Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 6 kwietnia 2019, 23:36

ZnaFcaJanusz! pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 23:19Ja 60 % w plecy.
Większość na giełdzie traci. Zwłaszcza na przelewarowanych instrumentach. Zysku możesz szukać na longterm w krypto, na wyoskim tf, ponieważ tym bardziej że ten rynek jest bardziej przelewarowany od innych, tzn. na konsolidacji leszczą każdego, często algo, boty, taki jest zamysł. Mniej zlewarowane rynki są mniej podatne do wyleszczania ludzi, którzy się na tych sekwencjach znają. Metoda stara jak świat, nie słuchaj wszystkich, słuchaj skutecznych trejdów.
BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 23:18Czemu znów siebie nie posłuchałem
Myślę że słuchałeś siebie od początku. Po prostu się nie odważyłeś postawić 1% 5% 10% 25% na swoje przeczucie. I tyle.
BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 23:18ech, chyba najlepiej jest jednak nie czytać cudzych prognoz, bo tylko rozmywają obraz ;)
tylko swoje. cudze zakładam, że są gorsze od moich. pozdro. a jak przegram to winę ponoszę ja i tylko ja.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
ZnaFcaJanusz! pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 23:19 'Teraz, Teraz!!!' to i tak nie kupuję :(
teraz szukałbym na 4h może. i tego też nie jestem teraz pewien.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 23:39 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4790
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 6 kwietnia 2019, 23:38

Na 6h nie bylo jeszcze zamkniecia ponizej 20 EMA od poczatku rajdu.
Gdyby jednak pojawilo sie zamkniecie ponizej to mozna uznac ze cos sie popsulo i szykuje sie jakas glebsza korekta.. Jak narazie jednak stabilnie :)


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 6 kwietnia 2019, 23:50

To na pewno nie jest to samo co poprzedni swing wykonany niby przez ruskich. Ta fala od razu przykorekciło, to nie jest run, także oczekuję konsoli, a jak będzie run to lecę po większy depozyt, pozdro.

bo fejkowy był ten run. To nie są stabilne zyski umacniające fundament. To jest jakiś mega zakup, sztuczny bez fundamentów. Nawet chciałbym by ktoś się z tym nie zgodził z argumentami. Wniosek: nie wiadomo czego się w zasadzie spodziewać... czy dalej będą kupować? Rzecz jasna stawiam na jakiś bank centralny albo korporacje, nie na osobę prywatną. I tutaj chodzi mi o to, że ulica tego na bank nie pociągnie, czyli wpierdoli się na bull trap, zakładając, że to była pojedyncza traksakcja jakiejs powaznej instytucji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:00

Bardzo podobna sytuacja z 4 kwietnia, może będzie jeszcze jedno testowanie dołka 4965 z okolic 5110 :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:00

@amneziahaze bears in denial :D Takie wątpliwości będą z każdym spadkiem aż do 20k$ :D

### edited: 2019-04-07 00:25 ###
@amneziahaze wiecznie spadać nie będzie, a im niżej spada tym bardziej powinniśmy mieć wątpliwości do "obowiązującego trendu" :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:25 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:34

@anagamidev niby tak ale trzymając ochoczo spadający rynek no to soryy, to głupota. Rynków jest więcej, więc po co trzymać spadający rynek? Ogółem, zakładając że nie uwzględnimy tylko krypto.
blink pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:00Bardzo podobna sytuacja z 4 kwietnia, może będzie jeszcze jedno testowanie dołka 4965 z okolic 5110 :D
Bardzo podobna sytuacja raczej u mnie nie działała, no ale może tym razem.
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:00@amneziahaze wiecznie spadać nie będzie, a im niżej spada tym bardziej powinniśmy mieć wątpliwości do "obowiązującego trendu" :D
BTC to sam w sobie trap, wystarczy przejrzeć specyfikację. natomiast rynek krypto to jest potencjał. Ale prawda jest taka, że dzisiejszym płatnościom ekspresowym to może naskoczyć, tym bardziej że mamy najlepszą bankowość i firmy giełdowe najepsze obecnie na całym świecie. Oho, dziwne, nie to nie dziwne homie, po prostu.
Spoiler:
heloł... mamy 2019 i ukraińców, ruskich...
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:35 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:34

Zamknąłem 3 miesięcznego longa. Będę szukał miejsca na głębszej korekcie, albo przebicia sufitu - szanse 50/50. Nie spodobała mi się ta dzisiejsza akcja. Dla LTC, praktycznie duble top. Chwilę postoję obok i obserwuję co się powyprawia.
To był znakomity początek roku, nie można być zachłannym, pora wypić szampana :)

Gdyby dobiło do 6k-6.5 i skorekciło do 5k, mógłby się utworzyć C&H z zasięgiem do 10k, bo skala obrotów była by podręcznikowa. Warto obserwować.

@BitJanusz
Jeśli nie słuchasz siebie, to pora nabrać dystansu... Nie realizujesz założeń tylko grasz emocjami, a to zły znak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:37

Obrazek

Dość ciekawie. Struktury trójkowe, więc albo korekta płaska, albo trójkąt, jeżeli w ogóle powstaje coś regularnego. Z kolei poziom 5100 i ostatni zjazd zaczynają mi przypominać poziom 8240 z lipca (*) i tamto szamotanie w okolicach szczytu, zakończone ostatecznie silnymi spadkami. Szybko się okaże, ile tym razem pary zostało.

Nie ma na razie żadnych bodźców nietechnicznych stymulujących wzrosty, więc naturalnym byłoby dla mnie wyczerpywanie się tego ruchu. W końcu najsilniejszy sygnał, wybicie z kilkumiesięcznej konsolidacji, już został zagrany. To przy założeniu, że ciągle trwamy w schematach z ostatniego roku. Gdyby stało się inaczej, a najlepiej jeszcze dalszym wzrostom towarzyszył odpowiedni wolumen, to byłby jakiś niespodziewany znak siły, na który z utęsknieniem czekamy.

(*) Wykres:
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Elekt » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:53

@fusywszklanejkuli @spamboy
Czyli też uważacie że gdyby teraz nie bylo wiekszych spadków a ruchy byłyby bardziej rozciagniete w czasie to zaczymamy lokalną hosse?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:53

spamboy pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:34Dla LTC, praktycznie duble top.
LTC/BTC nadal byczy wg. mnie długoterminowo :D Double bottom + cup and handle potencjalnie :D

Ale na 1w już mocne przegrzanie materiału :D Ciekawie jak to się potoczy, kurczę liczyłem, że LTC wbije swoje ATH na parze z BTC, ale jak BTC będzie tak zapierprzał, to nie wiem czy to się stanie, ostatecznie LTC ma kosztować 2k-5k$ :D


Czasem historia lubi się powtarzac :D


### edited: 2019-04-07 01:59 ###
LTC/PLN next target 520-530PLN zdaje się :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:04 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 7 kwietnia 2019, 01:44

Serio chłopaki, był sygnał, proponuję nie trzeźwieć, ale jednocześnie giełda, jak sprzeniewierzysz te dwie zależności, no to pozdrowienia i życzę wczasów niestety w sopocie(który de facto jest najlepszy na świecie, bo Polska jest najlepsza na świecie obecnie), dziękuję i pozdrawiam, życzę miłego dnia.

W zasadzie to jak tak myślę, że jesteśmy najlepsi od ponad spokojnie 10lat na świecie, a nawet 20 na upartego, chodzi mi o rozwój pkb oraz kultury, która niby nic nie znaczy, a jest obecnie najwyższa w całej EU... no dziwne, fakt... baaaaaardzo dziwne, a tak poza tym to fajnie, czas migrować na wakacje, czyż nie? :lol:

zawsze mam teraz pocisk z moralnego kaca, że napisałem im prawdę, a oni dalej jebią na te korpo, tylko po co skoro prawdziwe korpo jest na kazdym kontynencie i mozesz sobie samemu wybrać. buahaha, szkoda ze juz pisze sam do siebie i nikt mi nie wierzy. ok, kumam, procenty. :mrgreen:

podziwiam i pozdrawiam, ile razy to widziałem, tak pozdro polecam i dlaczego nikogo nagle nie ma, wszyscy poznikali.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » niedziela, 7 kwietnia 2019, 01:58

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:53LTC/BTC nadal byczy wg. mnie długoterminowo

Długoterminowo to jasne. Zawsze wierzyłem w ten projekt. Ale mimo wszytko uznałem, że niewiele tracę na pewnej ostrożności, a jak się trochę bardziej wyklaruje sytuacja, to się ponownie zapakuję choć pewnie na nieco krótsze terminy (robota mi aktualnie nie pozwala na uprawianie DT w takim zakresie jak dawniej). W tym projekcie może się sporo podziać, a i AT też jakoś tam rokuje.

@Elekt
Po jednym solidniejszym impulsie trudno twierdzić czy zaczyna się hossa. To równie dobrze może bulltrap. Trzeba obserwować, jeszcze raz obserwować i wyciągać wnioski (i nigdy do końca nie ufać rynkowi). Niewątpliwie ktoś coś sobie tam kombinuje ale czy zdołają wywołać RUN i czy starczy na to paliwa to inna sprawa. Na BTC (i nie tylko) sporo ludzi zostało z bitami za grubą kasę. Nowi nie będą chcieli się już tak łatwo pakować się na wczesnym etapie. Brak newsów, które świadczyły by o poważniejszych postępach w projekcie BTC nie jet optymistyczny. Można natomiast obstawiać, że niektóre alty będą chciały się oderwać od kursu BTC (to obserwujemy chwilami na LTC - które ma w tym roku 2 dobre wieści: anonimizacja i halving). Inne projekty też wciąż się rozwijają. Cała branża brnie do przodu, rynek w pewnym momencie będzie musiał to zdyskontować. Pytanie tylko pozostaje czy osiągnęliśmy dno po tamtej hossie... ale tego tak naprawdę nikt jeszcze nie wie. Jedni twierdzą że tak, inni że nie. Nigdy też nie dostaniesz tej odpowiedzi, a jeśli dostaniesz to będzie za późno.
Zrób sobie założenia i się ich trzymaj. Zastanów się ile możesz pozwolić sobie stracić i tylko taką kwotę zainwestuj. Zastanów się również nad horyzontem czasowym jaki Cię interesuje (najlepiej nie za krótkim ani zbyt długim), ustal zasięg ewentualnej straty, z którą się pogodzisz i wejdź w jakimś dołku. W sytuacji spadku kursu wycofaj się zgodnie z planem - przełknij założoną stratę i spróbuj za jakiś czas ponownie. Gdy ruszy w górę możesz dokładać na kolejnych dołeczkach, uśredniając cenę i podnosząc sobie stoplossa. Zarobisz mniej ale będziesz bezpieczniejszy, stracisz też mniej niż jak byś poszedł od razu all in. Wyważanie ryzyka to clue tej zabawy! Każdy z nas ma inne możliwości i inny poziom ryzyka - swój musisz określić sam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:13

@spamboy nie no spoko, lepszy pewny zysk niż gruszki na wierzbie, popieram :D Ale właśnie tak to jest z tym graniem z trendem, że powinno się kupować aż do jego wyraźnego odwrócenia, oczywiście korekty w międzyczasie są czymś normalnym i zdrowym :D Tutaj jest pewien paradoks dużo osób kupuje w dołku później na dużym zysku wyprzedają się na początku trendu, a później jest misiowanie przez całą bańkę :D A później jak spada to krzyczą, żeby grać z trendem dopiero i nie kupować na 90% spadków, bo może znowu spaść o 90% :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:14

spamboy pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 01:58Po jednym solidniejszym impulsie trudno twierdzić czy zaczyna się hossa.
Jezu litości, za chwilę się dowiesz. a pozniej napiszą o tym wszyscy. Sorry bro, ja wysiadam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:18

spamboy pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 01:58Po jednym solidniejszym impulsie trudno twierdzić czy zaczyna się hossa.
Jeden krok rozpoczyna tysiąc milową podróż.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:27

Trójkąt symetryczny, target 5.7/5.8k$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:46


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:55

@anagamidev @amneziahaze
Tak jak pisałem, każdy ma swój rozum i swoje poczucie ryzyka. Kolega wyżej pytał, wiec więc mogliście mu dać właściwszą/konkretniejszą odpowiedź z całą tego odpowiedzialnością - nie widzę w tym problemu.

PS.
A jeśli chodzi o mój system/styl gry - od wielu lat nie narzekam, wiec proszę być o to spokojnym. Poinformowałem jedynie o swojej pozycji na tą chwilę i ewentualnych zamiarach, kto z tego jakie wnioski wyciągnie, to jego sprawa. Przecież na tym to polega. Ostatecznie to i tak realny stan kont zdefiniuje nam, kto i na ile był/jest skuteczny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 7 kwietnia 2019, 03:02

spamboy pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:55@amneziahaze
PROSZĘ DO MNIE NIE PISAĆ. Mam depresję i zaburzenia psychiczne. Dziękuję, do zobaczenia za pół roku.
spamboy pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 02:55kto i na ile był/jest skuteczny.
Ave.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 8 marca 2019
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: w.ktora.strone.teraz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 07:31

Ostatnie głosowania pokazało, że liczba misiów i byków była taka sama, jak dzisiaj?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, ikswodnal, KR2615, remix, TomaszT, Zmarzniety0 i 16 gości