-teatherowych ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 17 kwietnia 2019, 13:44

ergorg pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 11:13Ja za to mam wrażenie, że wszyscy pomarańczowi na forum już są wyprzedani i czekają na korektę (przede wszystkim srogą korektę). Na discordzie o spadkach czytam już od 3.9k$ gdzie ludzie czekali na 3.5k$. xD
shortuje pod odbicie, na teraz konsola i testowanie dołów nic dobrego nie wróży, ale tez trzymam sie wyzszych interwalow konsekwentnie co do trendu. Czekanie na srogą korektę mimo wszystko jest zasadne.

BTC wybija up nawet na 30m, korekty spadku są coraz wyższe, BCH kosnola między 305-317usd.

Największa stopa wzrostu z popularniejszych altów to LTC BCH.
amneziahaze pisze: środa, 3 stycznia 2018, 15:17 No to... BTC straci na rzecz altów i coinmarketcap skoro to ma być intro. :mrgreen:
z pierwszego postu tego wątku ponad rok temu. I będę obstawiał je dalej konsekwentnie. Może ewentualnie jeszcze lisk bo jest tani i blisko na giełdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 17 kwietnia 2019, 14:35

I chyba kolejna lokalna korekta odbębniona. :mrgreen:

36h wzrostów, dzida w dół na 1h, teraz zapewne boczniakowanie 10h i jeszcze jedna mała nóżka w dół po czym dalszy up.

Schemat powtarzany na różnych interwałach już dobre kilka miesięcy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » środa, 17 kwietnia 2019, 14:44

ergorg pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:35I chyba kolejna lokalna korekta odbębniona. :mrgreen:

36h wzrostów, dzida w dół na 1h, teraz zapewne boczniakowanie 10h i jeszcze jedna mała nóżka w dół po czym dalszy up.

Schemat powtarzany na różnych interwałach już dobre kilka miesięcy.


Dokładnie tak. Aż przyjdzie Rosjanin i wpompuje 100mln $ ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 17 kwietnia 2019, 15:28

Albo Brock Pierce uzna, że już wystarczy i zdumpuje BTC kupione za wydrukowane Tethery :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gracz » środa, 17 kwietnia 2019, 17:40

Ładnie ten trójkąt idzie :) Jeden fejk za nami :D 4h
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 kwietnia 2019, 19:14

Tak to widzę do weekendu i sam weekend :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 17 kwietnia 2019, 19:43

Predykcja dla miskow. Target 1k8 :)

https://www.youtube.com/watch?v=LDi7n5a24Ho

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » środa, 17 kwietnia 2019, 19:57

Większość na TV czeka na korektę w dół. Tymczasem mamy byczą wzrostową formację.
Shorty przed 8 kwietnia ostro spadły ale zaraz na drugi dzień zaczęły rosnąć. Do tego od 14-go zaczęły rosnąć longi.
Tak tworzone longi i shorty budują paliwo pod dalsze wzrosty (longi + shortsqueeze).
MA50 zbliża się od dołu do przecięcia z MA200 Jak dojdzie do przecięcia to powstanie "złoty krzyż" w(żółtej elipsie)
Złoty krzyż pojawił się chyba ostatnio w 2015r w lipcu. Po przecięciu MA50 i MA200 da bardzo mocny sygnał do przełamania bessy. Na wykresie tygodniowym po byczej świecy pojawiło się niezdecydowanie.
Nie podoba mi się ta sytuacja. Chyba poczekam z boku i dołączę jak się sytuacja wyjaśni

Na wykresie jest EMA50 a napisałem MA50 ale to tak mała różnica że nie będę robił drugiego wykresu. Tak czy inaczej za błąd przepraszam.
Ostatnio zmieniony środa, 17 kwietnia 2019, 20:12 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.
Na swojej stronie https://zdalnyprofit.pl/category/kryptostrategia/ szczegółowo opisuję prostą strategię btc/usd dla początkujących

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 17 kwietnia 2019, 20:10

Jestem na autobanie ale nie mogę się powstrzymać. Panowie będzie dalej szło do góry (obojętnie czy ja czekam na 1k czy 2k, tutaj w tej chwili rządzi tether). Szopka ze spadkami w listopadzie była na fali powstania forka forka i teraz ta sama szopka wywinduje jeszcze kurs. Teraz ma miejsce szopka z ,,obruszeniem społeczności anty bsv (już inaczej niż pierdoły, w świecie spekulacji tego nie można nazwać) i trwa kumulacja pod to, ciągnęło LTC bo podział bloku, ETH bo zmniejszenie nagrody, BCH I bsv to nadal walka o ,,kto jest prawdziwy''(w świecie spekulacji $ jest prawdziwy ;) ) i ta obecna sytuacja też nie jest bez znaczenia. Smutny Miś :mrgreen:
Popatrzcie czasami na kumulacje tych be w sytuacjach ,,niby''kryzysowych : https://bitinfocharts.com/pl/top-100-ri ... esses.html
Jest co raz więcej zmiennych, nie tylko AT.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » środa, 17 kwietnia 2019, 20:19

@depar Rzućcie okiem na te złote krzyże po pęknięciu bańki 2013.Lubiły sygnalizować ruch przeciwny.W przeszłości w tym miejscu dużo się działo.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » środa, 17 kwietnia 2019, 20:51

Po wybiciu górą może ponownie zejść w dół. Było tak w 2015. Tak czy inaczej jest to sygnał do zmiany trendu ale nie daje gwarancji że to koniec bessy .
Na swojej stronie https://zdalnyprofit.pl/category/kryptostrategia/ szczegółowo opisuję prostą strategię btc/usd dla początkujących

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 17 kwietnia 2019, 21:11


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 17 kwietnia 2019, 21:32

ergorg pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:35I chyba kolejna lokalna korekta odbębniona.

36h wzrostów, dzida w dół na 1h, teraz zapewne boczniakowanie 10h i jeszcze jedna mała nóżka w dół po czym dalszy up.

Schemat powtarzany na różnych interwałach już dobre kilka miesięcy.

Testują boty. Prawdopodobnie szykują się na coś większego w przyszłości. Sprawdzają popyt - podaż, reakcje rynku itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:30

depar pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 20:51 Tak czy inaczej jest to sygnał do zmiany trendu ale nie daje gwarancji że to koniec bessy .
W 2015 było odreagowanie spadków i dołków, po czym powrót na krótko i zmiana trendu na stałe. To były wartości rzędu setki usd, zatem bardzo podatne na hype, teraz niby inaczej, jednak kolejny raz mozna sobie uzmysłowić ile rynek ma do wzięcia, w sensie - zainteresowanych może być jeszcze więcej.

I by nie zboczyć ze szlaku... osobiście przygotowaną mam strategię na nowe ath, ścisły system pod coś w rodzaju piramidowania, niezależny od tego co kto napisze na tweeterze, forum czy gdziekolwiek i clue by o tym nie zapomnieć, tylko niech każdy trzyma się WŁASNEGO planu.

Strategia pod bardziej zbieranie na dołkach longtherm, aniżeli dt czy przesadne swingowanie. To nie jest rynek falowy, tutaj są od zawsze wystrzały znienacka, wiec potrzebne jest myślę adekwatne ea.

Inna opcja to wynaleźć niszę, która urośnie w hossie krypto, 2, 4, 8x co miało miejsce w 2017. Problem jest jednak taki, że nie wiadomo, które mogą zostać zdelistowane albo zbankrutować,
a prawdopodobieńsko trafienia jest niższe niż kiedyś, także pomimo altów, które holduje od poprzedniej bańki, raczej skupię się na litecoin bch i oprę cały system na tych dwóch coinach.

Warto też pamiętać o tym, że będzie recesja i tu ciekawe jak się zachowają krypto pod taką sytuację, moim zdaniem pójdą up w momencie gdy banki centralne tymczasowo utracą kontrolę nad giełdą i fiatem. Dużo zależy od CCI, CPI, PMI i stóp procentowych fed. każde podniesienie ich ściąga indeksy na dół. Bo gra się toczy o fed i giełde usa, dolara obecnie. Zresztą sam BTC powstał naprzeciw fejkowemu systemowi, który podtrzymują już prawie ponad dekadę. Na bank powiększy się zmienność ogółem na rynkach, będzie ostre grzanie wskaźników.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
@ergorg nie wydaje mi się aby BTC był na ten czas wzorcem z walorów ogółem. On też ma jakiś taki sfejkowany ten ruch, tak jakbyś kupował różowego cabrioleta z lat 80.

Nie chciałem tego pisać ale dwa główne Bitcoiny - LTC BCH właśnie zaczynają test dywergencji, tj. czy przebije medianę wzrostów i pokona to, czy ciągniemy dalej w dół. Obecnie na 1H dokładnie teraz idzie po trzecią falę up, właśnie napotkały opór, mysle ze wazny moment dzisiaj w nocy, bo bedziemy wiedziec czy dokupowac czy jeszcze czekac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:38

Nie podoba mi się to, że Bitcoin cały czas stopniowo rośnie a alty stoją w miejscu i nie mają za bardzo ochoty na wzrosty mimo wyraźnej korekty (wskaźniki na LTC już się pięknie ochłodziły). Jak historycznie zachowywał się kurs w takiej sytuacji, pamiętam, że @BitJanusz się w tym specjalizował?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 14 września 2018
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zlotygraal » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:02

Mnie osobiście też się to nie podoba to co @Pleasek89 zauważył, Litecoin w stosunku do BTC od kilku dni w bok podczas i dochodzi teraz trójkąt zniżkujący
Obrazek
z którego statystycznie powinno wyjść dołem. Mam otwartego ciągle longa ale przy wyjściu dołem zamykam pozycję

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:14

@Pleasek89

może nie specjalizuję się w tym, ale zwracam na to uwagę :)

moim zdaniem to jedna z oznak wyczerpywania się uptrendu. Część altów została masowo wyprzedana; niektóre zobaczyły znów poziomy zbliżone do dna grudniowego 2018. Tylko czemu? Czyżby ci, którzy wchodzili wtedy, sprzedali swoje alty? i czemu w trakcie boczniaka po wzrostach do 5200$ trwał sell-off? nie wierzą już w ich wzrost? pytanie, czy ich, czy całości rynku? ;) czyżby przygotowanie pod ostatnie wzrosty BTC i wyjście z rynku?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:24

Mnie trochę dziwiła ostatnio wiara w spadek dominacji BTC < 50%. To chyba jeszcze nie ten czas i może to co dzieje się na altach ma z tym związek.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, bn801, Pan Inwestor, Pytek, Sałata, sebamistrz i 32 gości