Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scryptominer » piątek, 22 marca 2019, 17:49

A tymczasem ICE/Baakt:

ICE’s Bakkt Bitcoin Futures Not Coming After All Due to CFTC Custodial and Collateral Concerns

Bakkt, the proposed futures service, was initially supposed to launch in November 2018 but ran into trouble with the Commodity Futures Trading Commission (CFTC). According to reports, the issue that the CTFC had with the proposed project was that they intended to act as custodians for their clients’ bitcoins. This stalled the launch and another round of discussions between ICE and the CTFC began, this time with the commission requiring that Bakkt’s business plan be made public as well as a mandatory public comment period.

ICE was not satisfied with those demands, and the dispute is yet it be resolved, which puts the future of Bakkt in limbo.


Więcej: https://app.algory.io/app/cryptonews/60 ... not-coming

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 22 marca 2019, 18:10

scryptominer pisze: piątek, 22 marca 2019, 17:49ICE was not satisfied with those demands, and the dispute is yet it be resolved, which puts the future of Bakkt in limbo.

Myślę, że chodzi o coś innego - Btc jest po prostu w tej chwili zbyt tani aby biznes się dobrze kręcił i dał zarobić twórcom. Najpierw musi być ostra pompa a dopiero potem, blisko szczytu, wejście "ulicy" przy pomocy instytucji.
No jak to? Teraz ruszamy z bakkt i dopiero pompujemy? Kowalski ma zarobić tysiące procent? No way! Dopóki więc trwa bessa, start bakkt ani żadne eteefy nam nie grożą.
Najpierw faza stealth, potem histeria w mediach jak to krypto wspaniałe daje zarobić a potem start bakkt i wejście ulicy. Co, summa summarum, jest optymistyczne dla nas bo oznacza, że pompa z 2017 nie była ostatnią :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » piątek, 22 marca 2019, 18:37

Otóż to. Nie bez powodu niemal na szczycie poprzedniej bańki weszły kontrakty i forex. Woda na młyn, dodatkowa forsa wprowadzona na rynek szerokim strumieniem. Też z zaciekawieniem obserwuję kolejne przesunięcia bakkt i też uważam, że przesuwają, bo jest za tanio. To ma być ta finalna trampolina moim zdaniem, wisienka na torcie, wyleszcz na dużą skalę jak ostatnio wyskubano foreksiarzy. Właściwie, to można by nawet z dużym przybliżeniem stwierdzić, że jak wejdzie z pompą taki bakkt czy eteefy, to można pomału się pakować i wysiadać z pociągu, bo szczyt jest blisko :-D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 22 marca 2019, 18:57

kozaki_wiesi pisze: piątek, 22 marca 2019, 18:10Btc jest po prostu w tej chwili zbyt tani
wloczykij78 pisze: piątek, 22 marca 2019, 18:37Kowalski ma zarobić tysiące procent? No way!
wloczykij78 pisze: piątek, 22 marca 2019, 18:37weszły kontrakty i forex. Woda na młyn, dodatkowa forsa wprowadzona na rynek szerokim strumieniem

Czyli Kowalski nie ma zarobić przez wejście Bakkt (co było podtrzymywane miesiącami jako argument odbicia), a teraz Bakkt ma być gwoździem do trumny już wywindowanego ponownie BTC na drogo, bo teraz jest tanio. Czyli jak będzie drogo, wpuszczą Bakkt (to nie ulica, tylko odpowiednik kontraktów, nomen omen zamkniętych kilka dni temu czy forex, które są od prawie 2 lat).
Wtedy mają nie pozwolić zarobić, a teraz pozwolą ulicy która wchodzi bo jest tanio.. Tu jest takie masło maślane. Że testowanie ponowne dołka z grudnia, to tylko kwestia czasu. Popatrzymy co, najlepiej to zweryfikuje te kosmiczne założenia czas.
ETF i Forex już są, a jedyne co spowodowało to 15 miesięczne spadki, nie wprowadzenie to raczej przezorność, że mogli by się ci Kowalscy zapakować z pieniędzmi a znowu by poleciało, i było by rozczarowanie Bakkt - co samo w sobie, jest niczym innym jak kontraktem na cenę(jedynie różnica to zabezpieczenie w crypto).
Ale OK. Czekam z Wami na to wasze Moon. Bez pozycji ;) Widzę że nie ma jednej opcji w grze, na uwadze, z tyłu głowy. Dalszych spadków po nie kończących się boczniakach....Tu nadal dzieje się NIC. ZERO. Ruchy +/- 50$. Nie wie czego chce, jak Brytyjczycy :D
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » piątek, 22 marca 2019, 19:06

wloczykij78 pisze: piątek, 22 marca 2019, 18:37Właściwie, to można by nawet z dużym przybliżeniem stwierdzić, że jak wejdzie z pompą taki bakkt czy eteefy, to można pomału się pakować i wysiadać z pociągu, bo szczyt jest blisko


Czyli walic mega shorta x 100 do samego dna. ;D (Joke)


Edit: Co do pprzyszlego ath. Poczekajcie chlopaki dopiero co zrobili jedna pompe dajcie sie im wyszumiec, powydawac te miliony, jak sie kasa skonczy podpapuja bita nowymi ico, nowym botem, tetherem juz oni cos znajda by sie wzbogacic. ;D

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » piątek, 22 marca 2019, 19:18

@socjolog2008, ale ja wcale nie czekam na moon, bo on może nie nadejść. Po prostu uważam, że wprowadzenie bakkt teraz jest nieopłacalne. Mi się z tyłu głowy kołacze moment pojawienia się instrumentów finansowych na dzikim rynku krypto, co spowodowało gwałtowny wzrost cen, potem kolaps. Nie wiem, może to przypadek, i nie miało to żadnego znaczenia z perspektywy formowania się klasycznej bani, ale wydaje mi się że jednak moment wejścia został starannie wybrany. Czas pokaże jaki będzie kierunek - czy ceny pójdą w kosmos, czy wręcz przeciwnie. Ja ładuję w krypto na akceptowalnym poziomie - jak cena spadnie do zera, to bardzo nie zaboli, a w osławione 100k soon nieszczególnie wierzę. A bakkt i etf'y w końcu nadejdą (albo i nie :-) )

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 22 marca 2019, 19:26

wloczykij78 pisze: piątek, 22 marca 2019, 19:18może to przypadek

Nie ma przypadków, są tylko znaki

@socjolog2008, możemy obaj mieć rację - będzie mulić jeszcze dlugi czas, pewnie zaliczymy też nowe dołki i przez ten cały okres bakkt będzie odwlekany. Moim zdaniem nie ma mowy o ATH przez najbliższe kilka lat.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 22 marca 2019, 19:30

@wloczykij78 to był się kleiło gdyby crypto i kontrakty pojawiły się w grudniu 2017 r. ta teoria
https://forexclub.pl/bitcoin-xtb-kryptowaluty/ CZERWIEC 2017 r.-po 2000 $ i ogólnie kontrakty na crypto (LTC, ETH,DASH i później inne były wprowadzane na Forexach na niższych poziomach, niż mamy obecnie. To jedynie bezpieczniejszy sposób tradingu, bez tej całej zabawy z podatkami czy crypto-crypto, czy crypto-fiat, a prosty Pit 8C). To nie wprowadza kapitału na rynek, tam nie ma dzieci, podobnie zresztą Bakkt - to nie będzie platforma dla ulicy. Zwykłe kontrakty masz minima na poziomie 1BTC (chyba najmniej 0.35 ale nie dam głowy) - w grudniu wprowadzili CME i CBOE Ja stawiam na odwrotną sytuację. Wprowadzenie Bakkt musi dać sukces inwestorom - a to gwarantuje tylko atrakcyjna cena ...już Was nie chce męczyć tym moim 1000$ :evil:
@wloczykij2 no ba - później to już prosty lot na 100 tyś $ 8-)
Ostatnio zmieniony piątek, 22 marca 2019, 19:40 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » piątek, 22 marca 2019, 19:39

Cóż, 1000$ brzmi kusząco gdyby na przykład chciało potem skoczyć na przykład do 10000 $ :-D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » piątek, 22 marca 2019, 20:46

To raczej zbyt wyniosla prosba by w krotkim czasie wrucilo z 1k na 10k. Poza tym za 1k oblowi sie zbyt duzo sredniej klasy a nie wiem czy to jest w planie( chociaz mam duza nadzieje ze tam spadnie.) Chociaz jezeli ether jest wyceniany na 130 baksow a ma wieksze mozliwosci to i btc moze byc wyceniony na 1300.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 22 marca 2019, 21:15

wloczykij78 pisze: piątek, 22 marca 2019, 19:39Cóż, 1000$ brzmi kusząco gdyby na przykład chciało potem skoczyć na przykład do 10000 $

Są rzeczy, o których się filozofom nie śniło. Gdy w końcu pewnego dnia zacznie się krach i deflacyjny skurcz to po chwilowym szoku BYĆ MOŻE wielcy rzucą się na bitcoina. Przy tak płytkim w sumie rynku i z tak małą kapitalizacją w stosunku do globalnego systemu, skok o wiele tysięcy $ będziemy mogli zobaczyć w ciągu kilku godzin.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 marca 2019, 21:28

kozaki_wiesi pisze: piątek, 22 marca 2019, 18:10Najpierw musi być ostra pompa a dopiero potem, blisko szczytu, wejście "ulicy" przy pomocy instytucji.
przecież już tak było. Mój ówczesny przełożony, 50-latek bez pojęcia o giełdzie, kupował ETH po 1200$ mimo moich sugestii, że to nie jest najlepszy moment. "Bo tylko rośnie". ;)

Podnosiłem to przy 6k... podniosę i teraz. Ulica już weszła, tj. może nie pani jadzia z warzywniaka, ale co odważniejsi "janusze" jak najbardziej. Już, tzn. na samej górce - jak zwykle to na giełdach bywa... Myślę, że bez nowego ATH nie będzie ponownego ich wejścia. Ci, którzy próbowali, sparzyli się na całego...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 22 marca 2019, 21:37

no dobra Panowie "gadu gadu" o ulicy :p, czas na jakieś konkrety, czy to co jest obecnie to klin zwyżkujący czy może coś innego?

tzn lokalnie, to od wczoraj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » piątek, 22 marca 2019, 22:05

To tak na szybko po amatorsku i ze wskaznikami
Na daily Bolinger gorna linia
a stoch na overbought
i chyba mamy bearish divergence
Ale prosze mnie poprawic jesli sie gdzies pomylilem


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 22 marca 2019, 23:19

NEWS który może, ale nie musi być równoznaczny ze skutkami wojny hash/forka forka w listopadzie 2018 r.
Mianowicie Mt.Gox zabezpiecza środki do zwrotu. Roszczenia są określone, lepiej znają temat użytkownicy z tamtych lat. Ale najciekawsze jest to że syndyk dysponuje nie tylko BTC, BCH ale ogólnie 36 forkami - które zamierza puścić w eter. Pada data 26.04.2019 r.
Artykuł : https://www.coindesk.com/mt-gox-credito ... es-at-risk
Portfele Mt.Gox : https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/
Możliwość sprawdzenia po adresach posiadanych/ruchów na forkach : http://www.findmycoins.ninja

Czyli będzie się działo. Nie wiadomo co to przyniesie dla kursu BTC. Szczerze można być Niedźwiedziem ale nie koniecznie trzeba widzieć wszędzie spadki. Ta sytuacja jest wielowymiarowo - rozwojowa w każdą stronę na wykresie. Kwestia wyobraźni 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Londyn CanalCruising

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fufu » piątek, 22 marca 2019, 23:39

Street Artist Who Hid BTC in His Mural Was Tipped 2 BTC

https://breakermag.com/street-artist-wh ... tcoin-tip/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 22 marca 2019, 23:53


kozaki_wiesi pisze: piątek, 22 marca 2019, 19:26Moim zdaniem nie ma mowy o ATH przez najbliższe kilka lat.
Grubo i odważnie :D Ja to liczę na nowe ATH jeszcze w tym roku, może nawet na wakacjach :D Ale ja zawsze mam problemy z timingiem :D Jednak większość moich target'ów została powbijana ostatecznie :D

Co do obecnej sytuacji, mi to przypomina mega początek 2017 roku. BTC też sobie powoli szedł do góry, nie było jakichś większych korekt i w try miga wbiło 3k$ wtedy :D Alty zaczęły wybijać i robić setki procent, a to był odpiero początek. Teraz też zauważyłem, że bardzo łatwo gra się na altach, dosłownie można mnożyć posiadane BTC :D Tylko nie należy panikować, właśnie tak jak na BTC powoli się wspina, spadnie od 20$ i już jest panika i już zaczynają wyłazić niedźwiedzie socjologowe z nór :D Pamiętajmy na altach jesteśmy na 90% spadkach, wiec odbicie do 50% ATH to już setki tysiące procent, a nie mówiąc już o nowych :D To zaczyna się zwykle powoli, a rozkręca się na samym końcu i jeszcze rośnie z kilka razy :D Tak czy siak czy BTC spadnie do 1k$ czy niżej, to i tak każdy liczyć będzie później na 100k$, dzisiaj kupując np. za przysłowiowe mieszkanie za rok, dwa, trzy można mieć z tego z 10-25 mieszkań :D Wiadome, że ludzie dopiero dostaną potwierdzenia odwrócenia trendu dużo wyżej, ale co ja polecam, to akumulować i uśredniać realizując pomniejsze targety w międzyczasie i skupowanie dołków :D Panika, wyprzedawanie się i uciekanie z rynku nie jest wskazane w mojej ocenie :D

Ogólnie warto sobie wyrobić takie myślenie, że im niżej spadnie tym więcej się zarobi :D (Ktoś kupował na 20k$ i liczył na 40k$, a to jest tylko 100%, to teraz po 80% spadku powinien sobie pomyśleć: rany Julek, ale super, mega fajowo teraz mogę sobie kupić 5x więcej BTC za tą samą sumę i zarobić już nie jakieś marne 100% tylko 1000%[4k$->40k$]) No i np. teraz sobie na 4k$ kupuję za 1kPLN bitków na long term, przykładowo scenariusz poszedł nie po naszej myśli i spadło do 1k$, no cóż, kupujemy za 1k$ PLN bitków. Później wystarczy, że odbije do 2k$ i już mamy odrobioną stratę i darmowe bitki na long term :D Trzeba grać takim kapitałem jaki ma się regularnie do dyspozycji. Poza tym jak ktoś zrobi 1kPLN ze 100PLN, to później z tego 1k$ może próbować zrobić 10k$ i tak w koło Macieju :D Tylko, że to wymaga czasu taka aktywana gra, z kolei jak się dobrze zakumulujemy na długi termin, to wystarczy teraz obkupić się i poczekać na 8k$ chociażby, 100% od dużej sumy w kilka miesiecy/lat, to i tak jest mega dużo :D Ogólnie warto też mieć na uwadze fakt i go wykorzystywać, że mnóstwo ludzi kupowało na 10k-20k$, oni też chcieli zarobić jeszcze kilkaset procent, jedni spanikowali drudzy nadal trzymają, albo dokupują tak jak moje znajomki. A zazwyczaj leszcze jest więcej, tylko oni o sobie nie wiedzą i nie są świadomi jaka drzemie siła kiedy znowu owczy pęd zmieni kierunek :D Na razie jest granie na spadki, po co mam trzymamć jak mogę sprzedać i odkupić niżej więcej, ale -80% od ATH to jest mega ryzykowna gra :D Natomast gra akumulatywna lontermowo wydaje sie dość bezpieczna dodając do tego, że można wrzucić w alt'y i tam ciągle jakieś szpilki gdzieniegdzie się pojawiają na 5-10% :D Być może jakieś grubasy skupują, w każdym razie też trzeba brać pod uwagę jakim gra się kapitałem jak jest to max kilka tysięcy, to nie ma co się zastanawiać, parę setek dziennie wpadnie lekko, za co można dokupić więcej na długi termin :D Przecież jeśli ktoś załpie się na pompkę na jakmś alcie na 500-1000% i jest to kapitał typu 2kPLN to co za rónica czy to BTC czy alt :D Na BTC to grają raczej już walenie dysponujący kapitałem rzędu setek tysięcy i więcej :D

### edited: 2019-03-23 01:48 ###
Tutaj moja strategia, która dała zarobić prawie 200% :D KCS/BTC, 200% od dołka już :D (cena w trakcie pisania posta 12000 sat, aktualnie prawie 30000 sat)
viewtopic.php?f=16&t=23434&start=2660#p551300
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 23 marca 2019, 01:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 12 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 22 marca 2019, 23:54

@socjolog2008 ale co siejesz ferment, na ostatnim spotkaniu syndyk rónież powiedział, że wszystkie forki są "udziałowców" i że będą dystrybuowane tak jak btc, wiec narazie wciąż gówno wiadomo, data 26.04 jest malo istotna bo już raz była przekładana i zapewne będzie przekładana jeszcze 8 razy przez coinlab. Jedynym zmartwieniem na hozyroncie jest to, że syndyk pytał "udziałowców" na spotkaniu co sądzą o spieniężeniu wszystkiego i zabezpieczeniu środków w postaci tylko fiatów, więc istnieje szansa, że może kiedyś zacząć je spieniężać, ale coś czuje, że nie za szybko, przecież każdy począwszy od syndyka a skończywszy na prawnikach dostaje hajs za obsługę tej sprawy. Coinlab też się nagle bez walki nie wycofa. No chyba, że pisałeś o 26.04.2021.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RaptorPL » sobota, 23 marca 2019, 10:59

anagamidev pisze: piątek, 22 marca 2019, 23:53
kozaki_wiesi pisze: piątek, 22 marca 2019, 19:26Moim zdaniem nie ma mowy o ATH przez najbliższe kilka lat.
Grubo i odważnie :D Ja to liczę na nowe ATH jeszcze w tym roku, może nawet na wakacjach :D Ale ja zawsze mam problemy z timingiem :D Jednak większość moich target'ów została powbijana ostatecznie :D

Co do obecnej sytuacji, mi to przypomina mega początek 2017 roku. BTC też sobie powoli szedł do góry, nie było jakichś większych korekt i w try miga wbiło 3k$ wtedy :D Alty zaczęły wybijać i robić setki procent, a to był odpiero początek. Teraz też zauważyłem, że bardzo łatwo gra się na altach, dosłownie można mnożyć posiadane BTC :D Tylko nie należy panikować, właśnie tak jak na BTC powoli się wspina, spadnie od 20$ i już jest panika i już zaczynają wyłazić niedźwiedzie socjologowe z nór :D Pamiętajmy na altach jesteśmy na 90% spadkach, wiec odbicie do 50% ATH to już setki tysiące procent, a nie mówiąc już o nowych :D To zaczyna się zwykle powoli, a rozkręca się na samym końcu i jeszcze rośnie z kilka razy :D Tak czy siak czy BTC spadnie do 1k$ czy niżej, to i tak każdy liczyć będzie później na 100k$, dzisiaj kupując np. za przysłowiowe mieszkanie za rok, dwa, trzy można mieć z tego z 10-25 mieszkań :D Wiadome, że ludzie dopiero dostaną potwierdzenia odwrócenia trendu dużo wyżej, ale co ja polecam, to akumulować i uśredniać realizując pomniejsze targety w międzyczasie i skupowanie dołków :D Panika, wyprzedawanie się i uciekanie z rynku nie jest wskazane w mojej ocenie :D

Ogólnie warto sobie wyrobić takie myślenie, że im niżej spadnie tym więcej się zarobi :D (Ktoś kupował na 20k$ i liczył na 40k$, a to jest tylko 100%, to teraz po 80% spadku powinien sobie pomyśleć: rany Julek, ale super, mega fajowo teraz mogę sobie kupić 5x więcej BTC za tą samą sumę i zarobić już nie jakieś marne 100% tylko 1000%[4k$->40k$]) No i np. teraz sobie na 4k$ kupuję za 1kPLN bitków na long term, przykładowo scenariusz poszedł nie po naszej myśli i spadło do 1k$, no cóż, kupujemy za 1k$ PLN bitków. Później wystarczy, że odbije do 2k$ i już mamy odrobioną stratę i darmowe bitki na long term :D Trzeba grać takim kapitałem jaki ma się regularnie do dyspozycji. Poza tym jak ktoś zrobi 1kPLN ze 100PLN, to później z tego 1k$ może próbować zrobić 10k$ i tak w koło Macieju :D Tylko, że to wymaga czasu taka aktywana gra, z kolei jak się dobrze zakumulujemy na długi termin, to wystarczy teraz obkupić się i poczekać na 8k$ chociażby, 100% od dużej sumy w kilka miesiecy/lat, to i tak jest mega dużo :D Ogólnie warto też mieć na uwadze fakt i go wykorzystywać, że mnóstwo ludzi kupowało na 10k-20k$, oni też chcieli zarobić jeszcze kilkaset procent, jedni spanikowali drudzy nadal trzymają, albo dokupują tak jak moje znajomki. A zazwyczaj leszcze jest więcej, tylko oni o sobie nie wiedzą i nie są świadomi jaka drzemie siła kiedy znowu owczy pęd zmieni kierunek :D Na razie jest granie na spadki, po co mam trzymamć jak mogę sprzedać i odkupić niżej więcej, ale -80% od ATH to jest mega ryzykowna gra :D Natomast gra akumulatywna lontermowo wydaje sie dość bezpieczna dodając do tego, że można wrzucić w alt'y i tam ciągle jakieś szpilki gdzieniegdzie się pojawiają na 5-10% :D Być może jakieś grubasy skupują, w każdym razie też trzeba brać pod uwagę jakim gra się kapitałem jak jest to max kilka tysięcy, to nie ma co się zastanawiać, parę setek dziennie wpadnie lekko, za co można dokupić więcej na długi termin :D Przecież jeśli ktoś załpie się na pompkę na jakmś alcie na 500-1000% i jest to kapitał typu 2kPLN to co za rónica czy to BTC czy alt :D Na BTC to grają raczej już walenie dysponujący kapitałem rzędu setek tysięcy i więcej :D

### edited: 2019-03-23 01:48 ###
Tutaj moja strategia, która dała zarobić prawie 200% :D KCS/BTC, 200% od dołka już :D (cena w trakcie pisania posta 12000 sat, aktualnie prawie 30000 sat)
viewtopic.php?f=16&t=23434&start=2660#p551300
Obrazek



Myślę że jak czyta to jakiś dobry trader to się za głowę łapie, ale powiem Ci że mam podobne myślenie. Ja jestem totalnie amatorsko w crypto od prawie 2 lat i też akumuluję, boję się jednak że możemy długo poczekać na powrót bańki z przełomu 2017/2018. Powiem jedno, czas u mnie gra drugorzędną rolę. Bardziej się martwię czy wogólę się doczekamy kolejnego tak wielkiego hypu i rajdów. Wszystkie znaki na niebie wskazują że tak ale jak sobie myślę jak łatwe są to pieniądze, to od razu czuję że coś jest za pięknie :)
Tak czy inaczej, ja skupuję różne alty z top30 nieraz jednostkowo dalej i cierpliwie czekam. Jeśli w najbliższych 3 latach przełamiemy poprzednie ath to będę mega zadowolony.
Myślę że taka metoda którą opisałeś jest dobra dla amatorów którzy nie oszukujmy się, bez umiejętności czytania wykresów polegną (tym bardziej w tym stadium rynku).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 23 marca 2019, 11:33

RaptorPL pisze: sobota, 23 marca 2019, 10:59Myślę że jak czyta to jakiś dobry trader to się za głowę łapie
Zapewne tak :D Ja tutaj piszę o bardzo prostej strategii, która wymaga skrupulatności i cierpliwości, chociaż nie do końca tak jest, bo np. tego KCS miałem akumulować jeszcze z rok, a już po 100 dniach wybiło i dało zarobić 200%. Dużo osób po prostu nie widzi potenjcału w tym rynku, oni wolą wejść na jakiś swing na dźwigni x10-100 i mają zysk taki na który ja muszę czekać tygodniami nie raz :D Dla nich HODL'owanie to jak jakieś przekleństwo, a wg. mnie dobry trader/inwestor doskonalne powinien sobie zdawać sprawę, że może być wiele dni pod wodą, a później ostatecznie na tym wyjść grubo lepiej i zysk przerasta jego najśmielsze oczekiwania :D Po prostu są okresy bess i hoss :D Zarówno krótkoterminowo, średnioterminowo jak i długoterminowo :D To jest kwestia psychologii, np. gdybyśmy mieli teraz cenę 20k$, to każdy kto sprzedawałby wtedy z góry brałby w ciemno możliwość odkupienia tychże BTC za 4k$. Jednak teraz ktoś wchodząc dużym kapitałem np. 100kPLN widząc "słaby" rynek, cena nie chce ruszyć do góry, ma dylemat, bo przecież może jezscze spaść do 1k$ i straci na wartości 75%. Wtedy będzie ogromny ból dupy: "a mogłem poczekać, mieć więcej BTC" , itp. itd. :D On wtedy nie będzie myślał o tym, że kiedy BTC wróci na 20k$ to będzie miał z tego 500kPLN :D Większość woli silić się na dźwigni kapitalikiem 1kPLN, żeby wykręcić taki wynik, gdzie przez większość czasu będzie wyleszczana przez profesjonalnych market maker'ów i trader'ów :D Ja po prostu mam pokorę do rynku i swoich umiejętności, jednak mniej więcej wiem właśnie dzięki crypto jak działa rynek, bo te zasady można stosować na zwykłej giełdzie, np. dzieki mojemu doświadczeniu udało sie na CDPROJEKT wyciągnąć ponad 50% mimo, że kupowałem na cenach 190PLN+(pierwsze transakcje), a na Getin Noble Bank, ponad 100%, kupując właśnie podczas fudu poniżej 0.30PLN, oczywiście nie był to kapitał jakiś duży, ale kilka tysięcy więcej zawsze do przodu :D Dla takiego Janusza Ciułaczyny jak ja skubanie drobnych procentów nomen omen procentuje :D Później zysk można wrzucić znowu w crypto, które jest mega zdumpowane i ma mega potencjał na wzrosty :D Najważniejsze w handlowaniu jest to, żeby to co sie kupiło sprzedać parę procent wyżej :D Ja np. widząc schłodzone RSI na 4h, kupuję w ciemno za jakaś część kapitału, cena np. spada jeszcze o 500-1k$, ale ja się tym nie przejmuję, ktoś na dźwigni zostałby wyleszczony, a ja spokojnie sobie czekam kiedy moja cena wejścia zostanie przebita i sprzedam sobie choćby z 1-2% zyskiem, a później poczekam na kolejny dołek i schłodzne RSI, które jednak w większości przypadków sprawdza się wyśmienicie i praktycznie zawsze da się później sprzedać wyżej :D Psychologia i MM to najważniejsza sprawa, AT oczywiście mega pomaga, ale nie musimy na niej polegać, żeby zarabiać :D
BitJanusz pisze: sobota, 23 marca 2019, 11:47natomiast co do strategii @anagamidev to należy pamiętać, że każda akumulacyjna strategia jest zyskowna tylko wtedy, gdy częścią akumulacji otrzemy się o dołek. Czyli takie rozciągnięte szukanie dołka
Nieprawda :D Wręcz przeciwnie, nie fiksujemy się w ogóle na dołkach, tylko prawdopodobieństwie i zakresie jego możliwego wystąpienia :D Np. teraz dołek może być gdzieś między 0 a 4k$ i nie jest ważne gdzie będzie ostatecznie. Potencjalnie nowe ATH to 20k$+, więc wszystko kupione w tym zakresie da nam zarobić w dłuższym terminie :D Krótkoterminowo jeśli np. RSI jest przegrzane na 1h i widzimy, że lokalnie wykres jest wyostrzony, to możemy sprzedać i poczekać na schłodznie tego RSI odkupując 1-2% niżej chociażby :D Statystycznie złapanie ruchu na kilka procent jest mega łatwe, praktycznie zdarza się codzinnie wielokrotnie, więc umiejętność łapania takich małych ruchów procentuje w dłuższym terminie, z kolei takie swingi na kilkanaście/kilkadziesiąt procent zdarzają się raz na kilka dni albo ruski rok :D Oczywiście wymaga to mniej czasu i wtedy możemy zaangażować większy kapitał, jednak właśnie podczas konsolidacji i takiego niby marazmu, zamiast robić te kilka procent z kilku stówek, co szybko zmienia się w kolejną stówkę i kolejną, siedzmy jak te turki na kazaniu i czekamy na zbawienie :D
Ostatnio zmieniony sobota, 23 marca 2019, 12:06 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, Bing [Bot], bn801, MagicznyKrokiet, miazo, Pan Inwestor, Pixelbitcoin i 14 gości