[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 18 marca 2019, 18:06

@vjankuv
Od ostatniego posta Satoshiego do dzisiaj wiele się zmieniło. Którego masz na myśli, bo nie widzę nic o pozostaniu anonimowym?

@qertoip
W ostatnich wyborach parlamentarnych partie opozycyjne miały w sumie 62,42% poparcia, ale jakoś to nie one rządzą. Czego dowodzi to że 1k, 2k, 3k kont na twitterze napisała że CSW to fraud? Facet ma 70k obserwujących, na twitterze jest pewnie parę milionów ludzi przynajmniej. Proof of Social Media.

@Araluen
Więcej argumentów poproszę, bo się nie da dyskusji prowadzić, a sam ze sobą nie będę rozmawiał o tym co miałeś na myśli.

Dodano po 20 minutach 54 sekundach:
Jeszcze przeklejam to z wątku o LN, bo trendu odwrotnego nie widzę, a warto sobie to uświadomić.
Poniżej przykłady osób które niedawno zdecydowały się przejść na stronę BSV.

https://www.yours.org/content/why-i-m-o ... 52c6d8fbc8 z BCH na BSV
https://twitter.com/_Kevin_Pham Kevin Pham tzw "attack dog" BTC, teraz na BSV
przeszło z ETH na BSV
Daniel Krawisz zwolennik BCH na BSV
Jason Smith z BTC na BSV
BrewDog z BCH na BSV
BitcoinJeepney z BCH na BSV

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » poniedziałek, 18 marca 2019, 18:40

zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 18:06Od ostatniego posta Satoshiego do dzisiaj wiele się zmieniło. Którego masz na myśli, bo nie widzę nic o pozostaniu anonimowym?

Ostatni jego post jest tylko jeden :D
I nie sugeruje on by na rękę było mu się ujawnić, a raczej zatrzeć za sobą ślady i ukryć się na dobre.

I oczywiście standard... Skoro CSW jest Satoshim, niech ruszy czymś z pierwszych adresów ;)

Z tymi przejściami to się trochę zbyt podniecasz. W wątku LN chyba nawet Cię poniosło i użyłeś słów, że "większość" przechodzi na BSV. Dałeś tu dwa lub trzy przykłady. Jaką to większość?

Czemu ten BrewDog ma na przedniej szybie BitcoinCash? Zapomniał odkleić?

No, a Jason Smith, który tyle lat siedział w BTC, nagle "zmądrzał", wyszedł z BTC i trafił do BSV? Czemu tyle lat nic go nie skusiło do zmiany, mimo że było i jest wiele fajniejszych projektów? Tym bardziej, że chyba nawet swojego czasu krytykował LN chwaląc jednocześnie BTC.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 18 marca 2019, 19:47

@vjankuv
to jest ostatni post... nie licząc wiadomości z 2014 czy późniejszych, które prawdopodobnie nie są od niego.
https://satoshi.nakamotoinstitute.org/p ... ntalk/543/
podaj link bo nie wiem co mi chcesz przekazać.

zdch pisze: niedziela, 17 marca 2019, 00:12Sporo zwolenników BTC, BCH, ETH, w tym devsi, biznesy czy zwykli ludzie, przechodzą powoli na BSV.
Nie użyłem takich słów. Podałem tylko parę przykładów, bo tyle chciałeś. I przykładów jest 7, nie 2-3. Pewnie jakby się postarać, byłoby ich dużo więcej. Znajdź mi 2-3 gdzie ludzie przechodzą z BSV na BTC/BCH.

Brewdog jest wyżej, to sieć browarów.
Poniżej jest BitcoinJeepney. To nie jedyne miejsce gdzie wciąż widać stare napisy, pomimo przejścia na BSV, niedawno widziałem coś jeszcze na stronie nChain...

Co do Jasona to sam sobie odpowiedz :)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 18 marca 2019, 20:23

zdch pisze: niedziela, 17 marca 2019, 08:00Zresztą, jak się poczyta to co stworzył/osiągnął CSW to można sobie samemu wyciągnąć wnioski
CSW jest takim ekspertem od informatyki, metanetu, itp. a nie słyszał o czymś takim jak Internet Archive?
Między 2014 a 2015 rokiem sfałszował na blogu wpis z 26 sierpnia 2008 i myślał, że nikt nie zauważy.

2014: https://archive.is/cI5LW
Tomorrow - back to the DNS paper, my statistics dissertation and work.

2015: https://archive.is/h1unX
Tomorrow - back to the DNS paper, my statistics dissertation and work. I have a cryptocurrency paper out soon. Twenty years. Triple entry book keeping. BDO was good for something.

Nie ma co, prawdziwy sieciowy specjalista :)

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 18 marca 2019, 20:59

zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:47Znajdź mi 2-3 gdzie ludzie przechodzą z BSV na BTC/BCH.
Nikt nie przyzna się do błedu ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 18 marca 2019, 21:32

@The Real McCoin
Nie wiem dlaczego edytował stare wpisy na blogu, nie znalazłem na to wytłumaczenia, może ktoś inny to zrobi.
Natomiast jeśli chcesz podważać jego kompetencje z zakresu bezpieczeństwa czy kryptografii wpisem na blogu to chyba masz coś z głową :)
https://www.giac.org/certified-professi ... ght/107335

Dodano po 39 sekundach:
@WitoldC
ludzie, których wymieniłem wyżej przyznali się i zmienili stronę...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 18 marca 2019, 22:54

zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 21:32Nie wiem dlaczego edytował stare wpisy na blogu, nie znalazłem na to wytłumaczenia, może ktoś inny to zrobi.
Ja chyba wiem. Po prostu po rozwodzie imię pierwszej żony przestało już być przyjemne dla ucha i oka, więc należało przeprowadzić korekty w starych wpisach, w tym wypadku w zdaniu Later I will watch a movie - Ruins (2007) that I purchased today to watch on the screen with my wife, Lynn. Craig myślał sobie jakoś tak:

My wife wystarczy, po co jeszcze tam to cholerne imię? Wykreślam... A przy okazji... zaraz, to był przecież 26 sierpnia 2008 roku! Pamiętam jak dziś co wtedy planowałem robić na drugi dzień, w tle, podczas słuchania Mozarta, powtórnie sącząc wyborne Penfolds Cabernet Sauvignon rocznik 1995. Miałem nanosić ostatnie poprawki do pracy o triple entry book keeping. Czy słowo cryptocurrency było już w użyciu? Nieważne, trzeba o tym i tak wspomnieć. Że też akurat wróciłem do tego wpisu, 26 sierpnia 2008, to był dzień! Lynn, jędzo, na coś się jednak przydałaś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 18 marca 2019, 23:05

@fusywszklanejkuli lol, mistrz :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » wtorek, 19 marca 2019, 07:38

zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:47to jest ostatni post...

Sorry, to jest przedostatni post, dotyczący gniazda szerszeni:

https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 0#msg29280
zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:47Nie użyłem takich słów

Użyłeś:
zdch pisze: niedziela, 17 marca 2019, 00:12Sporo zwolenników BTC, BCH, ETH, w tym devsi, biznesy czy zwykli ludzie, przechodzą powoli na BSV. Jakoś nie widzę odwrotnego trendu.

zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:47I przykładów jest 7, nie 2-3.

No to 7, faktycznie, tłumy.
zdch pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:47j. Znajdź mi 2-3 gdzie ludzie przechodzą z BSV na BTC/BCH.

A jeżeli stworzylbys zdch coin, to ewentualne przejścia będą z zdch coin do Bitcoina czy z Bitcoina do zdch coin? To jest naturalny kierunek na początku, bo to coś nowego. Co innego gdyby zrobić wykres ludzi przechodzących z innych krypto i ich ilość rosłaby z dnia na dzień przez rok, dwa.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » wtorek, 19 marca 2019, 21:04

@vjankuv
vjankuv pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 18:40W wątku LN chyba nawet Cię poniosło i użyłeś słów, że "większość" przechodzi na BSV. Dałeś tu dwa lub trzy przykłady. Jaką to większość?
vjankuv pisze: wtorek, 19 marca 2019, 07:38
zdch ↑ niedziela, 17 marca 2019, 01:12 pisze: Sporo zwolenników BTC, BCH, ETH, w tym devsi, biznesy czy zwykli ludzie, przechodzą powoli na BSV. Jakoś nie widzę odwrotnego trendu.
Nie pisałem że większość, tylko że sporo. Cały czas uważam że tak jest :P A wymieniłem tylko tych co dosyć niedawno przeszli na BSV.

vjankuv pisze: wtorek, 19 marca 2019, 07:38A jeżeli stworzylbys zdch coin, to ewentualne przejścia będą z zdch coin do Bitcoina czy z Bitcoina do zdch coin? To jest naturalny kierunek na początku, bo to coś nowego. Co innego gdyby zrobić wykres ludzi przechodzących z innych krypto i ich ilość rosłaby z dnia na dzień przez rok, dwa.
Zapominasz że BCH miało swoich fanów? Oni na dzień dobry musieli dokonać wyboru. Zaraz po wojnie hashy większość ciekawych projektów (czyli też devów) przeszło na BCHSV, natomiast większość giełd uznała BCHABC za BCH. Patrz strona 1 tego wątku. W BCH nawet team pracujacy nad Wormhole się rozpadł.

Dodano po 3 godzinach 18 minutach 45 sekundach:
Hypergalaxycash stworzył stronę https://coin2speech.com/ gdzie za BSV można przekonwertować tekst na mowę do 150.000 znaków za jednym razem. (darmowa wersja googla oferuje do 5.000 znaków)


Jimmy Nguyen zaprasza na pierwszy Hackaton BSV. W puli nagród 400BSV (około $26k przy obecnych cenach). Oprócz tego najlepsze projekty mogą liczyć na finansowanie w ramach dalszej współpracy.


WildSatchmo i AttilaAros stworzyli MAP (Magic Attribute Protocol) czyli system do mapowania dowolnych hipermediów poprzez globalny identyfikator autora,

oraz AIP (Author Identity Protocol) umożliwiający identyfikację tożsamości twórcy niepowiązaną z adresem finansującym

Przy okazji MetaLense otrzymuje aktualizację, dzięki której może korzystać z powyższych nowości.

Dodano po 16 minutach 13 sekundach:
Martin Skieller oferuje 1 BSV (~$66) dla osoby, która przygotuje najlepszego gifa/video/obrazki marketingowe dotyczące BSV w danym tygodniu. Jak ktoś jest grafikiem amatorem z wyobraźnią, można łatwo zarobić nawet 1k pln na miesiąc :)
Ostatnio zmieniony środa, 20 marca 2019, 07:53 przez zdch, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 20 marca 2019, 07:04

zdch pisze: wtorek, 19 marca 2019, 21:04Hypergalaxycash stworzył stronę https://coin2speech.com/ gdzie za BSV można przetłumaczyć do 150.000 znaków za jednym razem. (darmowa wersja googla oferuje do 5.000 znaków)
Mi to wygląda na tekst na mowę, a nie tłumaczenie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 20 marca 2019, 19:04

@WitoldC dzięki, poprawione

Dodano po 11 godzinach 10 minutach 46 sekundach:
@stokarz
Dzięki za odpowiedź w wątku Ambrosus. Proszę taguj za pomocą [ mention]nick_uzytownika [/mention], bo przez @ nie dostałem powiadomienia. Zgodnie z prośbą piszę tutaj, żeby niepotrzebnie nie "zaśmiecać" wątku o projekcie.
CSW i nChain mają więcej patentów niż te 4 które widać na https://patents.justia.com
Spójrz proszę tutaj:
https://patents.google.com/?assignee=nc ... ISH&page=1
https://worldwide.espacenet.com/searchR ... mit=Search
Jest tam parę patentów dotyczących IoT, głównie stąd wynikało moje pytanie, ale też dlatego że już w 2014 CSW mówił o czymś podobnym 2:24
Skoro dostali te patenty to widocznie spełnili wymagania... To nie jest jeden czy dwa patenty, które dostali jakimś trafem, tylko mówimy o dziesiątkach jak nie setkach.
Tutaj trochę więcej o tym, jak IoT miałby działać na Bitcoinie.

Wystarczyłoby żeby sensor wysyłał dane zwrotne na blockchain, przy nieograniczonej wielkości transakcji nie ma problemu wysłać wszystko co zbiera czujnik. Masternody są niepotrzebne, bo wszystko jest onchain a dostępne dla właściciela klucza prywatnego, jeśli wcześniej było odpowiednio zaszyfrowane. Nie wiem jakie macie koszty transakcji, ale wydaje mi się że BSV oferuje stawki sat/byte niższe niż BCH, który słynie z niskich opłat. Nie mówiąc o tym, że jak padnie masternode, to macie problem, a w bitcoinie musiałaby paść cała sieć.
stokarz pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 00:42Kryptowaluty postrzegam nie tylko jako zabawkę internetowych świrów, czy instrument spekulacyjny, lecz doprawdy rewolucyjne narzędzie, które daje nam POTENCJAŁ do skutecznego przeciwstawiania się potężnym strukturą państwowym czy korporacyjnym.
W pełni się zgadzam z tym stwierdzeniem, dlatego też uważam, że Bitcoin to coś więcej niż tylko system płatności dla bogatych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » piątek, 22 marca 2019, 21:11

_unwriter napisał przeglądarkę do BSV. Można w niej wyszukiwać ostatnich transakcji ze zdjęciami, filmami, dokumentami itp oraz dodawać zakładki. Podejrzewam, że to dopiero początek przed czymś jeszcze większym.


iPayYouWallet dodał wsparcie BSV


CSW o tym dlaczego LN nigdy nie będzie walutą


CSW o prawie autorskim


CSW o maszynach skończonych stanów w skrypcie


CSW o nauce skyptu


CSW o wolności słowa


CSW o DMCA (Digital Millennium Copyright Act)


CSW o forkach


CSW o prywatności kontra hipokryzji


CSW o tym czym jest Bitcoin

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 24 marca 2019, 16:54

UWAGA ROZDAJĄ :D
Żeby pokazać szybkość i łatwość obsługi portfela Handcash, mam do zaoferowania 0,01 BSV (jakieś 2,5zł) dla pierwszych 5 osób które podeślą mi swoje $handle. Jak ktoś się wstydzi napisać w wątku, może wysłać mi wiadomość prywatną.

Osoba która odeśle do mnie choć część otrzymanej kwoty, dostanie drugie 0,01 BSV (czyli maks do zdobycia 5zł, min 2,5zł). Taka operacja powinna pokazać jak szybkie jest 0-conf i jak proste może być wysyłanie Bitcoinów, bez używania długich adresów. Przy okazji zabezpieczycie sobie swoją nazwę w portfelu Handcash na wypadek globalnej adopcji :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: szytka » niedziela, 24 marca 2019, 17:03

a potestuję co to za portfel :)
$GoVegan

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 24 marca 2019, 17:14

@szytka 0,01BSV właśnie poszlo do $govegan
(wielkosc znakow nie ma znaczenia)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: szytka » niedziela, 24 marca 2019, 17:37

15 min testowania Handcash i jestem na nie.
Portfel dla mnie zbyt uproszczony, nie ma podstawowych opcji, przydatny tylko do operacji pomiędzy użytkownikami tego portfela (nie udało mi się wysłać środków na Hodlera, nie rozpoznaje kodu QR, a opcji wpisania adresu nie ma).
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 marca 2019, 18:11 przez szytka, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 24 marca 2019, 17:57

tak jest dość prosty.

Da się wpisać adres - tam gdzie wpisujesz handle możesz wpisać adress legacy.
Kod QR może być nie rozpoznawany ze względu na znacznik bitcoin:sv? który powinien go poprzedzać
Żeby wpisać dokładną kwotę BSV trzeba przytrzymać chwile palec na walucie.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » niedziela, 24 marca 2019, 18:37

Z kąt my to znamy wcześniej takie akcje były dla BCH.
Pierwsze pełno nowości, potem rozdawanie, jakieś koszulki, karmienie kur a potem fork ;)

Dodano po 20 sekundach:
No i na koniec cisza

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 24 marca 2019, 19:02

@WitoldC koszulki były super, będę sobie musiał zrobić nowe ale już z BSV :)
A nowości tu mamy co chwilę całą masę. Niedawno czytałem że przymierzają się też do 512MB bloków na sieci testowej.

OK, jak ktoś nie jest zainteresowany Handcashem, to
a) mogę wysłać 0,01 BSV za pomoca steganografii (portfelem PixelWallet)
b) mogę wysłać 0,01 BSV z konta moneybutton

Jeszcze czekam na 4 osoby, a może się uda i więcej.

edit:
Ponoć za jakąś godzinę będzie próba wydobycia 128MB bloku organizowana przez paru zapaleńców. Wydaje mi się niewykonalne bez oficjalnego stresstestu, no ale zobaczymy ile się im uda osiągnąć.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości