Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 29 marca 2019, 22:13

Poniżej obrazek z dzisiaj pokazujący poziom opłat (medianę) w kilku najpopularniejszych kryprowalutach - Bitcoin BTC, Ethereum, Litecoin oraz Bitcoin BCH. Może się komuś przydać, gdyby zastanawiał się jaką walutę może najtaniej wysłać:

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: redbog » piątek, 29 marca 2019, 23:42

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 29 marca 2019, 22:13Może się komuś przydać, gdyby zastanawiał się jaką walutę może najtaniej wysłać:
To jeszcze dash dorzucę w porównaniu z bch żeby komuś się nie wydawało po rzuceniu okiem na twój wykres że bch jest najtańszy.
Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: Bit-els » sobota, 30 marca 2019, 07:40

No i doge. Fee 1 doge.
W ogóle ciekawa waluta. Niby żart, a b.dużo transakcji.
Po prostu sobie działa.
Fakt, minimalna roczna inflacja chyba 1%

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: Dopełniacz » sobota, 30 marca 2019, 08:49

Dużo jest takich walut które mają niskie lub zerowe fee. np IOTA. Co z tego jak większość jest mało znana albo rozwiązania są dość kontrowersyjne BSV. Większość i tak zostanie przy BTC i ewentualnie zacznie korzystać z darmowego albo prawie darmowego LN do drobnych transakcji.

redbog pisze: piątek, 29 marca 2019, 23:42To jeszcze dash dorzucę w porównaniu z bch żeby komuś się nie wydawało po rzuceniu okiem na twój wykres że bch jest najtańszy.
Miałeś napisać że BCH jest najlepszą monetą, w ogóle nie zaczaiłeś intencji tego tematu... ;)
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: mecenas » sobota, 30 marca 2019, 08:53

Dopełniacz pisze: sobota, 30 marca 2019, 08:49Większość i tak zostanie przy BTC i ewentualnie zacznie korzystać z darmowego albo prawie darmowego LN do drobnych transakcji.
Z tą większością to całkiem odważne stwierdzenie.
Ja np. ani nie zacznę, ani nie zostałem...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: ikswodnal » sobota, 30 marca 2019, 09:28

Dopełniacz pisze: sobota, 30 marca 2019, 08:49Miałeś napisać że BCH jest najlepszą monetą, w ogóle nie zaczaiłeś intencji tego tematu..
Trochę może wyręczę. BCH jest najlepszą kryptowalutą dla regularnie gromadzących wartość, tzw hodlerów. Szczególnie dla słabo zorientowanych informatycznie. Jeszcze gdy BitBay zostanie zasypany żądaniami o uruchomienie zlecenia stałego od wielu subskrybentów forum, przewaga BCH wśród przykładających uwagę do niskiego fee znacznie wzrośnie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 30 marca 2019, 10:16

redbog pisze: piątek, 29 marca 2019, 23:42 To jeszcze dash dorzucę w porównaniu z bch żeby komuś się nie wydawało po rzuceniu okiem na twój wykres że bch jest najtańszy.
Dziękuję za informację, szczerze nie wiedziałem o tym. Nie umieszczenie DASHa czy DOGEcoina w porównaniu nie jest moją złośliwością.

Zwyczajnie w porównaniu zostały uwzględnione monety z TOP4 kopalnych kryptowalut z CoinMarketCap, więc DASH ani DOGE się nie załapały.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: redlumek » niedziela, 31 marca 2019, 11:25

A czemu top4? A nie top3, top5 lub top10?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 31 marca 2019, 11:53

Bo BCH jest na 4 miejscu z kopanych :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 31 marca 2019, 14:30

CRXEE8 pisze: niedziela, 31 marca 2019, 11:53Bo BCH jest na 4 miejscu z kopanych :D
redlumek pisze: niedziela, 31 marca 2019, 11:25A czemu top4? A nie top3, top5 lub top10?

Bo ktoś sobie na reddicie zrobił takie porównanie, a ja jako że byłem leniwy to nie zrobiłem własnego tylko kopiuj-wklej.

Tak jak pisałem, nie było tutaj żadnej złośliwości.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: zdch » niedziela, 31 marca 2019, 19:22

Jakbym musiał wybrać którąś z tych 4 to wybrałbym BCH. Opłaty rzeczywiście nadal są niskie, tak jak to miało być.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:22

Czy próbował ktoś wysłać LTC z 0 fee (w electrum da się ustawić ale nie wiem czy jakaś kopalnia to potwierdzi)?
Bit-els pisze: sobota, 30 marca 2019, 07:40No i doge. Fee 1 doge.
0 fee też przechodzi :)

Dodano po 1 godzinie 22 minutach 51 sekundach:
Jednak nie da się w electrum wysłać 0 fee.
Czy zna ktoś coś podobnego do https://coinb.in/#newTransaction żeby można było stworzyć transakcje dla LTC?

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Porównanie topowych kopalnych kryptowalut, jeżeli chodzi o najtańsze przesyłanie pieniędzy

Postautor: WitoldC » sobota, 27 kwietnia 2019, 09:43

Dziwne że w BTC fee nawet poniżej 1sat/B przechodzi, a w LTC gdzie bloki są puste 1sat/B nie przechodzi :shock:

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości