W jakie waluty teraz inwestujecie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » wtorek, 16 kwietnia 2019, 09:13

mudol pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 07:54Czyli to nie grupa sprawdzała czy to scam, tylko Ty?
Bez jaj, ile razy mogę pisać dokładnie to samo. Zaznaczam to w raporcie jak i w postach tutaj. Po co się z nimi konsultowałem. Gdyby to oni sprawdzali projekt to po cholerę miałbym publikować ten raport i się pod nim podpisywać. W dodatku nie wyobrażam sobie, że międzynarodowa grupa tropiąca scamy miałaby robić raport po polsku i publikować go na naszym forumku.

Z grupą kontaktowałem się w celu nabycia wiedzy i poznania metodologii działania scamów, abym mógł zrobić SWÓJ RAPORT bardziej profesjonalnie i konkretnie. Co ty się chłopie uczepiłeś tej grupy, skoro jasno zaznaczam, że służyli mi wiedzą, a nie robili ten raport.

mudol pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 07:54Więc to raczej SŁABY argument za tym, że to poważna firma.
Co złego jest w wynajmowaniu biur? Nie spodziewałbym się, że dwuletni start-up, z niszowego rynku kryptowalut, w dodatku z kryptowalutą będącą w trzeciej setce pod względem kapitalizacji, będzie posiadał własny biurowiec. Co więcej, uważam, że byłaby to głupota i marnotrawstwo zasobów firmy w tej fazie projektu.
mudol pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 07:54Pozostałe adresy sprawdzałeś?
Tak sprawdzałem. Siedziba ich laboratorium technicznego znajduje się w parku innowacji Uniwersytetu EPFL. Z EPFL związany jest również Stefan Meyer, prowadzący InnoLab Ambrosus, także nie dziwię się, że akurat tam mają drugą z siedzib.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3090
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 16 kwietnia 2019, 11:33

No widzisz, bo inaczej wygląda wiarygodność kiedy raport robi zewnętrzna firma, która ma doświadczenie i sukcesy a inaczej kiedy Ty jako osoba zaangażowana w ten projekt mająca realne korzyści z pisania, że to nie scam (nie wnikam czy jest czy nie). To tak jakby ktoś popierający Tethera napisał "sprawdziłem! USDT ma pokrycie w 100%!" . Co jest złego w wynajmowaniu biur czy adresów? Ano kolejny raz napiszę: "wiarygodność", wynajęcie biura za 100zł miesięcznie nie czyni Ciebie FIRMĄ tym bardziej poważnym partnerem. Adresy na tym linkeid chyba nie miały nawet numerów, chyba tylko ulice i miasto i kod pocztowy? (nie mam teraz jak tego sprawdzić), podaż pełne adresy tych 5 biur? W sumie 4 bo jedno już rozgryźliśmy. Po prostu uważam, że Twój "raport" wcale nie udowodnił, że AMB nie jest scamem.
Ale żeby nie było, kupiłem parę sztuk, skoro taki "hype" robisz;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » wtorek, 16 kwietnia 2019, 12:53

Pokaż mi drugi taki raport @mudol nawet zrobiony przez kogoś z projektu, który mogę przeczytać,
Myślę, że Stokarz robi dobrą robotę, a przynajmniej mam nadzieję, że dzięki temu co robi wreszcie zacznie się coś zmieniać w kwestii poważnego podchodzenia do krypto...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3090
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 16 kwietnia 2019, 13:02

@adam1226 Chyba coś Ci się pomyliło, dlaczego to ja mam jakiś raport dawać? :lol: Ja po prostu weryfikuję to co @stokarz tutaj pisze, chyba mam do tego prawo?
adam1226 pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 12:53poważnego podchodzenia do krypto
No właśnie, bądźmy poważni i weryfikujmy to co kto tu pisze.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 kwietnia 2019, 13:05 przez CzarnaOwca, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » wtorek, 16 kwietnia 2019, 13:03

@mudol spokojnie, ja po prostu wg. zasady na bezrybiu i rak ryba ;-)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » wtorek, 16 kwietnia 2019, 16:24

mudol pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 11:33No widzisz, bo inaczej wygląda wiarygodność kiedy raport robi zewnętrzna firma, która ma doświadczenie i sukcesy a inaczej kiedy Ty jako osoba zaangażowana w ten projekt mająca realne korzyści z pisania, że to nie scam (nie wnikam czy jest czy nie). To tak jakby ktoś popierający Tethera napisał "sprawdziłem! USDT ma pokrycie w 100%!
Tak masz rację, istnieje poważny konflikt interesów, co na samym początku raportu jasno i klarownie zaznaczam. Dlatego właśnie podaje bardzo obszerną bibliografię do każdego faktu/wniosku, pochodzącą ze źródeł trzecich (nie z ramienia Ambrosus!). Dodatkowo, wszystkie dane związane z analizą blockchainu są publiczne. Nie da się ich zataić, zmienić, nagiąć do swoich przekonań. Do nich również podałem wszystkie potrzebne linki. Twoim jedynym zadaniem, jako osoby podważającej skuteczność mojej analizy jest wejście w linki i sprawdzenie tego samemu. Gwarantuje ci - wszystko będzie się zgadzało. Ale masz prawo i co więcej, powinieneś wątpić w moje słowa! Po to właśnie jesteśmy w krypto, żeby wątpić w liczne kłamstwa na temat "wolności" tradycyjnego pieniądza, jakim karmią nas całe życie. Dlatego sprawdzaj samemu. Ja otworzyłem Ci do tego drogę.
mudol pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 11:33wynajęcie biura za 100zł miesięcznie nie czyni Ciebie FIRMĄ tym bardziej poważnym partnerem. Adresy na tym linkeid chyba nie miały nawet numerów, chyba tylko ulice i miasto i kod pocztowy? (nie mam teraz jak tego sprawdzić), podaż pełne adresy tych 5 biur?

Mylisz biura wirtualne z prawdziwą placówką. Co więcej, większość z firm zajmujących się kryptowalutami, w ogóle nie podaje żadnych danych na ten temat. Nie jest to potrzebne, przecież zdecentralizowany charakter krypto powoduje, że rzadko kiedy mamy jakiekolwiek fizyczne placówki do sprawdzenia. W przypadku coinów jest to wręcz niemożliwe (jak sprawdzisz adresy osób pracujących nad ETH). Inna sprawa jest przy tokenach i właśnie przy nich zaznaczyłem, że warto zweryfikować biura. I tak, wszystkie dane, pełne adresy są na LinkedIn. Naprawdę nie wymagam od nikogo podawania publicznie numeru drzwi.

Ciekawostka: adres takiego Coinbase w ogóle nie jest znany. Pozostaje tajny ze względów bezpieczeństwa.
mudol pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 11:33Po prostu uważam, że Twój "raport" wcale nie udowodnił, że AMB nie jest scamem.
Owszem udowodnił, a twierdzenie inaczej ukazuje brak zrozumienia przeczytanego tekstu. W krypto bardzo szeroko wykorzystuje się słowo scam. Ludzie scamem nazywają wszystko co im się nie podoba. Dlatego pierwszym krokiem jaki uczyniłem, było jasne określenie zakresu znaczeniowego słowa scam w odniesieniu do kryptowalut. Mój raport jak najbardziej udowodnił, że charakter działalności projektu Ambrosus nie jest nastawiony na nielegalne pozyskanie pieniędzy inwestorów i oszukanie ich. To właśnie robią scamy, udowodniłem, że Ambrosus nie wykazał takich praktyk, ergo Ambrosus nie jest scamem.

Jeżeli posiadasz zastrzeżenia do jakichkolwiek innych czynności AMB, to proszę zaprezentuj jakiekolwiek dowody/dane, a będę w stanie się do czegokolwiek odwołać. Zwróć również uwagę, że pomimo konfliktu interesów, nie ukrywam żadnego znalezionego przeze mnie faktu. Podejrzana sprawa z cenzurowaniem wypowiedzi na Reddicie została przedstawiona. Tak samo "afera" z Vechain. Innych nieprawidłowości nie znalazłem, aczkolwiek masz szansę udowodnić, że nie mam racji, do czego cię zachęcam. Chodzi mi o wymianę zdań i poglądów, inaczej nie zbudujemy nigdy w Polsce dobrej otoczki wokół krypto (a taki jest mój cel długofalowy).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3090
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 16 kwietnia 2019, 17:04

Jak najbardziej się cieszę, że robisz taki "risercz", im więcej takich w tym temacie tym większy pożytek dla ewentualnych inwestorów, po prostu napisałem co mi wydawało się podejrzane.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:30

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany stawianiem masternode AMB, to polecam ten poradnik: https://ambrosus.pl/latwe-wejscie-w-blo ... de-system/

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: EmCortess » piątek, 19 kwietnia 2019, 09:12

@stokarz jesteś autorem artykułów? Jeśli tak, to świetna robota. Od jakiegoś czasu też interesuję się projektem, wydaje mi się, że w momencie premiery będzie to jeden z najsensowniejszych systemów masternodów na rynku. Skupuję też na dołkach tokeny, mam nadzieję, że uda mi się załapać choć na testówkę :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: frc991 » piątek, 19 kwietnia 2019, 11:25

sud pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:04 IOST ogłosił program buyback i przedłużony lockup coinów projektu, a Jimmy (co-founder) ciągle trąbi o "secret weapon" którą ma ogłosić w tym miesiącu. W statystykach wygląda że IOST jest 4 platformą po EOS, ETH i TRX ledwie miesiąc po uruchomieniu mainneta. IMO jeśli utrzymają tempo to jest szansa na top20 mcap (aktualnie prawie $190M), czyli potencjalne x3/x4.
Chciałbym Cię przywołać, Kolego, do tablicy. Co słychać w projekcie? Są ciekawe artykuły warte poczytania?
Od Twojego postu, praktycznie dzień po, uderzyliśmy w lokalne ATH po czym zaliczyliśmy 50% korektę. Zastanawiam się nad dalszym scenariuszem.

Obrazek

Moja opinia jest taka, że IOST może zrobić podobny ruch do TRX - jeżeli pojawią się kolejne dApp'y, użytkowników z tygodnia na tydzień będzie przybywać, a pozycja IOST jeśli chodzi o używalność i wolumen wzrośnie w stosunku do Ethereum, to powinniśmy zobaczyć z powrotem zieloną świecę tygodniową.
Pytanie z jakiego poziomu...
Może coś pomiędzy 220-235 satoshi i odbicie od EMA210?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » piątek, 19 kwietnia 2019, 17:36

@@frc991
Generalnie tempo rozwoju chyba jest utrzymane - Ilość dAppek rośnie, ostatnio dapp.com dodało ich do swoich rankingów, Ilość transakcji też cały czas rośnie, nawet chwalą się że już przegonili ETH:
Obrazek
Mają całkiem fajny portfel mobilny - TockenPocket, a niebawem mają być wypłacone kwartalne bonusy dla głosujących na Block Producer'ów. Aha i jeszcze czekam na więcej info odnośnie projektu OASIS, który ma uprościć tworzenie kont i używanie dAppek ludziom spoza świata krypto.

Co do ceny to Ci nie pomogę, wg. mnie marketcap jeszcze jest niedoszacowany, więc czekam na dalsze wzrosty, ale raczej trzymam to long term.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 kwietnia 2019, 18:11

głupie pytanie ale czemu ten IOST jest opisany jako Token na coinmarketcapie ?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » piątek, 19 kwietnia 2019, 19:20

@Rumcajs
Bo to był token erc20 przed mainnet'em, najwyraźniej jeszcze nie zaktualizowali.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: frc991 » sobota, 20 kwietnia 2019, 13:24

sud pisze: piątek, 19 kwietnia 2019, 17:36 @@frc991

Co do ceny to Ci nie pomogę, wg. mnie marketcap jeszcze jest niedoszacowany, więc czekam na dalsze wzrosty, ale raczej trzymam to long term.
Poszedł chyba sygnał kupna w świat :roll:

Obrazek

Pokryło wczorajszą świecę spadkową. Odbiło od poziomego wsparcia, natomiast z poziomu wyżej niż obstawiałem. Jeśli wprowadzić jeszcze średnią w ten kanał wzrostowy, to tak jakby odbiło od samiutkiego środka. Liczyłem na odbicie od EMA210 lub któregoś z poziomu fib - 0.5 lub 0.382. Przebiło 0.5 więc bardziej obstawiałem 0.382, a tu psikus i kurs poszedł z powrotem ponad 0.5. Jeśli wyjdziemy ponad EMA30 to jest imho silny sygnał wejścia.

Pół biedy, że byłem przy ekranie, wprowadziłem korektę i konduktor wpuścił bez biletu :twisted:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
31
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » piątek, 26 kwietnia 2019, 12:33

Być może komuś ułatwi życie, lub decyzję inwestycyjną:

https://cyberkrypto.pl/neo-raport-by-stokarz/

Myślę, że wyszło z tego nie tylko dobre podsumowanie (szczerze to wydaje mi się, że jest to najbardziej obszerny dokument i analiza na temat NEO jaka jest dostępna w internecie, znaczna część z wniosków do których doszedłem jest nowa, nie znalazłem o nich nigdzie informacji), lecz również ciekawe kompendium wiedzy na temat wielu aspektów kryptowalut. Także, niezmiernie byłoby mi miło, gdybyście podzielili się tym dokumentem z każdym kto może być zainteresowany kryptowalutami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » niedziela, 28 kwietnia 2019, 20:14

Ktoś coś co to za dump na altach ok. 15.45??
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: makur » niedziela, 28 kwietnia 2019, 20:24

teraz masz kolejny dump, po prostu alty idą za btc, gdy btc w dół to alty też.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » piątek, 3 maja 2019, 14:02

Zapraszam do krótkiego raportu na temat aktualnego stanu sieci Stellar, a także zagrożeń dla sieci i podatności na ataki wynikającej z silnej centralizacji.

Na samym początku znajdują się kluczowe wnioski, jednak w celu poprawnego ich zinterpretowania, serdecznie polecam przeczytać całość.

Raport ma również charakter edukacyjny. Dowiecie się sporo na temat tego, jak w rozproszonych systemach dochodzić do zgody i co to ma właściwie wspólnego z kryptowalutami.

https://docdro.id/WS10r86

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Daro » środa, 15 maja 2019, 20:16

IMO potencjał najbliższych możliwych wzrostów na niektórych krypto (przy stabilnym BTC i spokojnym rynku bez newsów):

Wariant euforystyczny (to the moon):

GAME - 230%
Z-CASH - 160%
LSK - 110%
BCC - 100%
ETH - 85%
DASH - 50%
XMR - 30%

Wariant zachowawczy:

GAME - 115%
Z-CASH - 80%
LSK - 55%
BCC - 50%
ETH - 42,5%
DASH - 25%
XMR - 15%

,a jak będzie nieprzewidywanie, to pokaże rynek (czy tylko to the moon księżyc jest stosunkowo blisko
więc może to the black hole gdzie rynek zakończy ostatecznie swój żywot :D
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 21:03 przez Daro, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3090
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » środa, 15 maja 2019, 20:55

@Daro *pokaże ;)
A na czym opierasz te procenty?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BitJanusz i 14 gości