Nano (XNO)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » wtorek, 26 marca 2019, 23:11

Wysłałem dzisiaj rano z Nanex Nano na swój portfel. Niestety do tej pory nie otrzymałem ich.

Destination: xrb_....................................................................
Fee: 0.00000000 NANO
Network ID: pending broadcast
Confirmations: 0

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » niedziela, 31 marca 2019, 19:04

Spory wzrost dziś na NANO. Czymś spowodowane czy rośnie bo wszystko rośnie?

Wczoraj został dodany ciekawy artykuł:

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kirucha2 » niedziela, 31 marca 2019, 19:40

Ja bym raczej powiedziała: rośnie bo musi rosnąc ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » niedziela, 31 marca 2019, 22:28

Jaki portfel NANO (oprócz hodler.tech) umożliwia import lub lepiej sweep pojedynczych kluczy prywatnych?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 07:53

Natrium

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 08:24

@Bit-els
Dzięki, czyli tylko android, ale zawsze coś.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 09:50

Nie wiem czy tylko. Ale ten portfel działa

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 2 kwietnia 2019, 10:59

W końcu wiadomośc na którą czekałem od dawna
Binance dodaje jutro parę NANO/USD !
https://support.binance.com/hc/en-us/ar ... 0026171531

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » wtorek, 2 kwietnia 2019, 16:09

Nie zdążyłem z wymianą niestety NANO/BTC. Jest szansa na korektę, jutrzejszy dump? :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » wtorek, 2 kwietnia 2019, 16:32

Bear market już odwołany? Jeśli nie, to moim zdaniem korekta tego rajdu będzie.
Ale ja to zawsze jestem bardziej pesymistą :) chociaż szczerze chciałbym jeszcze tanich nano trochę :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 2 kwietnia 2019, 22:23

W pierwszej chwili wziąłem to za żart pryma aprilis , ponieważ całkiem niedawno NANO doznało diametralnej poprawy szybkości.
Colin twierdzi że przez błąd w kodzie NANO jest za wolne , nawet o 0.5 sekundy i ma to być poprawione w następnej aktualizacji. :shock:
To raczej nie oznacza stałego wrostu prędkości o 500ms, po prostu czas przesyłu NANO może jeszcze przyśpieszyć maksymalnie o 500ms .

No tak, w przypadku większości kryptowalut sprawa czasu przesyłu środków rozchodzi się o minuty, często są to godziny... tymczasem aby usprawnić NANO, to musimy operować w milisekundach. Jak żyć.

Obrazek


Tego samego dnia Colin uciął sobie pogawędkę na discord i chyba warto przytoczyć kilka wybranych zdań które napisał (wyrwane zdania z kontekstu), moim zdaniem dobrze oddaje to ideą i wartości jaką Colin ma odnośnie projektu NANO jak i ogólnie na temat kryptowalut.

Ten człowiek ma totalnie gdzieś cenę NANO, co dla wielu jest pewnie zawodem, od samego początku jego skala i perspektywy dla krypto są dużo szersze niż u większości ludzi, on nadal widzi szanse pomocy poprzez kryptowaluty dla miliardów ludzi i wie że cena, forki, minerzy, hype, czyli cały ten syf, totalnie nic nie wnosi do adopcji i tutaj się z nim zupełnie zgadzam.

Kiedyś fani BTC twierdzili że BTC może pomóc milionom ludzi bez kont bankowych itd, teraz , kiedy nie ma szans na obniżenie kosztów przesyły retoryka się zmienia, teraz to już jest "store of value" :) i to zdecydowanie nie dla najbiedniejszych. Obłęd spowodowany hodlingiem ?

Edycja:

Aby zbudować coina dla mas który faktycznie miałby szansę zaistnieć globalnie to moim zdaniem krypto przyszłości musi być szybkie, skalowalne i przede wszystkim w pełni zdecentralizowane i pozbawione kontroli, bez pełnej decentralizacji zawsze znajdzie się jakaś grupa ludzi lub instytucja, która będzie próbowała kontrolować dane aktywo i to wykorzystać do własnych celów, zawsze!
Totalnie nie wierzę że te bzdury w postaci super blob nodów w przypadku LN lub tej garstki nodów w XRP, nazywać to decentralizacją nazwać mogą chyba tylko ludzie totalnie umoczeni w te projekty i podobne, lub ludzie bez wyobraźni nie wiedzący jak działa nasz Świat w którym żyjemy, gdzie wszystko musi być odgórnie kontrolowane i regulowane.


PS. Colin jednak nadal uparcie walczy z tym Cuckoo cycle, (efektywniejszy antyspam typu POW) więc jednak ten projekt unie upadł.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 3 kwietnia 2019, 11:48 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » środa, 3 kwietnia 2019, 07:23

Kiedy halving na nano? :mrgreen:

Pytanie retoryczne ale chcialem Wam to dosadnie uswiadomic, bo zastanawiam sie sam czy to dobrze czy zle dla kursu.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tomant » piątek, 5 kwietnia 2019, 09:52

Gdzie i w jaki sposób nalepiej kupić aktualnie nano?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » piątek, 5 kwietnia 2019, 10:38

Najszybciej tu: https://changenow.io/pl
fee okolo 1% ale bez cyrków z aml/kyc na gieldach.
Za crypto. Jesli chcesz kartą to już rejestracja.

Przy takich ruchach jak ostatnio można machnąć ręką na 0.2% na giełdzie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tomant » sobota, 6 kwietnia 2019, 08:13

tomant pisze: wtorek, 26 marca 2019, 17:45Te transakcje kopią się od kilku dni. Najdziwniejsze, że jak robię sobie przelewy między kontami w tym portfelu to wszystko przechodzi prawie natychmiast. A te zaległe wiszą. Dziwne, bo wcześniejsze przelewy z tego samego źródła przechodziły bez problemu.

Portfel (Node and Developer Wallet V18 https://nano.org/en/wallet/) zainstalowany na windowsie.
Nie było to wszystko dla mnie jakimś poważnym problemem ponieważ bawiłem się kwotami niepoważnymi z kraników nano :). Uznałem w swojej naiwności, że to coś z tymi kranikami jest nie tak i olałem temat. Teraz testowo wymieniłem sobie parę LTC na XRB i problem się powtórzył. Transakcje wysłane ze źródła są u mnie w portfelu jako pending :(. Myślę sobie: ale lipa i zacząłem drążyć temat. W historii na https://www.nanode.co zobaczyłem, że wszystkie te pending transakcje są nie potwierdzone z mojej strony. No to zacząłem drążyć portfel. Okazało się, że muszę do każdej transakcji ręcznie wygenerować blok, potem go ręcznie w innej zakładce opublikować. I transakcja wtedy wchodzi. Dziwne to bardzo bo część transakcji robi się z automatu. Jak z tym żyć?

Ponawiam więc pytanie o fajny niezawodny, łatwy portfel desktopowy (PC), gdzie nie będzie takich smaczków. Czekam na aktualizację Hodlera PRO z nano, ale na razie coś by się innego przydało.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kirucha2 » sobota, 6 kwietnia 2019, 10:08

canoe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: prezes » sobota, 6 kwietnia 2019, 11:16

Canoe odradzam na PC, miałem nie raz z nim problemy z przelewami przychodzącymi, musiałem exportować do innego walleta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 6 kwietnia 2019, 12:31

kirucha2 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 10:08canoe
Canoe był dobry, ale ponad pół roku temu, następnie twórcy przestali się nim interesować i rozwijać, bo byli zajęci czymś innym (wady darmowych aplikacji)

,
tomant pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 08:13No to zacząłem drążyć portfel. Okazało się, że muszę do każdej transakcji ręcznie wygenerować blok, potem go ręcznie w innej zakładce opublikować. I transakcja wtedy wchodzi. Dziwne to bardzo bo część transakcji robi się z automatu. Jak z tym żyć?
Dlatego zmienili nazwę portfela na "Node and Developer Wallet V18" więc czego się spodziewałeś :) ? Jak nie masz noda lub nie jesteś developerem to lepiej używaj lekkich portfeli, które także mają opcję zmiany reprezentanta i jeśli zachowuje środki bezpieczeństwa twoje środki nadal są bezpieczne. Pamiętaj, seed zapisujesz na kartkę, ja mam na kartce oraz awaryjnie na pendrive, którego przecież można podłączyć offline , pendrive ma dolepione różne pierdoły do obudowy więc trudno będzie go zgubić :) Taki tip :) bo wartościowego pendriva można łatwo zgubić :) .....

Wypróbuj ten https://github.com/cronoh/nanovault/releases w wersji na desktop,
https://github.com/cronoh/nanovault/rel ... -1.1.3.exe
lub ewentualnie https://nanowalletcompany.com, jest też fajny Natrium na androida i IOS, który ma mieć niebawem szereg fajnych funkcji.

PS. Mam nadzieję że @Hodlertech rozwinie się na tyle że w przyszłości nie będziemy mieć takich dylematów i kilku lub kilkunastu portfeli w kompie czy telefonie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tomant » sobota, 6 kwietnia 2019, 14:24

RuckenFetard pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 12:31PS. Mam nadzieję że @Hodlertech rozwinie się na tyle że w przyszłości nie będziemy mieć takich dylematów i kilku lub kilkunastu portfeli w kompie czy telefonie.
Też na to liczę :)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » wtorek, 9 kwietnia 2019, 14:59



Postanowiłem zyskać te parę Banano. Tylko coś mi nie wychodzi.
Otóż podałem w portfelu NANO reprezentanta, który jest podany w artykule. Po usunięciu xrb i wpisaniu banano ze swojego adresu NANO w explorerze banano pokazuje, że wysłano tam tokeny. Tylko jak mam zalogować się na tamto konto?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości