Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 13 marca 2019, 15:34

WitoldC pisze: środa, 13 marca 2019, 15:23 Ile znasz takich osób, a ile jest osób grających na Bitbay.
Znam co najmniej dwie, wierzę że jest ich znacznie więcej wśród słabo zorientowanych informatycznie. Rozumiem że przewagę wśród korzystających z kryptowalut stanowią grający czy też spekulujący na giełdzie BitBay. Jednak "hodlujący" stanowią też jakąś część uczestników. Zresztą przygotuję temat o systemach i rzeczywistości gromadzenia środków emerytalnych. Oczywiście jako przykład wykorzystam - http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/. Dla chcących iść przykładem wymienionych "zlecenie stałe" będzie ułatwieniem i dodatkowym atutem.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 marca 2019, 15:41

Czyli ułatwienie dla paru osób, a większość grających ma większe kłopoty z giełdą więc raczej Twój pomysł ma niski priorytet.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 13 marca 2019, 15:47

WitoldC pisze: środa, 13 marca 2019, 15:41ułatwienie dla paru osób, a większość grających ma większe kłopoty z giełdą więc raczej Twój pomysł ma niski priorytet.

Dla paru osób na razie - z czasem dzięki deflacyjności (mam nadzieję) to się będzie zmieniać. Ciekawy jestem jak wyglądają statystyki zlecenia stałego w internetowych kantorach walutowych spłacających franka, eur czy USD - sam korzystam :-(.
Faktem jest że taka dyskusja zwiększa możliwość zauważenia rozwiązania przez BitBay :-)

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 marca 2019, 15:54

Właśnie dlatego w kantorach(spłata rat w innych walutach) i w bankach(spłaty rat i innych zobowiązań) to jest potrzebne a na giełdzie crypto(tylko ułatwienie dla paru osób) nie.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 13 marca 2019, 16:13

WitoldC pisze: środa, 13 marca 2019, 15:54dlatego w kantorach(spłata rat w innych walutach) i w bankach(spłaty rat i innych zobowiązań) to jest potrzebne a na giełdzie crypto(tylko ułatwienie dla paru osób) nie.
Kredyty walutowe spłacamy tylko w bankach (tak mi się wydaje). Na kupnie w kantorze oczywiście przy pomocy zlecenia stałego korzystam zawsze ~ 1-2%. Jednak "hodlowanie" kryptowaluty to inna bajka odpowiada raczej OFE, PTE, IKZ czy w przyszłości PPE. Jak już pisałem przygotuję temat pokazujący przewagi gromadzenia kryptowalut(y) nad wymienionymi systemami "oszczędzania" PLN na emeryturę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 13 marca 2019, 16:22

ikswodnal pisze: środa, 13 marca 2019, 15:47 Faktem jest że taka dyskusja zwiększa możliwość zauważenia rozwiązania przez BitBay :-)
Nikt z żadnych giełd czy kantorów nie załapał Twojego pomysłu a pisałeś o tym naprawdę wiele razy (search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=19083). Proponowanie tego dalej mimo braku zainteresowania raczej nie przyniesie rezultatu i wygląda na rodzaj manii. :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 marca 2019, 16:24

Ja wiem o co Ci chodzi, ale Ty nie chcesz spojrzeć z drugiej strony (tu bitbay) gdzie są ważniejsze rzeczy. Ile problemów znowu ze spiskami że akurat jak zachodzi transakcja to brak ofert( cena za wysoka), a korzyści prawie żadnych(dla bitbay) bo ile więcej osób by przyszło i jaki obrót by zrobiło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » środa, 13 marca 2019, 16:56

ikswodnal pisze: środa, 13 marca 2019, 15:19
teamfm pisze: środa, 13 marca 2019, 13:32rozpoczęcie Twoich wypocin o tej głupocie rozpoczęte po raz 15ty.
Dyskusja ad personam nic nie wnosi. Wartościowe będzie przedstawienie argumentów technicznych, ekonomicznych czy też prawnych
Czas, który zmarnowałeś na pisanie po raz 354364654734624634-ty ciągle tego samego oraz zaoszczędzone pieniądze na prąd, przeznaczyłbyś na założenie tematu w dziale programistycznym już DAWNO miałbyś napisany taki skrypt. Dodatkowo, że jest Was AŻ dwóch chętnych na świecie to możecie podzielić koszty na pół. Dodatkowo (!!!) mógłbyś handlować takim skryptem i byś był prawdziwym Wilkiem z Wall Street! :geek:

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 14 marca 2019, 14:45

@ikswodnal "Rozumiem że przewagę wśród korzystających z kryptowalut stanowią grający czy też spekulujący na giełdzie itBay."
Sam sobie odpowiedziałeś :) To jest giełda !! a nie fundusz emerytalny, ZUS, czy III filar.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 14 marca 2019, 14:48

Nie wiem czemu tak rzuciliście się na ikswodnal... On PYTA giełdę, a nie Was! Mogłaby giełda odpisać np "mamy w duszy takich jak Ty".
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 marca 2019, 14:39

Działa Wam Bitbay, nie laguje? Mi od piątku cały czas się zacina, apka Bitbay nie może ustanowić połączenia, nie mam jak normalnie trejdować, ale może przyczyna tkwi gdzieś u mnie w systemie. No nie wiem. Pozdrawiam.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 18 marca 2019, 09:01

@amneziahaze z naszej strony nie powinno być żadnego problemu, nie otrzymywaliśmy też przez weekend podobnych zgłoszeń. Jeżeli problem występuje w dalszym ciągu, wyczyść na początek pliki cookies w przeglądarce. Zalecamy też korzystanie z Google Chrome ;)

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 18 marca 2019, 09:32

https://www.pb.pl/poczta-odcina-sie-od- ... ldy-956028

@BitBay jakiś komentarz?
Podobnie chyba wykorzystywaliście logo MinCyfryzacji z tego co pamiętam z kanonem dobrych praktyk?

Obecnie z platformy BitBay aktywnie korzysta ponad milion użytkowników z całego świata, jednak zdecydowana większość pochodzi z Polski — mówił Sylwester Suszek krótko po wysłaniu komunikatu.
Czy ktoś w to jeszcze wierzy?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 18 marca 2019, 10:17

@Awesomist Poczta się obraziła bo kryptowaluty to zło ale pieniążki się muszą zgadzać więc payment tehnology jest ok. Wpłaty przez pocztę są od długiego czasu i nie wierzę że poczta nie wiedziała że kasa idzie do BB. Tutaj po prostu BB chciał przyciągnąć nowych klientów i się zrobiła awantura. Bo jak to państwowy podmiot wspiera kryptowaluty. Żyjemy w kraju z gówna i patyków to co się dziwić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 18 marca 2019, 10:46

Bardziej chyba chodzi o wykorzystanie logo Poczty Polskiej

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: the_great_pretender » poniedziałek, 18 marca 2019, 10:55

Awesomist pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 09:32https://www.pb.pl/poczta-odcina-sie-od- ... ldy-956028

@BitBay jakiś komentarz?


Payment Technology jest jedynym partnerem BitBaya, który realizuje wpłaty i wypłaty klientów giełdy w placówkach pocztowych.

— Posiadamy licencję małej instytucji płatniczej zarejestrowanej w Komisji Nadzoru Finansowego. Świadczymy bezpieczne usługi, współpracujemy również z organami ścigania — dodaje Bartosz Weyna z Payment Technology. Fintech powstał pod koniec 2014 r., ale działa od czerwca 2016 r.

Udziały w spółce mają: Milestone Advisors oraz Seed Investments i B.B.S EXY — tą spółką zarządza Nicole Suszek. Sylwester Suszek z RN BitBaya odmawia odpowiedzi na pytanie, czy są powiązani ze sobą. Bartosz Weyna tłumaczy, że spółka B.B.S EXY jest drobnym udziałowcem, bowiem dwie pozostałe spółki posiadają ponad 90 proc. udziałów.

http://www.krs-online.com.pl/b-b-s-exy- ... 75695.html

Nicole Suszek, rocznik 1993, Katowice, ul. Zacisze 2/6 - tajemnica rozwiązana ;-)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » poniedziałek, 18 marca 2019, 11:16

the_great_pretender pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 10:55Posiadamy licencję małej instytucji płatniczej zarejestrowanej w Komisji Nadzoru Finansowego
Pewnie już niedługo. Narazili się państwowemu molochowi i robią coś z krypto. :-/
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 18 marca 2019, 12:41

Awesomist pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 09:32@BitBay jakiś komentarz?
Zgodnie z informacjami jakie podane są w artykule, według nas doszło do nieporozumienia. Naszym celem było aby jak najbardziej umożliwić Użytkownikom zrozumienie sposobu działania nowej usługi. Nie ukrywaliśmy nigdy faktu, że usługi pocztowe realizowane są za pośrednictwem Payment Technology.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 18 marca 2019, 19:02

@BitBay Mam pytanko. Z ciekawości kliknąłem w tą wypłatę na poczcie i wyskoczył mi komunikat o dodatkowej weryfikacji, oczywiście konto mam zweryfikowane. Przeszedłem dalej i mam dodać moje ID, potwierdzenie adresu i uzupełnić dane osobowe. Przecież wszystko to już macie, nawet moje selfie. Więc nie rozumiem tej dodatkowej weryfikacji skoro nie ma nic więcej niż to co już wysyłałem.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 18 marca 2019, 20:29

Sylwestrze, ale żeby siostry się wyrzekać?

Widzę zresztą, że cała rodzina zaangażowana w FutureNet: https://futurenet.club/u/nicolesuszek

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości