Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mig21 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 07:44

jednak dno za nami
https://www.tradingview.com/x/3UAKtLkn

teraz pytanie kto skacze mały czy duży gracz , zeby dotknąć sufitu , jak mały to potrzebuje wejsc jeszcze na krzesło, potem na stół , jak duzy to skoczy odrazu (ale moze go reka zaboleć) od takie przemyslenia)
pozdrawiam

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
64
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 7 kwietnia 2019, 09:07

Poniżej przedstawiam możliwy scenariusz z punktu widzenia EW:
- trwa, ale bliżej już do końca 1-szej części korekty wzrostowej downtrendu grudzień 2017-grudzień 2018
- cały ruch wzrostowy od grudnia 2018 jest zygzakiem (ale ma wyraźne cechy flata) i stanowi falę ‘a’ dużego flata, którego to zadaniem jest właściwie skorygować downtrend grudzień 2017-grudzień 2018
- następna fala ‘b’ dużego flata będąca gwałtownym zygzakiem sprowadza rynek lekko poniżej dna z grudnia 2018
- i na koniec soczysta wzrostowa pięciofalówka stanowiąca falę ‘c’ dużego flata znoszącą od 38,2% do 50% downtrendu grudzień 2017-grudzień 2018 i finalizująca całą korektę wzrostową 1-szego downtrendu bessy stopnia cyklu.
Powyższy scenariusz zyska na znaczeniu, jeśli w obecnym wzroście rynek nie przekroczy poziomu 6,2 k$ (Stamp).

Proporcje czasowe prognozy na poniższym wykresie niekoniecznie zachowane. ;)
Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 09:36

Dla niezaładowanych i tych którzy się zastanawiają co by się ładować - jak zwykle większe interwały.
Wychodzi, że obecnie są dwie opcje.
Opcja nr 1 korekta z tego poziomu na bliżej nieokreślone wartości - wg mnie od 3600$ do 4400$ (niższych poziomów niż 3600$ bym się nie spodziewał)
Opcja nr 2 przebijamy w następnym tygodniu 5300$ kurs pewnie doleciałby do 5700$-5800$ potem skorekcił do 5300$ i już pewnie 4xxx$ byśmy nie zobaczyli.
Co przemawia za opcją nr 1?
a) 7 tygodniowych świeczek zielonych (mało brakowało a byłoby 9 tygodniowych zielonych pod rząd) - a rzadko zdarzało się 8 świeczek tygodniowych zielonych a wychodziłoby, że ta 8 też musiałaby zielona i dość być spora
b) kurs zatrzymał się na EMA50 na tygodniowych (EMA21 na miesięcznych - tu oczywiście do zamknięcia świeczki jeszcze daleko) tak jak poprzednio, RSI na tygodniowych również na podobnych poziomach
2015
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
2019
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
c) RSI na dziennych również powyżej 80 (overbought), tak jak poprzednio
2015
► Pokaż Spoiler
2019
► Pokaż Spoiler
d) to co powtarza BitJanusz - dojście 0,618 spadku (opór nie do przejscia w tym ruchu)
Co przemawia za opcją nr 2?
FOMO ! - Sam pamiętam jak myślałem, że przy poziomach 3500$-3800$, mówię sobie kurs nawet jak doleci do 5000$ to zaraz ludzie zaczną się wyprzedawać, shortować i bardzo szybko spadniemy z tego poziomu np na 4400$ a tu proszę kurs stabilnie się trzyma powyżej 5000$
Jeżeli kurs zszedłby aż do MA200 na tygodniowych to właśnie wtedy były ten moment gdzie
powiedziałbym ładuj się do pełna (jeśli się ktoś nie załadował w grudniu) np za około 2 miesiące będzie na poziomie około 3600$.
Dlaczego 3600$ a nie niżej?
Jak ewentualnie kurs miałby zejść na te poziomy to wystarczy poczytać, pooglądać filmy i wszyscy porównują tą bessę do tej z 2015 roku i jakby zdarzyło się, że kurs zbliży się do analogicznych poziomów do 2015 (czyli okolice MA200 na tygodniowych) to wg mnie pojawiła by się bardzo duża reakcja popytowa a nie podażowa.
Odrzuciłbym też wariant z jakąś mega dużą szpilą spadkową (jako double bottom itp). Widać, że duże alty (ETH, BCH, LTC, EOS) mają duży wpływ na kurs BTC (wcześniej nie było takiego wpływu altów na kurs BTC) a tam raczej hossa (szczególnie LTC).
Ja osobiście (mimo, iż jestem załadowany już na maxa, co prawda nie w BTC tylko w alty) myślę, że będzie opcja nr 1

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 09:58



Co do analizy @Fibo to fajnie w sumie, że będzie znowu promocja i każdy już będzie mógł się załadować po korek :D

### edited: 2019-04-07 10:12 ###
Każdy te fale rysuje jak chce :D

https://www.youtube.com/watch?v=iZbNcMEL90o

### edited: 2019-04-07 10:23 ###
Spoiler:
Spoiler:
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=29440#p560732
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:23 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:04

Osobiście zrobiłem zrzut 40% bo cały czas myślę że zaraz będzie korekta tego wystrzału górnego.

Zastanawiające są nastroje w ankietach. Zdecydowana większość forumowiczów obstawia że kurs do 14-stego będzie jednak poniżej 5k USD a jednak w codziennych ankietach które wstawia @w.ktora.strone.teraz większość jest za wzrostami. Czy nastawienie tłumu na "tu i teraz" nie jest bardziej życzeniowe?

Z perspektywy czasu zapewne dziś w nocy jak Chiny zaczną dzień już się wykreuje kierunek, najpóźniej jutro do południa.
Niby myślę że będzie korekta ale wszystkiego nie sprzedaje (strach przed stratą..)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:12

CRXEE8 pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 09:36Jeżeli kurs zszedłby aż do MA200 na tygodniowych to właśnie wtedy były ten moment gdzie
powiedziałbym ładuj się do pełna
Tylko ze kurs odbil sie w tym rejonie 2 razy czy bedzie trzeci ?. Oby bo oczywiscie bym dokupil.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: diamanti » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:19

Ja od siebie proponuje. Troche mielenia przebicie MA200 a następnie ponownie wybicie ponad 200MA i hossa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:36

BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 15:52Poza tym, czy ktoś tutaj rozważał zrobienie korekty bessy (np. do 12-14k) i objęcie kolejnej fali zjazdów, np. o kolejne 80%?
Ha, mam @Fibo w swojej drużynie :mrgreen:

OK, to teraz będzie trochę "Fizolofii".

Skoro nie dostaliśmy żadnego newsa typu "zatwierdzono ETFy, Bakkty ruszyły, USA wprowdza BTC jako oficjalną walutę", to spodziewam się, że obecne wzrosty są ściśle techniczne: jest to odreagowanie po spadku i kolejny dowód na to, że giełda finalnie zabiera tym, którzy przesadzają w konkretnym kierunku. Podstawy do wzrostu były liczne: przytaczałem je sporo razy jeszcze w okolicach 3,8k :) teraz to już historia. Istotne jest to, że gdy do jakiegoś ruchu prowadzi wiele scenariuszy, a nie jeden, to nabiera on naprawdę dużego prawdopodobieństwa i można pod niego grać odpowiednio większymi środkami. Pozwolę siebie samego zacytować, gdy wszystkie znaki wskazywały na spadek:
BitJanusz pisze: sobota, 29 września 2018, 11:41A więc jednak. Wyrysowały się te wszystkie niedźwiedzie sygnały na daily. Jeśli teraz pójdzie wyjście górą, to się załamię, bo AT wprowadzi mnie w błąd. Wyliczmy jeszcze raz:

1. odbicie od krawędzi dużego trójkąta (rysowanego na jeden sposób, bo można na kilka - ale jednak)
2. odbicie od 0.618 fibo poprzedniego lokalnego trendu
3. shooting star na daily
4. niedźwiedzia dywergencja RSI 1h przy 6850$
5. zanegowana manipulacja związana z zakończeniem futures - zniesienie 100% dzidy, lower low
6. stale malejący wolumen (finex) - widać szczególnie na 3d oraz 1w, a jesteśmy w lokalnym uptrendzie od 5750$
7. double top z zasięgiem do 5800$
To było przy 6700$. jak widać AT nie wprowadziło mnie wtedy w błąd. Tak samo nie wprowadziło mnie w błąd przy 3500, oferując mi na tacy gartleya, pennant i trójkąt zwyżkujący jednocześnie.

Do czego zmierzam? otóż najlepiej się gra pod właśnie takie sygnały - liczne i dość oczywiste oznaki siły bądź słabości. Przy 6700$ mieliśmy mnóstwo sygnałów słabości, przy 3500 - siły. Co mamy teraz?

Teraz mamy przede wszystkim sygnały świadczące o wyczerpywaniu się uptrendu.

Dla mnie zachowania średniej półki altów zawsze były mega ważne. Obecnie są one wyprzedawane (z oczywistymi wyjątkami typu pompa dnia, ale to nie ma znaczenia, liczy się przekrój) przy każdym ruchu up. To silny sygnał, świadczący o tym, że ich holderzy nie mają wiary w dalsze wzrosty. Ale dlaczego? przecież one na dobrą sprawę są bardzo daleko od ATH względem BTC. Tak, wzrosły czasem o 100-200%, ale przecież są po 70-80% względem ATH na minusie. To branie profitu może świadczyć o tym, że rynek średniej półki jest nasycony. Odpada więc duża "przeczyna" kupowania BTC - pod grę na altach. Kierunek odwrotny.

Drugim sygnałem, i tutaj już nawet nie będę się powtarzał, bo wszyscy już pewnie mają dość - odpowiednie poziomy fibo zostały osiągnięte, skorelowane z typowymi wartościami korekty spadku przez CAŁĄ bessę od grudnia 2017. Czyli dotarliśmy "tam, gdzie zwykle".

Trzecim jest oczywiście bezsprzecznie "żelazna podłoga" 6k, która zgodnie z AT zamienia się w silny opór. Tutaj dużo zależy jeszcze od podejścia up. Kolejne silne dzidy z pewnością napędzą FOMO, które może wystarczyć do przebicia, ale myślę, że jest wielu ludzi, którzy będą tam chcieli brać profity i otwierać shorty.

I wreszcie czwarty - "Fomu" trzeba pomóc. Pomagają przede wszystkim SHORTY, otwierane przez spóźnialskich po spadkach. Z uwagi na to, że obecne FOMO raczej nie skłania leszczy do shortowania, a kolejna fala wzrostów może wyleszczyć "technicznych" - zabraknie paliwa, spodziewam się, że zabraknie go właśnie w przedziale 5400-5700, czyli tam, gdzie to paliwo jest potrzebne NAJBARDZIEJ, do przebicia super silnego oporu 6000$.

Spodziewam się zatem jednego z dwóch scenariuszy:

1. BEARISH - jest to scenariusz, o którym pisałem już daawno temu: wbicie okolic 0,618 spadku, spadek do okolic 2500-2900$, który da świeczkę kapitulacji i podstawy po uptrend CO NAJMNIEJ do 12k. Tak się składa, że @Fibo narysował kropka w kropkę ten sam scenariusz, z tym, że innymi narzędziami (bo wiadomo, jaki mam stosunek do EW ;)), więc odsyłam do jego posta, bo opisał to fajnie i właśnie pod to planowałem grać kupując z 3500-3700$.

2. BULLISH - @new06 pisał, że hossa to nic innego, jak HH i HL. Jeżeli zrobimy HL (na ten przykład 5700$ -> 4400$), przetestujemy trójkąt zwyżkujący od góry i przebijemy high (np. 5700$), a następnie przebity zostanie high przedspadkowy - czyli 6500$ lub 6900$ stamp w zależności od podejścia - dla mnie będzie to potwierdzeniem objęcia HOSSY. Oczekiwałbym wtedy co najmniej 12-14k w pierwszej fali wzrostów, a po korekcie - nowego ATH z przedziału 24-40k $. To w sumie scenariusz żywcem "pogoxowy", ale kto wie, kto wie...

Wszystko zależy od tego, jak przebiegnie korekta, która w końcu będzie. IMO bliżej do niej, niż dalej.

Oczywiście dopuszczam, że po prostu będziemy walić UP bez korekt. To w końcu krypto. Wystarczy spojrzeć na litecoina czy bardziej egzotyczny Ravencoin, żeby zobaczyć, że wcale dużych korekt nie trzeba, można po prostu robić hossę, moon, up. Ale dla mnie takie ruchy są niekomfortowe, wręcz nienaturalne i zwykle tylko odprowadzam je wzrokiem. Nie zamierzam więc pod nie grać. Jeśli tak się stanie, to stracę na shortach otwieranych 5400-5700$ (SL 6200$), a potem się zobaczy.

Dopuszczam też, że załamanie uptrendu da nam konkretny LOW w postaci np. 1800$ i pod to TEŻ są podstawy techniczne: jest to kolejne -70% od poziomu 6k, które było "przerwą" po pierwszym spadku o 70% z 20k. Czyli, hm, no prawie jak Eliociarz się poczuję, ale cóż - książkowe ABC... :roll:

Finalnie, powiem jak anagamidev: na końcu i tak będzie tudemun. Kwestia tylko skąd. Ale dla nas (tj. tych, którzy nie bawią się w uśrednianie) "Skąd" jest ważne. Może nawet najważniejsze?

Powodzenia, byki i miśki :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:51

Zapchana sieć? :D
https://www.blockchain.com/pl/btc/uncon ... ansactions

Na 15m mógłby być ISHS, ale z tym interwałem nic pewnego :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:57

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:51Na 15m mógłby być ISHS, ale z tym interwałem nic pewnego

hehe, nic osobistego, ale przestań wszędzie wciskać oRGR jak go tam nie ma
wiem, że to twoja ulubiona figura ale wstawiaj ją tam gzie występuje.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 marca 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wiktorwiki » niedziela, 7 kwietnia 2019, 11:56

Nie wiem czy było, ale chyba warte wrzucenia: [...] Pierwszemu sprawozdaniu, które zostanie opublikowane do dnia 11 stycznia 2022 r., towarzyszyć będą w razie konieczności odpowiednie wnioski ustawodawcze, w tym, w stosownych przypadkach, dotyczące walut wirtualnych, upoważnień do stworzenia i utrzymywania centralnej bazy danych rejestrującej tożsamości użytkowników i adresy kont waluty wirtualnej, dostępnej dla jednostek analityki finansowej, a także wzorów oświadczeń własnych do wypełnienia przez użytkowników waluty wirtualnej, poprawy współpracy między biurami ds. odzyskiwania mienia państw członkowskich oraz opartego na ocenie ryzyka stosowania środków, o których mowa w art. 20 lit. b). [...]
źródło: https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... QpHGELGyEI

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pacinoscar » niedziela, 7 kwietnia 2019, 12:45

Fibo pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 09:07- następna fala ‘b’ dużego flata będąca gwałtownym zygzakiem sprowadza rynek lekko poniżej dna z grudnia 2018
@Fibo
1. Czy masz jakieś alternatywne oznaczenie dla tej fali b, w którym jej dołek będzie jednocześnie dołkiem obecnej bessy? Czy taki zasięg będzie zbyt wysoki dla dołka bessy cyklu?
EDIT:
2. czy fala B cyklu może zrobić nowe ATH? Jak mogłoby być wysokie wg. EW?
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:19 przez pacinoscar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7639
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12844
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:00

BitJanusz pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 10:36az mamy przede wszystkim sygnały świadczące o wyczerpywaniu
Jakie to sygnały?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:05

Na 4h bullish hammer, pewnie gdyby nie weekend byłby wyjazd z baru, tzn. z trójkąta :D



Na 1d wygląda jak typowa chorągiewka, plus golden cross WMA, chociaż nie wiem czy ktoś używa tej średniej ważonej tak powszechnie :D


Ogólnie wszędzie RSI jest mega zgrzane, LTC, BCH, ETH wydaje się mega przepompowane na ten moment :D

### edited: 2019-04-07 13:30 ###
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:32 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:16

@BitJanusz przeczytałem z uwagą Twój obszerny post.
Wynika z niego, że dopuszczasz w zasadzie każdy możliwy scenariusz od zejścia do $1800 (do czego jak piszesz "TEŻ są podstawy techniczne") aż po scenariusz "po prostu będziemy walić UP bez korekt" 8-)

więc JAK ŻYĆ Panie Analityk? :D
i co wynika z Twojego postu?

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:16

@BitJanusz no ale co taki scenariusz da wielorybom, które przedstawiasz? Teraz gdyby naruszyli poziom 0,618 do np. 5800 to po pierwsze wycisneliby shorty a po drugie na fali FOMO mogliby upchnac swoje tłuste ordery i zrzucić kurs do 3,5k-4k. Dlatego sądzę, że będzie jeszcze przynajmniej jedna nóżka do góry i zrzut. NVT już świeci na czerwono na 1D a to przeważnie oznacza spadek albo długą dystrybucje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:37

@ergorg

no przecież podałem cztery :)

@ekonokomik

Na pewno z uwagą? :mrgreen:

dopuszczam, że się mylę (duh), ale na scenariusze nietypowe daje 5-10% szans tops. I to są właśnie te 1800$ lub hossa bez korekty.

Dwa najważniejsze dla mnie - bullish i bearish - zależą od korekty i jej skali/zasięgu/wolumenu. Wtedy wybiorę jeden z nich. To są te opisane "szczegółowo".

Jeśli na 100% wiesz, co się stanie - zazdroszczę. Ja nie wiem i mam nadzieję mieć większą wiedzę po ujrzeniu korekty, a tymczasowo opisałem dwa scenariusze, pod które zamierzam zagrać, dopuszczając, że mogę totalnie wtopić :mrgreen:

prościej się nie da:)

@ognos

O który scenariusz Ci chodzi? ja mam obecnie rozłożone shorty od 5300 do 6020$ i czekam co dalej. ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gracz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 14:02

@anagamidev
A co jeśli będzie tak jak 2015 że teraz znosimy ten wystrzał i testujemy szybko ostatnie dno i heja UP :D Rsi przegrzane, wykres podobny jak wtedy. Może czas na big short :D https://www.tradingview.com/x/K6Oc5zjX/ Czekam na zamknięcie świecy 1w. Jak zwykle albo up albo korekta tego wzrostu.. Giełdy zamknięte na zielono. Jeśli na to patrzeć może jeszcze podciągniemy pod 5200+ ;)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 14:24 przez Gracz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 14:18

@Gracz no można grać na powtórkę, ale nie wszystko musi powtarzać się co do joty :D Ogólnie już hossa, więc z short'ami trzeba uważać :D Ja pisałem ile mam BTC gdzie mniej więcej kupowałem ile uśredniałem jestem fair, teraz będę Was golił na hossie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 14:24

@anagamidev hossa jest od 2009 non stop z korektami :mrgreen: no wlasnie nie wszystko się musi powtarzać. Będziesz golił albo zostaniesz ogolony. Na dwoje babka wróżyła ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ao1989, Pan Inwestor, pawel296, updownupdown i 28 gości