UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: mecenas » niedziela, 31 marca 2019, 14:37

rav3n_pl pisze: niedziela, 31 marca 2019, 14:28Wprowadzenie dodatkowej inflacji to automatyczna śmierć projektu
Rozsądne, ale niekoniecznie prawdziwe. Tak samo myślałem, gdy zaparto się i utrzymano 1Mb. Nawiałem, bo zakładałem śmierć projektu, myliłem się, projekt żyje. Ale fajnie, że nawiałem, bo mogę spojrzeć w lustro. ;)

rav3n_pl pisze: niedziela, 31 marca 2019, 14:28opcja wydobycia z meteorów albo złoża na księżycu
Z punktu widzenia ekonomii może do tego nigdy nie dojść, albo będzie jak z diamentami, większość i tak zostanie poza rynkiem.


Bitcoin [BTC] może nam pokazać nieobliczalne oblicze i zadziwić nieracjonalnością. Ja nadal wierzę, że podniosą bazę monet a projektu nie udupią - ale tym zajmą się już odpowiednie tuby propagandowe i marketingowe.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 31 marca 2019, 14:42

rav3n_pl pisze: niedziela, 31 marca 2019, 14:17@mecenas jakoś czytam i nie widzę nic takiego.

Bo jest napisane bardzo niejednoznacznie. Z całą pewnością celowo, żeby nie można go było oskarżyć o dążenie do zwiększenia limitu:
Peter Todd/Twitter pisze:In my @WhatBitcoinDid interview I mentioned how Bitcoin should have had a 0.1% or 1% monetary inflation tax to pay for security. Something I didn't mention - and should have - is I think the 21 million BTC limit is so fundamental it's more likely Bitcoin will die than change it.
Tłumaczenie: Peter Todd opowiada o tym jak kiedyś proponował w wywiadzie udzielonym komuś że Bitcoin powinien mieć 0.1% albo 1% inflacji monetarnej żeby zapłóacić za utrzymanie bezpieczeństwa sieci, bo w przeciwnym razie mógłby umrzeć i może umrze jeżeli nie podniesie.

Jasno widać tutaj, że chodzi o powiedzienie/sugestię, że "może należałoby dodać 1% inflacjina stałe" ale tak żeby tego nie powiedzieć. Cwaniactwo w chuj jak dla mnie,

Widać że siedzą tam jacyś specjaliści od propagandy albo przynajmniej wszyscy poplecznicy Core się namawiają za kulisami jak coś napisać tak żeby tego nie napisać.

Więc wszystko się zgadza, a Ty nie masz racji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: prezes » niedziela, 31 marca 2019, 15:41

rav3n_pl pisze: niedziela, 31 marca 2019, 14:28wszyscy którzy zapakowali się w BTC z marszu pozbywają się towaru który przestał spełniać założenia.
BTC już dawno przestał spełniać założenia i jakoś ludzie nie pozbywają się towaru, irracjonalność ludzi nie zna granic. To że przestał spłeniać założenia zostało już wyjaśnione w innym wątku - Bitcoin już dawno temu odszedł od whitepaper.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 31 marca 2019, 17:37

Robicie z igły widły. Jesteście uprzedzeni do Core, więc obowiązuje zasada: wszystko, co powiesz [osobo bliżej lub dalej powiązana z Core], może być użyte przeciwko tobie. Sowicie opłacono mnie (gotówką - nie używamy krypto, za łatwo wyśledzić - wprost z ręki Reptilianina), bym wystąpił w roli adwokata, co niniejszym czynię.

Oryginalny tweet to:
In my @WhatBitcoinDid interview I mentioned how Bitcoin should have had a 0.1% or 1% monetary inflation tax to pay for security. Something I didn't mention - and should have - is I think the 21 million BTC limit is so fundamental it's more likely Bitcoin will die than change it.
W wywiadzie dla @WhatBitcoinDid wspomniałem, że Bitcoin powinien od początku swojego istnienia zawierać mechanizm 0.1% lub 1% inflacji, by sfinansować bezpieczeństwo sieci. Powinienem był jeszcze nadmienić, że uważam limit 21 milionów monet za kwestię tak fundamentalną, że prędzej Bitcoin umrze, niż limit ten zostanie zmieniony.

Jest oczywiste, że ma na myśli: sprawa jest tak głęboko fundamentalna dla Bitcoinowców, że cokolwiek by się nie działo, nikt nie ośmieli się ruszyć limitu, nawet gdyby jego zmiana miała uratować walutę od zagłady. Z tej wypowiedzi nie wynika, że Todd uważa, że pozostawienie limitu poskutkuje śmiercią Bitcoina.

@mecenas cytuje wyraźnie stronniczy artykuł, z góry zakładający złe intencje Todda. Przykłady stronniczości:

Peter Todd, a Bitcoin Core developer instrumental in maintaining the blocksize at 1MB of data every ten minutes and in removing Gavin Andresen from bitcoin development, is now arguing that bitcoin should have perpetual inflation.
Todd, developer Core popierający i przyczyniający się do utrzymania 1MB bloku, mający też istotny wpływ na usunięcie Gavina Andresena z zespołu, argumentuje teraz za wprowadzeniem inflacji do Bitcoina.

Wymowa tego zdania: znany czarny charakter knuje nową intrygę!

“Bitcoin should have had a 0.1% or 1% monetary inflation tax to pay for security,” Todd said, further arguing bitcoin “will die” if it doesn’t change the limit.
"Bitcoin powinien od początku swojego istnienia zawierać mechanizm 0.1% lub 1% inflacji, by sfinansować bezpieczeństwo sieci", powiedział Todd, dodając, że Bitcoin umrze, jeśli limit monet nie zostanie zniesiony.

Autor artykułu przekręca wypowiedź Todda, której sens drobiazgowo wytłumaczyłem wcześniej.

Następnie mamy analizę tweetów o 4% inflacji, z której wynika, że autor artykułu nie zrozumiał sedna argumentacji Todda, w której chodziło tylko o stwierdzenie, że protokół może mieć wbudowaną inflację, jeśli takowa zostałaby uznana za potrzebną, i nikt by wtedy nie forkował, podobnie jak nikt nie protestuje przeciwko 4% inflacji, wynikającej z nagrody za blok.

Dalej mamy rozważania autora na temat tweeta, w którym Todd mówi, że mamy jeszcze 10-20 lat na dyskusje, zanim kwestia dodatkowej inflacji lub jej braku zacznie mieć znaczenie. Autor przypomina, że czarny charakter już raz był po stronie zła, przeciwko zwiększeniu rozmiaru bloku i zło zwyciężyło bardzo szybko. Insynuacje autora sprowadzają się do (nie cytuję, moja luźna interpretacja): panie Todd, gadu-gadu, 10-20 lat, my wiemy swoje, najdalej za rok Core dorzuci komit z haniebnym inflacyjum do repo!

Co znamienne, autor artykułu uznał za stosowne rozwodzić się nad interpretacjami jednozdaniowych tweetów, a w drugiej połowie tekstu analizować już jedynie swoje hipotezy i wizje, ale nie skalał się zajrzeniem do oryginalnego wywiadu Todda dla What Bitcoin Did. To na koniec cytat stamtąd:
Peter Todd: I think the general reaction is … Well, first of all, Bitcoin right now has what a 4% inflation rate. We’re a long way from any of this discussion being relevant. So, I think the general reaction right now is, it's pushing it to the future. It’s just not a discussion worth having right now.

It’s drama, and of course, you look at my twitter account, and I don’t shy away from that. But, most of the development community wouldn’t really wanna touch the issue. And, I think they’re right. There is no reason to touch this issue until it actually matters.
Peter Todd: W mojej ocenie reakcja ogółu [społeczności] jest... po pierwsze, pamiętajmy, że Bitcoin aktualnie ma 4% inflację. Jeszcze daleko do chwili, kiedy taka dyskusja [o wprowadzeniu inflacji bądź nie] będzie na czasie. Więc reakcją na dziś jest: odłóżmy to. Nie warto teraz o tym rozmawiać.

To temat kontrowersyjny, spójrz na moje konto twitterowe, ale nie uciekam od niego. Większość programistów jednak nie chciałaby go poruszać. Myślę, że mają rację. Nie ma powodu, by o tym rozmawiać, dopóki to nieistotne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: zdch » niedziela, 31 marca 2019, 18:29

@mecenas
Ciekawe ile jeszcze zmian BTC dokona i wciąż będzie twierdzić że jest Bitcoinem.

rav3n_pl pisze: niedziela, 31 marca 2019, 14:28Wprowadzenie dodatkowej inflacji to automatyczna śmierć projektu,

Wątpię, bo niejednokrotnie już środowisko krypto udowodniło, że nie zachowuje się racjonalnie.

Nagroda za blok to wystarczająca, tymczasowa inflacja.

@ShadowOfHarbringer
BCH miało uratować Bitcoina, ale odeszło od oryginalnego projektu po rezygnacji z chronologicznej kolejności transakcji, dodaniu pre-konsensusu, braku chęci wykorzystania swojego blockchainu do czegoś innego niż tylko system płatności.

Najciekawsze w tym wszyskim jest to, że ostatnio wchodzą takie newsy a to o inflacji, a to o mniejszym bloku. W jakim celu? Sondują czy ldzie są skłonni dokonać kolejnej radykalnej zmiany? A niech sobie robią :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 31 marca 2019, 18:35

zdch pisze: niedziela, 31 marca 2019, 18:29 BCH miało uratować Bitcoina, ale odeszło od oryginalnego projektu po rezygnacji z chronologicznej kolejności transakcji, dodaniu pre-konsensusu, braku chęci wykorzystania swojego blockchainu do czegoś innego niż tylko system płatności.
Żadna z rzeczy, które napisałeś nie jest prawdą i nie została wprowadzona (EDIT: a nie czekaj, oprócz chronologicznych transakcji - nie doczytałem).

Dawaj dane i źródła, tylko nie z cenzurowanych for i nie z Twittera Calvina czy Craiga (chociaż Craig przecież rage-quittował z Twittera LOL).

Pieprzyć pierdololo to każdy sobie może, ale podać dowody to już nie ma komu.

EDIT:
Chronologiczne transakcje czy niechronologiczne (obecnie używany CTOR-sortowanie A-Z) nic nie zmieniają, każdy klient w pamięci i tak może sobie trzymać kolejność jaką chce, nic to nie zmienia totalnie, no chyba że na lepsze.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: Bit-els » niedziela, 31 marca 2019, 18:46

@fusywszklanejkuli przecież to klasyczne okno overtona. Brak limitu w btc to fundament, jeden z kilku, swego rodzaju tabu.
I gość tylko rzuca pewne twierdzenie zawierające baardzo daleką sugestię.
I to by wystarczyło, żeby już za 3 lata zacząć to rozważać na poważnie. Arg.zawsze się znajdą. Np taki doge funkcjonuje z inflacją świetnie.
I żeby zamknąć w porę to okienko należy bez zbędnych rozterek dać Todowi w buźkę.
Nie mówię literalnie z liścia czy pięści, ale takim wodospadem tekstów, wpisów, artykułów, żeby się zamknął.
Albo poszedł do teamu ripple najlepiej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: zdch » niedziela, 31 marca 2019, 19:08

@ShadowOfHarbringer
Avalanche wprowadza pre-consensus do BCH https://news.bitcoin.com/bch-avalanche- ... -ethereum/
A na ostatnie sam sobie poszukaj, ponoć monitorujesz sytuację na bieżąco ;)
Wszystkie zmiany są na lepsze, w każdej monecie :) Więc jak BTC wprowadzi inflację, to to też będzie dobra zmiana :) Pytanie tylko dla kogo :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 31 marca 2019, 19:15

zdch pisze: niedziela, 31 marca 2019, 19:08 Avalanche wprowadza pre-consensus do BCH https://news.bitcoin.com/bch-avalanche- ... -ethereum/
1. BCH nie dodało JESZCZE pre-consensusu, więc nie kłam. Napisałeś "dodało" a to czas przeszły.

2. Pre-consensus avalanche jest w trakcie testów/developmentu i opiera się on na konsensusie nakamoto. Głosować mogą i tak tylko minerzy z odpowiednią mocą hashującą. Nie podważa to w żaden sposób Konsensusu Nakamoto. To tak w skrócie.

3. Za dużo tego offtopa już w tym temacie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: kirucha2 » niedziela, 31 marca 2019, 19:27

rav3n_pl pisze: niedziela, 31 marca 2019, 14:28 Zmiana bazy monetarnej wymaga hardforka, a wiemy jak to wygląda - nie ma opcji.
Wprowadzenie dodatkowej inflacji to automatyczna śmierć projektu, bo wszyscy którzy zapakowali się w BTC z marszu pozbywają się towaru który przestał spełniać założenia.
Identycznie będzie ze złotem, jak w końcu będzie opcja wydobycia z meteorów albo złoża na księżycu - cena spadnie drastycznie.
Szybciej zostanie wydobyty ostatni BTC niż te brednie o opłacalności wydobycia złota z poza ziemi się ziszczą. Za dużo s-f za mało wiedzy w tym temacie. Z napędem chemicznym nawet gdyby złoto było wiele razy wiecej warte nie bedzie się oplacać nawet transportować a co mówić o wydobyciu. A co do nowych napędów to dziesiątki jeśli nie wiecej lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: mecenas » środa, 17 kwietnia 2019, 16:08

Proposal to Increase Bitcoin’s 21 Million Supply Sparks Debate

https://news.bitcoin.com/proposal-to-in ... ks-debate/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: Dopełniacz » środa, 17 kwietnia 2019, 16:32

Obrazek

Znowu łykacie jak pelikany zarzutkę i to w dodatku dość słabą...

Podobnie była z pomysłem zmniejszenia bloku. Tam bigblockerzy od BCH się jarali i widzę tutaj jest podobnie. :roll:
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

UWAGA - Pomysły na dodruk BTC!

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 kwietnia 2019, 23:44

mecenas pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 16:08 Proposal to Increase Bitcoin’s 21 Million Supply Sparks Debate

https://news.bitcoin.com/proposal-to-in ... ks-debate/
Hehe, będzie zabawnie jak to się rozkręci.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości