Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tomaroc » środa, 3 kwietnia 2019, 12:21

Działa wam API? Bo mi ciągle zwraca błąd:
BITBAY: auth permissions missing
Aplikacja TabTrader jak by to miało znaczenie...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 3 kwietnia 2019, 15:54

@tomaroc skontaktuj się w tej sprawie z naszym supportem poprzez formularz zgłoszeniowy, który możesz znaleźć pod poniższym linkiem: https://ticket.bitbay.net
Napisaliśmy do Ciebie również wiadomość prywatną więc jeśli w dalszym ciągu potrzebna jest pomoc, zapraszamy do kontaktu ;)

Dodano po 2 godzinach 7 minutach 26 sekundach:
Mamy dla Was dwie nowości!

Od dzisiaj w trybie PRO możecie skorzystać z wystawienia oferty typu IOC (Immediate or Cancel). Udostępniliśmy również nową wersję naszego API .

Więcej o nowościach przeczytacie w Aktualnościach na naszej stronie. Warto tam zaglądać :D
https://bitbay.net/pl/aktualnosci/uspra ... -na-bitbay

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwietnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wlcia » czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:41

Zablokowaliście mi srodki ale po kolej...

Konto założyłam ze dwa lata temu, kilka dni temu weszłam na giełdę, wpłaciłam parę groszy w btc i tu zaczeła sie przeprawa...

1. wpłaciłam srodki BTC i zamieniłam na PLN
2. chciałam je wypłaci i zonk
3. Wpłaciłam kolejne drobniaki w BTC i zamieniłam na PLN
4. Po kilku próbach i dniach dostałam maila, że muszę wpłacić 10zł z konta bankowego, wpłaciłam przelewem expresowym z konta 10zł okazało sie ze to szybki przelew bluecasch. Trudno...
5. przelałam 1zł normalnie
6. W międzyczasie pomyslałam, jak takie problemy to zamienie PLN z powrotem na BTC i przeleje w normalne miejsce
7. ZONK wypłata zablokowana, przeterminowany dowód osobisty...
8. Wysłałam aktualny dowód osobisty mailem, żeby potwierdzić sowoją tożsamość by jak najszybciej wycofać srodki i zamknąć konto.
9. Zmuszanie do weryfikacji poprzez blokadę srodków


Pisałam na FB każdy powtarzał to samo jak mantrę weryfikacja z selfi itd...

Pozwoliliście mi wpłacić srodki ale nie pozwalacie wypłacić, o przeterminowanym dowodzie i ponownej weryfikacji powiedzieliście po wpłacie dopiero przy próbie wycofania w międzyczasie chcieliscie przelew by można wypłącić i wtedy nawet nie wspomnieliscie o weryfikacji.
NA facebook kontaktowałam sie z wami, mam konto od 2011 roku potraktowana zostałam tak samo.



Wasz błąd albo go naprawicie albo pozostaniecie złodziejami marnych 250zł, jak moje konto nie pozwalało na wypłaty nie powinno być opcji wpłaty dodatkowo o weryfikacje i informacja o przeterminowanym dowodzie dopiero przy próbie wypłaty, zlaliscie moje maile powtarzając tą samą mantrę mimo, że wysłałam NOWY dowód osobisty celem potwierdzenia starego i mojej tożsamośći oraz zamknięciu konta.


Jeszcze może wyciąg bankowy, numer buta, rozmowa wideo, póżniej spotkanie? Marnujecie mój czas od samego początku. Powtarzam opcja wpłaty powinna być zablokokwana! adres BTC wziełam z strony serwisu i nigdzie nie było, że muszę ponownie weryfikować konto! NIGDZIE nawet przy wypłacie PLN pisaliście 10zł, a póżniej chcecie dowód osobisty bo przeterminowany.
Przeterminowany? To dałam nowy poproszę o zwrot BTC na adres któy podałam.

Nawet w banku nie mam dowodu zaktualizowanego i nikt nic mi nie zablokował! Natomiast tutaj pozwalacie wpłacić ale wypłatę blokujecie? W tej samej walucie? To jest dla mnie kradzież w sumie na razie przywłaszczenie. Zwłaszcza, że z własnej woli przesłałam wam dowód osobisty i napisałam, żę chce zwrot srodków i zamknięcia konta.
Nie mam nawet więcej zamiaru korzystać z waszej giełdy bo to zero profesjonalizmu i starta czasu, moje wrażenia są takie same jak dwa lata temu czyli dno. Tylko wtedy wykonałąm kilka transakcji i zniechęciłąm sie bo czas wypłat był tak szybki, że można było umrzeć z starości zwłaszcza w moim wieku.


Jesli czegoś wymagacie od innych należy wymagać również od siebie. Chcecie stosować weryfikacje na okreslonych zasadach, doprowadzcie serwis do porządku.
Sprawdzanie ważności dokumentów gdy coś nie gra np termin to brak możliwości wpłaty podsunę wam nawet pomysł
np. brak adesu do wpłaty na koncie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:18 przez wlcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:16

wlcia pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:41 Jesli czegoś wymagacie od innych należy wymagać również od siebie. Chcecie stosować weryfikacje na okreslonych zasadach, doprowadzcie serwis do pożądku.
Nikt nie wymaga by znać gramatykę w stopniu podobnym do Bralczyka czy Miodka, ale wypada chociaż korzystać z słownika internetowego.
wlcia pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:41Nie mam nawet więcej zamiaru korzystać z waszej giełdy bo to zero profesjonalizmu i starta czasu, moje wrażenia są takie same jak dwa lata temu czyli dno
Hejt na giełdę osoby mającej ujemną reputację bardziej wkurza na krytykującą niż na giełdę.
Też nie jestem do końca zadowolony z giełdy BitBay z powodu braku "zlecenia stałego", jednak to jedna z dwóch giełd która prowadzi operacje w PLN.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:19

BitBay pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 11:00 termitek12
Jeżeli chodzi o sprawę z Użytkownikiem o którym wspomniałeś to zgodnie z informacjami, które już podawaliśmy w sytuacjach związanych z konkretnymi przypadkami dotyczącymi naszych klientów nie będziemy tego komentować publicznie. Forum nie jest miejscem na wyjaśnianie tego typu spraw - stąd też brak naszej odpowiedzi.


Aha.

https://www.wykop.pl/link/4770921/bitba ... iadczenie/
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... 9wcLug.jpg

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwietnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wlcia » czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:26

Hejt?
Hejt na temat tego, że support zna tylko wklej i przeklej i spamują mi o weryfikacji?
Zasady weryfikacji się zmieniły i nie mam ochoty tego przechodzić. Więc dałam dowód, aktualny by zakonczyć współpracę, szybko sprawnie i bez problemów.

Chwila, chwila jak komuś wpłacisz pieniądze na konto bankowe zrobisz pomyłkę to pieniądze przepadają?
To inaczej... wpłaciłam tam przez pomyłkę gdyż zapomniałam o ważności dowodu a serwis na to pozwolił i nie przypomniał wczesniej o przeterminowanym dokumencie.

W banku jest lepsza sytuacja bo nie trzeba jak to napisałeś 'hejtowac' Dzwonisz, i do 7 dni masz zwrot.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:28

@wlcia uuu antybitbajizm widzę. Banki to trochę inna instytucja. Niby kontrolowane a jednak mogą trochę więcej niż taka giełda. Wszędzie jest nagonka na giełdy i bitcojna jaki to zły. Dlatego też giełdy mają bardziej restrykcyjne podejście do weryfikacji oraz użytkowników bo jeden błąd i już mają pretekst do zamknięcia giełdy a nawet oskarżenia o współudział w praniu pieniędzy. Wszystko można na spokojnie załatwić ale p0lka woli po swojemu napisać wywód na cztery strony.
Jak się kogoś nazywa złodziejem to warto mieć dowody. BB powinien za takie słowa wam procesy wytaczać.

Jak wyślesz komuś pieniądze przez przypadek to sorry ale do 7 dni nie masz zwrotu. Najpierw bank ma 3 dni poinformowanie odbiorcy a następnie odbiorca niewłaściwie wykonanego przelewu ma 30 dni na zwrot. Dodam ze jest to przepis z 2018 roku bo wcześniej to mogłaś się pożegnać z pieniędzmi jak odbiorca ich oddać nie chciał a nikt go zmusić nie mógł. Wystarczy że przeczytałem jeden Twój post i podziękuje dalszej analizy osobowości p0lki pewnie jeszcze madki.

A @BitBay siedzi z popcornem i się przygląda 8-)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:14

@wlcia
Jeżeli chodzi o wypłatę środków w walucie fiat to zgodnie z naszym regulaminem można tego dokonać tylko na rachunek bankowy, który został wcześniej zweryfikowany.
Aby zweryfikować rachunek bankowy należy dokonać wpłaty środków (minimalna kwota wpłaty to 10zł) bezpośrednio ze swojego rachunku bankowego. Podczas dokonania wpłaty ekspresowej w naszym systemie widnieje rachunek bankowy operatora tej płatności. Po zaksięgowaniu środków nasz system rozpozna rachunek bankowy i z pewnością nie będzie problemu aby zlecić na niego wypłatę.

Odnosząc się do drugiej kwestii to z uwagi na obowiązujące nas prawo, oraz zgodnie z naszym regulaminem niezbędne jest przejście przez proces weryfikacji wszystkich Użytkowników naszej platformy a w momencie utraty ważności dokumentu tożsamości zaktualizowanie go.
Bardzo prosimy o przejście przez proces weryfikacji i po jej zakończeniu z pewnością nie będzie żadnego problemu aby zlecić wypłatę na wskazany adres portfela.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » piątek, 5 kwietnia 2019, 12:17

@BitBay a kiedy aplikacja mobilna zacznie pokazywać przelewy krypto oczekujące na zaksięgowanie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 5 kwietnia 2019, 13:38

@marimach77 nasza aplikacja jest stworzona pod kątem tradingowym, w kwestii wpłat i wypłat zarówno kryptowalut jak i walut fiat zawsze nastąpi przekierowanie z aplikacji.
Dziękujemy za sugestię, natomiast na tym etapie nie jesteśmy w stanie potwierdzić wdrożenia takich zmian ;)

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » piątek, 5 kwietnia 2019, 13:42

@BitBay skoro można w apce mobilnej pokazywać historię wpłat i wypłat dla krypto, to nie powinno być problemu z pokazywaniem przelewów oczekujących na wymaganą ilość potwierdzeń. No nic, zapodałem tylko pomysł, co z tym zrobić to już Wasza sprawa.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:59

@wlcia
hahahahaha no jak robisz wszystko źle i nie czytasz to się dziwisz?
Miałaś zrobić przelew 10zł a robisz przez partnera i jego dane przechodzą LOL - źle
Potem dochodzisz do wniosku iż przechytrzysz system i nie zrobisz 10zł a 1zł - źle

Więc po co pisać i tylko się ośmieszać, że nie potrafiłaś prostego komunikatu przeczytać?

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » wtorek, 9 kwietnia 2019, 16:31

@BitBay Czy moglibyście na Dashboardzie dodac możliwość ukrycia pustych portfeli w sekcji Portfele? Tak aby były wyświetlane tylko te na których są jakieś środki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 9 kwietnia 2019, 16:50

@BitBay

Ewentualnie ktos inny niech mi wyjasni ponizszy przypadek.


Udostepniacie API websocket ktore zwraca informacje o zmianach w orderbooku.
https://docs.bitbay.net/reference#orderbook-3



Gdy lacze sie z nim, dostaje natychmiastowo informacje o zmianach.

Skad mam wziac pierwotny stan orderbooka, do ktorego bede aplikowac te zmiany?
Mam nadzieje ze nie z REST api, poniewaz miedzy czasem pobrania orderbooka przez REST API i rozpoczeciem pobierania zmian z websocketu, moga wystapic zmiany w orderbooku?

Na bitfinexie przy analogicznie dzialacym api websocketowym, dostaje najpierw zrzut calego orderbooka a potem wysylane za zmiany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 9 kwietnia 2019, 17:13

@prap0n, właśnie z REST. Sztuczka polega na tym, że najpierw podłączasz się do strumienia websocketowego i zbierasz zmiany, potem z REST bierzesz stan bazowy, a później na podstawie timestampów odrzucasz zmiany wcześniejsze niż pobrany stan bazowy. W Binance jest podobnie, a prawidłową procedurę dokładnie opisali w dokumentacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 9 kwietnia 2019, 17:30

@fusywszklanejkuli

dzieki

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 10 kwietnia 2019, 11:58

marimach77 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2019, 16:31@BitBay Czy moglibyście na Dashboardzie dodac możliwość ukrycia pustych portfeli w sekcji Portfele? Tak aby były wyświetlane tylko te na których są jakieś środki.
Będziemy mieli ten pomysł na uwadze, dziękujemy za sugestię ;)

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 10 kwietnia 2019, 20:50

Ech, ja mam czasami wrażenie, że te wszystkie API to piszą ludzie, którzy z takowego nigdy nie korzystali.
Tak na szybko po dwóch minutach przeglądania dokumentacji:

1. Dlaczego żeby zainicjalizować arkusz zleceń WebSocket trzeba się posiłkować zapytaniem REST?
2. W metodzie trading/orderbook po co komu te pola "sa" i "pa" i co właściwie to pierwsze oznacza?
3. W trading/offer dlaczego jest IoC wspomniane w opisie, a nie ma na liście parametrów?
4. W history/transactions czemu ma służyć zwracanie w odpowiedzi oryginalnego zapytania ("query")?
5. Szybkiej możliwości sprawdzenia statusu zlecenia jak nie było tak nie ma. Można od biedy skorzystać z kombinacji trading/offer i history/transactions, ale to co najmniej dwa wywołanie API (a może i więcej jeśli trzeba iść za kursorami).
6. Cancel/Replace brak.

I jak tu zbudować w oparciu o coś takiego mechanizm typu quoter?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: moratar » środa, 10 kwietnia 2019, 22:38

Bitbay jest przestarzały.
Brak obslugi adresow ltc,btc segwit.
Dash nie ma instand send.
Btc brak lightning.
Poziom rozwoju ugrzązł 2-a lata temu.
Szkoda ze giełda jest przestarzala i nie rozwija sie.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 11 kwietnia 2019, 13:03

@g100

1. Bo tak działa WS - on jest tylko do aktualizacji a nie pobierania danych
2. sa i pa masz opisane w manualu, jest to skrócona nazwa zamiast używać i przesyłać całość typu "amounts"
4. W momencie stronicowania tak by mieć dostęp do danych na jakich jesteś (google ma identycznie np yt)
5. No nie ma niestety
6. Cancel jest, replace po co? anulujesz dodajesz nowe.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości