Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 2081
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Harmony » piątek, 5 kwietnia 2019, 16:08

@miluu Wow ! Trzy i pół godziny nad tym myślałeś ? Brawa dla Ciebie :)

Fajnie tak przez internet mówić o człowieku, jakby się go znało osobiście. Jeśli naukę i poszerzanie wiedzy uważasz za coś żałosnego, to nic tylko Ci pogratulować :) Głupoty oczywiście :)

"Męstwo – cnota moralna, która polega na umiejętności podjęcia dobrej decyzji mimo niesprzyjających uwarunkowań, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Cnota męstwa czyni zdolnym do stawienia czoła próbom i narażenia się na nieprzyjemne konsekwencje, w imię wyższych wartości.

Można wyróżnić męstwo fizyczne, uzdalniające do stawienia czoła cierpieniu czy niebezpieczeństwa śmierci, a także męstwo moralne, którym można wykazać się wobec możliwości hańby, zgorszenia czy zniewag."

"Odwaga cywilna to postawa, która polega na występowaniu w obronie swoich racji, nawet jeżeli wiąże się to z wysokimi sankcjami i kosztami społecznymi."

I takie cechy w sobie cenię i pielęgnuję. Nikt z nas nie jest idealny i najlepszy we wszystkim, ale próbować dążyć do doskonałości zawsze warto, by być lepszym człowiekiem. Zawsze, podkreślam, zawsze będę mówił szczerze bez owijania w bawełnę to co mam na myśli i nie będę udawać, kiedy ktoś mi pluje w twarz, że deszcz pada.

Nie dziwi mnie, że nie wiesz czym jest męstwo, gdyż jak zauważyłem jesteś pozbawiony cnót moralnych. Szczególnie to widać, jak w bliźniaczym wątku usprawiedliwiasz właściciela biblioteki za spalenie książek, widząc coś złego jedynie w tym, że to nieekologiczne. To śmieszne, że człowiek, który stosuje moralność Kalego próbuje mnie pouczać.

"Zdaniem Kalego zły uczynek był równoznaczny z tym, że ktoś zabierze mu krowy, a dobry uczynek polegał na tym, że sam komuś te krowy zabierze"

Oczywiście każdy mądry i światły człowiek przyzna, że zabranie komukolwiek krowy jest złodziejstwem i jest złe.

Masz wypaczony, skażony i wyprany umysł lewicową ideologią. Wierzę jednak, że kiedyś nastąpi moment, w którym wstąpisz na dobrą ścieżkę. Każdemu trzeba dać szansę :)

P.S. Maski nie noszę, nie mam po co, nie musisz mi przypisywać swoich cech. Jestem szczerym do bólu człowiekiem i nie muszę się tego wstydzić. Zawsze prawda jest dla mnie ważniejsza od hipokryzji i kłamstwa.
The truth will set You free

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » piątek, 5 kwietnia 2019, 16:20

Harmony pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 16:08Masz wypaczony, skażony i wyprany umysł lewicową ideologią. Wierzę jednak, że kiedyś nastąpi moment, w którym wstąpisz na dobrą ścieżkę. Każdemu trzeba dać szansę

Ależ ty jesteś litościwy, dziękuję.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » piątek, 5 kwietnia 2019, 16:23

miluu pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 16:20Ależ ty jesteś litościwy, dziękuję.
Ależ nie ma za co :)

Następnym razem zaczynaj zaimki osobowe pisać z dużej litery, tak by pielęgnować kulturę osobistą oraz szanować język polski i drugiego człowieka :)

Pozdrawiam ciepło :)
Ostatnio zmieniony piątek, 5 kwietnia 2019, 16:27 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » piątek, 5 kwietnia 2019, 16:26

miluu pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 15:41Wynika z tego, że już jesteś zarówno męski jak i mądry, ale chciałbyś jeszcze bardziej. Żałość w czystej postaci.
Uważasz że jesteś mądry? Chciałbyś być mądrzejszy? ;)

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » piątek, 5 kwietnia 2019, 16:39

AdamM pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 16:26Uważasz że jesteś mądry? Chciałbyś być mądrzejszy?
Opowiadanie o tym czy się jest mądrym czy nie, jest irracjonalne z logicznego punktu widzenia. A z obyczajowego po prostu żenujące. Więc daruj, nie odpowiem.
Mądrzejszym pewnie, że chciałbym być.

Początkujący
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » piątek, 5 kwietnia 2019, 19:13

akos pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 22:47 Nie dziwi mnie to, bo z tego co zauważyłem jest to dość silny trend w kościele, przynajmniej polskim, trudno to jednak wytłumaczyć racjonalnie, ponieważ tzw. "letnich" katolików może zniechęcać. Najsensowniejsze wyjaśnienie to po prostu walka z "konkurencją", jak ktoś się naczyta np. jakiegoś Osho, to może dojść do wniosku, że to lepiej spełnia jego potrzeby duchowe niż religia katolicka itd., więc kościół może stracić "klientów". Średnio to potrafię połączyć z Hello Kitty czy HP, ale to jest tak porąbany temat, że nawet nie chce mi się tego zgłębiać :)
Prawdopodobnie jest tak jak piszesz, tylko mnie to trochę dziwi. Skoro boją się takiej (słabej) konkurencji, to muszą się czuć słabi, prawda? Albo takie swojego rodzaju zwieranie szeregów, moblizacja "betonu", minimalizacja strat ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2127
Reputacja postu: 
15

Postautor: prezes » piątek, 5 kwietnia 2019, 20:56

"Powrót - najnowszy film Magdaleny Łazarkiewicz (Ostatni dzwonek, Panny z Wilka) to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po 2 latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.

Przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu, o psychologicznych skutkach życia w rodzinnym i środowiskowym terrorze. Stawiający pytanie, czy dopuszczalne jest akceptowanie przemocy w społeczeństwie powszechnie deklarującym, iż w życiu codziennym kieruje się zasadami dekalogu."

Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1059
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » piątek, 5 kwietnia 2019, 21:02

@prezes, Dam Ci szansę na wklejenie tego do weekendowych odlotów, za nim pomylisz "Na wspólnej" z rzeczywistością aaa "nie daj Verhofstadt" :mrgreen: serial siakiś "medyczny" ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2127
Reputacja postu: 
10

Postautor: prezes » piątek, 5 kwietnia 2019, 21:42

@maxi82 rozumiem że w niedziele pójdziesz do spowiedzi i wszystko będzie załatwione. Dziękuję za taką rzeczywistość. To jest hipokryzja a nie rzeczywistość.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1059
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » piątek, 5 kwietnia 2019, 21:53

U spowiedzi byłem raczej dawno, chyba przestałem chodzić jak mi "wypadły grzechy" nie słuchałem mamy ani taty - aaa z rok po komunii - jednak nie widzę powodu żeby "podsrywać"/podmywać fundamenty, tylko dla tego że "hu...y" ze mnie budowniczy.

PS. Za rzeczywistość jaka by ona nie była, to Ty możesz "dziękować" i tak cię dopadnie :)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 6200
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » piątek, 5 kwietnia 2019, 22:59

Harmony pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 13:10Ogólnie ludzie popierający POPIS to debile. Ale nie ma się czego dziwić, większość ludzi to debile i każdy to przyzna, kto w pracy ma kontakt z wieloma ludźmi.

Nie, nie każdy. Ja np nie. A argumentacja "każdy przyzna...", "jak powszechnie wiadomo...", czy "każdy inteligentny człowiek to zauważy" jest słaba.

Czy ja też mogę pobawić się w małego psychologa, podobnie jak @miluu ? ;)
Otóż obstawiam, że jesteś jakimś kierownikiem / brygadzistą / dyrektorem i opinię "debile" masz o swoich podwładnych. Ich "debilizm" polega na tym, że nie wykonują Twoich poleceń i nie myślą tak jak Ty. I jestem prawie pewny, że przy takim podejściu Twoja opinia o nich jest odwzajemniona :P
Harmony pisze: Ludzie nie potrafią czytać, pisać, a co dopiero myśleć.

Ciekawe zdanie. Obstawiałbym, że przez całą historię ludzkości 99% naszych przodków było analfabetami. A raczej nie mieli problemów z myśleniem.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » piątek, 5 kwietnia 2019, 23:46

ekonokomik pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 22:59Nie, nie każdy. Ja np nie.
Trochę dwuznacznie to napisałeś i nie wiem czy to odnosi się do głosowania na POPIS czy na przyznanie mi racji :D
ekonokomik pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 22:59Otóż obstawiam, że jesteś jakimś kierownikiem / brygadzistą / dyrektorem i opinię "debile" masz o swoich podwładnych. Ich "debilizm" polega na tym, że nie wykonują Twoich poleceń i nie myślą tak jak Ty. I jestem prawie pewny, że przy takim podejściu Twoja opinia o nich jest odwzajemniona
Pudło. Tak, jak mówiłem, strzelanie kim ktoś jest przez internet i diagnozowanie go zazwyczaj nie jest skuteczne, tak jak w moim przypadku. Nie jestem brygadzistą, dyrektorem, kierownikiem, nie mam podwładnych i nie uważam ich za debili, tak jak nie uważam za debili pracujących ze mną ludzi. Mam styczność prawie dosłownie z każdym dorosłym człowiekiem w mojej okolicy, rocznie około kilkanaście tysięcy ludzi przewija mi się przez palce i muszę z nimi rozmawiać. Są to różni ludzie, wykształceni, niewykształceni, pracujący, bezrobotni, przestępcy, policjanci, pracownicy fizyczni, pracownicy biurowi, matki, ojcowie, dzieci, nauczyciele, strażacy, uczniowie, lekarze, rolnicy, miastowi, mieszkańcy wiosek, bloków, domów wielopokoleniowych, bogaci, biedni, ukraińcy, muzułmanie, azjaci, wdowy, samotne matki, emeryci i renciści, wojskowi, deweloperzy, no dosłownie prawie wszyscy. Zdecydowanie prościej byłoby mi napisać z kim styczności nie mam, bo nie trafiam tylko na polityków, poza lokalnymi z samorządów itp.

Zawsze staram się dotrzeć do człowieka i wytłumaczyć mu jak najlepiej, rozłożyć na czynniki pierwsze, aby zrozumiał. Bez nerwów, spokojnie, powoli, dokładnie. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, czasami jest tak, że zdarzy się dzień bądź tydzień, że wszyscy są normalni, a czasem jakieś chyba wybuchy na słońcu, każdemu odpierdala i przychodzą sami debile. Dosłownie debile. Nie będę szczegółowo opisywał przypadków, bo RODO obowiązuje, ale tak jest i nawet nie potrzebuję szukać słów potwierdzenia na forum, wszyscy w pracy jesteśmy zgodnego zdania, a znajomi, którzy trafią "na ten moment" i u nas są, też to stwierdzają, bez konieczności wymuszania na nich tej opinii. Po prostu tak jest.

O tym jak masy ludzkie są głupie świadczą chociażby ofiary paniki na Love Parade w Duisburgu, czy setki innych zachowań, jak głosowanie od trzydziestu lat na partie, które na okrgło nas dymają. No bo czy głupotą nie jest, że dwóch meneli spod żabki przegłosuje jednego profesora ? To jest właśnie demokracja - rządy głupich, a tych w społeczeństwie jest niestety więcej. Tak na upartego to zamiast mas wyborczych lepiej gdyby na wybory chodziły małpy i goryle - one przypadkiem potrafią odróżnić dobrego banana od tego zgnitego pomalowanego na żółto :)
ekonokomik pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 22:59Ciekawe zdanie. Obstawiałbym, że przez całą historię ludzkości 99% naszych przodków było analfabetami. A raczej nie mieli problemów z myśleniem.
Błagam. Mamy XXI wiek. Szkolnictwo podstawowe jest obowiązkowe. Chociaż widać, jak szkolnictwo jest nieudolne, że produkuje taką bezmyślną masę. Z jednej strony jestem to w stanie zrozumieć, Polacy żyją w strasznym stresie i pośpiechu, nie mają czasu na nic, trzeba im wszystko tłumaczyć i prowadzić za rączkę, bo są zbyt zajęci i roztrzepani, by zrozumieć i zająć się czymś więcej niż własnymi problemami. A z drugiej to naprawdę, przeraża mnie głupota ludzka, bo o ile jestem z reguły wyrozumiały, to nie raz wymiękam, bo niektórzy mają tak zamknięte umysły, że niedociera nic. Dosłownie takie klony, co tylko żrą, śpią, srają, niekiedy pracują.

Także rozumiem, że się ze mną nie zgadzasz, ale jesteś informatykiem. Jesteś zamknięty na jakąś ilość osób, nie wiem, z dwieście, może więcej, znajomi, znajomi z pracy, rodzina, przyjaciele i jakieś randomowe postacie. Jesteś dobrze wykształcony, więc też masz styczność w większości inteligentnymi ludźmi. U mnie to trochę wygląda inaczej. Znajomych i pracę, ludzi którymi się otaczasz można jakoś dostosować do swojego poziomu intelektualnego. Ja mam kontakt w pracy z każdym. Każdego muszę znosić i tolerować, a niejednokrotnie ludzie niesłusznie wyżywają się na mnie i osobach z mojej pracy. Widzę jacy ludzie są, mam naprawdę przekrój na spory kawałek społeczeństwa.

Weteran
Reputacja: 6200
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » sobota, 6 kwietnia 2019, 00:10

@Harmony Teraz autentycznie mnie zaciekawiłeś. Przydałby się konkurs pt. "Kim z zawodu jest Harmony?" :)

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harmony » sobota, 6 kwietnia 2019, 00:35

@ekonokomik Podpowiem, że to nie jest gastronomia :D Adwokatem też nie jestem ani prawnikiem :D Ani w żabce nie pracuję :lol: Tak ogólnie nie chcę zdradzać za dużo szczegółów związanych z moją pracą, niech to pozostanie tajemnicą :) Przyznam szczerze, że po kilku latach pracy mam umysł wyprany z emocji, czuję jakbym tracił osobowość - to nie dla mnie, myślę czy nie uciec za granicę, trochę odpocząć do tego wszystkiego, przywieźć cyferkowo ten sam szmal tylko w zachodniej walucie i zrobić kilka kroków w życiu do przodu, a potem wrócić na stare śmieci i dalej robić to co robię. Dlatego też czasem tak nerwowo reaguję na forumowe zaczepki :D A czasami po prostu aż wręcz ich pragnę, żeby się na kimś odgryźć :roll: Za co naprawdę przepraszam wszystkich tu obecnych i naprawdę cenię sobie, że możemy tutaj zebrać się i powymieniać poglądami, bo ludzie, którzy zachodzą do tych tematów to naprawdę inteligentne jednostki, których jest tylko garstka w społeństwie :)

@miluu Maska zdjęta, masz mnie już rozpracowanego :D

Wygadany
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » sobota, 6 kwietnia 2019, 09:45

Jesteś jeszcze wspanialszy niż myślałem. Wzruszyłem się. Idę porozmawiać o Tobie w kuluarach.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2403
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » sobota, 6 kwietnia 2019, 10:28

Mam styczność prawie dosłownie z każdym dorosłym człowiekiem w mojej okolicy, rocznie około kilkanaście tysięcy ludzi przewija mi się przez palce i muszę z nimi rozmawiać. Są to różni ludzie, wykształceni, niewykształceni, pracujący, bezrobotni, przestępcy, policjanci, pracownicy fizyczni, pracownicy biurowi, matki, ojcowie, dzieci, nauczyciele, strażacy, uczniowie, lekarze, rolnicy, miastowi, mieszkańcy wiosek, bloków, domów wielopokoleniowych, bogaci, biedni, ukraińcy, muzułmanie, azjaci, wdowy, samotne matki, emeryci i renciści, wojskowi, deweloperzy, no dosłownie prawie wszyscy.
ekonokomik pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 00:10. "Kim z zawodu jest Harmony?"

Obrazek
:D
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2162
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » sobota, 6 kwietnia 2019, 12:36

adiqq pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 19:13Skoro boją się takiej (słabej) konkurencji, to muszą się czuć słabi, prawda? Albo takie swojego rodzaju zwieranie szeregów, moblizacja "betonu", minimalizacja strat
Możliwe, że jest to swego rodzaju słabość, liczba wiernych praktykujących zdaje się spada z roku na rok, ale jak dla mnie to jest jednak nie za bardzo logiczne postępowanie, jakkolwiek by tego nie tłumaczyć, i raczej przeciw skuteczne w odwróceniu tego trendu albo chociaż jego spowolnieniu. Tak jak napisałem wcześniej - strzał w stopę :)

No i mamy historyczny finał tej szamańskiej "ewangelii": https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_b ... ther_books
Punkt 9.19 ISIS, 9.20 Polska, brawo my :]
Niestety nikt za jakiś czas nie będzie wnikał czy to jeden przypadek czy wiele, istotna była skala choroby ideologicznej stojącej za danym czynem.
AdamM pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 11:03 czyli rozumiem że nie jest Ci daleko od stwierdzenia że porównywanie tego czynu z czynami nazistów to brednie i dramatyczne nadużycie.
Przeciwnie, jest mi daleko do takiego stwierdzenia. W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z paleniem książek "wrogów ideologicznych". Jedno i drugie bardzo źle się kojarzy a biorąc pod uwagę znaczenie i obecność stosów w historii KK, to palenie czegokolwiek przez tę instytucję jest najdelikatniej mówiąc PR-owo bardzo słabym nawiązaniem...
In cryptography we trust

Wygadany
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » sobota, 6 kwietnia 2019, 17:07

akos pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 12:36Niestety nikt za jakiś czas nie będzie wnikał czy to jeden przypadek czy wiele, istotna była skala choroby ideologicznej stojącej za danym czynem.

dokładnie, i choć jest nieprawdziwy, to w wielu głowach zostanie taki obrazek:

Obrazek

Orator
Reputacja: 1963
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitBoy » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:00

Po Irlandii kolejne szambo, tym razem z Hiszpanii:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1683
Reputacja postu: 
2

Postautor: domator » niedziela, 7 kwietnia 2019, 08:54

https://natemat.pl/269105,janoska-wiesz ... chce-do-pe
.
W 2017 r. jako lider Ruchu Narodowego Zagłębia Dąbrowskiego, Janoska był jednym z uczestników happeningu w Katowicach, podczas którego na szubienicach zawieszono portrety europosłów. Wieszał je osobiście.
.
To prawacka zaraza, ktora toczy swiat.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Wróć do „Hyde-Park”