Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » środa, 20 marca 2019, 10:40

@ergorg mi chodziło raczej o to, że zawsze były ruchy góra/dół i nie ma co panikować, że ucieknie, na każdym pułapie można coś zarobić.

A od ostatniego dołka w grudniu zrobienie 30% zajęło kilka dni więc analogia raczej się rozciąga w czasie ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 20 marca 2019, 10:40

ergorg pisze: środa, 20 marca 2019, 10:23 Kim dla Ciebie jest moonboy?
Wejdź sobie pod jakikolwiek film na youtube i poczytaj komentarze. Dopóki "XRP to 100$/XRP to replace Bitcoin" będzie top komentarzem to nie widzę końca bessy. Ciągle uważam, że musimy albo bardzo długo stać w miejscu albo spaść na cenę typu 1k żeby sezonowcy zniknęli z rynku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » środa, 20 marca 2019, 10:45

Ludzie czekają na jakiś znak (dzida itp.) z poprzednich baniek, którego może właśnie tym razem nie być. Tak jak @BitJanusz pisał, że czeka na dzidę kapitulacyjną na dużym volumenie. Tym razem może być jednak inaczej...



No chyba, że coś z Tetherem wyjdzie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12843
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 20 marca 2019, 10:46

Pleasek89 pisze: środa, 20 marca 2019, 10:40Wejdź sobie pod jakikolwiek film na youtube i poczytaj komentarze. Dopóki "XRP to 100$ będzie top komentarzem" to nie widzę końca bessa.
Hmmm, ja mam trochę odmienne zdanie. Przede wszystkim bardzo podobne komentarze były pod filmikami w 2017 i potrafiło rosnąć. :P

Inna sprawa, smart money i instytucje nie sugerują się filmikami na yt tylko wejdą wtedy kiedy będą widzieć dogodne miejsce na wykresie. (o ile już nie wchodzą) Naganiacze byli, są i będą. Nie wiem jak wyglądało to podczas ostatniej bessy ale wydaje mi się, że podobnie. Możliwe tylko, że na mniejszą skalę, w końcu mniej ludzi inwestowało.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 20 marca 2019, 10:49

ergorg pisze: środa, 20 marca 2019, 10:46w końcu mniej ludzi inwestowało.

Jesteś święcie przekonany, że tu teraz jest dużo więcej ludzi. Żeby się nie okazało że to nadal nasze kółko miłośników jest w tym sosie, a ci co wjechali na pewniaku w 2017 albo zarobieni wyszli, albo w kaftanach bezpieczeństwa w szpitalach plują na samo słowo crypto :mrgreen:
Informacje o wygaszeniu kontraktów, czyli braku furtki dla dużego kapitału (brak zainteresowania) jednak można postrzegać jako zły news.
https://www.fxmag.pl/artykul/prawie-90- ... plynnoscia
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 20 marca 2019, 10:59

ergorg pisze: środa, 20 marca 2019, 10:46 Hmmm, ja mam trochę odmienne zdanie. Przede wszystkim bardzo podobne komentarze były pod filmikami w 2017 i potrafiło rosnąć. :P
Bo była hossa. Teraz jest bessa a oni dalej żyją w świecie fantazji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 20 marca 2019, 11:15

snajper pisze: środa, 20 marca 2019, 10:45Tym razem może być jednak inaczej...
słynne zdanie inwestora przed wtopionym wejściem na pozycję ;)



nie no, nie musi być identycznie, po prostu byłby to fajny sygnał siły, na razie wolumen jest na powrót słaby (blisko tego z boczniaka 6k, tylko cena dużo mniejsza) a kurs kisi się w nudnym boczniaku.

Patrząc "w lewą stronę wykresu" można zidentyfikować co najmniej kilka silnych sygnałów popytowych podczas pogoxowego dołka, ktorych na próżno szukać u nas. Może po fakcie będzie to lepiej wyglądało, na razie jest to dość nijakie, dlatego nadal obstawiam, że mamy korektę spadków z 6k na 3k. Póki co.

Chociaż fajnie, że powstał nieco bardziej byczy wykres na 4h. Zanegowanie tego paskudnego fraktala jest baaaaaardzo potrzebne, by myśleć o 4.8 - 5.2k.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 20 marca 2019, 11:41

3122 na stampie bylo wg mnie najnizszym dolkiem w tym roku i moge smialo sie zalozyc o "Stan konta: 0.0004 BTC" ze tak zostanie. Kto wchodzi w zaklad niech pierwszy napisze mi w reputacji postu oraz zacytuje go :mrgreen:
Jest tu jakis bearboy? :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 20 marca 2019, 11:48

Dovakhiin pisze: środa, 20 marca 2019, 11:413122 na stampie bylo wg mnie najnizszym dolkiem w tym roku i moge smialo sie zalozyc o "Stan konta: 0.0004 BTC

Wchodzę. Wasza pewność siebie, chociaż tu chodzi o śrubki wymaga tego ode mnie. Zakład że 3122 nie jest ostatecznym tegorocznym dołkiem. Czeka nas jeszcze wiele przygód. 38 dzień się panoszycie na rynku Niedźwiedzia. Przyjdziemy po Was, prędzej czy później :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 20 marca 2019, 11:56

@socjolog2008
Tak czulem :mrgreen:
Az byk sie usmial :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 20 marca 2019, 12:31

Ja powiem od siebie tak. 100k$ soon, ale to czy uda nam się kupić na 1k$ czy na 4k$ uważam za czyste szczęście. Czekanie ciągłe na 1k$ może być jak z czekaniem na 1$ czy na 100$ podczas poprzednich bess. Zdroworozsądkowy inwestor raczej potrafi dozować ryzyko i gra to co aktualnie widzi na rynku. Dlaczego tak dużo osób kiedyś, co miało tysiące BTC, dzisiaj nie są milionerami? Bo właśnie bali się odkupić po dużej korekcie: 'przecież nie wydam 1000$, żeby kupić 500BTC za 2$, poczekam aż ten shit spadnie do 1$ albo do zera i wtedy kupię 2x więcej' :D Często takie osoby sporo zarobiły i bały się odkupić chociażby za 10-20% tego hajsu chociażby. Ale zawsze istnieje ryzyko, na dowolnej cenie, że spadnie o połowę. Jednak należy spojrzeć na rynek całościowo, holistycznie. Jedni panikują inni ostrzą sobie kły i zacierają ręce. Przecież te osoby, które kupowały w okolicach ATH to one też wchodziły na BTC, żeby zarobić i też chciały zarobić x10, a zwykle na szczytach jest najwięcej nowych, powiedzmy, że 10x więcej i oni też później czekają aż cena znowu wzrośnie. Jak dla mnie korekta typu 80% to pewne wejście na długi termin i basta. @socjolog2008 niby tak długo w tym siedzi, a nadal nie patrzy trzeźwo na rynek tylko bardzo emocjonalnie i subiektywnie z całym szacunkiem dla jego osoby. On zamiast teraz własnie wrzucać parę groszy, to czeka i czaka, mimo, że idealnie przewidział dołek(jak na razie przynajmniej). Teraz podczas głębokiej bessy i zrezygnowania powinien wrzucać ostatnie hajsy, żeby obkupić się po uszy na kolejne tłuste lata, ale nie, on woli "baseny z solami" :D Teoretycznie skoro on jest taki pewny spadków to powinien shortować do bólu i już mieć przynajmniej kilkadziesiąt/kilkaset BTC za pazuchą i dalej nimi shortować, ale zdaje się on teraz ma jakieś śrubki. Czy takie podejście jest godne naśladowania i czy jest zyskowne? Nie sądzę :D Ogólnie ja jako crypto maksymalista widzę, to tak, że w przypadku spadku ceny BTC mogą zyskać na tym alt'y na parze z BTC. Wtedy dużo osób już będzie miało zakumulowane bitki, więc żeby one nie leżały będą wpompowywane w alt'y, żeby zrekompensować stratę ich wartości. A alty dzisiaj są mega zdumpowane i łatwo jest na każdym zrobić nową bańkę :D Takie pompy mocno wzmagają popyt na BTC :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 20 marca 2019, 12:43

anagamidev pisze: środa, 20 marca 2019, 12:31to czy uda nam się kupić na 1k$ czy na 4k$ uważam za czyste szczęście

A ja za część planu :)
Wartościowy post ale widzę jedną słabość - opiera się na założeniu, że następna bańka NA PEWNO będzie.
A co jeśli nie? Masz plan awaryjny czy może zostaniesz jak Himilsbach z angielskim?

ps. dziel taki długi post na akapity pliz, ciężko się czyta taka ścianę tekstu
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 20 marca 2019, 12:53

kozaki_wiesi pisze: środa, 20 marca 2019, 12:43bańka NA PEWNO będzie.
Nie, wystarczy, że BTC dobije do 8k$, będzie się miało 100% zysku plus darmowe BTC :D A później już może dziać się cokolwiek :D Pytanie jakim kto dysponuje kapitałem i ile zamierza to trzymać. Tak jak mówię należy na to spojrzeć holistycznie, rynek nie jest jednorodny. Ostatnio można było spokojnie wrzucić parę tysiaków PLN, kupić BTC za te 4k$ nieszczęsne, później wrzucić w alta i zarobić te 100-200%. Ostatecznie mieć BTC za 0$ :D Taka osoba już nie ma presji sprzedawania BTC, a jak BTC spadnie to za ten hajs na inwestycje znowu dokupi BTC :D Tzn. ja jestem np. jedną z takich osób :D

### edited: 2019-03-20 13:34 ###
Jeszcze taki fraktalik w ramach szukania podobnych kształtów na wykresie logarytmicznym :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony środa, 20 marca 2019, 13:32 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 20 marca 2019, 13:31

@anagamidev przecież ja samych sukcesów życzę. Czekam żeby wejść, nie doczekam się, nie wejdę. Gram sobie gdzie indziej, żeby już nie przywoływać zakazanej nazwy :mrgreen: Nic się nie dzieje, można nie mieć crypto. Śrubki, śrubki. Ani nie shortuje zbytnio, ani nic nie dolewam. Cierpliwie czekam aż zawali się pod własnym ciężarem niemocy :twisted:
anagamidev pisze: środa, 20 marca 2019, 12:53ja jestem np. jedną z takich osób

Ja podobnie pewnie.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » środa, 20 marca 2019, 15:41

Nastroje raczej prowzrostowe. Mnie trochę martwi, że na D3 tworzy się nam 8 zielona świeczka i teraz zastanawiam się czy jak w końcu pojawi się ta czerwona to będzie to delikatny zjazd czy jednak coś grubszego...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 20 marca 2019, 15:48

buńczuczne zapowiedzi byków? hmm, aż się prosi o:
Spoiler:
Obrazek
w postaci zjazdu do 2500 :mrgreen:

a tak na poważnie to mi by bardziej pasowało coś w okolicy double bottom na ten moment, za jakiś czas, ale 1800-2500$ też brzmi dobrze ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 20 marca 2019, 17:12

Wszystko już zostało powiedziane, a ja z nudów postawiłem sobie shorta na 4000$. Nudy na tym BTC straszne. A ja jestem na rynku, żeby grać, a nie się nudzić. Jak tak dalej pójdzie to w ogóle porzucę grę na BTC.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » środa, 20 marca 2019, 17:18

@osobliwy_nick :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 20 marca 2019, 18:37

Dovakhiin pisze: środa, 20 marca 2019, 10:08Tez powolne wzrosty obstawiam bo kapitulacja za nami.. ta pamietna panika jak spadlo z 6 na 3k. Powolne wspinanie sie = subtelna akumulacja. Oczywiscie po drodze jakas dzida typu 200-300$ wystapi nie raz nie dwa... ale kurs raczej obral nowy kierunek. Realizacja zyskow przez grubasow bedzie znikac w tlumie powolnej akumulacji, tak aby uspic graczy.

Ty widziałeś panikę, inni euforie, że się zapakują i teraz tylko wzrosty. Punkt widzenia ...
Dla mnie kapitulacja będzie wtedy jak ludzie powiedzą pierd.... Bitcoina, szkoda czasu na to. A tutaj każdy zapakowany i tylko odliczanie kiedy przetestujemy ATH i moon. Nie spodziewam się gwałtownych strzałów w górę czy dół. Raczej powolne opadanie. Na ludziach nie robi już wrażenia wodospad 10-20 %. Najgorszy jest boczniak, wtedy najbardziej siada psychika. Od spadków nawet w okolice 1000 $ gorsza jest stagnacja na rynku.
Ostatnio zmieniony środa, 20 marca 2019, 19:16 przez shinya56, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 20 marca 2019, 18:40

Przy okazji ostatni krzyk mody (również na altach): niemal idealnie równoległe kanały wzrostowe (i spadkowe).

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Jopek i 28 gości