[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
15
16%
BTC
77
84%

Liczba głosów: 92
Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 20 marca 2019, 16:24

Dostałem dzisiaj maila o tytule
Notice of the Results of Approval or Disapproval
z informacją
...As a result, all of the amounts of your filed claim(s) have been approved.
Po tylu latach... a ile jeszcze się będzie to ciągnęło?
Zabieraj na piwo na Getbitcoin.pl | Polecam giełdę Bitmex.com
Kup swoje pierwsze bitcoiny na 4coins.pl| Złoto, srebro i diamenty za BTC Flyingatom.gold

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1700
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » środa, 20 marca 2019, 16:38

@GetBitCoin_pl
Ja dostalem na jedno konto dzisiaj. Na drugie (firmowe) jeszcze nie.
Kolega dostal miesiac temu wiec rozsyalaja kawalkami.
To nie sa lata. Wypelnialismy wszyscy te claimy w 2018.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
1

Postautor: the_prince » środa, 20 marca 2019, 18:02

@GetBitCoin_pl
Niestety trzeba przygotować się na lata. Z najnowszych obliczeń prawnika MtGoxLegal wynika, że Coinlabowi na zaskarżenie odmowy roszczenia na $16 mld. wystarczy opłata sądowa $4 mln i taką kwotę spokojnie mogą wyłożyć.

Syndyk na dzisiejszym spotkaniu wierzycieli stwierdził, że w wyniku tego roszczenia zapewne nawet nie przedstawi planu Civil Rehabilitation, który planował opublikować pod koniec kwietnia.

Na dzień dzisiejszy wszelkie zwroty środków wierzycielom są zablokowane przez Coinlab. Koszt utrzymania majątku giełdy przez syndyka szacuje się na ok. $1 mln co pół roku.

Weteran
Reputacja: 6410
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » środa, 20 marca 2019, 18:26

Kur... nać! To jest po prostu bandytyzm w majestacie prawa.
Syndyk powinien doprowadzić do szybkiej rozprawy, na której sąd odrzuciłby to absurdalne żądanie.

Przecież wiadomo, że taki pozew jest tylko po to by zablokować cały proces zwrotu środków i wymusić jakąś korzystniejszą dla siebie ugodę.
Na pozew rzędu kilkudziesięciu mln. $ syndyk po prostu odłożyłby odpowiednią kwotę do rozstrzygnięcia sporu.

PS. Ale na razie jest tylko odrzucone roszczenie? Formalnego pozwu na taką kwotę nie złożyli?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1957
Reputacja postu: 
0

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 20 marca 2019, 18:33

Uzupełnię wypowiedź @the_prince'a. Można się domyślać, że CoinLabowi przede wszystkim zależy na zmuszeniu wierzycieli do ugody, stąd absurdalna kwota roszczenia i wynikające z niej w domyśle straszenie odraczaniem procesu w nieskończoność, spowodowanym apelacjami po kolejnych odrzuceniach wniosku. Chodzi prawdopodobnie o to, żeby wierzyciele zgodzili się na te kilka baniek niesprawiedliwego i nienależnego CoinLabowi zadośćuczynienia i będzie po kłopocie. Taka to gra.

(Moje przypuszczenia są błędne, jeśli wierzyciele nie mają na tym etapie nic do gadania, bo może i tak być. Czy syndyk lub sąd sami z siebie mogą pójść na ugodę bez konsultacji z wierzycielami, tego też nie wiem. Może w ciągu kilku dni Andy Pag dowie się więcej szczegółów.)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: the_prince » środa, 20 marca 2019, 19:03

ekonokomik pisze: środa, 20 marca 2019, 18:26PS. Ale na razie jest tylko odrzucone roszczenie? Formalnego pozwu na taką kwotę nie złożyli?

No więc moje obecne zrozumienie tematu wygląda w ten sposób:

1. Złożenie roszczenia przez Coinlab - pierwotnie odrzucone przez syndyka w całości w styczniu 2019

2. Wystąpienie przez Coinlab o "assesment" odrzuconego roszczenia - tu jesteśmy. Jest to procedura polubowna, w której roszczeniowiec prosi o ponowne rozpatrzenie roszczenia. W procedurze uczestniczy głównie roszczeniowiec i syndyk, w mniejszym stopniu sędzia. Nie wymaga opłat sądowych. Nie wiadomo ile może trwać, ale może być to kilka miesięcy. Wyniku nie można z całą pewnością przewidzieć, jednak osobiście spodziewam się, że na tym etapie roszczenie może zostać odrzucone.

3. Wystąpienie przez Coinlab na oficjalną drogą sądową - tutaj trzeba wnieść kilkumilionową opłatę sądową, ale Coinlab może zaryzykować i to zrobić. Ten punkt jest najpoważniejszy i należałoby go podzielić na kilka podpunktów, bo od wyroku można się odwoływać w kilku instancjach aż do sądu najwyższego - cały taki proces może potrwać wiele lat.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 20 marca 2019, 19:11

Czy tego typu roszczenia się dziedziczy?
Bo ja już mam swoje lata i chociaż córka by skorzystała... Córka wprawdzie ma teraz kilka lat, ale pewnie przy finale sprawy będzie już dorosła :evil:

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
2

Postautor: Lorraine » środa, 20 marca 2019, 19:21

Do niczego nie doszło, Coinlab nie wniósł opłaty a sprawa jest rozpatrywana jako roszczenie a nie pozew oficjalnie.
Na tym etapie każdy może sobie czegoś rościć, choćby osoba której claim dostał Dissaproved.
Te sprawy są rozpatrywane równolegle. Na tą chwile wszystko idzie wg planu.

Coinlab musi wnieść minimalną kwotę 4mln usd i dalsze kolejne opłaty, w przypadku oddalenia ich powództwa będą krótcy o 4mln usd i dodatkowe opłaty sądowe plus opłaty syndyka.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 20 marca 2019, 19:29

@Lorraine masz plusika za dobre słowo i dawanie nadziei, ale obawiam się, że żadna poważna firma nie robi takiego ruchu jak roszczenie na $16 mld po to by później się wycofać bez walki.

To na co liczę najbardziej w tej chwili, to że dogadają się zanim dojdzie do pozwu. Coinlab dostanie te kilkadziesiąt mln, których żądał poprzednio i tyle.

PS. Dobrze wiedzieć, że żyjesz ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » środa, 20 marca 2019, 20:00

fusywszklanejkuli pisze: środa, 20 marca 2019, 18:33 (Moje przypuszczenia są błędne, jeśli wierzyciele nie mają na tym etapie nic do gadania, bo może i tak być. Czy syndyk lub sąd sami z siebie mogą pójść na ugodę bez konsultacji z wierzycielami, tego też nie wiem. Może w ciągu kilku dni Andy Pag dowie się więcej szczegółów.)
Generalnie tak właśnie jest - walka toczy się między Coinlabem a syndykiem. Syndyk bardzo rzadko bierze jakiekolwiek uwagi wierzycieli pod uwagę. Czasem na spotkaniach prosi o podniesienie rąk ale są to raczej ankiety na bardzo małej próbce i wątpię, żeby można było je traktować specjalnie miarodajnie. Mimo wszystko Coinlab, może jednak oczekiwać, że zniecierpliwieni wierzyciele nie wytrzymają i zaczną na różne sposoby naciskać syndyka na dogadanie się.

Lorraine pisze: środa, 20 marca 2019, 19:21Na tą chwile wszystko idzie wg planu.
Do teraz niby tak, ale stwierdzenie syndyka na spotkaniu, że nie dotrzyma deadline'u na publikację planu CR to - lekko mówiąc - niezbyt dobry prognostyk.

Wygadany
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0

Postautor: lekarz » środa, 20 marca 2019, 20:28

GetBitCoin_pl pisze: środa, 20 marca 2019, 16:24 ...As a result, all of the amounts of your filed claim(s) have been approved.
Po tylu latach... a ile jeszcze się będzie to ciągnęło?
Do czasu kiedy potwierdzisz, potwierdzenie, potwierdzenia, potwierdzenia, potwierdzenia że Twoje środki będące na kontach MtGox rzeczywiście są Twoje.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wicky » piątek, 29 marca 2019, 15:10

Przez przypadek usunęłam aplikację na telefonie Authenticator i nie mam teraz w niej konta. Nie mam jak się zalogować na mtgoxa :oops: :oops: Czy miał ktoś z Was taki problem?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 marca 2019, 15:38

@Wicky Jeśli nie zapisales sobie wcześniej gdzies kodu początkowego czy też QRkodu do authentcatora to tego nie odtworzysz. Pozostaje Ci zapewne uderzać do supportu (pewnie syndyk uruchomił coś takiego) i udowodnić im, że Ty to Ty by Ci zdjęli 2fa i przywrócili dostęp.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » piątek, 29 marca 2019, 16:11

Wicky pisze:Przez przypadek usunęłam aplikację na telefonie Authenticator i nie mam teraz w niej konta. Nie mam jak się zalogować na mtgoxa :oops: :oops: Czy miał ktoś z Was taki problem?
Zadzwon do supportu

Obrazek
get rich or die trying

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: golishaq » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 16:06

Nie śledziłem za bardzo tematu MtGox od upadku giełdy i nie wiem jak aktualnie wygląda sprawa roszczeń. Przejrzałem jednak skrzynkę i mam jakieś maile dotyczące procesu.
Ostatni mail dostałem 4dni temu, w spoilerze wklejam treść. Nie pamiętam już jakie środki i ile tam posiadałem w momencie zamknięcia giełdy, ale zacząłem się zastanawiać czy jest jeszcze szansa na odzyskanie czegokolwiek.
Nie wiem zupełnie jak wyglądają te wszystkie roszczeniowe procedury i jakie kroki powienienem podjąć. Jeśli znalazłby się ktoś bardziej rozeznany w temacie kto ma trochę czasu i możliwość pomocy to będę bardzo wdzięczny.
Spoiler:
To MtGox users

You have received this email because you are a user of the Bitcoin exchange provided by MtGox Co., Ltd. (“MtGox”) who did not file a proof of rehabilitation claim(s) under the civil rehabilitation proceedings for MtGox (the “Civil Rehabilitation Proceedings”).

On March 15, 2019, the Rehabilitation Trustee approved or disapproved rehabilitation claims regarding MtGox Bitcoin exchange users’ rights to make claims against MtGox for return of cash or cryptocurrency, and submitted to the Tokyo District Court a statement of approval or disapproval.

Although you did not file a proof of rehabilitation claim(s) under the Civil Rehabilitation Proceedings, we found a remaining balance in your account on the MtGox database. This remaining balance was approved by the Rehabilitation Trustee as a self-approved rehabilitation claim(s), which is a rehabilitation claim that the Rehabilitation Trustee needs to approve pursuant to the Civil Rehabilitation Act if it is aware of its existence.

However, on March 28, 2019, certain rehabilitation creditors who filed their proofs of rehabilitation claim objected to your self-approved rehabilitation claim(s). In order to preserve your self-approved rehabilitation claim(s) under the Civil Rehabilitation Proceedings, you need to file a claim assessment procedure for your self-approved rehabilitation claim(s) with the Tokyo District Court by no later than May 7, 2019 (Japan Time) (date of arrival). If you do not file a claim assessment procedure for your self-approved rehabilitation claim(s) by May 7, 2019, you will lose your rights as a self-approved rehabilitation claim(s).

If you wish to file a claim assessment procedure, please reply to this email and state the sentence below in the body of your reply. Please note that we will not accept your reply sent from an email address different from the email address that received this email.

“I wish to file a claim assessment procedure for my rehabilitation claim(s) to which an objection was made.”

If we receive your reply containing the above sentence, the Rehabilitation Trustee will send you an email showing the amount of your self-approved rehabilitation claim(s) and describing how to file a claim assessment procedure, along with a PDF form of the application.

If you do not wish to file a claim assessment procedure, you do not have to take any action. However, as mentioned above, please note that you will lose your rights as a self-approved rehabilitation claim(s).

For further details, please refer to the Q&As by clicking on the following link:

https://www.mtgox.com/img/pdf/20190403_qa_en.pdf

Rehabilitation Debtor: MtGox Co., Ltd.
Rehabilitation Trustee: Nobuaki Kobayashi, Attorney-at-law

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1957
Reputacja postu: 
0

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 17:38

@golishaq, sprawa Goxa jest teraz w trybie Civil Rehabilitation, a właściwie w zawieszeniu przed nim, na czas zależny przede wszystkim od działań CoinLab. Przy tego rodzaju postępowaniu, kto w ustalonym terminie nie złożył roszczenia, ale syndyk dysponuje informacjami, że roszczenie się jednak należy - bo np. rekordy w bazie danych na to wskazują - dostaje powiadomienie takie jak Twoje. Ponieważ inni wierzyciele oprotestowali te automatyczne roszczenia, zostaną one wycofane, jeśli prawowici wierzyciele nie zgłoszą się po nie. Masz więc ostatnią szansę, w terminie do 7 maja (decyduje data wpłynięcia), na złożenie wniosku o uznanie roszczenia (nie znam polskich terminów prawniczych, chodzi o fragment: you need to file a claim assessment procedure for your self-approved rehabilitation claim(s)).

golishaq pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 16:06If you wish to file a claim assessment procedure, please reply to this email and state the sentence below in the body of your reply. Please note that we will not accept your reply sent from an email address different from the email address that received this email.

“I wish to file a claim assessment procedure for my rehabilitation claim(s) to which an objection was made.”

If we receive your reply containing the above sentence, the Rehabilitation Trustee will send you an email showing the amount of your self-approved rehabilitation claim(s) and describing how to file a claim assessment procedure, along with a PDF form of the application.
Jeśli chcesz złożyć wniosek o uznanie roszczenia, odpowiedz na tego maila i zawrzyj w treści poniższe zdanie. Zaznaczamy, że odpowiedź musi przyjść z tego samego adresu, na który dostałeś niniejszego maila.

[“Chciałbym złożyć wniosek o wszczęcie procedury uznania oprotestowanego roszczenia.”]

Jeśli dostaniemy od Ciebie odpowiedź z powyższym zdaniem, Syndyk prześle Ci maila ze stanem rachunku i opisem dalszych kroków, wraz z formularzem wniosku.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Twarzowiec » czwartek, 11 kwietnia 2019, 15:38

Są jakieś szanse na otrzymaniu spłaty w postaci kryptowaluty czy tylko procent w jenach od wartosci na dzien upadku?

Dyskutant
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: Callisto210 » niedziela, 14 kwietnia 2019, 13:01

domator pisze: środa, 20 marca 2019, 16:38 @GetBitCoin_pl
Ja dostalem na jedno konto dzisiaj. Na drugie (firmowe) jeszcze nie.
Kolega dostal miesiac temu wiec rozsyalaja kawalkami.
To nie sa lata. Wypelnialismy wszyscy te claimy w 2018.
Co prawda maila nie dostałem, ale na stronie https://claims.mtgox.com/assets/index.html pojawiło się "view the results of acceptance or rejection of rehabilitation claims"
i tam jest informacja ile zostało zaakceptowane, a ile odrzucone. Zaakceptowali mi wszystko co miałem na giełdzie (tylko BTC), ale w "Amount of Claims of Which Rehabilitation Trustee is Aware" mam okrągłe 0, hmm...

Można podglądnąć też wyniki innych i przeważnie mają tak jak ja ;D

Żeby było ciekawiej to miałem niezweryfikowane konto na MtGox i nigdy nie robiłem wpłat/wypłat w fiatach

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 356
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » niedziela, 14 kwietnia 2019, 13:36

Callisto210 pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 13:01w "Amount of Claims of Which Rehabilitation Trustee is Aware" mam okrągłe 0
Dotyczy to wierzytelności, których nie zgłosiłeś, a które wg mtgox są dodatkowo należne. Niektórzy nie zgłszali jak mieli np oprócz BTC jakieś grosze w $.
Jeżeli masz jako zaakceptowane, wszystko jest O.K.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 27 kwietnia 2019, 09:35

Widzę zero komentarzy w wątku, apatia totalna, więc chyba już nikt nawet się nie przejmuje, że dzięki pozwom (jak przypuszczam głównie Coinlab :evil: ) mamy kolejne pół roku czekania na nic:
https://www.mtgox.com/img/pdf/20190425_ ... ent_en.pdf

"Tokyo District Court issued an order to extend the deadline for a rehabilitation plan to October 28, 2019."

A to dopiero deadline na PLANY przeprowadzenia CR. Potem pewnie kolejne pół roku na decyzję i kolejne pół roku na jej wdrożenie.
Wiem, że to trochę dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale niepokoję się, że możemy się nie załapać z odzyskaniem środków przed kolejną bańką :?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”