Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 10 kwietnia 2019, 08:50

@mudol to może zainteresuje Cię MDA, kursuje między 18k a 30k z wybiciami wyżej.

QKC - kapitalna obrona kanału póki co. Ale tuż nad jest opór 912 sato, więc tu naprawdę sprawa wciąż na ostrzu noża. Main net za 20 dni, liczę na to, że wybronią i wyjdziemy górą.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adam1226 » środa, 10 kwietnia 2019, 08:55

Jaki to TF? @BitJanusz
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 10 kwietnia 2019, 09:02

@adam1226

wygląda na ściśniety 4h

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 10 kwietnia 2019, 09:42

@adam1226

zawsze 4h robię dla altów w liniowej skali.

Dodano po 37 minutach 23 sekundach:
@mediabooker pytałeś o BNB:

ostatnio dałem w skali log. Teraz standardowo linear 4h:

Obrazek

Warto zauważyć, że zarówno 0,5 jak i 0,618 to jednocześnie mega mocne wsparcia. Nie bez powodu strefę pomiędzy nazywa się "golden zone" - na hossie to najbardziej prawdopodobny moment odwrócenia trendu i powrotu do wzrostów. A BNB jest na hossie. Jest to target wyjścia z ostatniego kanału wzrostowego. Jeżeli tam trafimy, to polecam rozważyć zakup tych 50 BNB pod tickety na ICO. Bo to prawdziwy killer zarobkowy. Te ICO potrafią dać (nawet dzień po listingu, już po dumpie, na który nie załapiemy się bez bota) x3-4 wartości ICO. Lol. To na przykładzie FET i CELR.


a jeśli ktoś chce ryzykować z tym shady coinem, to:

Obrazek

ale nie polecam osobiście bo ten klin ciągnie się do jednego satoshi :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » środa, 10 kwietnia 2019, 13:14

@BitJanusz
Z fundamentalnego punktu widzenia ciężko nazwać DENT "shady" coinem jak to zrobiłeś, bo sam spadek wartości tokenu nie czyni go takim. Osobiście wydaje mi się, że jeśli zarządzający DENTem chcieliby na nim zbić jak największą kasę to trochę inaczej rozegraliby kwestię wprowadzenia dodatkowych tokenów do cyrkulacji.

Pytaniem otwartym natomiast pozostaje, czy na ten moment w ich interesie jest, żeby cena wzrosła biorąc pod uwagę, że priorytetem jest adopcja aplikacji przez użytkowników? Z tego co poczytałem reddita, telegram itp to wbrew pozorom aplikacja jest funkcjonalna i zwłaszcza w biedniejszych państwach ma zastosowania. Oczywiście jest też ogrom FUDu, ale ten towarzyszy wszystkim kryptowalutom, które nie wzrosły podczas ostatnich ruchów.

Odnośnie samego sensu istnienia DENTu - z naszego punktu widzenia to wszystko wydaje się nie mieć szerszego zastosowania, ale warto dodać, że Polska nawet na tle UE ma bardzo korzystne stawki transferu danych.

Ciężki temat do spekulacji, natomiast osobiście obstawiam, że jakieś odbicie będzie, ale zapewne dużo mniejsze niż liczą zaciekli hodlerzy (może do 25 satoshi?). To procentowo byłoby około 50% od stanu na dzień dzisiejszy, ale osób które wkupiły się dużo wyżej nie brakuje.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pawel296 » środa, 10 kwietnia 2019, 14:01

Co powiesz o takim klinie na MDA
Obrazek

Nie wiem czy dobrze pociągnąłem dolną linie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 10 kwietnia 2019, 14:05

Generalnie nie jesten fanem miksowania kawałków uptrendu i downtrendu. Rysując "na prawo od najwyższego poziomu" nie dostaniemy klina :)

ale być może kanał spadkowy? z nimi jest taki zonk, że jeśli wbijają zakres po wyjściu górą, to najpierw przechodzą na ogół w długiego boczniaka z licznymi wyleszczeniami.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pawel296 » środa, 10 kwietnia 2019, 14:09

Wiem że to wszystko na siłę. Ale ostatnio zauważyłem że nawet z takiego czegoś coś wychodzi i da się ugrać paręnaście procent.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kondzio » środa, 10 kwietnia 2019, 20:51

No i stało sie. Wszedł ostatni target qkc za 850 sat. Teraz tylko czekać. Przy ilu sat robicie ewakuacje z pozycji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 10 kwietnia 2019, 21:34

Nie wiem, czy main net będzie miał jakieś znaczenie w obecnej sytuacji. Nic się nie poprawiło; nadal spadki przy wzrostach BTC i spadki przy spadkach BTC. Nawet grupa PND dała sobie siana.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 11 kwietnia 2019, 09:37

BitJanusz pisze: środa, 10 kwietnia 2019, 21:34Nawet grupa PND dała sobie siana.
ze względu na to, że przez ostatnie godziny/dni obserwowaliśmy spadki, czy masz jakieś informacje na ten temat np. z jakiś grup PnD?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 kwietnia 2019, 09:45

@Fridaytrader

tylko pogłoski. Odpuścili na jakiś czas, ponieważ większe siły przepychają się w BTC i większych altach. Efekt widać. :roll:

OK, tak więc mamy lekki spadek na BTC i od 5% do 15% spadku na całej średniej półce altów.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak to się skończy - polecam prześledzić ruch BTC do 8500$ i zobaczyć co się wtedy działo :roll:

intensywna korekta spadku BTC + zjazd na wszystkim a potem zjazd na BTC i potrójnie szybki zjazd na altach, aż do nowych low, zakończonony V-bottom, a następnie wypłaszczeniem.

Chyba zagram pod powtórkę z rozrywki.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 11 kwietnia 2019, 09:52

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do indywidualnej oceny i decyzji, czy wierzymy, że trend na BTC się odwrócił, czy nie. Jeśli nie i traktować ostatnie ruchy up, jako korektę spadków od 6k no to czekają nas spadki na altach z paniczną wyprzedażą w kulminacyjnym momencie.

Ja zaryzykowałem wchodząc w QKC przy 790 satoshi, ale biję się z myślami, czy zaraz nie wyskoczyć z tego coina po odreagowaniu nocnych spadków o pare procent...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 kwietnia 2019, 10:09

Nawet, jeżeli trend się odwrócil, to ostatnie tygodnie pokazują, że alty będą spadać przy wzrostach i będą spadać przy spadkach. Nawet na boczniaku po prostu wegetują z lekkimi podbiciami. Czasem jakieś słabe PND tu i ówdzie.

To, że spada WSZYSTKO, na niewielkim wolumenie i po 10% dziennie oznacza, że popyt jest ZEROWY. Trwa wyłącznie sprzedaż.

Takie QKC jest wciąż ponad 2x ponad swoim dołkiem. I może spokojnie zjechać do 400 sato, bo niby czemu nie? Jeśli ktoś tutaj bawił się latem 2018 w trading coinów, zwłaszcza w czerwcu, to pamięta, że te main nety przechodziły całkowicie bez echa, a cena spadała każdego dnia.

Takie "słowo na niedzielę" - uważajcie :mrgreen: alty poruszają się cyklami. Od kilku dni mamy cykl spadkowy. Standardowo trwa to aż do zakończenia korkety na BTC i często obejmuje ostatnią fazę wzrostów przed rzeczoną korektą. Pisałem chyba koło 4800$ już że będę się starał wywalać pozycje i chociaż potem wszedłem w kilka altów, to już tylko małą częścią kwoty i sporo z tego poleciało mi na SL wczoraj/przedwczoraj.

I mam na myśli korektę całych wzrostów. Z moich planów wynika, że BTC powinien trochę powalczyć w przedziale 4600-6000, a potem zrobić zjazd i konsolidację w przedziale 3-4.2k. Jeżeli to hossa, to z tego wyjdzie kolejny uptrend i prawdopodobnie będzie to świetny moment, by kupić alty na pozycje wielomiesięczne albo nawet - errmm - HODL.

Niektore alty mogą wbić nawet nowe dołki. Taki wanchain spokojnie mógłby spadać aż do 400 sato. I nawet nie naruszy to (jeśli będzie rozciągnięte w czasie) klina, w którym się znajduje ten coin. Nie mówię, że tak będzie, ale potrafię to sobie wyobrazić. :)\



za to można pomyśleć o dużych altach typu LTC, ADA, itp.



A co do QKC to uważam że najniższy wymiar kary to dobicie do ciemnoniebieskiej linii. Lub pomiędzy ostatnim supportem nad nią i tą linią bo rzadko trafia w punkt.

Obrazek

bardzo dobre miejsca na zakup to ~628 sato (przetestowane górą i dołem) i zderzenie z fioletową linią - wprzypadku dalszego zjazdu.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Altcoiner » czwartek, 11 kwietnia 2019, 12:47

Waves wyrywa się w górę.

Ostatnio też rósł pomimo bessy.

Ja zakupiłem polecany qkc, obym się nie zesrał ...

Tak patrzę, że mth też nic sobie nie robi z pikowania btc.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kAArter » czwartek, 11 kwietnia 2019, 12:51

iost całkiem ciekawie wyglada pod jakies odbicie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 kwietnia 2019, 13:17

Jeśli BTC szybko ogarnie korektę i prejdzie w konsolidację, to obecne ceny QKC są okazją.

Jeśli BTC przejdzie do głębszej korekty lub szybkich wzrostów, obecne ceny QKC to pułapka.

Nie sposób stwierdzić :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 11 kwietnia 2019, 13:19

IOST to masakra, wczoraj miałem ustawione na 0.01$ kupno ale coś mnie podkusiło i na noc anulowałem, nad ranem poszła dzida na 0.008$:/ Teraz nie dawno ustawiłem na 0.01$ i poszło na 0.0105 :/ ale nadal poluję ;)

Pięknie lecą dodatkowe LTC, choć ponoszę ryzyko, że jeszcze niżej poleci. Nie zdążyłem za to ustawić SL na ADA, ale nie były kosmiczne kwoty więc może poczekać.
Zastanawiam się nad ustawieniem pod DASH, BCH i ETH, jakieś mniejsze kwoty, ale to tylko na czerwone szpilki.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Altcoiner » czwartek, 11 kwietnia 2019, 19:07

Czyli jednak waves został mistrzem świata i Europy :D

Qkc wciągnięte za 807 sato.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 kwietnia 2019, 23:08

@prezes masz rację, rzeczywiście zamiast trzymać się (DOBREGO) planu to zacząłem wydziwiać i skutkiem jest tylko kilka SL. Na szczęście grałem za tylko ułamek kapitału, którym grałem wcześniej.

Obecnie widzę pole do odbić na kilku altach, ponieważ powbijano zakresy spadków z wyrysowanych na topach figur. Ale ponieważ uważam, że BTC jeszcze spadnie, to IMO to, co teraz zostanie wbite, to korekty spadków.

Zobaczmy:

ZRX:

Obrazek

target klina osiągnięty bardzo szybko. Jako bottom widzę w sumie dwa poziomy... 599 (double bottom) lub (i to przemawia do mnie bardziej) docelowo 491 sato jako bottom w ogóle dla ZRX. Po osiągnięciu tego poziomu moim zdaniem ZRX jest poważnym kandydatem do osiągnięcia wzrostów rzędu x8-10 na hossie, jeżeli taka nastąpi.

Przy okazji muszę się pokajać. To, co rysowałem dla ZRX, czyli klin zniżkujący, nie było prawidłowe technicznie. Dlatego nic z tego nie wyszło i sam się nabrałem (SL).

Obrazek

QKC cofnął się aż do podstawy uptrendu. Tutaj na silnym wsparciu zaliczył bounce i retest kanału od dołu. Uważam, że QKC znajdzie ostateczny dołek gdzieś między 685 a 627, przy odrobinie szczęścia będzie to np. w ciągu tygodnia, tak, aby została para na odbicie powiązana z main netem. Oczekiwałbym wtedy odbicia o prawie 100% - do okolic 1100 sato.

ZIL:

Obrazek

bardzo podobnie jak QKC: ZIL cofnął się do pierwszego wsparcia, które powstało po wybiciu na uptrendzie. Przeoczyłem wcześniej ten poziom; docelowo oczekuję, że ZIL spadnie do 350, gdzie zaliczy double bottom. Oczekiwałbym poziomów 1200 sato na hossie.

WAN:

Obrazek

Wanchain PRAWIE wbił target (zabrakło paru satoshi) czyli 742. Uważam, że docelowo WAN oprze się na różowej linii, robiąc nowy ATL. ~650 satoshi? na hossie widzę dla WANu x4, zasięg 2500 sato.


Jeżeli się uda kupić te (i inne) coiny, to wiele z nich w momencie wbicia oczekiwanych dla BTC poziomów powinno być w bardzo atrakcyjnych miejscach na longterm: double bottom bądź podstawy dużych klinów. Z tego może wyjść moim zdaniem konkretny zarobek. Zobaczymy. Na razie czekam.

Dodano po 27 minutach 32 sekundach:
Jednocześnie muszę pokajać się co do THETY. Doszukiwanie się tam klina było durnym pomysłem, bo go tam nie ma i łatwo to sobie udowodnić,co powinienem był zrobić wcześniej.

Jest kanał. One nie są ani bullish, ani bearish. Po wyjściu można się spodziewać ruchu o szerokość kanału (żółty odcinek) w danym kierunku.

1844 wydaje się niezłym celem dla thety na dołek. Przetestowane od góry i dołu. Potem widziałbym korektę spadku do 3600 sato.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości