Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 6 kwietnia 2019, 12:49

@new06

Pod wykresem Petera napisałem: "Jakie są potencjalne implikacje takiego rozwoju wypadków jaki został przedstawiony na wykresie?"
Autor przedstawił jeden z możliwych przypadków rozwoju rynku. Moim zdaniem prawdopodobny. Wyrysował hipotetyczną krzywą, którą rynek może respektować ale nie musi. Na podstawie tej krzywej powstały moje opisowe wnioski dotyczące hipotetycznej hossy - to nietrudno zrozumieć kiedy używam zwrotów "To wszystko pod warunkiem respektowania przez kurs pokazanej krzywej" co jest właściwie już drugą odpowiedzią na Twoje pytania dotyczące moich wniosków.

Myślę, że nie można zafiksować się na jednym z możliwych scenariuszy. I jeśli masz to na myśli to tak, popieram taki sposób myślenia gdyż jest otwarte na wszelkie możliwości.

Co do przewidywań Brandta to mogą zaskakiwać, można do nich podchodzić z przymrużeniem oka i owszem do momentu kiedy nie spojrzymy wstecz i nie złapiemy się na tym, że facet miał rację. Nie wiem czy ktokolwiek wierzył w poziomy, które podał tuż po złamaniu krzywej wzrostowej w 2017/2018 . Ja doskonale pamiętam jak był wyśmiewany i ludzie kiwali tylko głową, że stary zgłupiał, a BTC to nie kukurydza czy soja, a nawet srebro, którego przykład przytaczał. No i na koniec jakoś nie zdobyli się na uderzenie w pierś i przyznanie mu racji. Tak więc komu jak komu to jego klasyczne podejście do AT traktuję poważnie nawet jeśli może czy ma szokować. Po prostu spojrzenie takiego doświadczonego tradera jest warte uwagi nawet kiedy wydaje się nam niewarte uwagi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 15:04

bitloteiros pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 19:21Chodzi o to że najczęściej ludzie którzy mówią że to scam, piramida, oszustwo itp nie mają pojęcia np kiedy powstało BTC, ile ich jest, ile będzie, jak i dlaczego działa itd.

Ty piszesz o ulicy ? Na forum ludzie nie piszą, że BTC to scam tylko, że technologia jest już "przestarzała" i są lepsze projekty.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kelben6 » sobota, 6 kwietnia 2019, 15:43

Kto faktycznie stoi za tak dużym ruchem BITCOINA??? Anatomia Rynku!
Tomasz Rozmus


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 15:44

coss_takiego pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 10:32Z logicznego punktu widzenia, po takiej bessie, która trwała długo i akumulacji, bez sensu byłoby znieść teraz ten cały wystrzał i lecieć na kolejne low.


15 miesięcy to jest długo ? Punkt widzenia zależy czy jesteś bykiem czy niedźwiadkiem. Twój post jest na mega poziomie merytorycznym, tylko można go łatwo zamienić na wersje niedźwiedzią. Co raz więcej opinii, że to koniec bessy. Może być tak, że bessa dopiero się rozkręca.

Do czego zmierzam. Jeżeli Twój scenariusz się sprawdzi to ten cały czas od Stycznia 2018 r. to była tylko korekta wzrostów, a nie bessa. Jesteśmy w decydującym momencie. Albo faktycznie koniec bessy, albo nawet nie jesteśmy w jej połowie.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 15:52 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 kwietnia 2019, 15:52

@sha256 @new06 ja oczywiście respektuję tego tradera, przyczepię się natomiast do jednej rzeczy, ta linia ("paraboliczna" wzrostowa) jest identyczna, jak pogoxowa. Natomiast gdy przyjrzymy się wykresowi log całej historii BTC, to zauważymy, że te "paraboliczne" byłby coraz dłuższe i mniej strome.

Więc gdyby spodziewać się powtórzenia "cyklu", to ta parabola jest po prostu zbyt ostra i za krótka. Myślę, że dobrze zauważył to new06 rysując dwie niebieskie "paraboliczne" - właśnie tak możnaby to interpretować po goxie a jednak było "jak zawsze", tj. dłużej i mniej dziko.

Poza tym, czy ktoś tutaj rozważał zrobienie korekty bessy (np. do 12-14k) i objęcie kolejnej fali zjazdów, np. o kolejne 80%?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 16:41

BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 15:52Poza tym, czy ktoś tutaj rozważał zrobienie korekty bessy (np. do 12-14k) i objęcie kolejnej fali zjazdów, np. o kolejne 80%?

RTN ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 6 kwietnia 2019, 16:55

@shinya56
Bitcoin jest przestarzały, ale w czym? W szybkości transakcji? Mam takie wrażenie, że na rynku cały czas panuje przekonanie, że szybkość kupienia bułki w sklepie jest wyznacznikiem przyszłości na rynku. To jak to jest, że o problemach z wydajnością wiemy od 2+ lat a ciągle byle pierdnięcie Btc i rynek chowa się za krzaki, bo się boi dziadka z laską? Bitcon ciągle ma największą i najbezpieczniejszą sieć, renomę/markę, historię itd. Kontrakty terminowe, fundusze inwestycyjne, bakkt, fidelity tworzone są pod Btc. Ma tak wielką przewagę nad resztą rynku, że muszą minąć CAŁE LATA zanim te różnice się wyrównają. Cały czas w modzie jest twierdzenie, że "XXX jest nowym Bitcoinem". Psy (hipsterzy) szczekają a karawana jedzie dalej. Kiedyś i syn marnotrawny musi wrócić do domu. :D

Dodam jeszcze, że Bitcoin to taki McDonald's wśród krypto. Są o niebo lepsze fast foody, wszystko smakuje tak samo, frytki po 20 latach trzymania w słoiku wyglądają identycznie jak pierwszego dnia, nie wprowadzają praktycznie żadnych nowości a i tak rządzą na rynku. :D
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 17:20 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:16

Lubi odbijać w tym miejscu:

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:24

@Pleasek89
Nie piszę, że BTC to scam i leci do 0. Biorę pod uwagę, że inny projekt go zastąpi w przyszłości wliczając w to BCH czy LTC nawet. Jestem spekulantem. Jak BTC Core zawsze będzie na pierwszym miejscu to też będę do przodu.
Po prostu biorę różne opcje pod uwagę i nie fiksuje się na jednej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:33

Wszystko inne bedzie mialo swojego lidera. Nie po to Satoshi oddal projekt w rece zdecentralizowanej spolecznosci. I w tym jego sila. Mamy zle przyklady z forkow. Przynajmniej tak to widze poprawcie mnie jesli sie myle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:34

@BitJanusz i wolumen coś od wystrzału maleje.
https://data.bitcoinity.org/markets/volume/30d?c=e&t=b
Szanowne byki można się dowiedzieć na kiedy planujecie wybicie i wasze longi mają zaprogramowany system TP :?:
@CounterStrike można prosić o taką ankietę /gdzie TP/ gdzie SL w ujęciu BULL
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Elekt » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:38

@socjolog2008 czemu tak fiksujesz sie na spadki? sam teraz otwieram shorta ale dlaczego ciągle piszesz o shortowaniu btc zamiast korzystać z tego co daje rynek? A dał cały tydzień wzrostów na każdym coinie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:42

@socjolog2008 SL 0.01$, TP 100k$, a później zobaczymy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:44

@Elekt ja się fiksuje od momentu kiedy jeszcze bańka leciała. 2018 i częściowo 2019 można uznać za udany. Temat w toku. Zresztą fiksujesz - nie posiadam crypto od grudnia (z wyjątkiem DGB, BSV i BCH z miningu ale to leży nieruszane), nie mogę brać udziału w pompach na altach bo gram na FX (chyba jako jedyny w wątku crypto - ale skoro jest to jedna z platform umożliwiających grę na crypto - poniekąd propagując istnienie takiego waloru spekulacyjnego to o tym też piszę, co nawet zauważyłem działa niektórym na nerwy :?: ) a tu mam do $ tylko BCH,DASH,ETC,BTC,XRP, reszta to notowania do BTC. Gram na różnych rynkach, tu faktycznie można to uznać za jazdę, chociaż dopiero byki mi się tu rządzą od 45 dni, a już popadają w wizje że nawet nie wdaję się w dyskusje. Spoko Moon soon i mega odbicie a ja każdą okazję do shortowania spróbuję wykorzystać. Zresztą jak zawsze. Rynek jest spolaryzowany kierunkowo. Też czekam na 5079 stamp i popatrzę na dalsze decyzje. Mam zielone shorty od 03.04, już wstawiałem. Wstawię ponownie po tym ruchu na ten poziom.
@anagamidev pytam o tu i teraz z SL i TP - do 7 dni. @CounterStrike ankieta nawet do wtorku wystarczy, poproszę :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:55

socjolog2008 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 17:34Szanowne byki można się dowiedzieć na kiedy planujecie wybicie
jutro - 16:53
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:02

socjolog2008 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 17:34Szanowne byki można się dowiedzieć na kiedy planujecie wybicie

Chyba wykrakałeś :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:04

LTC wybił pierwszy, wszystko inne zaczęło spadać, a następnie podążył BTC, jeśli dobrze widzę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:04

@shinya56 już się prosiło, przebiło 5079, teraz sobie poobserwuje i dostawię pozycje. Patrzę właśnie na waszą MOC - BCH i ETC zrealizowałem. Czaję się na Dasha i BCH ponownie. Działajcie teraz, nawet namawiam walczcie o 5400.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:10

BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 18:04LTC wybił pierwszy, wszystko inne zaczęło spadać, a następnie podążył BTC, jeśli dobrze widzę.
I jesli dalej nie pociagnie to na ltc ladny double top sie utworzy. Ciekawe.

Ale wolumen tego ruchu nie powala ?
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 18:16 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:13

socjolog2008 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 18:04@shinya56 już się prosiło, przebiło 5079, teraz sobie poobserwuje i dostawię pozycje. Patrzę właśnie na waszą MOC - BCH i ETC zrealizowałem. Czaję się na Dasha i BCH ponownie. Działajcie teraz, nawet namawiam walczcie o 5400.

Ja jestem po Twojej stronie ;)

Długoterminowo tak.
Obrazek

Trzeba korzystać jak niedźwiadki odpoczywają.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bitup, keeper, Sałata, sebamistrz i 29 gości