Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 18.08.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:03

<10000$
39
45%
10000-12000$
28
33%
>12000$
19
22%

Liczba głosów: 86
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2956
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:38

druga tura - pchanie przez BCH.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2584
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:39

5258$ i to powinno być to. @shinya56 miło słyszeć że są w autobusie też Niedźwiedzie ;) @BitJanusz BCH to nie stabilny emocjonalnie zawodnik, Dash jest bardziej dojrzały. Już się czaimy :twisted:
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Wygadany
Reputacja: 420
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:48

@socjolog2008
Cały czas jestem bearish ;)
Chłopaki wrzucali dobre analizy. Myślę, że jest szansa na 5400-5800 $. Później zjazd ok. 1000 $.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:55

ergorg pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 19:35obecne wzrosty mają sprawić, że każdy shorciarz 3x się zastanowi zanim otworzy kolejnego. Kiedy już i oni zwątpią w spadki, dopiero wtedy będzie czas na shortowanie

A każdy long men będzie przeklinać tych j..ych Niedźwiedzi że myślą o shortowaniu takiego cuda, wtedy postawią w longi x25/x50 i kuku
@shinya56 wiem śledzę na bieżąco
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2956
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:08

Retest 0,618 spadku, precyzyjne odbicie od niego.

Obrazek

jak nie wyjdzie powyżej w zdecydowany sposób, to będę walił głową w ścianę, że nie zrobiłem tego, co pierwotnie zamierzałem zrobić :roll:

Początkujący
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
1

Postautor: jasiuwolny » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:22

Chcesz powiedziec że będziesz zły że nie otworzyłeś szorta?

edit:
@bitjanusz
Ja zlekceważyłem Twoją ostatnią pozycje gdy napisałeś że otwierasz szorta przez co się zgapiłem i poszedłem spać (tez przez ciężki następny dzień) a potem trochę załowałem się nie zrobiłem zrzutu bo mam 80% kapitału w crypto. Teraz chce dopilnować pozycji ale nie wiem jakich ruchów się spodziewać bo BCH ustawione mam na sprzedaż przy 344$, z tym że martwię się że nie dojdzie, chyba że będzie konkretne przebicie poziomu który wyznaczyłeś (Retest 0,618 spadku) wtedy wystrzeli i ten pułap będzie niski
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 19:46 przez jasiuwolny, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Reputacja postu: 
4

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:30

https://txstreet.com
Jesteśmy w bessie, a sieć Core sami widzicie. Wyobraźcie sobie sytuację jak zmienimy trend.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1

Postautor: CRXEE8 » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:38

shinya56 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 19:30Jesteśmy w bessie, a sieć Core sami widzicie. Wyobraźcie sobie sytuację jak zmienimy trend.

Racja, sieć od dłuższego czasu jest na maxa zapchana
https://bitcoinfees.earn.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3670
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:02

shinya56 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 19:30Jesteśmy w bessie, a sieć Core sami widzicie. Wyobraźcie sobie sytuację jak zmienimy trend.
Ogólnie skoro double bottom typu A&E został wbity, to mamy kolejny sygnał odwrócenia trendu, więc granie teraz short'ów będzie kontrproduktywne :D Aczkolwiek łapanie shortów daje szybkie zyski :D Co kto lubi :D Najlepiej akumulować i uśredniać sobie :D
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=558073#p558073
Spoiler:
Spoiler:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1544
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:03

Pierwszy solidny sygnał za nami. Właśnie wyszedłem z depresji. Po fali korekcyjnej (BCH 290usd w nizinie), druga fala odbicia od korekty, i kolejna mini-korekta albo konsolidacja. Nastawiam się optymistycznie na dalszy run. A jak nie to trudne, wrócę na daxa.

Wybaczcie, że nie piszę wprost o BTC, ale wiadomo jak jest, skupiam się osobiście na zmienności LTC i BCH od dłuższego czasu(2-3lata), zresztą w przypadku LTC, mimo że BTC niby kieruje rynkiem, to idzie dojrzeć poprzedzające trendy na LTC, zaś na BCH jest maksowanie zmienności w fali. Pozdrawiam serdecznie.

@anagamidev nie wiem co myśleć, mnie ruszają ogółem wyższe interwały, a te na 1D sugerują jakąś korektę, mimo to, nie zawsze dany interwał, nawet wysoki, jest wykładnikiem ogólnego ruchu ceny. Ja tam się cieszę, wreszcie coś się dzieje.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:21

@amneziahaze możliwe, teraz chyba powinien być zjazd do dolnej bandy, bo na weekendzie chyba nie wybije :D Na ten moment 1h :D

Spoiler:
Ewentualnie taki fraktal z fejkowym wybiciem :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Wygadany
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:26

@anagamidev
Ale co Ty do mnie piszesz ? Ja wrzucam informacje, że sieć Core jest zapchana na głębokiej bessie i nie wyobrażam sobie jak to ma normalnie funkcjonować jak wejdziemy na hossę. Ja piszę o BTC, ale długoterminowo. I to nie jest tak, ze jestem przeciwny BTC, tylko co mam się ścierać z faktami ? Fakty są takie, że BTC Core nie wyrabia. Podałem link do tej informacji, gdzie w sposób animowany potwierdza się to o czym mówię. 5-latek nawet to zrozumie.
Ty mi piszesz, że gram przeciwko trendowi. Dla Twojej informacji gram z lokalnym trendem wzrostowym i dobrze się bawię przy tym ;) Zafiksowałeś się na tym Bitcoinie, że nie wiem. Tylko, żebyś się nie przejechał.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1544
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:26

anagamidev pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:21bo na weekendzie chyba nie wybije
w głębokiej hossie bardzo często wybijało na weekendzie. To wjazd we wtorek środę, to celowe zagranie ultra-bogatych klientów krypto-kruszcu. Dalej już tylko ciągną się płotki, w tym my. I tak zakładam, ze jezeli juz to optymizm rynkowy może podnieść obecnie ten kurs. Podejrzewam, że ten "skupujący" poczeka na bardziej "dramatyczny" moment.
anagamidev pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:21Na ten moment 1h
Spoko. :mrgreen:
shinya56 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:26i nie wyobrażam sobie jak to ma normalnie funkcjonować
to nie będzie funkcjonować. każdy kto długo w tym siedzi o tym wie. dlatego dziwią mnie dziwne przypadki wielkich trejderów tego forum. to się zapcha prędzej czy później i na poprzedniej bani też było zapchane. To żaden interes dla leszczy. Wieloryb ma wyjebane, ale rzeczywiście mnie na przykład to nie powinno dotyczyć, dlatego proponuję zamknąć ten wątek i przejść do LTC BCH DASH czy LSK.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 868
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:36

Czyli będą wzrosty :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:43

@Kryptobanita ta 5352 jest do zrobienia. Pytanie co dalej, czy alty znowu zdołują czy zaczną odbijać - wtedy w sensie $ też możliwe i na altach. I tak w kółko do godziny ZERO, kiedy wszystko pęknie jak gumka od gaci. Każdy shorciarz chciałbym być w takim momencie z idealnie rozłożonymi pozycjami. Nami kierują odwrotne postrzeganie ogólnie dostępnych faktów i rzeczywistości. Wy macie w drużynie Mr Tether i tu wasze fory :mrgreen:
Potencjalnie jak 11.7 można i zakładać 2k. Nadal można zakładać wszystko Hossa jest od 2009 roku. Nieustająca z korektami @anagamidev. Bessa to tylko chwilami łeb wychyla ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 20:54 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:49

@shinya56 chciałbym zauważyć, że o bessie na BTC ludzi zaczęli mówić dopiero po tym spadku z 6k$ :D Wtedy oficjalnie każdy to przyznał i ludzie zaczęli pisać, że ta bessa może teraz potrfać kilka lat :D Teraz to nie wiem, na pewno skupowanie każdego dipu sporo dało ostatnio zarobić, ale im częściej się to udaje tym bardziej trzeba być ostrożnym :D Z drugiej zaś strony bessa nie trwa wiecznie, a im dłużej trwa i im niżej schodzi tym należy być bardziej greedy jeśli chcemy być zarabiającym HODL'erem :D Tak jak podczas hossy ludzie zaczynają pisać o 1M$, tak samo podczas bessy ludzie zaczynają pisać o 1k$ czy 500$, powinno się robić na odwót podczas bessy właśnie szacować przyszłe ATH, a podczas hossy ostrożnie przygotować się na dołek potencjalny :D Główne scenariusz teraz to 11.7k$ z perspektywy klasycznej AT :D A i właśnie chciałbym przejechać się na BTC, najlepiej do 100k$ czy 1M$ :D Osobiście i tak wolę grać na wzrosty, do spadku i tak już niewiele zostało ewentualnego, tutaj jeszcze przewiają się jakieś targety na 2555-2777 najniższe, tych co w ogóle robią jakąś analizę, a skoro mam uśrednione już grubo poniżej 2k$, więc mi to rybka, a jak BTC spadnie do 1k$ to każdy byle Janusz za jedną wypłatę kupi sobie 1 BTC, a BTC jest tylko 17 milionów, w czasach gdzie wszyscy już gadają o kryptowalutach i o BTC w mediach wiele osób kupi spekulacyjna, na zasadzie, 4kPLN to nie pieniądze, a nawet przy odbiciu do 2k$ da to 100% zysku :D Nawet na youtubie dużo osób się chwali ostatnio, że mają po kilkanaście/kilkadzisiąt BTC oni już raczej nie spanikują, a każdy kto będzie sprzedwał na 3222$, będzie żałował jak już odbijemy :D Oczywiście to wszystko jest gdybyanie :D Na razie dołek to 3222$ a jesteśmy na 5222$, pewnie niektórzy płaczą jak małe dziecko :D
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 21:02 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:01

@anagamidev
anagamidev pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:49chciałbym zauważyć, że o bessie na BTC ludzi zaczęli mówić dopiero po tym spadku z 6k$ Wtedy oficjalnie każdy to przyznał i ludzie zaczęli pisać, że ta bessa może teraz potrfać kilka lat

Ludzie to już sami nie wiedzą, gdzie jesteśmy heh.
anagamidev pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:49Teraz to nie wiem, na pewno skupowanie każdego dipu sporo dało ostatnio zarobić

Dobrze piszesz. W dłuższym terminie powinno dać zarobić. Tylko czy BTC nie zatrzyma się gdzieś na ATH, a reszta altów pójdzie wyżej ?
anagamidev pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:49Główne scenariusz teraz to 11.7k$ z perspektywy klasycznej AT

RTN ? Niedawno wrzucałem wykres, że jak podjedziemy do 10000-14000 $ możemy zaliczyć RTN. Kilka osób odpisało, że RTN mieliśmy na początku bessy. Może bessa będzie trwała bardzo długo i nawet nie jesteśmy w jej połowie ? Nawet ktoś fajnie na forum napisał, że zmiana trendu jest powolna, małe wzrosty. Tutaj czekamy na strzał z 4000 do 11 000 $ ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 21:14 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:12

Z tym RTN to nie wiem. Na 20k$ był szczyt, później spadło o 50% na 10k-11k$ czyli pęknięcie bańki bo 50% korkety, chociaż czasem to bywa mega bulish :D Odbiło do 17k$ tam właśnie na tej fali był największy optymizm, że to zaraz wróci i zrobimy nowe ATH, ludzie brali kredyty i poleciało na 6k$ i to była fala C, 6k$ nie wytrzymało, więc to co było później to bessa i roszerzona fala C :D Ok. 1.236 fibo :D (ja to tak rozumuję mniej więcej)

Widziałem ostatnio podobny wykres do BTC i ktoś tak ostaczył fale na tym wykresie, więc taki RTN też chyba jest możliwe, ale ja na falach Elliott'a(idiota) znam się jak świnia na gwiazdach :D Z tego co wiem to fala C bywa najdłuższa i najbardziej złożona w swojej strukturze :D

W tym momencie rozpoczyna się fala c. Jest to etap najbardziej wyczerpujący finansowo i psychicznie inwestorów. Wcześniejsze optymistyczne oceny przyszłości nie zostają potwierdzone w danych finansowych spółek i wskaźnikach gospodarczych. Mało tego, w trakcie kontynuacji spadków na rynek dociera coraz więcej negatywnych prognoz na przyszłość. Inwestorzy boją się kontynuacji spadków i choć wiedzą, że sprzedają akcje poniżej jej rzeczywistej wartości, wolą ograniczyć straty. W tak fatalnych nastrojach po wielu miesiącach lub latach docieramy do dna bessy, by znowu rozpocząć pięć kroków hossy.
https://atskaner.pl/baza/teoria-fal-ell ... wadzenie-1
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 21:27 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: patyczak94 » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:20

wszedl by dzis na tych 3k$ za grube siano ale teraz mysli sie ze juz troche pozno, a mialem wskoczyc na grubo jeszcze 2 tyg temu i odkladalem co dzien jutro jutro za 2 dni az wyjebalo w gore

wpakowalem sie co prawda 2 mies temu ale za 10% tego co chcialem teraz niedawno
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 21:21 przez patyczak94, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:20

@anagamidev
Dla mnie ta sytuacja od pęknięcia jest zza krótka jak na besse. Chyba, że to jest tylko korekta wzrostów. Wtedy Twoje analizy są OK.
Stawiam, że nie jest to korekta wzrostów. Do tego jestem przygotowany na szybką zmianę decyzji. Tylko, jeszcze nie widzę zmiany trendu. Odreagowanie spadków jak najbardziej potrzebne i normalne. Od dołka na 3200 $ moja analiza to kilka miesięcy wzrostów. Tylko, że stawiałem wzrosty do 6000 $. Wcześniej była to podłoga, teraz jest to opór. Obecnie biorę pod uwagę jeszcze RTN, okolice 12 000 $. Na tą opcje nie stawiam dużych pieniędzy.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 21:28 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”