Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2403
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: vjankuv » wtorek, 2 kwietnia 2019, 23:26

domator pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 22:25 jest dla mnie najlepsze potwierdzenie ze mam racje, ze to jest chory kraj i dziwne zwyczaje.

Weź nie histeryzuj.
Nie bądź jak Kłapouchy, który marudzi na coś mało istotnego. Nie jest tak, że Polska jedzie do piekła na taczkach. Sama natura wiadomości połączona z naturą ludzkiego systemu poznawczego rodzi w ludziach przekonanie, że tak jest. Zawsze wiadomości dotyczą tego co się wydarzy, nie tego co się nie wydarza.
Ktoś widział kiedyś newsa w stylu:"Dzień dobry, przekazuję informację na żywo z kraju, w którym ksiądz nie spalił książek Harrego Pottera"?
Zawsze wystarczy INCYDENT aby wypełnić nim wiadomości. Zwłaszcza gdy miliony fejsbukowiczow w ramach wolontariatu go intensyfikują, patrz. Ty.

Do tego złe rzeczy dzieją się szybko. Wystarczy krótki incydent i mamy tydzień w mediach stracony. Wystarczyło jedno ognisko. Dobre rzeczy wymagają czasu i temu często po prostu nie pasują do codziennego rytmu wiadomości.

Jeśliby wiadomości mogły być puszczane raz na dekadę, śmiem postawić tezę, że więcej wiedzielibyśmy dobra mówiącego, że ludziom żyje się lepiej, dłużej czy, że na coraz więcej chorób jest lekarstw.

Wszystko to jest znane pod nazwą heurystyka dostępności. Wyraziste wspomnienia sprawiają wrażenie częstszych niż są w rzeczywistości.
Łatwo przez takie newsy przeszacować prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia takiego incydentu.
Czemu ludzie boją się latać? Gdyż katastrofa samolotu zawsze jest w wiadomościach. Mało kto boi się jeździć samochodem mimo, że w ich wypadkach ginie o wiele więcej ludzi.
Tornada, które w rzeczywistości zabijają 50 Amerykanów rocznie, wg nich są częstszą przyczyną śmierci niż astma.

Niestety poprzez tego typu wiadomości zamiast być lepiej poinformowani, jesteśmy rozkalibrowani. Wpadamy w fatalizm. Nie oceniamy sytuacji zgodnie ze statystykami i nauką.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2162
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » środa, 3 kwietnia 2019, 15:24

ekonokomik pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 23:24Tak, tyle że my jesteśmy na drugim końcu skali: jesteśmy mistrzami świata w przepraszaniu na czas, przyznawaniu się do wszystkiego i publicznym samobiczowaniu.
To subiektywna opinia. W świadomości wielu rodaków jesteśmy też "mesjaszem narodów" i ten mickiewiczowski sposób myślenia o Polsce o której można mówić tylko dobrze, jak o zmarłym, zaś o historii w niewybielonej wersji należy mówić jak o antypolskiej, funkcjonuje w jakiejś formie do dziś choć kontekst historyczny jest już zupełnie inny niż za czasów wieszcza... Na razie jednak nie będę tego rozwijał, bo to odbiega od głównego tematu, który chciałbym podsumować.
ekonokomik pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 23:24Popełniasz ten sam błąd co domator. Tu nie ma zależności albo / albo. Nikt chyba na tym forum nie poparł działań księdza.
Ja nie twierdzę, że ktoś popiera działania tego księdza. Twierdzę, że:

1) działanie księdza to wynik określonej edukacji religijnej (przykłady artykułów o "złym" Hello Kitty podawałem wcześniej, jest tego mnóstwo)
2) działanie księdza nie spotkało się z wyraźnym sprzeciwem władz kościoła, który taką edukację (walka z "magią") rozumie i popiera, co najwyżej palenie książek uważa za "nieodpowiednie"

Gdyby nie zachodziło ani 1) ani 2) to bym przyznał, że to oszołomstwo jednego kapłana. Coś tam bredzi od rzeczy, sam sobie wymyślił, że Harry Potter to zuooo, ale dostał zjebkę od kurii i ucichł. Tak, gdyby taki był scenariusz wydarzeń, to przyznałbym Ci całkowitą rację, ale taki nie jest. Problem jest głębszy i dotyczy specyfiki polskiego kościoła.

No i w tym momencie zachodzi swoisty paradoks, ponieważ to ludzie kojarzeni z liberalnymi poglądami, ateiści itd. krytykują chorobę, która toczy kościół w Polsce podczas gdy tak naprawdę powinni to robić zaangażowani w życie kościoła katolicy. Prawica tak się zakręciła, że nie zauważyła, że robi do swojego gniazda :] Mnie jako ateiście to w sumie mogłoby być obojętne - jeśli kościół chce sobie strzelać w stopę, jego sprawa, mogę otworzyć popcorn i popatrzeć, nawet mogę ich podopingować żeby takich akcji było więcej :)

Jak zatem powinno być gdyby było normalnie? Otóż, wydaje mi się, że głos kurii to powinien być w takiej sytuacji głos taki jak wypowiedź Szymona Hołowni, który tego nie bagatelizuje i który swoją wiarę i ewangelię traktuje serio:

Polecam cały tekst, szczególnie tutejszym "prawakowm", ponieważ jest to dobre podsumowanie sytuacji z punktu widzenia osoby wierzącej i zaangażowanej religijnie, ale przy okazji zachowującej trzeźwość myślenia. Wklejam najistotniejsze w/g mnie fragmenty, ale naprawdę warto przeczytać całość, bo tam każdy akapit jest w dyszkę, aż dziwię się sobie, że tak się zgadzam z "katolem" ;)

Nie mam już żadnych wątpliwości, że nasz Kościół wszedł właśnie w najgłębszy kryzys, jaki ja za swojego życia widziałem. Liczni biskupi, na własną prośbę, co najdotkliwiej widać przy kwestii rozliczenia przypadków pedofilii - utracili autorytet i kompetencje przywódcze, abdykowali z nich, wymieniając je na partyjne, ideologiczne czy koroporacyjne interesy. A gdy oni śpią albo udają, że nie widzą, Ewangelię szarpią na wszystkie strony ideolo - sekty: a to miłośników jakichś chrześcijańskich zabobonów, a to robienia z niego czystych narodowo, rasowo i wyznaniowo gett ksenofobicznej pychy (mającej w pompie wyraźne stanowisko polskiego Episkopatu, który wyraźnie stwierdził, że nacjonalizm nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, ja dodam od siebie - jest jego nowotworem).

od jakiegoś czasu rozwija się u nas w Kościele coś, co w istocie jest powrotem do gnostyckich herezji, zaprawionych obrazkami z gier komputerowych i nordyckich mitologii: oto na świecie walczą dwie siły, Dobry Bóg walczy ze złym bogiem. Ten zły porywa temu Dobremu ludzi, "obsikuje" przedmioty, zastawia niewidzialne pułapki, w które wpada każdy, kto wejdzie do chińskiej restauracji albo dotknie czwartego tomu "Harry'ego Pottera". My zaś jesteśmy czymś w skrzyżowaniu "Ghost Busters" z komandosami Pana Boga. Mamy tropić tych skurczysynów, detonować ich miny, egzorcyzmować "demony wegetarianizmu" kiełbasą swojską

Jak widać walka z opętaniem przybrać może formę opętania walką.

Z wypowiedzi rzecznika kurii pośrednio wynika, że to heretyckie, zdaniem Hołowni, myślenie jest mu bliskie :]

Oczywiście, jakżeby inaczej, dla polskich nacjonalistów niby-katolickich Hołownia to już jest też "lewak", podobnie jak i papież Franciszek. Dla nich "lewackie" jest wszystko co nie zostało pobłogosławione przez faktyczną głowę polskiego kościoła katolickiego czyli ojca Rydzyka.

Jeśli ktoś uważa, że magiczne, zacofane myślenie katolickie jest w Polsce marginalne, to proszę bardzo, kolejny świeży przykład, rozsypanie soli egzorcyzmowanej przed wejściem do sali sądowej:

Taki jest właśnie liczny odsetek polskich katolików, zacofane średniowieczne myślenie magiczne połączone z nacjonalizmem i upolitycznieniem wiary. To jest zaraza, która toczy ten kraj i którą sobie hodujemy bagatelizując jej najbardziej wyraziste manifestacje.
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1060
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » środa, 3 kwietnia 2019, 15:31

A to ja do poczytania również coś wrzucę.
Gabriel Maciejewski - "Czym palenie książek różni się od brudzenia duszy?" - http://gabriel-maciejewski.szkolanawiga ... enia-duszy

Cytat z art. polecam całość.
Księża w Gdańsku spalili trochę śmiecia i już się podniósł alarm, że za chwilę Polacy, wzorem swoich przyjaciół nazistów zaczną palić ludzi w piecach. Nawet tu u nas pojawiają się pytania – a kto za tym stoi? Na czyje polecenie to zostało zrobione? Proszę Państwa, nie wiadomo na czyje polecenie i nie wiadomo po co, prawdopodobnie jest to jeden z wielu aktów rozpaczy, na której porywają się szeregowi duchowni, żeby zwrócić uwagę na tragiczną sytuację duchową w Kościele. Inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Opisałem wczoraj działanie pewnego, powszechnie ważnego mechanizmu, uważam, że to spalenie książek i różnych gadżetów dobrze z tym opisem koresponduje, ma jednak pewne wady, o których za chwilę. Zanim bowiem do nich przejdę chciałbym tu przed wszystkimi obnażyć mechanikę dyskusji publicznych na drażliwe tematy. Jeśli zdarzy się coś niezwykłego, ostatnią rzeczą o jaką chodzi jest próba wyjaśnienia rzeczywistych motywów sprawcy. Najważniejsze bowiem jest to, by utrzymać w mocy obowiązującą narrację. Stąd, jak mniemam, za owym aktem rozpaczy stać musieli jacyś ludzie, którzy zainteresowani byli tym, by podbić słupki oglądalności Szymonowi Hołowni. On bowiem odezwał się jako pierwszy oburzony tymi wypadkami. I o to właśnie chodzi ...
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » środa, 3 kwietnia 2019, 15:45

maxi82 pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 15:31Stąd, jak mniemam, za owym aktem rozpaczy stać musieli jacyś ludzie, którzy zainteresowani byli tym, by podbić słupki oglądalności Szymonowi Hołowni. On bowiem odezwał się jako pierwszy oburzony tymi wypadkami. I o to właśnie chodzi ...
No tak, wszystko jasne, to Hołownia zorganizował, no błagam maxi... :lol:

To jest standardowe tłumaczenie tautologicznego światopoglądu:
- zmaluje coś niby-prawica -> prowokacja / sabotaż "lewaków"
- zmaluje coś niby-lewica -> głupie "lewaki"

W ten sposób można mieć zawsze rację, tyle, że nie ma to żadnego znaczenia...
Potrafisz choć raz wyjść poza ten prosty schemat?
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » środa, 3 kwietnia 2019, 17:05

akos pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 15:241) działanie księdza to wynik określonej edukacji religijnej (przykłady artykułów o "złym" Hello Kitty podawałem wcześniej, jest tego mnóstwo)
2) działanie księdza nie spotkało się z wyraźnym sprzeciwem władz kościoła, który taką edukację (walka z "magią") rozumie i popiera, co najwyżej palenie książek uważa za "nieodpowiednie"

Gdyby nie zachodziło ani 1) ani 2) to bym przyznał, że to oszołomstwo jednego kapłana. Coś tam bredzi od rzeczy, sam sobie wymyślił, że Harry Potter to zuooo, ale dostał zjebkę od kurii i ucichł. Tak, gdyby taki był scenariusz wydarzeń, to przyznałbym Ci całkowitą rację, ale taki nie jest.

Działanie księdza jest wynikiem edukacji religijnej? Czekaj, wydawało mi się że ksiądz spalił te książki a nie tłum wiernych? Chodzi o edukację religijną księży? ;) W ogóle spójrz na zdjęcia. Tam praktycznie nikogo poza księżmi nie ma poza kilkoma osobami, które wyglądają na przypadkowych świadków.

Ksiądz zarówno przeprosił jak i kuria wyraziła się negatywnie o jego działaniu. Natomiast bardzo mi się podobają nagłówki że ksiądz pali książki jak naziści. Jeśli ktoś uważa że to ma sens to chciałbym się dowiedzieć na kim, jego zdaniem, księża urządzą holokaust. Bo akurat Niemcy jasno się wyrazili jakie treści palą i dlaczego.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » środa, 3 kwietnia 2019, 17:17

AdamM pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 17:05Działanie księdza jest wynikiem edukacji religijnej?
No a niby jakiej? Kto smaruje teksty o szkodliwości "magii" Harry'ego Pottera? Ateiści? Ksiądz sam powiedział, że był to element rekolekcji przygotowany wspólnie z wiernymi więc nie będę dywagował ile było osób na zdjęciu, kto był przypadkowo a kto celowo itd.
Na temat słów kurii też wyrażałem się kilkukrotnie, przytoczyłem też wyczerpującą temat wypowiedź Hołowni, nie mam nic więcej do dodania i nie będę się powtarzał.
In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 1969
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » środa, 3 kwietnia 2019, 21:10

akos pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 15:24jeśli kościół chce sobie strzelać w stopę, jego sprawa

Ja bym z tym strzelaniem w stopę uważał, kamera może się uszkodzić :)

https://www.o2.pl/artykul/ksiadz-nagryw ... 814184577a

Początkujący
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » czwartek, 4 kwietnia 2019, 06:37

akos pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 17:17
AdamM pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 17:05Działanie księdza jest wynikiem edukacji religijnej?
No a niby jakiej? Kto smaruje teksty o szkodliwości "magii" Harry'ego Pottera? Ateiści? Ksiądz sam powiedział, że był to element rekolekcji przygotowany wspólnie z wiernymi więc nie będę dywagował ile było osób na zdjęciu, kto był przypadkowo a kto celowo itd.
Na temat słów kurii też wyrażałem się kilkukrotnie, przytoczyłem też wyczerpującą temat wypowiedź Hołowni, nie mam nic więcej do dodania i nie będę się powtarzał.
Wiesz, co jakiś czas słyszę o tej szkodliwości tego typu literatury (część rodziny, taka trochę bardziej skrajna, jeśli chodzi o religię - że się tak wyrażę)- ale tylko się uśmiecham....ale widzę, że temat jest znacznie bardziej skomplikowany. Zawsze miałem wrażenie, że to tylko jednostki tak myślą, ale teraz zaczynam odnosić wrażenie, że całkiem spora grupa ma takie poglądy (sic!) a tylko jednostki mówią o tym głośno...nie mówi się o tym, żeby nie odstraszać, tych których chyba jest najwięcej - tych najbardziej umiarkowanych....

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:33

@akos Zapomniałeś dodać kogo Twoim zdaniem będą palić/gazować polscy księża. Jak pisałem chętnie się dowiem skoro traktujesz te informacje na poważnie. ;)

Weteran
Reputacja: 2124
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:44

@AdamM, mało to bezbożników u nas grasuje? Taki @domator już wspominał, że odczuwa strach jak tylko wraca w granice Polski :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1689
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:48

@AdamM Lewaki, geje, lesbijki, hipsterzy, rowerzysci, zydzi, wegetarianie, czlonkowie partii razem, zwolennicy UE, pracownicy Agory, widzowie TVN, muzułmanie. Wymieniac mozna bez końca. Generalnie wszyscy, ktorzy nie sa posluszni KK.
I zeby nie bylo - ja sie nie spodziewam spalania ludzi w PL w najblizszym czasie. Bo zaraz prawica mnie napadnie ze przesadzam. Ale kolega pyta kogo mogliby palic to podsuwam propozycje.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:56

@domator Znaczy piszesz kogo będą palić zaznaczając że nie uważasz żeby mieli palić? Bo boisz się przesadzić? To może jednak porównanie do nazistów to delikatnie mówiąc przesada? ;)

Weteran
Reputacja: 2081
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 4 kwietnia 2019, 13:10

Ale za co hipsterzy ? :D I muzułmanie ? xD

Co do rowerzystów to sami się w Dzbanszawce wykończą, jak nadal cały kolektyw dzbanów na czele z Robercikiem Buciakiem będzie uważał, że kamizelki odblaskowe wywołują nienawiść wśród kierowców do rowerzystów, zamiast zwiększać bezpieczeństwo na drogach. No cóż, to się nazywa selekcja naturalna.

O demokratycznych głosowaniach w GW już nie wspomnę, jak po wygraniu nagrody "nogi od stołka" nagle usuwa się jego (Buciaka) kandydaturę :D
domator pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:48Generalnie wszyscy, ktorzy nie sa posluszni KK.
Posłuszni KK xDDDD

Posłuszni KK to są tylko i wyłącznie księża.

Domatorku, otworzę Ci trochę spektrum.

Mam rodzinę.

Z jednej strony mam rodzinę świętoszków. Bardzo katolicka. Przyjmują księdza nie tylko podczas świąt. Są mega pobożni i tak dalej. Ku zdziwieniu powiem Ci, że ludzie Ci gardzą Kaczyńskim chyba na równi z Tobą, ale to nie jest merytortyczne gardzenie, tylko "a bo w TVN im coś naopowiadali i Kaczor jest zły i tyle". Głosują oczywiście zawsze antypisowo. Najbardziej to mi się śmiać chcę jak słyszę od nich "A bo Kaczor dał tyle kasy czarnym", po czym za tydzień czarny siedzi u nich na chacie :)

Z drugiej mam rodzinę ateistów. Nie obchodzą świąt. W dupie mają ten KK, ksiądz to w domu nigdy nie był. Obie rodziny dobrze wykształcone. Ci z kolei nie chodzą w ogólę na wybory. Kaczor ich ani nie grzeje, ani nie ziębi, choć potrafią być wobec niego merytorycznie krytyczni, a nie na zasadzie KODowskich wysrywów.

Kurtyna opadła.

Ogólnie ludzie popierający POPIS to debile. Ale nie ma się czego dziwić, większość ludzi to debile i każdy to przyzna, kto w pracy ma kontakt z wieloma ludźmi. Ludzie nie potrafią czytać, pisać, a co dopiero myśleć. Dlatego też na moim przykładzie - nie ma co generalizować, że tacy, a tacy popierają tych czy tych. To jest tak szerokie grono wyborców, że ciężko im o jednoznaczne poglądy, szczególnie, że sporo debili idzie na kiełbasy wyborcze typu 500+ albo głosuje "antycoś".
The truth will set You free

Początkujący
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1

Postautor: iwor » czwartek, 4 kwietnia 2019, 22:37

miluu pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 16:52 jeszcze kończąc, wytłumaczę Ci o co chodziło z tym paleniem. Nie uważałeś na lekcjach historii to Cie uświadomię.

1933 - na terenie III Rzeszy i Austrii rozpoczyna się kampania palenia książek
1940 - zapłonął pierwszy piec krematoryjny w Auschwitz.

wspólnym mianownikiem tych zdarzeń są ludzie o podobnym światopoglądzie.

To są fakty, dlatego użyłem tej historycznej analogii. Bo tak było - najpierw paliło się książki a potem ludzi. Ludzkość już to przerabiała.

Teraz ty wskaz mi historyczne fakty, świadczące o tym, że po wprowadzeniu zaleceń WHO w życie wzrosła liczba gwatłów na nieletnich, skoro sam podałes taki przykład jako kontrargument. Swoją drogą idiotyczny i nie na temat.
no :idea: :roll: ja wskażę fakty historyczne :shock:
1933 - na terenie III Rzeszy i Austrii rozpoczyna się kampania palenia książek
1940 - zapłonął pierwszy piec krematoryjny w Auschwitz.
w międzyczasie:
-w 1939 nacjonaliśći z RFN oraz ZSRR napadli na nacjonalistów z RP ! :lol:
a między młotem a kowadłem znależli się nacjonaliści żydowscy.. :ugeek:
(wykładnia marsksistowska .. :mrgreen: )

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » czwartek, 4 kwietnia 2019, 22:47

AdamM pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:33Zapomniałeś dodać kogo Twoim zdaniem będą palić/gazować polscy księża.
Nic nie zapomniałem, bo nic takiego nie twierdziłem, jednak gdybyś chciał wytypować potencjalnych kandydatów, to zapoznaj się z historią instytucji kościoła katolickiego ze szczególnym uwzględnieniem listy grup wyznaniowych lub etnicznych, które były przezeń prześladowane w przeszłości, mają bogatą "tradycję" w tym zakresie. "Wrogów" kościoła i "zagrożeń duchowych" nie brakuje, więc w razie czego jest co fajczyć, niestety zlewaczałe prawo stoi w sprzeczności z naukami biblijnymi sprzed 25 wieków i nie zanosi się na zmianę, peszek.
adiqq pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 06:37Wiesz, co jakiś czas słyszę o tej szkodliwości tego typu literatury
Nie dziwi mnie to, bo z tego co zauważyłem jest to dość silny trend w kościele, przynajmniej polskim, trudno to jednak wytłumaczyć racjonalnie, ponieważ tzw. "letnich" katolików może zniechęcać. Najsensowniejsze wyjaśnienie to po prostu walka z "konkurencją", jak ktoś się naczyta np. jakiegoś Osho, to może dojść do wniosku, że to lepiej spełnia jego potrzeby duchowe niż religia katolicka itd., więc kościół może stracić "klientów". Średnio to potrafię połączyć z Hello Kitty czy HP, ale to jest tak porąbany temat, że nawet nie chce mi się tego zgłębiać :)
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1

Postautor: iwor » czwartek, 4 kwietnia 2019, 23:19

domator pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:48 @AdamM Lewaki, geje, lesbijki, hipsterzy, rowerzysci, zydzi, wegetarianie, czlonkowie partii razem, zwolennicy UE, pracownicy Agory, widzowie TVN, muzułmanie. Wymieniac mozna bez końca. Generalnie wszyscy, ktorzy nie sa posluszni KK.
I zeby nie bylo - ja sie nie spodziewam spalania ludzi w PL w najblizszym czasie. Bo zaraz prawica mnie napadnie ze przesadzam. Ale kolega pyta kogo mogliby palic to podsuwam propozycje.
raz w roku odwiedza mnie stary punk z Londynu(UK dokładnie,lat ok. 50)
ostatnio mówi mi tak: stary poznałem fajnych skinheadów ,pijemy razem browary :mrgreen: (https://pl.wikipedia.org/wiki/Skinhead)
mówię : ale jak to, przecież się napierdalałeś z tymi nazistami kiedyś ?
tak mi to wytłumaczył : stary ,oni mówią ,że wszyscy ludzie są równi ,więc napierdalają murzynów ,bo to są najgorsi rasiści obecnie .. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
aż mi się Dezerter stary przypomniał :cry:

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: AdamM » piątek, 5 kwietnia 2019, 11:03

akos pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 22:47
AdamM pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:33Zapomniałeś dodać kogo Twoim zdaniem będą palić/gazować polscy księża.
Nic nie zapomniałem, bo nic takiego nie twierdziłem,
OK, czyli rozumiem że nie jest Ci daleko od stwierdzenia że porównywanie tego czynu z czynami nazistów to brednie i dramatyczne nadużycie.

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » piątek, 5 kwietnia 2019, 11:36

Harmony pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 13:10Ale nie ma się czego dziwić, większość ludzi to debile i każdy to przyzna, kto w pracy ma kontakt z wieloma ludźmi. Ludzie nie potrafią czytać, pisać, a co dopiero myśleć.
Tak wiemy, że tylko Ty jesteś mądry, piękny, dobry, męski a zarazem brutalny.

Ale jeśli kiedyś, gdzieś, przypadkiem liźniesz trochę wiedzy psychologicznej to zdasz sobie sprawę, że jedyne co z całą pewnością można powiedzieć o Twoich postach, to to, że na każdym kroku krzyczysz: ludzie! mam ogromne kompleksy, błagam, niech mi ktoś pomoże!
Podejrzewam, że oprócz mnie, jest tu wiele osób, które czytają to z Ciebie jak z otwartej książki, tylko nikt nie chce tego głośno powiedzieć, no to ja to zrobię.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 kwietnia 2019, 15:08 przez miluu, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Reputacja: 2081
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » piątek, 5 kwietnia 2019, 12:05

@miluu Pięknie słoneczko świeci, bitcoin rośnie, naprawdę, nie uda Ci się mnie sprowokować i wywołać agresję, jak u Shadowa.

Nie uważam się za najmądrzejszego i najbardziej męskiego. Zawsze będę dążył do doskonałości, by być jeszcze mądrzejszym i jeszcze bardziej męskim. Cały czas staram się być dobry, a że brutalnością nazywasz mówienie otwarcie prawdy i tego co się myśli - to Twój problem i problem zniewieściałych czasów.

Cieszę się, że wystawiłeś mi internetową diagnozę psychologiczną. Takich ludzi nam potrzeba, jak Ty ! Może wreszcie służba zdrowia będzie miała lżej, jeśli specjaliści Twojego pokroju zaczną leczyć ludzi przez internet :) A może za dużo Dr Housa ? :)

Miło również, że sobie rozmawiacie o mnie w kuluarach. Trzy tęgie umysły nie potrafią sprostać jednemu. Przykre. Dla Was.

Zaś jeśli zamiast prowokacyjnych zaczepek chciałbyś normalnie porozmawiać - zapraszam. Nie jest odkrywczym, że większość ludzi to debile - wystarczy spojrzeć na demokrację i to jak ludzie głosują. Każdy kto ma styczność z wieloma różnymi ludźmi wie, że większość jest na tyle zaganiana albo głupia, że nie potrafią wykonać prostych czynności i zrozumieć prostych zdań. Ale już oczywiście musiałeś wpisać tu swoją dyskryminacyjną retorykę jakobym leczył tym sobie kompleksy. Nie, nie lecze tym kompleksów, bo takich nie mam. Mówię, jak jest, bo od dekady mam styczność z masami ludzkimi i zaledwie do ułamka z nich dochodzi słowo mówione za chociażby drugim razem. Z Tobą podejrzewam też tak jest i wydaję mi się, że masz taki kompleks mniejszości albo coś tam sobie musiałeś gdzieś odciąć kolego :)
The truth will set You free

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » piątek, 5 kwietnia 2019, 15:41

Harmony pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 12:05Zawsze będę dążył do doskonałości, by być jeszcze mądrzejszym i jeszcze bardziej męskim.
Właściwie nie warto tego komentować, bo Twój tekst sam w sobie jest czytelną autokompromitacją, ale zrobię dla Ciebie wyjątek.

Powiadasz, że chcesz być "jeszcze bardziej" mądry i męski. Wynika z tego, że już jesteś zarówno męski jak i mądry, ale chciałbyś jeszcze bardziej. Żałość w czystej postaci.
Ty nie starasz sie być ani trochę mądrym, ani bardziej "męskim" (choc to pojęcie jest w Twoim wydaniu tak dziwaczne, że nawet nie chcę wiedzieć co dla Ciebie oznacza ten przymiotnik).
Jedyne o co się starasz i w co rzeczywiście wkładasz tu na forum wiele energii to maskowanie własnych kompleksów, niepewności i właśnie poczucia braku dokonałości. Ale maska nie zastąpi Ci twarzy.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 kwietnia 2019, 16:13 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Hyde-Park”