Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 00:59

Bitcoin Cash - kryptowaluta waluta, która istnieje od niecałych dwóch lat - wyprzedza już istniejący 7+ lat Litecoin we wszystkich istotnych statystykach, takich jak liczba monet przesłanych dobowo, wartość monet przesłanych dobowo, ilość transakcji na sekundę, wartość średniej transakcji w USD etc.

Kolejny krok milowy w rozwoju prawdziwego Bitcoina został osiągnięty. Następne to kwestia czasu i edukacji ludzi.



Jest to istotne osiągnięcie, ponieważ Litecoin kieruje się tą samą filozofią co Bitcoin BTC i jest on praktycznie kopią Bitcoin BTC pod względem technicznym jak i ideologicznym.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: wrip » niedziela, 14 kwietnia 2019, 12:09

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 00:59Następne to kwestia czasu i edukacji ludzi.
Ja myślałem, że to kwestia wolnego rynku i lepszej oferty, a nie nachalnej propagandy :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 12:56

wrip pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 12:09 Ja myślałem, że to kwestia wolnego rynku i lepszej oferty, a nie nachalnej propagandy :D
Kolego, różnica między propagandą(zwaną też shillingiem) a edukacją i przekonywaniem jest taka, że w drugim przypadku człowiek w daną ideologię wierzy.

Ja rozumiem, że to trudne do zrozumienia w dzisiejszych czasach, gdzie 99,9% ludzi popiera coś tylko bo ma w tym jakiś interes.

Problem jest taki, że ludziom się w dupach poprzewracało i myślą że wszystko się robi dla własnego zysku. Mnie nie interesuje ten sposób rozumowania.

Ja edukuję, bo uważam że Bitcoin Cash to droga do lepszego świata, bardziej wolnego, szczęśliwego i z mniejszą ilością wojen. To są ideały Satoshiego i pierwszych early adopterów.

Przyszedłeś do tego świata zbyt późno i dlatego tego nie rozumiesz. Dla mnie to co się teraz wyprawia to cyrk, mierzi mnie to.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: davidoski » niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:34

To wszystko cieszy, ale ja czekam na moment kiedy ilość transakcji BCH przekroczy ilość transakcji BTC. Przeskakiwanie LTC to marne osiągnięcie, chociaż i tak dobrze, że mamy je za sobą. Obawiam się jednak, że może to zająć jeszcze kilka lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: shinya56 » niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:49

@ShadowOfHarbringer Jakie masz zdanie o Zcash ?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: ikswodnal » niedziela, 14 kwietnia 2019, 18:27

davidoski pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:34 ale ja czekam na moment kiedy ilość transakcji BCH przekroczy ilość transakcji BTC. Przeskakiwanie LTC to marne osiągnięcie
Moim skromnym zdaniem użyszkodnika ilość transakcji BCH przekroczy ilość transakcji BTC gdy fee w BTC zacznie niemożebnie rosnąć , oby jak najszybciej z różnych powodów.
Sądzę też, iż popularność BCH będzie wzrastać gdy "ulica" dostrzeże różnice w odkładaniu wartości (PLN) w różnego rodzaju funduszach, lokatach, kontach oszczędnościowych dla dziecka, na "dodatkową emeryturę" itp -a- gromadzeniem wartości w kryptowalutach. Zawsze daję przykłady http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/. Może warto stworzyć stronę z prostym arkuszem wzrostu wartości BCH, stale uzupełnianą . Miesiąc, stała wartość w PLN (np 100), ilość BCH, narastająco wartość PLN , narastająco ilość BCH, i w przeliczeniu na PLN. Wiem, że @ShadowOfHarbringer jest bardzo zapracowany, ale zrobiona przez niego taka strona była by najbardziej wiarygodna a co za tym idzie bardziej nobilitująca BCH :-).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: adam1226 » niedziela, 14 kwietnia 2019, 23:14

oczywiście że nie byłaby
tego typu serwisy powinna prowadzić osoba neutralna
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: mecenas » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 07:36

davidoski pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:34ja czekam na moment kiedy ilość transakcji BCH przekroczy ilość transakcji BTC.
Ja też muszę przyznać. I nawet więcej: czekam na moment, kiedy mediana mocy haszującej BCH weźmie górę i wtedy technicznie wejdziemy w nową definicję bitcoin cash.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: davidoski » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 10:29

To dopiero będzie możliwe, gdy (jeśli) cena BCH przekroczy cenę BTC, bo minerzy kopią taką walutę jaka jest bardziej opłacalna, a to jest wprost zależne od jej kursu.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 11:53

adam1226 pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 23:14tego typu serwisy powinna prowadzić osoba neutralna
Chodzi o Bitcoin Cash, jego upowszechnianie, propagowanie. Serwisy porównujące są potrzebne, oczywiście muszą być też wiarygodne. Jednak chcę doczekać czasów gdy do porównania regularnego oszczędzania BCH do PLN nie będzie potrzebne powoływanie się na bitfilar i emerytura za litecoiny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 12:50

Od 2016 typuje głównie Litecoin i Bitcoin Cash i w sumie zamierzam też gromadzić je uśredniając od momentu kiedy na 100% będzie pewność, że był już dół dołów. W zasadzie to możliwe że już był całkiem niedawno. Czas pokaże. Marzec kwiecen maj zawsze byly silne w krypto.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 kwietnia 2019, 23:53

shinya56 pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:49 @ShadowOfHarbringer Jakie masz zdanie o Zcash ?
Nie mam zdania.

Niestety nie jestem zorientowany jak działa, a jeżeli nie rozumiem jak coś działa to nie wypowiadam się o tym.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: Kluka » piątek, 19 kwietnia 2019, 14:31

W zec pomijajac zrozumienie dzialania wg mnie najwiekszym problemem jest to ze nie da sie oszacowac czy nie dodrukowano w jakis sposob wiecej monet. W Bitcoinie wszystko jest przejrzyste a tu mamy Z adresy i nie wiemy ile na nich sie znajduje. Kilka miesiecy temu bylo glosno o wykrytej luce ktora moglaby zostac uzyta to wytwarzania nowych coinow. I ciezko by bylo to wykryc przez nature projektu, dopoki nie bylyby wyplacane na adresy T byloby to niemozliwe. Jednak na ta chwile gieldy obsluguja jedynie adresy T tak wiec przy masowej sprzedazy mysle ze by wyszlo na jaw ze jest wiecej monet w obiegu niz powinno byc. Ideologicznie fajny projekt, prywatnosc jest jego zaleta ale nie jest idealny. Spekulacyjnie na minus inflacja bo jest jak w btc a projek ma ok 2,5roku wiec jest na poziomie btc z 2011r i inflacja jest teraz na poziomie kilkudziesieciu % rocznie (chyba ok 30-40 teraz ale to trzebaby dokladnie policzyc) niedlugo wchodza chyba nowe koparki ktore jeszcze "pogorsza" sprawe (kopanie zec stanie sie jeszcze bardziej oplacalne przez co bedzie mozna go zrzucac jeszcze nizej a i tak z zyskiem) na plus to ze jest hegemonem w hashrate w swoim algorytmie przez co atak 51% jest praktycznie niemozliwy, czego niestety nie mozna powiedziec w tym momencie o bch czy sv.

Dodano po 27 minutach 15 sekundach:
Na ta chwile przepustowosc onchain w zec to ok 8-10mb/10min (limit bloku 2mb bloki co 2-2.5min) co jest rezultatem duzo leszym niz w btc. Jednak tx ukryte z tego co wiem waza wiecej niz normalne i przepustowosc w prywatnych tx nie jest juz 8 czy 10x wieksza tylko ze 3-4 jak dobrze kojarzę. @ShadowOfHarbringer nie wiem jaki Zooko ma poglad na wielkosc limitu bloku ale cos kiedys czytalem ze w przyszlosci jezeli chodzi o skalowalnosc tez beda szli raczej w kierunku czegos na wzor LN. Ja nie uwazam osobiscie LN za cos zlego ale jedynie do mikrotx przy jednoczesnym podnoszeniu limitu bloku w razie potrzeby. Niech tx onchain kosztuja max kilkanascie centow, a optymalnie ok kilku, jak popularnosc roznie to podnosimy limit. Albo jakas plynna autoregulacja. Trzymanie sie malego limitu bloku albo nawet pomysly jego zmniejszenia to dzialanie na szkode projektu. YT i inne ma tyle miejsca ze kazdy za darmo moze wrzucic fim w 4k a dla globalej sieci platnosci to jest niewykonalne? Ja wiem ze blockchain czym wiecej takich kopii ma tym lepiej ale twarde trzymanie 1mb/10min to przesada. A zmniejszenie to czysta glupota badz chec jeszcze wiekszego ograniczenia projektu. Chyba kazdy sie ze mna tu zgodzi...

Dodano po 15 minutach 49 sekundach:
Jeszcze jedno co mi chodzi po glowie odnosnie ze to ze Vitalik chwali sie ze dzieki zk-snarks (technologi zec) jest w stanie zwiekszyc skanowalosc eth do ok 500tps jak dobrze kojarze. Zastanawia mnie to bardzo, skoro mozna tego uzyc w eth zo tak znacznego zwiekszenia przepustowosci to czemu w zcash ma nie byc takiej przepustowosci. Pozatym ta technologie testuje tez u siebie JPM chodz nie lubie bankow strasznie jednak cos to znaczy. Co do technologi LN w zec ma sie to zwac BOLT i tx beda w niej takze anonimowe, dla zainteresowanych https://cryptobriefing.com/lightning-ne ... -solution/ Ale ok, juz zaprzestaje bo offtopu troche poszlo ;)

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Ps. Zeby nie bylo ze namawiam, bo tak nie jest zec nie mam prawie wcale w tym momencie, chcialem tylko ppdzielic sie tym co wiem
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: shinya56 » piątek, 19 kwietnia 2019, 18:35

@Kluka Ty chyba byłeś mocno załadowany w Zcash i BCH z tego co kojarzę ? Odpuściłeś temat ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Statystyki Bitcoin Cash vs Litecoin - kwiecień 2019. Kolejny krok milowy.

Postautor: Kluka » piątek, 19 kwietnia 2019, 19:10

Zec mam troche ale tylko jakis procent. Bch mam tez symbolicznie ze 2 szt, obrzydzily mnie te walki na hashrate przy forku. Wtedy bardziej zainteresowalem sie nano. Ostatnio mialem troche komplikacji i moj kapital w krypto dosc mocno stopnial niestety i tak zamierzam sie na czyms odkuc. Szukalem projektu z mozliwie niskim mcap ale najbardziej obiecujacego zeby sie odkuc nieco trafilo na FCT zobaczymy, moze sie cos z tego urodzi. BCH dalej uwazam ze jest ok, tak jak zec i nano, kazdy ma swoje plusy i minusy. FCT ze wzgledu na wykorzystanie blockchaina w sektorze firm i niski mcap. No i nie zdumpowal calkiem jesienno zimowego wystrzalu, moze bedzie bardziej pompowany. Zobaczymy
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości