Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » czwartek, 21 marca 2019, 06:35

Moje spojrzenie na to, w jak ciekawym miejscu jesteśmy i jak silne opory tu mogą występować, wg mnie wchodzimy bądź już jesteśmy w strefie, w której warto zbierać shorty:
Bitmex, 1W
Czerwona - linia trendu po szczytach od ATH i 6 listopada 2018
Fioletowa linia - linia trendu od dołka z 6 lutego 2018 i po lokalnym szczycie z 24 lutego 2019 (gdzie było brutalne odrzucenie)
Zielona linia - linia trendu od 29 listopada 2018 i po lokalnym szczycie z 24 lutego 2019
+
Żółta strzałka - malejący wolumen
Czerwone pole - poziome opory
Obrazek

i jeszcze w powiększeniu na 4H:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 marca 2019, 08:24

Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26zbadaj może lepiej linie trendu spadkową, którą albo już dotykamy albo przebiliśmy, zależnie od rysowania
Ta? który raz? ;) tutaj w log:

Obrazek

czy któryś z "poprzednich razów" zachęcił Cię to załadowania się na dłużej?

A pytanie jak pytanie - dużo widzę zapowiedzi odwrócenia trendu, to spytałem jakie macie argumenty, może coś pominąłem, co rzeczywiście wskazuje na to, że to dołek.

Wymazywanie, udziela Ci się hopium chyba ;) Nie za wcześnie? tzn. nie mówię, że nie masz racji, bo przecież możesz mieć, ale chyba wypada poczekać na potwierdzenie - tj. higher high w dużej skali i zanegowanie dziewiątego z rzędu odbicia od zakresu 0.5 - 0,618 spadku i wtedy mamy rzeczywiście coś nowego na wykresie od bagatela 20k, czyli złamanie schematu powtarzającego się bezustannie od grubo ponad roku ;) wtedy rzeczywiście będę optymistą. Na razie jestem ostrożny - korzystam z ALT season i czekam na "moje słynne 5k" ;) Są zyski i tak naprawdę na tym etapie albo kupię za 2500$ więcej (i znów alty), albo tą częścią co mam dojadę na hossie do niezłych wyników + powiększenie pozycji przy 6900$, dla mnie win-win :mrgreen: (chyba, że wróżby osobliwego się sprawdzą i spadniemy do dolara :twisted:)

Fraktale rzeczywiście są zwodnicze, tak na marginesie. Chyba przestanę zwracać na nie szczególną uwagę. Bo często fraktal jest w takim zakresie, że nie zgadza się tylko ostatni krok, a ten ostatni jest najważniejszy ;) zauważyliście?


aha - to nie jest tak, że robię sobie "podśmiechujki" z byków, bo mogą mieć rację :mrgreen: ale chciałbym jakieś argumenty, to wszystko ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 21 marca 2019, 09:06

BitJanusz pisze: czwartek, 21 marca 2019, 08:24Ta? który raz? tutaj w log:
NIE, nie ta i tylko udowadniasz brak myślenia albo jakieś roztargnienie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Dokładnie napisałem o jaką linię chodzi a Ty rysujesz promień z ATH i piszesz wesołego posta. :) To jest właśnie januszowanie. Nie piszę nic o żadnej z kilku linii trendu od ATH (na marginesie: układanie się jej w kilka linii o malejącym kącie jest normalne).
Wstyd, że nie wiesz o czym pisze, to jest podstawowa LT dla nas od ponad roku.

Jak już naprawdę nie rozumiesz o czym piszę masz w spojlerze:
Spoiler:
Początek koniec stycznia lub koniec lutego - można różnie rysować - nie wchodzę tu w dyskusje jak. Linia jest wyrazem odbić lower-highowych jakie następowały po określeniu 6k$ jako dołka na dłużej. Linia doskonale pokazuje trend od tego czasu.

Obrazek
Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
BitJanusz pisze: czwartek, 21 marca 2019, 08:24ale chciałbym jakieś argumenty, to wszystko
A ja wymagałbym od tak częstego użytkownika i klepacza postów czytania ze zrozumieniem! Przecież ta LT to podstawa rozumienia zachowania wykresu od początku 2018.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 09:09 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 marca 2019, 09:07

A rzeczywiście, wybacz - jak czytam LT, to od razu w mózgu mi się linie od ATH wyświetlają :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 21 marca 2019, 09:17

To kluczowa linia i to też dla szukających wejścia na short grających pod powielanie tego co było. Zbiega się ona z ewentualnym wyjściem z naszego trójkąta. Nie twierdzę, że już wyszło, można różnie ją rysować, ale rejon jest tuz pod nią/na niej/tuż nad nią. Ta linia to nie żarty - dokładnie 10. raz jesteśmy blisko niej/na niej. Nie każde moje rysowanie ją dotyka, ale nawet jak nie, a jest blisko, to widać jak "działa" na wykres ten trend. Powielenie spadkowości po niej i punktu maksymalnego w wybiciu przed spadkiem może oznaczać nawet kolejną fale spadkową do nowego dołka. Przebicie jej daje nadzieję na lokalny odwrót trendu, który mógłby być początkiem czegoś nowego lub redefiniowaniem tej linii trendu, czyli zrobieniem analogicznej ale już o mniejszym kącie spadkowym.

Dodano po 4 minutach 34 sekundach:
BitJanusz pisze: czwartek, 21 marca 2019, 08:24 ale chciałbym jakieś argumenty
Masz całego posta z nimi. Sytuacja jest ciekawa, to nie są żarty i "hopium". Sytuacja jest również ważna w kontekście szukania wejścia w short na dłużej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 marca 2019, 09:23

@Wymazywanie Nie no, masz oczywiście rację, nie uważałem czytając. Tak, rzeczywiście można tu narysować trójkąt lub nawet klin, jeden z kilku, na bazie bitmex 1w bo resztę ma pomazaną: (skala log, do 1w i takich ruchów na rok+ staram się tylko log używać).

Obrazek

i jest to podstawa do rozważenia tego, ale mam zastrzeżenia:

1. kliny, których górna krawędź powstaje przez miejsce "czerwonego wodospadu", a nie lokalny uptrend, są najmniej bullish;
2. książkowy klin powinien wiązać się z zauważalnym wzrostem wolumenu tuż przy jego przebiciu; to stanowczo zwiększa szansę dojechania do targetu. W przypadku niebieskiego wolumen w ogóle nie urywa pupska i zaczął już spadać po wyjściu (niezbyt dobry znak), trochę lepiej z zielonym gdzie jeszcze trochę zostało i może zaskoczyć.
3. zielony : nie jest to sama końcówka klina; możemy zaliczyć spadek do 2k i pozostać w legitnej strukturze.

zrealizowanie tego klina (jednego lub obu) dałoby wyczekiwany HH i podstawy do dalszych wzrostów, oczywiście.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 09:33 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 marca 2019, 09:25

Czekam na tą korektę jak na zbawienie.
Obrazek

Stochanski na dziennym już praktycznie wyczerpał cały ruch wzrostowy, RSI blisko przegrzania.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: matheo » czwartek, 21 marca 2019, 09:28

Pragnę wam wszystkim zwrócić uwagę na pig picture, wyjść z wykresu bitcoina i spojrzeć też na cały rynek na 1W.
Spójrzcie na zielone strzałeczki a szczególnie na volume.
Również czekałem na świeczkę kapitulacyjną, ale możemy się nie doczekać.
https://www.tradingview.com/x/NDGSyoBv/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 marca 2019, 09:31


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 21 marca 2019, 09:55

Pleasek89 pisze: czwartek, 21 marca 2019, 09:25Stochanski na dziennym już praktycznie wyczerpał cały ruch wzrostowy
Nie ma czegoś takiego. Ten wskaźnik może się utrzymywać na max lub min przez długi czas i oznacza to że trwa tzw momentum czyli któraś strona się "rozkręciła" i ma pałera. Spójrz na stoch 1D pod koniec listopada i w drugiej połowie grudnia 2017 lub 3D w styczniu czy czerwcu 2018. Istotne jest dopiero przecięcie się linii a i to w konkretnym zakresie wartości ew dywergencje.
Zresztą podobnie jest z rsi. Tzw oversold lub overbought nie oznacza że ruch słabnie i zaraz pójdzie w drugą stronę a wręcz przeciwnie, że byki lub misie są "w gazie". Dopiero zawrotka tego wskaźnika jest jakimś tam sygnałem podobnie jak dywergencje czy przyzwoicie się sprawdzające rysowane na nim lt.
Zarówno kupno jak i sprzedaż w czasie poruszania się tych indykatorów w ekstremalnych zakresach tylko dlatego że tam są jest bardzo ryzykowne chyba że występują inne ważne sygnały które one jedynie uzupełniają, dają potwierdzenie
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 10:38 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 21 marca 2019, 10:07

Poleca Stoch_MTF. Zaznacza przeciecia na wymaganych poziomach. Uzywam od dluzszego czasu i jest przydatny. Aczkolwiek ma to byc pomoca a nie wyrocznia :)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 marca 2019, 10:31

@@bitloteiros
Jasne, że masz rację. Ja tylko patrzę na prawdopodobieństwo. Nikt mi nie powie, że przy dziennym RSI na poziomie 65 pkt jest większa szansa na wzrosty niż na spadki, szczególnie w bessie.

W trejdach w dużym stopniu kieruję się RSI i Stoch RSI w skali dziennej i skuteczność trejdów to na pewno pow. 50%.

Natomiast co do kompletnego ignorowania wszelkich współczynników w listopadzie - wiele osób, w tym ja, pisało, że jeśli 6k pęknie to lecimy dużo niżej. Teraz mamy kompletnie inną sytuację.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 10:33 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » czwartek, 21 marca 2019, 10:33

matheo pisze: czwartek, 21 marca 2019, 09:28 Pragnę wam wszystkim zwrócić uwagę na pig picture, wyjść z wykresu bitcoina i spojrzeć też na cały rynek na 1W.
Spójrzcie na zielone strzałeczki a szczególnie na volume.
Również czekałem na świeczkę kapitulacyjną, ale możemy się nie doczekać.
https://www.tradingview.com/x/NDGSyoBv/
Nie wiem czy warto sobie tym głowę zawracać, gdy 90% volumenu to może być washtrading, w analizowanym okresie:
"Crypto Integrity found that up to 88% of reported volumes in February were artificial at some of the highest reported volume exchanges"
https://www.theblockcrypto.com/2019/03/ ... exchanges/
a także:
https://cryptodigestnews.com/cryptocurr ... e9c5e5a0ca
https://www.blockchaintransparency.org/ ... 8-rankings
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 21 marca 2019, 10:57

Męczące te wzrosty strasznie. Czekam na poziomy ~4100$, żeby obrócić pozycję na krótką. Zależnie jak będą przebiegać spadki po odbiciu od górnej granicy kanału, warto obserwować fibo(0.382) jak pisał fibo i dalszą kontynuację wzrostów, aczkolwiek ja zakładam, że obecne wzrosty to tylko korekta spadków z okresu 24 luty do 4 marca i przetestujemy dolną granicę trójkąta ~3550$.



Jak już niektórzy pisali, trochę ciężko mi uwierzyć, że przy dziennym RSI podchodzącym pod 70 nagle teraz zaczniemy rajd do 5k$. Najpierw jakaś korekta się należy a obecny ruch wzrostowy ma się moim zdaniem ku końcowi.

Kiedyś często wrzucany tutaj wskaźnik, patrząc na ostatnie kilka miesięcy, siódemka była dobrym miejscem na zakładanie shorta.



Do tego jak patrzę na główne alty, mamy sporo miejsca na spadki, jak to wszystko razem się sklei to 3500$ na BTC wpasuje się idealnie. (Wtedy widzę takie poziomy jak 120$ na ETH czy 50$ na LTC)
Spoiler:


Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 11:00 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 21 marca 2019, 11:00

Czy ktoś używa płatnej subskrypcji tensorcharts albo cryptolume?
Chciałbym luknąć na te wykresy w 1H i 1D więc jakby wrzucił na forum to byłbym wdzięczny
https://tensorcharts.com/u/bitmexStats
Szczególnie "open interest"
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 marca 2019, 11:06

@ergorg
Co do 5k dodam (o czym nikt nie mówi), że aktualnie 200SMA znajduje się na poziomie 4766$ i spada ok. 15 dolarów dziennie. Historycznie 200SMA jest dużym supportem podczas hossy i dużym oporem podczas bessy. Wg mnie jeżeli mamy dotrzeć do 5k to na pewno nie w obecnym ruchu tylko po korekcie, co znów obniży poziom średniej o min. 100-200$ a jeśli tam dotrzemy to dla mnie oznacza to albo koniec bessy (bo przebijamy kluczową średnią od dołu) albo masywny fejk.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 21 marca 2019, 11:28

Taki mały off top
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 marca 2019, 11:51

Tutaj jeszcze pewne analogie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 21 marca 2019, 12:25

@anagamidev innymi slowy:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 21 marca 2019, 13:18

Pleasek89 pisze: czwartek, 21 marca 2019, 10:31W trejdach w dużym stopniu kieruję się RSI i Stoch RSI w skali dziennej i skuteczność trejdów to na pewno pow. 50%.
To trochę współczuję, ale jeśli na tym zarabiasz to ok. "RSI nie takie" to częsty powód wyleszczeń. :) Jak ktoś czyta wątek kilka lat na pewno kojarzy jak często "RSI nie takie" było dobrym odwrotnym wskaźnikiem. Permanentnie dzieje się przy powstawaniu hossy (za duże), w hossie (za duże), w korektach spadków i korektach wzrostów, a przy spadkach "RSI takie ok" - ale za wcześnie. RSI warto znać, ale jak już się pozna - warto wyłączyć, podobnie z resztą wskaźników, które w większości są pochodną ceny. Czasem spojrzeć, ale kierować się tym? Mina. Dla mnie RSI może być i teraz 90/100 czy 50/100 czy 10/100 i nie ma to dla mnie znaczenia, patrzenie na to zaciemnia mi tylko obraz świeczek.

Przy takich wzrostach jakie mamy na 1d i 1w, czyli stopniowych, ale konsekwentnych jasne, że RSI będzie rosło jeśli się wie jak to się liczy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%B ... %C4%99dnej
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, shinya56 i 25 gości