[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Wicky » piątek, 29 marca 2019, 15:10

Przez przypadek usunęłam aplikację na telefonie Authenticator i nie mam teraz w niej konta. Nie mam jak się zalogować na mtgoxa :oops: :oops: Czy miał ktoś z Was taki problem?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 marca 2019, 15:38

@Wicky Jeśli nie zapisales sobie wcześniej gdzies kodu początkowego czy też QRkodu do authentcatora to tego nie odtworzysz. Pozostaje Ci zapewne uderzać do supportu (pewnie syndyk uruchomił coś takiego) i udowodnić im, że Ty to Ty by Ci zdjęli 2fa i przywrócili dostęp.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 29 marca 2019, 16:11

Wicky pisze:Przez przypadek usunęłam aplikację na telefonie Authenticator i nie mam teraz w niej konta. Nie mam jak się zalogować na mtgoxa :oops: :oops: Czy miał ktoś z Was taki problem?
Zadzwon do supportu

Obrazek
get rich or die trying

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: golishaq » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 16:06

Nie śledziłem za bardzo tematu MtGox od upadku giełdy i nie wiem jak aktualnie wygląda sprawa roszczeń. Przejrzałem jednak skrzynkę i mam jakieś maile dotyczące procesu.
Ostatni mail dostałem 4dni temu, w spoilerze wklejam treść. Nie pamiętam już jakie środki i ile tam posiadałem w momencie zamknięcia giełdy, ale zacząłem się zastanawiać czy jest jeszcze szansa na odzyskanie czegokolwiek.
Nie wiem zupełnie jak wyglądają te wszystkie roszczeniowe procedury i jakie kroki powienienem podjąć. Jeśli znalazłby się ktoś bardziej rozeznany w temacie kto ma trochę czasu i możliwość pomocy to będę bardzo wdzięczny.
Spoiler:
To MtGox users

You have received this email because you are a user of the Bitcoin exchange provided by MtGox Co., Ltd. (“MtGox”) who did not file a proof of rehabilitation claim(s) under the civil rehabilitation proceedings for MtGox (the “Civil Rehabilitation Proceedings”).

On March 15, 2019, the Rehabilitation Trustee approved or disapproved rehabilitation claims regarding MtGox Bitcoin exchange users’ rights to make claims against MtGox for return of cash or cryptocurrency, and submitted to the Tokyo District Court a statement of approval or disapproval.

Although you did not file a proof of rehabilitation claim(s) under the Civil Rehabilitation Proceedings, we found a remaining balance in your account on the MtGox database. This remaining balance was approved by the Rehabilitation Trustee as a self-approved rehabilitation claim(s), which is a rehabilitation claim that the Rehabilitation Trustee needs to approve pursuant to the Civil Rehabilitation Act if it is aware of its existence.

However, on March 28, 2019, certain rehabilitation creditors who filed their proofs of rehabilitation claim objected to your self-approved rehabilitation claim(s). In order to preserve your self-approved rehabilitation claim(s) under the Civil Rehabilitation Proceedings, you need to file a claim assessment procedure for your self-approved rehabilitation claim(s) with the Tokyo District Court by no later than May 7, 2019 (Japan Time) (date of arrival). If you do not file a claim assessment procedure for your self-approved rehabilitation claim(s) by May 7, 2019, you will lose your rights as a self-approved rehabilitation claim(s).

If you wish to file a claim assessment procedure, please reply to this email and state the sentence below in the body of your reply. Please note that we will not accept your reply sent from an email address different from the email address that received this email.

“I wish to file a claim assessment procedure for my rehabilitation claim(s) to which an objection was made.”

If we receive your reply containing the above sentence, the Rehabilitation Trustee will send you an email showing the amount of your self-approved rehabilitation claim(s) and describing how to file a claim assessment procedure, along with a PDF form of the application.

If you do not wish to file a claim assessment procedure, you do not have to take any action. However, as mentioned above, please note that you will lose your rights as a self-approved rehabilitation claim(s).

For further details, please refer to the Q&As by clicking on the following link:

https://www.mtgox.com/img/pdf/20190403_qa_en.pdf

Rehabilitation Debtor: MtGox Co., Ltd.
Rehabilitation Trustee: Nobuaki Kobayashi, Attorney-at-law

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 17:38

@golishaq, sprawa Goxa jest teraz w trybie Civil Rehabilitation, a właściwie w zawieszeniu przed nim, na czas zależny przede wszystkim od działań CoinLab. Przy tego rodzaju postępowaniu, kto w ustalonym terminie nie złożył roszczenia, ale syndyk dysponuje informacjami, że roszczenie się jednak należy - bo np. rekordy w bazie danych na to wskazują - dostaje powiadomienie takie jak Twoje. Ponieważ inni wierzyciele oprotestowali te automatyczne roszczenia, zostaną one wycofane, jeśli prawowici wierzyciele nie zgłoszą się po nie. Masz więc ostatnią szansę, w terminie do 7 maja (decyduje data wpłynięcia), na złożenie wniosku o uznanie roszczenia (nie znam polskich terminów prawniczych, chodzi o fragment: you need to file a claim assessment procedure for your self-approved rehabilitation claim(s)).

golishaq pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 16:06If you wish to file a claim assessment procedure, please reply to this email and state the sentence below in the body of your reply. Please note that we will not accept your reply sent from an email address different from the email address that received this email.

“I wish to file a claim assessment procedure for my rehabilitation claim(s) to which an objection was made.”

If we receive your reply containing the above sentence, the Rehabilitation Trustee will send you an email showing the amount of your self-approved rehabilitation claim(s) and describing how to file a claim assessment procedure, along with a PDF form of the application.
Jeśli chcesz złożyć wniosek o uznanie roszczenia, odpowiedz na tego maila i zawrzyj w treści poniższe zdanie. Zaznaczamy, że odpowiedź musi przyjść z tego samego adresu, na który dostałeś niniejszego maila.

“I wish to file a claim assessment procedure for my rehabilitation claim(s) to which an objection was made.”
[“Chciałbym złożyć wniosek o wszczęcie procedury uznania oprotestowanego roszczenia.”]

Jeśli dostaniemy od Ciebie odpowiedź z powyższym zdaniem, Syndyk prześle Ci maila ze stanem rachunku i opisem dalszych kroków, wraz z formularzem wniosku.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Twarzowiec » czwartek, 11 kwietnia 2019, 15:38

Są jakieś szanse na otrzymaniu spłaty w postaci kryptowaluty czy tylko procent w jenach od wartosci na dzien upadku?

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Callisto210 » niedziela, 14 kwietnia 2019, 13:01

domator pisze: środa, 20 marca 2019, 16:38 @GetBitCoin_pl
Ja dostalem na jedno konto dzisiaj. Na drugie (firmowe) jeszcze nie.
Kolega dostal miesiac temu wiec rozsyalaja kawalkami.
To nie sa lata. Wypelnialismy wszyscy te claimy w 2018.
Co prawda maila nie dostałem, ale na stronie https://claims.mtgox.com/assets/index.html pojawiło się "view the results of acceptance or rejection of rehabilitation claims"
i tam jest informacja ile zostało zaakceptowane, a ile odrzucone. Zaakceptowali mi wszystko co miałem na giełdzie (tylko BTC), ale w "Amount of Claims of Which Rehabilitation Trustee is Aware" mam okrągłe 0, hmm...

Można podglądnąć też wyniki innych i przeważnie mają tak jak ja ;D

Żeby było ciekawiej to miałem niezweryfikowane konto na MtGox i nigdy nie robiłem wpłat/wypłat w fiatach

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » niedziela, 14 kwietnia 2019, 13:36

Callisto210 pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 13:01w "Amount of Claims of Which Rehabilitation Trustee is Aware" mam okrągłe 0
Dotyczy to wierzytelności, których nie zgłosiłeś, a które wg mtgox są dodatkowo należne. Niektórzy nie zgłszali jak mieli np oprócz BTC jakieś grosze w $.
Jeżeli masz jako zaakceptowane, wszystko jest O.K.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 27 kwietnia 2019, 09:35

Widzę zero komentarzy w wątku, apatia totalna, więc chyba już nikt nawet się nie przejmuje, że dzięki pozwom (jak przypuszczam głównie Coinlab :evil: ) mamy kolejne pół roku czekania na nic:
https://www.mtgox.com/img/pdf/20190425_ ... ent_en.pdf

"Tokyo District Court issued an order to extend the deadline for a rehabilitation plan to October 28, 2019."

A to dopiero deadline na PLANY przeprowadzenia CR. Potem pewnie kolejne pół roku na decyzję i kolejne pół roku na jej wdrożenie.
Wiem, że to trochę dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale niepokoję się, że możemy się nie załapać z odzyskaniem środków przed kolejną bańką :?

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » sobota, 27 kwietnia 2019, 12:53

ekonomik myślę że trzeba być spokojnym i dobrej myśli o tym a wszystko się jakoś ułoży i odzyskamy te pieniądze prędzej czy później

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:09

ekonokomik pisze: sobota, 27 kwietnia 2019, 09:35 Widzę zero komentarzy w wątku, apatia totalna, więc chyba już nikt nawet się nie przejmuje, że dzięki pozwom (jak przypuszczam głównie Coinlab :evil: ) mamy kolejne pół roku czekania na nic:
https://www.mtgox.com/img/pdf/20190425_ ... ent_en.pdf

"Tokyo District Court issued an order to extend the deadline for a rehabilitation plan to October 28, 2019."

A to dopiero deadline na PLANY przeprowadzenia CR. Potem pewnie kolejne pół roku na decyzję i kolejne pół roku na jej wdrożenie.
Wiem, że to trochę dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale niepokoję się, że możemy się nie załapać z odzyskaniem środków przed kolejną bańką :?
Mnie najgorzej martwi nie to czy załapiemy się na bańkę czy nie, tylko to czy takie rozciąganie sprawy spowoduje to, że środki posiadane przez syndyk nie zostaną skonsumowane na wewnętrzne koszty czyli koszty syndyka, koszty sądowe i różnego rodzaju opinie biegłych, itd.
A jak wiemy w Japonii to dużo kosztuje.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:52

colo pisze: niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:09Mnie najgorzej martwi nie to czy załapiemy się na bańkę czy nie, tylko to czy takie rozciąganie sprawy spowoduje to, że środki posiadane przez syndyk nie zostaną skonsumowane na wewnętrzne koszty czyli koszty syndyka, koszty sądowe i różnego rodzaju opinie biegłych, itd.
A jak wiemy w Japonii to dużo kosztuje.


To akurat jest jawne i gdzieś mi mignęło w wiadomościach od syndyka. Milion dolców na pół roku?
Nie pamiętam dokładnie, ale nawet jak przepala kilka milionów rocznie, to nie są to jakieś ogromne kwoty w porównaniu do majątku.

Uspokajające jest to, że z BTC/BCH, które syndyk sprzedał w zeszłym roku (jakieś 60 tys.) jest dość kasy, by wypłacić wszystkim roszczenia po takim kursie jak było to liczone początkowo ($480 za BTC). Czyli jak nie wydarzy się coś naprawdę pechowego, to prawie pewne jest odzyskanie takiej kwoty.
Ale wiadomo, skoro już zrobiono nam apetyt na więcej...

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jagger3 » poniedziałek, 27 maja 2019, 22:46

Witam

Czy ktoś z Was dezaktywował już może telefonicznie authenticator code na mt gox? Bo ja również zgubiłem tą aplikację i nie mogę się zalogować na swoje konto. Kiedy zakładałem by sprawdzić czy zaakceptowali, widziałem, że wszystko jest OK. Ale cóż, teraz nie da rady zajrzeć. Póki co nie trzeba, ale obawiam się, że prędzej czy później będzie się tam trzeba po coś znów logować....

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » niedziela, 7 lipca 2019, 08:02

Jakieś nowe informacje?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 7 lipca 2019, 16:00

@tenior a jakich oczekujesz? Wszystko jest jasne: do 28 października status się nie zmieni.

Syndyk nie planuje też chyba kolejnych sprzedaży bitów.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » poniedziałek, 8 lipca 2019, 17:36

gdzieś nie doczytałem, wszystko jasne dzięki

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » wtorek, 9 lipca 2019, 06:52

https://reddit.com/r/mtgoxinsolvency

Tu macie najswiezsze info zawsze lub na forum mtgoxlegal. Ale ostatnio ich admin przeszedl na ciemna strone i sprzedal claim'a ;)
get rich or die trying

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 9 lipca 2019, 09:09

@robithc a z ciekawości - ile teraz płacą za claima? Tzn chodzi mi o to, ile można dostać za każdy BTC z uznanego roszczenia?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » wtorek, 9 lipca 2019, 09:32

ekonokomik pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 09:09@robithc a z ciekawości - ile teraz płacą za claima? Tzn chodzi mi o to, ile można dostać za każdy BTC z uznanego roszczenia?
600$/BTC , ostatnio pojawiła się firma która daje podobno 900$/BTC. Takze trend jest UP ;) syndyk wypuscil tez niedawno Q&A dla ludzi ktorzy skladali claimy po terminie. z tego co sie orientuje musza oni dodatkowo potwierdzic swoja tozsamosc takze jesli kogos to dotyczy to niech poczyta dokladnie
get rich or die trying

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » wtorek, 9 lipca 2019, 09:41

@robithc biorąc pod uwagę, że mając sprzedane BTC zabezpieczyli roszczenia wg kursu na dzień upadku (ok 500$) i pozostało im nadal ponad 160k BTC i BCH, co z kolei powinno się wiązać z możliwością odzyskania kolejnych ok.20% w krypto, sprzedaż po 900$ to raczej słaby biznes.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości