Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » środa, 3 kwietnia 2019, 22:21

Dekoin pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 22:03Dłuuga przerwa od crypto, jak wyglądają na dzień dzisiejszy przepisy jeśli kupię w tym roku i sprzedam w 2020 ? Będzie można odliczyć koszt zakupu normalnie? (mówimy o sytuacji, że nic się nie zmienia w przepisach w 2020 i będą takie same)
Tak, ale jeśli sprzedasz w 2021 to już kosztów nie odliczysz. I koszty zgłaszasz od razu w PIT za 2019 rok, nawet jeśli nie sprzedasz w tym roku.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwietnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: jarek554 » środa, 3 kwietnia 2019, 22:54

Hej,
mam takie może dziwne pytanie ale wypełniłem pit36 i szukam ile mam zapłacić podatku. Czy to jest to w części J pole nr 217 czy może w części M pole numer 339?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: gadhet » środa, 3 kwietnia 2019, 22:55

Witajcie proszę rowniez o pomoc, w nastepujacej sprawie.

Kupilem w 2017 roku BTC i ETH i wygladalo to mniej wiecej tak:
Kupno 0,2 BTC 2000 PLN
Kupno 0,01 BTC 300 PLN
Sprzedaz 0,06 BTC 1020 PLN
Sprzedaz 0,11 BTC 1580 PLN
Kupno 0,11 BTC 1500 PLN
Kupno 0,005 BTC 92 PLN
Sprzedaz 0,0488 BTC 1170 PLN
Kupno 0,1157 ETH 148 PLN
Kupno 0,3033 ETH 500 PLN

i to za 2017 rok rozliczylem w PIT 36. Jednak mam pytanie co do rozliczenia za rok 2018, dalej bedzie to PIT 36 to wiem, ale mam problem w kosztami, poniewaz w roku 2018 dokonalem sama sprzedaz wszystkiego co mialem wiec to bedzie przychod, ale nie wiem jak wyliczyc koszta?

Sprzedaz 0.2800 ETH 1037 PLN
Sprzedaz 0.0250 BTC 990 PLN
Sprzedaz 0,0500 BTC 2070 PLN
Sprzedaz 0.1181 BCC 870 PLN
Sprzedaz 0.0250 BTC 970 PLN
Sprzedaz 0.1373 ETH 550 PLN

Czy mozecie mi pomoc z tymi kosztami? Jesli dobrze rozumiem, to koszta dla ETH to sa te "Kupna" w 2017 roku a przychod "sprzedaz" w 2018 , zgadza sie?

Natomiast nie wiem co z kosztami dla BTC, czy mam liczyc metoda np FIFO transakcje z 2017 roku kupno-sprzedaz i to wpisywac jako koszta w 2018. Prosze o pomoc.

Kwoty nie sa rzeczywiste, chodzi mi bardziej o sens jak wyliczyc te koszta, dla wlasnie np takich transakcji w dwoch latach. A moze nie ma kosztow, a tylko przychod?
Ale przeciez ponioslem koszta ale np w poprzednim roku tj. 2017 wlasnie np dla zakupionego ETH, ktore nie zostalo sprzedane w 2017.

Dzieki wielkie!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Piffinator64 » czwartek, 4 kwietnia 2019, 01:15

Najlepiej w ogóle nie wiązać kryptowalut ze sobą, w szczególności przez banki i telefony komórkowe.

Kupować za gotówkę w automatach, takich jak https://shitcoins.club czy przez LocalBitcoins. W żadnym wypadku do nikogo nie dzownić, a idąc na miejsce zakupu, nie nosić telefonów komórkowych. Robiąc rozeznanie w Internecie na ten temat, czy też podłączając swój portfel do sieci, zawsze korzystać z Tor.

Dalej, jeśli chcemy wymienić te kryptowaluty na inne, należy poszukać giełdy internetowej krypto-krypto, która działa z Tor i nie wymaga do takich operacji podawania danych wrażliwych.

Wychodząc z krypto do walut tradycyjnych, również zrobić to przez automat lub LocalBitcoins za gotówkę. Automaty z linku pozwalają chyba nawet przelać krypto przez stronę, wydrukować kod QR i następnie z jego pomocą podjąć gotówkę na miejscu, skanując go w czytniku.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » czwartek, 4 kwietnia 2019, 01:26

@Piffinator64 Zabawy w cichociemnych przy bitomacie są dobre jak masz maks. kilka tysięcy zysku, ale przy dużych kwotach to przestaje być praktyczne.

Ja tam uważam, że jeśli ktoś chce na poważnie zarabiać w Polsce na krypto, to powinien zamiast krypto kupować kontrakty CFD na krypto. Są dostępne w XTB, nawet jest dźwignia, można grać na spadek, dokładnie wiadomo jak to opodatkować, broker ma licencję KNF, wystawia PIT-8C, i ma się spokój z rozliczeniem. Nie grozi też atak hackerów ani nawet bankructwo XTB (w razie czego fundusz gwarancyjny zwróci). No i ginie się w tłumie zwykłych nie-krypto inwestorów, i można też pobawić się w inwestowanie w coś innego niż kryptowaluty.

008
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: 008 » czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:14

Witam. Czy raport podatkowy przesyłany przez BitBay jest wiarygodnym dokumentem na podstawie którego można rozliczyć się z US?
Transakcje dokonywane były tylko tam i tylko Fiat-Crypto. Jaka metoda spośród prezentowanych w raporcie jest najbardziej odpowiednia w stosunku do przepisów za rok 2017, 2018?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:16

@gadhet Kup sobie może dostęp np. do rozliczkryptowaluty.pl ewentualnie ktoś tutaj pisał własny program do tego. Jeśli chcesz liczyć samemu, to zapewne metoda fifo będzie zaakceptowana, inne być może też. Nie mam pojęcia skąd brać kwoty w pln przy transakcjach krypto-krypto, urząd skarbowy też tego nie wie (nawet jeden proces przegrali przed WSA przez to). Pewnie trzeba coś rozsądnego przyjąć, np. wziąć z tej samej giełdy, albo jak nie ma tam pln, to choćby z Bitbaya, albo kurs do usd i przeliczyć potem usd na pln..

Dodano po 7 minutach 4 sekundach:
008 pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:14Czy raport podatkowy przesyłany przez BitBay jest wiarygodnym dokumentem na podstawie którego można rozliczyć się z US?
Ciężko powiedzieć. Na pewno jest jakimś argumentem obok historii transakcji, wpłat i wypłat. A z ciekawości, masz na nim swoje dane osobowe?
008 pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:14Transakcje dokonywane były tylko tam i tylko Fiat-Crypto. Jaka metoda spośród prezentowanych w raporcie jest najbardziej odpowiednia w stosunku do przepisów za rok 2017, 2018?
Z tego co widzę w opisie raportu, to najbliżej jest metoda 1, z uwzględnieniem krypto-krypto i bez zwolnień.
Jeśli miałeś same wymiany na fiat, to metoda 1 i 2 powinna dać ten sam wynik.
A czy to jest dobrze to nie wiem, nigdy tego raportu nie widziałem.
Byłbym ostrożny zwłaszcza jeśli wypłacałeś a potem wpłacałeś to samo krypto na giełdę. Raport może "zapomnieć" wtedy o kosztach zakupu, bo nie będzie wiedział że to te same krypto.

008
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: 008 » czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:39

@kajetan W raporcie rzeczywiście nie ma danych osobowych. Między metodami 1 a 2 są różnice. W pierwszej mam dochód, w drugiej stratę. Nie ma różnic miedzy metodą 1a i 1b. Za rok 2017 od dochodu wraz z odsetkami wychodzi, że będę miał do zapłaty ok. 5000 zł /metoda pierwsza/ Nie wiem co robić, ogólnie mam stratę.
Strata w drugiej pewnie z powodu zakupu krypto, które przeszły na rok 2018 /policzone jako koszty/

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwietnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: jarek554 » czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:45

jarek554 pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 22:54Hej,
mam takie może dziwne pytanie ale wypełniłem pit36 i szukam ile mam zapłacić podatku. Czy to jest to w części J pole nr 217 czy może w części M pole numer 339?
prosiłbym o pomoc :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: gr0g » czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:59

kajetan pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:16 Nie mam pojęcia skąd brać kwoty w pln przy transakcjach krypto-krypto, urząd skarbowy też tego nie wie (nawet jeden proces przegrali przed WSA przez to).

W Stanach i Kanadzie taki sposób wyceny określa się terminem Fair Market Value. Należy wycenić wartość wyrażona w kwocie pieniężnej (u nas w zł) jaką otrzymałoby się przy hipotetycznej sprzedaży.
Przy małych kwotach, wydaje się, że cena low z dnia jako cena ewentualnej sprzedaży w miarę sensownie oddaje wartość jaką by się prawdopodobnie mogło uzyskać przy sprzedaży - chociaż w praktyce nawet taka cena mogła by być nieosiągalna, bo historia OHLC dotyczy tylko rzeczywiście dokonanych transakcji.
Przy większych kwotach i płytkim rynku wydaje się sensowne uwzględnienie ofert w order book'u, aby uzyskać bardziej prawdopodobną wartość jaką otrzymałoby się przy sprzedaży.
Nie udało mi się dowiedzieć jednoznacznie, którą stronę transakcji należy wyceniać, gdyż tutaj po obu stronach są kryptowaluty i FMV dotyczy obydwu stron transakcji :shock:
Generalnie sam pomysł pobierania podatku od fikcyjnej sprzedaży jest dosyć naciągany, więc raczej nie pozbędziemy się tutaj wątpliwości i będzie trzeba liczyć na rozsądek i uznaniowość urzędnika.

Do sprawdzania historii cen OHLC polecam coinpaprika.com oraz cryptocompare.com - scrapowanie cen z coinmarketcap.com jest nielegalne.

Miejcie też na uwadze, że udostępniając historie swoich transakcji biurom rachunkowym lub innym podmiotom - nie chroni Was żadna tajemnica zawodowa - i takie miejsca mogą stać się (może nawet nieświadomie) honeypot'ami - a u nas w Polsce lubią przyjść smutni panowie i zażądać baz danych - w szczególności, gdy np. u którejś osoby wykryją nieprawidłowości.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » piątek, 5 kwietnia 2019, 11:50

008 pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:39W raporcie rzeczywiście nie ma danych osobowych. Między metodami 1 a 2 są różnice. W pierwszej mam dochód, w drugiej stratę. Nie ma różnic miedzy metodą 1a i 1b. Za rok 2017 od dochodu wraz z odsetkami wychodzi, że będę miał do zapłaty ok. 5000 zł /metoda pierwsza/ Nie wiem co robić, ogólnie mam stratę.
Strata w drugiej pewnie z powodu zakupu krypto, które przeszły na rok 2018 /policzone jako koszty/
Ok, jeśli liczą koszty tego co nie sprzedałeś to w 2017 i 2018 to jest błąd. Czyli pewnie wersja 1 będzie dobra o ile nie wpłacałeś i nie wypłacałeś krypto z giełdy. Bo jeśli to robiłeś, to trzeba by sprawdzić.

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
jarek554 pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:45
jarek554 pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 22:54Hej,
mam takie może dziwne pytanie ale wypełniłem pit36 i szukam ile mam zapłacić podatku. Czy to jest to w części J pole nr 217 czy może w części M pole numer 339?
prosiłbym o pomoc :)
Na formularzu PIT-36/PIT-36S(26) to jest pozycja 339. Na jakichś wcześniejszych wersjach to był inny numerek.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 5 kwietnia 2019, 13:11

Piffinator64 pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 01:15Dalej, jeśli chcemy wymienić te kryptowaluty na inne, należy poszukać giełdy internetowej krypto-krypto, która działa z Tor i nie wymaga do takich operacji podawania danych wrażliwych.
Dlatego trzeba kibicować takim projektom jak Binance DEX , Waves DEX
Dzięki koncepcji DEX, użytkownicy mogą handlować za pośrednictwem swoich portfeli kryptograficznych, zamiast przenosić kryptowaluty prosto na giełdę.
https://bithub.pl/wiadomosci/zdecentral ... testnetem/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: gr0g » piątek, 5 kwietnia 2019, 13:52

bl4ck pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 13:11Dzięki koncepcji DEX, użytkownicy mogą handlować za pośrednictwem swoich portfeli kryptograficznych, zamiast przenosić kryptowaluty prosto na giełdę.

Przypadkiem transakcje na DEX nie są widoczne publicznie?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 5 kwietnia 2019, 14:09

@gr0g Skąd będziesz wiedzieć co do kogo należy?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: gr0g » piątek, 5 kwietnia 2019, 14:28

Pewnie jak ktoś ma zamiar wydać swoje krypto na wirtualne usługi zza TOR-a to możliwe, że nikt się nigdy nie dowie. Jednak, jak będzie ktoś chciał kiedyś wykorzystać krypto w realnym świecie, to czeka go identyfikacja. Wtedy takie transakcje w blockchanie na DEX są bardziej wiarygodne niż na zwykłej giełdzie, która w teorii zobowiązana jest trzymać historię przez 5 lat.

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
Do 2022 w EU mają powstać centralne bazy danych rejestrującej tożsamości użytkowników i adresy kont waluty wirtualnej, dostępnej dla jednostek analityki finansowej.

Źródło: https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 43&from=EN
Ostatnio zmieniony sobota, 6 kwietnia 2019, 21:06 przez gr0g, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 5 kwietnia 2019, 14:35

gr0g pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 14:22 Jednak, jak będzie ktoś chciał kiedyś wykorzystać krypto w realnym świecie, to czeka go identyfikacja
Jest setki bitomatów na świecie do tego już kilkadziesiąt w pl, wymiana f2f, wypłaty blik.

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
No to czekać jeszcze tylko na coś opartego na sieci xmr.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: gr0g » piątek, 5 kwietnia 2019, 14:42

Do bitomatów też się dobiorą, jak do kart prepaidowych. Najprawdopodobniej wszystkie anonimowe transakcje/wypłaty pieniędzy będą ograniczone do 50 EUR / 150 EUR miesięcznie. Znając życie, w Polsce pewnie limity będą wynosić 50zł/transakcja i 150zł/mieś. - akurat starczy na waciki :)

Dodano po 52 sekundach:
Uważałbym z Monero, bo mogą zakazać to czego nie uda się im uregulować.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: trakol » piątek, 5 kwietnia 2019, 18:29

kajetan pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 20:50
trakol pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 19:46przychód - to co sprzedane w danym roku
koszt - tylko ta część, którą kupilismy w danym roku lub wczesniej (fifo/lifo nie obowiązuje)
Czekaj,
* albo chodziło Ci o to, że koszt to tylko koszt tej części, którą sprzedaliśmy w danym roku (ale wtedy czasem trzeba fifo/lifo żeby zidentyfikować kiedy to było kupione, bo musisz to wiedzieć żeby stwierdzić po ile),
* albo wszystko co kupiliśmy w danym roku (ale wtedy zeszłe lata miałeś w pit w zeszłych latach).
Chyba że powiedzieli Ci jak rozliczać się za rok 2019 w PIT składanym do kwietnia 2020, to faktycznie w nowych przepisach koszty za 2019 to to co kupiliśmy w 2019 lub wcześniej.
trakol pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 19:46CZY NA PEWNO MAM PODAWAĆ PIT-36
CZY WPISYWAC PRZYCHÓD/KOSZTY do praw niematerialnych i prawnych 74 i 75 CZY JAKO inne źródła 89??
Ministerstwo twierdzi konsekwentnie że PIT-36, poz. 74, 75.
Inne źródła obowiązywały kiedyś, chyba do 2014 czy jakoś tak.
trakol pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 19:46jeszcze pytanie dodatkowe, czy jako os. fizyczna moge wpisać w koszty prowizje giełdy?
Jeśli są związane z konkretną transakcją to powinno się dać, jeśli związane z przelewami to nie.

Zastrzeżenie: nie jestem prawnikiem ani doradcą podatkowym, to nie jest porada, mogę się mylić.

Rozumiem ze w kwestii kosztow zwiazanych z prowizja gieldy to wpisywanie w PIT jest przywilejem a nie korzyscia? Nie wiem czy mam kazdy grosz doliczac jak i tak jest strata.

Czy jesli zaplace wiecej podatku niz mam wyliczone w PIT (tak gdybym zle policzyl odsteki czy cos) to budzi podejrzenia badz prawdopodobienstwo kontroli?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » piątek, 5 kwietnia 2019, 21:24

trakol pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 18:29Rozumiem ze w kwestii kosztow zwiazanych z prowizja gieldy to wpisywanie w PIT jest przywilejem a nie korzyscia? Nie wiem czy mam kazdy grosz doliczac jak i tak jest strata.
Raczej nikt się nie będzie czepiał jak zgłosisz za duży podatek.
trakol pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 18:29Czy jesli zaplace wiecej podatku niz mam wyliczone w PIT (tak gdybym zle policzyl odsteki czy cos) to budzi podejrzenia badz prawdopodobienstwo kontroli?
Kontrole mogą wynikać z różnych przyczyn, ale im więcej niezgodności, tym większa na kontrolę szansa. Więc moim zdaniem lepiej już płacić tyle, ile się podało w PIT, zamiast jeszcze bardziej mieszać.

Zastrzeżenie: nie jestem prawnikiem, ani doradcą podatkowym, to nie jest porada, mogę się mylić.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » sobota, 6 kwietnia 2019, 14:13

Jak tam, dostał już ktoś pismo że ma zapłacić barter jak zapłacił tylko wymiany fiatowe? Czyli w czasie kontroli, bo inaczej chyba sie nie da. Albo w ogóle jak ktoś nie zapłacił, to jak mu naliczyli. Taka informacja jest bardziej pożyteczna niż zgadywanie. Jest okres 5 czy tam 6 lat do tyłu w którym każdego kto kiedys rozliczył krypto mogą ścigać za dochodowy i PCC. Czekam więc na praktyke US i MF oraz wyroki tego dotyczące.
Tutaj coś ostatnio: https://www.wykop.pl/wpis/40210905/w-20 ... praw-auto/ ale jak zawsze nic z tego nie wynikło

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości