Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » sobota, 2 marca 2019, 16:46

Obrazek
Cześć wszystkim. Wydarzenia roku 2017 pokazały nam jasno, jakie rozmiary może osiągnąć szaleństwo związane z nową technologią. Choć Bitcoin był z nami już od prawie dekady, dopiero dwa lata temu, szersze grono ludzi dowiedziało się po raz pierwszy o wynalazkowi kryptowalut i technologii rejestrów rozproszonych która za nimi stoi. Tysiące nowopowstałych firm twierdziło zgodnie, że dzięki blockchainowi zdominują i ostatecznie zrewolucjonizują wybraną przez siebie branże. Ogrom obietnic przerosła jedynie rzeka pieniędzy płynąca do coraz to nowszych tokenów, opartych przeważnie na sieci Ethereum, i będących jedynie kawałkiem kodu. Dopiero kolejne lata i sytuacja jaką widzimy dzisiaj, mądrzejsi już o doświadczenie, miały pokazać jak mało kolorowa okazała się rzeczywistość utkana z marzeń tysięcy założycieli start-upów kryptowalutowych i inwestorów ślepo fundujących ich poczynania.

Potężny niedźwiedzi rynek ukazał, że blockchain jest sztuką pewnych ustępstw. Blockchain, choć te idee miały jeszcze niedawno liczne grono zwolenników, okazał się nie być odpowiedzią na światowe nierówności, głód w Afryce, czy biedę w somalijskich slumsach. Blockchain jest dobrą odpowiedzią, jednak pytania jakie zadawaliśmy były cholernie nietrafione. Tam, gdzie użytkownik i tak nie ma wiele do gadania, dla większości problemów, wystarczające okazały się być szybkie, sprawdzone i scentralizowane bazy danych. Z przykrością dowiedzieliśmy się, że przeciętnemu użytkownikowi, nawet jeśli zdarzyło mu się sterczeć na ulicy z fikuśnym transparentem w proteście przeciwko jednemu z technologicznych gigantów, nie zależy wcale na prywatności i anonimowości jego danych. Same rejestry rozproszone, jako technologia jeszcze niezwykle młoda, a wręcz raczkująca, również pokazały swoje wady i ograniczenia techniczne, co przyczyniło się do upadku z hukiem niejednego ICO, które jeszcze przed momentem, w pełni zadowolone zbierało miliony dolarów od inwestorów.

Jednak idea, której ucieleśnieniem stało się stworzenie Bitcoina, przetrwała. W chwili obecnej, wiemy już, jakie pytania powinniśmy zadać. Oto pierwsze z nich: zaufanie.
Nigdy w dziejach ludzkości, nie istniał system któremu bylibyśmy w stanie zaufać, w takim stopniu jak blockchain. Blockchain jest przecież próbą napisania historii, której nie da się zmieniać, nie można nią manipulować, nie podatna jest na zniekształcenia. Można napisać w niej nowy rozdział, jednak przeszłość pozostaje nienaruszalna.
Zastanówmy się więc, do czego mógłby przydać się taki system. Wiecie już o jaki aspekt życia chodzi?

Obrazek

Jedzenie. Przemysł spożywczy, jak nigdy wcześniej, potrzebuje zaufania konsumentów, nowych standardów jakości i przede wszystkim rozwiązań, które odpowiednio zaimplementowane, pozwolą mu odpowiedzieć na narastające problemy.
Taka właśnie misja przyświeca Ambrosus’owi. Blockchain, mądrze połączony z technologią IOT oraz fizycznymi sensorami, możliwymi do użycia w świecie rzeczywistym, ma szansę stać się faktycznym krokiem naprzód w przemyśle spożywczym. Ambrosus urzeczywistnia blockchain. Czy to tylko kolejna obietnica rodem z roku 2017? Posługując się ideą która nam przyświeca – sprawdźmy to!

Czym jest Ambrosus?
Mówiąc technicznie, zdecentralizowaną siecią dla IOT, korzystającą z blockchain’u, a także sensorów, czytników i transmiterów, dzięki którym jesteśmy w stanie dosłownie podłączyć fizyczne obiekty, takie jak pojemnik zawierający kawę, lub puszka po zimnym piwie, do rozproszonego rejestru. Z tą puszką to przesada? Skądże znowu!

LINK do prezentacji podczas której to zrobiliśmy (czas: 28.58 – 34.15)Obrazek

Trzon architektury Ambrosus’a stanowi sieć AMB-NET. Platforma dla wszystkich działań prowadzonych w ramach projektu Ambrosus. Działając na protokole weryfikacji POA i opierając się na masternodach, AMB-NET zasila łańcuchy dostaw nowej generacji. Skomplikowane prawda? Myślę, że przykład będzie tu idealnym rozwiązaniem.

Wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielem dobrze prosperującej farmy. Sprzedajecie wiele produktów, jednak w pewnym momencie, w wyniku oszczerstw ze strony konkurencji, was biznes pada. Nie jesteście w stanie zapewnić konsumentów o nadzwyczajnej jakości swoich produktów, o ich bezpieczeństwie, o tym, że zwierzęta hodowane były znakomicie, a wy zawsze kierowaliście się uczciwością i dobrem osób kupujących wasze produkty. Jak więc rozwiązać ten problem?

Zastosować odpowiednio przygotowany do tego blockchain, dzięki któremu każdy Kowalski, będzie w stanie sprawdzić z pozycji aplikacji w swoim smartfonie czy produkt spożywczy zakupiony przez niego w sklepie jest świeży, czy był przechowywany w odpowiedniej temperaturze, czy (szczególnie ważne w przypadku produktów mięsnych) nie był wcześniej otwarty. Wreszcie, gdyby był jeszcze bardziej dociekliwy, AMB-NET posiada ogromną bazę innych zaawansowanych szczegółów, takich jak poziom eksponowania produktu na światło czy GPS. Po co to wszystko? Dla zapewnienia zdrowia nas, naszych dzieci, naszych bliskich. Rosnąca potrzeba cięcia kosztów, sprawia, że Polski producent znacznie bardziej myśli o zysku, aniżeli jakości. Poziom żywności spada, a kraje takie jak Arabia Saudyjska czy Białoruś, wprowadzając czasowy zakaz importu naszej żywności, mają ku temu solidne powody. Cały czas rozbrzmiewają echa ostatniego skandalu, kiedy to 800 ton Polskiej wołowiny, wyeksportowanej do dwunastu krajów Unii Europejskiej, pochodziło ze schorowanych i padłych już wcześniej krów. W obliczu takich problemów, nie tylko Polski zjadacz chleba musi szukać rozwiązań, aby jeść zdrowo i bezpiecznie, lecz również producenci żywności muszą wprowadzić systemy, które zapewnią im renomę jakości i zaufania. Do tego właśnie jest Ambrosus.

Czy rozwiązania stworzone przez Ambrosus ograniczają się jedynie do przemysłu spożywczego? Jasne, że nie! Odpowiednia architektura AMB-NET i zastosowanie odpowiednich, uniwersalnych sensorów sprawia, że każdy fizyczny obiekt, od słoika miodu, przez specjalistyczne lekarstwa, na szlachetnych kamieniach kończąc.
W Ambrosus stawiamy na prostotę i funkcjonalność rozwiązań. Tworząc od podstaw sieć, staliśmy przed poważnym pytaniem. Czy stawiamy na model scentralizowany, w którym to Ambrosus ściśle kontroluje wszystkie aspekty usług, przez co łatwo i szybko stworzylibyśmy odpowiednią platformę, lecz jakiekolwiek dodawanie do niej klientów odbywałoby się ręcznie i pochłaniało mnóstwo czasu. A może budujemy AMB-NET od podstaw, w sposób zdecentralizowany, zapewniając deweloperom i przedsiębiorcom narzędzia, dzięki którym sami mogą korzystać z przewagi implementacji AMB-NET w swoich łańcuchach dostaw, biznesie i produktach. Zdecydowaliśmy się pójść ścieżką pionierów i postawić na drugi model.
Dzięki temu, już niedługo, zastosowanie AMB-NET w jakimkolwiek biznesie, do poprawy optymalizacji łańcucha dostaw, zaufania konsumentów i bezpieczeństwa produktów, będzie możliwe zdalnie, bez pomocy Ambrosus’a. Wystarczy wykorzystać dostarczone przez nas narzędzia i biblioteki. Więcej informacji na ten temat pojawi się niedługo (dla firm zainteresowanych naszą ofertą biznesową prosimy pisać pod adresem adambetka@ambrosus.pl)

Odejdźmy na chwilę od pięknego języka i złammy konwencję, dostarczając wam wszystkim garść solidnych danych.

Informacje ogólne:
Strona główna projektu: https://ambrosus.com/
Twitter: https://twitter.com/AmbrosusAMB
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2034826.0
Blog Medium (źródło wszystkich ważnych update’ów): https://blog.ambrosus.com/
Reddit (znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji i dyskusji, tam też, bardzo często udzielają się nasz CEO i CTO): https://www.reddit.com/r/ambrosus/
Podsumowanie ICO Ambrosus z 2017 roku: https://icodrops.com/ambrosus/
Grupy dyskusyjne na Telegramie:
Główny chat: https://t.me/ambrosuschat
Kanał do spraw deweloperskich: https://t.me/AmbrosusDevs
Ambrosus News: https://t.me/AmbrosusAMB
Ambrosus posiada aktualnie około 60 stałych pracowników, o najnowszych nabytkach do drużyny możecie przeczytać na oficjalnym blogu.
Oferty pracy (należy zjechać niżej): https://ambrosus.com/team/

Informacje techniczne:
Sposób w jaki Ambrosus sprawdza, testuje i integruje się z globalnym łańcuchem dostaw: https://blog.ambrosus.com/how-ambrosus- ... 3db6998298
Jak zabezpieczyć produkty, rozwiązania technologiczne stosowane przez Ambrosus: https://blog.ambrosus.com/the-ambrosus- ... ea2d920235
Przykład implementacji AMB-NET z koreańską wołowiną (sprawdzone, w pełni działające rozwiązanie end-to-end): https://blog.ambrosus.com/ambrosus-and- ... 60550a2395
Przykład implementacji AMB-NET z Madagascar Bourbon Vanilla: https://blog.ambrosus.com/in-depth-the- ... 42ab0f5c9e
Omówienie i pokazanie działalności Centrum Innowacji (AMB-Lab): https://blog.ambrosus.com/an-overview-o ... d4f60394be

Obrazek

Masternody podzielone są na Apollo, Hermes oraz Atlas (który dzieli się na Omega, Sigma i Zeta). Aby hostować Masternoda Ambrosus, zabezpieczając i weryfikując AMB-NET, za co możecie otrzymać nagrodę w AMB, potrzebujecie określonej liczby tokenów:

Obrazek
(grafika fanowska)

Ruszamy również z polskim blogiem Ambrosus, na którym, jako oficjalny przedstawiciel projektu, będę publikował artykuły w temacie kryptowalut, żywności i wszystkiego co uznam za ciekawe w odniesieniu do projektu.
Blog znajdziecie pod adresem: https://ambrosus.pl
Zachęcam również do dołączenia do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie, gdzie z chęcią odpowiem na wszystkim wasze pytania: https://t.me/ambrosuspoland

Piszcie śmiało i zapraszam do dyskusji!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » niedziela, 3 marca 2019, 15:08

Pojawiły się już pierwsze wpisy na blogu. Rok 2017 jasno pokazał, że blockchain nie zbawi świata, jednak, nie mają również racji jego krytycy, nawołujący bezpodstawnie o kompletnej bezużyteczności tej technologii. W czym więc sprawdza się blockchain? W pieniądzach oczywiście, lecz może i gdzieś jeszcze znajdzie się dla niego zastosowanie? Oczywiście, że tak! Jesteście ciekawi gdzie?

https://ambrosus.pl/polacy-mamy-problem-z-zywnoscia/

https://ambrosus.pl/blockchain-wita-zyw ... -jedzenia/

Dlaczego o tym piszę? Bo problem z jedzeniem w Polsce jest. I to większy niż może nam się wydawać. A zewsząd wieje pustką i jakby nikt nie zamierza się tym zajmować. A tu proszę, okazuje się, że nasze znajome i lubiane krypto jest w tej kwestii w stanie pomóc. I nie ma tutaj mowy o kolejnym bezużytecznym tokenie reprezentującym punkty lojalnościowe za kupowanie warzyw i owoców. Chodzi o kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa żywności. Żeby sytuacje takie jak ostatni skandal z naszą krajową wołowiną pochodzącą od zdechłych wcześniej i chorych krów nie mogły mieć miejsca. Bitcoin nauczył nas, że należy weryfikować i sprawdzać. I ta idea niech pozostanie nam żywą, sprawdzajmy co jemy.

Dodano po 8 godzinach 14 minutach 59 sekundach:
Czytanka na wieczór, przed trudami poniedziałku. Podjąłem się próby opracowania problemu znikających leków specjalistycznych z Polskich aptek. Zagadnienie niezwykle poważne, gdyż każdego dnia, dziesiątki tysięcy Polaków zawdzięcza życie swoje i swoich bliskich tym właśnie lekom. Natomiast są one wyprowadzane z Polskich w procesie przez ekspertów nazwanym odwróconym łańcuchem dostaw. Aż serce się kraja. Tylko w 2018 roku skala problemu sięgnęła 100 milionów złotych. A walczy się z nim jeszcze trudniej. Na łamach bloga, postanowiłem znaleźć rozwiązanie.
Obrazek
https://ambrosus.pl/blockchain-rozwiaze ... aku-lekow/
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:11 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » wtorek, 5 marca 2019, 13:17

Cześć! Dziś chciałbym przekleić tutaj krótką dyskusje którą odbyłem na temat ostatniego artykułu na wykopie, gdyż uważam, że część z Was może mieć podobne pytania.
Spoiler:
Ok, cel szczytny i fajnie by było gdyby można było ten problem rozwiązać, ograniczyć.

Niestety ja tu widzę jedynie próbę żerowania na tym problemie przez producenta blockchaina i chipów do kontroli łańcucha dostaw. Przecież wdrożenie tego w żaden sposób nie zmniejszyłoby problemu, jedynie zwiększyłoby koszt leków oraz zapewniło firmie obsługującej ten łańcuch blockchain kontrakt na obsługę ogromnej ilości towaru i stały dochód.

Dlaczego nie rozwiązałoby to problemu? Bo ten proceder nie jest nielegalny, trzeba by prędzej zmienić kwestie prawne i zabronić dalszej redystrybucji do innych krajów leków przeznaczonych na nasz rynek. Apteki legalnie odsprzedają te leki zagranicznym dystrybutorom. Łańcuch dostaw w blockchainie nic by nie zmienił. Jedynie końcowy, detaliczny odbiorca leku, np. w Niemczech gdyby sprawdził łańcuch dostaw, zobaczyłby że był on przeznaczony na nasz rynek, ale ostatecznie został odsprzedany i trafił do niego. Co go to obchodzi? Czy kupił nieoryginalny lek, lub z nielegalnej dystrybucji? Nie. Dla niego wszystko jest w porządku, prawnie również. Poza tym mógłby to sprawdzić dopiero po zakupie danego leku, nie przed. Nawet gdyby to odkrył i jego wrażliwe sumienie oraz kręgosłup moralny nie chodziły się z tym procederem, to co by miał zrobić? Zbojkotować sprzedawcę? Wyrazić swoje zniemczenie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To żałosne. Kolejna firma z bańki blockchainie pod pozorem próby pomocy i rozwiązania problemu, chce jedynie zarobić na nim, niczego nie rozwiązując, jedynie sprzedać swój produkt i usługę, które nic nie zmienią.

Nie rozbicie się moralnie kompletnie niczym od nieetycznych zachowań sprzedawców leków. Wy, jak i oni robicie to z chęci zysku. Jednym efektem, byłaby wyższa cena leków.
Użytkownik słusznie podał wątpliwość moralną takiego rozwiązania, twierdząc, że wynika ono jedynie z nieuczciwej chęci zysku.
Spoiler:
Według obecnych przepisów prawnych, owszem jest nielegalny. Apteki mają zakaz sprzedaży leków do hurtowni. Możesz o tym przeczytać tutaj: https://www.gif.gov.pl/pl/aktualnosci/7 ... iedzi.html

Każdą potencjalną próbę rozwiązania naglącego i poważnego problemu można uznać za działanie z góry niemoralne, pragnące jedynie kawałku przysłowiowego tortu z nielegalnego obrotu lekami. W całej herezji i obietnicach, a także sprzedanych marzeniach niezwykle ciężko dostrzec realny progres i uczciwą, idącą za nim technologię. Wymaga to otwartości i subtelnego podejścia do sprawy, a także niestety godzin własnego rozeznania.

W przypadku faktycznego zastosowania systemu (opartego! pamiętaj, że blockchain stanowi tutaj jedynie podstawę architektury systemu i gwarantuje niezmienialność danych, a także brak centralizacji - Ambrosus osiągną to poprzez konkretną architekturę systemu, nie zaś dzięki samej implementacji blockchainu) mówimy o implementacji szerokiego wachlarza technologii - fizycznych sensorów, nowego rodzaju opakowań zastosowanych do przewodu leków (które śledzą np. temperaturę - Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaznaczył, że w procesie odwróconego łańcucha dostaw właśnie narażenie leków na nieodpowiednie składowanie stanowiło ogromny problem - w tym też pojawia się odpowiedź na pytanie dlaczego zachodni konsument miałby takowych leków nie kupować - właśnie z powodu ich możliwej nieskuteczności wynikającej z nieodpowiedniego składowania).

Natomiast odnosząc się do argumentu o potencjalnym wzroście cen leków - cięcia kosztów wynikające z optymalizacji łańcucha dostaw, spokojnie zagwarantowałyby oszczędności, dzięki którym cen leków nie trzeba by podnosić.

Natomiast zgodzę się z tym, że wprowadzenie takiej technologi przez firmę farmaceutyczną byłoby sporym plusem wizerunkowym na niej i zapewne powstałaby określona może nawet linia leków szczycących się tym, że są weryfikowane i śledzone na zdecentralizowanej sieci.
- A tutaj moja odpowiedź.

Następny problem poruszył inny użytkownik, słusznie zauważając w swoim artykule, liczne problemy czekające na próby implementacji zastosowań opartych na blockchainie chociażby do łańcuchów dostaw. Link do artykułu: https://blog.smartdec.net/you-do-not-ne ... ecc6cc2129 Serdecznie polecam przeczytać, studzi trochę głowę!

Natomiast na to również postanowiłem odpowiedzieć, przeczytawszy wcześniej podesłany artykuł. Moja odpowiedź:
Spoiler:
Cześć. Dziękuje ci bardzo za podesłany artykuł. Choć początkowo, gdy zaczynałem przygodę z kryptowalutami i całą otoczką technologiczną wokół nich, również byłem zaabsorbowany ideą blockchainu jako remedium na wszelkie problemy ludzkości, od głodu przez klęski urodzaju, na wojnach kończąc.

Zderzenie z rzeczywistością i potrzeba solidnego przestawienia swoich poglądów wymagała ode mnie wiele czasu i odwagi, lecz w końcu sam doszedłem do momentu, w którym przejrzałem na oczy i dostrzegłem realny obraz rzeczy.

Właśnie to uświadomiło mi niezwykle mocno, że pomimo sterty obietnic składanych przez start-upy kryptowalutowe, ich horrendalnego i życzeniowy charakteru, a także całkowitego oderwania od rzeczywistości, blockchain - połączony z innymi rozwiązaniami technicznymi, ma potencjał rozwiązania wielu problemów.

Weźmy chociażby problem niepełnej informacji i zaufania w Problemie Generałów Bizantyjskich. Wcześniej, niejeden filozof i matematyk łamali sobie nad nim zęby. Dopiero blockchain i wynalezienie Bitcoina okazały się być całkowicie asymetrycznym podejściem do sprawy i jej finalnym rozwiązaniem.

Zaadresowałeś wiele ciekawych punktów w swoim tekście, sam również muszę zgłębić swoją wiedzę i się nad nimi dokładniej zastanowić, gdyż ostatnie czego chcę to pochopne udzielenie na nie odpowiedzi.

Jednak już teraz widzę możliwe rozwiązanie pierwszego problemu lodziarki i nieuczciwego przedsiębiorcy. Otóż, czy nie wystarczyłoby obiekty składować w pojemnikach (nie ważne jakiej wielkości), zabezpieczonych przed otwarciem i posiadających bogatą gamę sensorów (zamiast umieszczać sensory bezpośrednio na samochodzie).

Ciągle się uczę, jednak jeśli jesteś ciekaw tak jak ja, część z tych problemów zostało zaadresowanych przez Ambrosus w ich oficjalnym blogu. Polecam szczególnie ten artykuł: https://blog.ambrosus.com/the-ambrosus- ... ea2d920235

A także ten dla szerszego kontekstu (CEO jest świetnym pisarzem, nie będziesz się nudził czytając to): https://blog.ambrosus.com/the-globalisa ... 94b9533a80

Niemniej, problemy przez Ciebie poruszone skłaniają do dalszej refleksji i pragnąłbym zaadresować je i odpowiedzieć w jednym z kolejnych postów na blogu Ambrosus Polska.
Misja Ambrosus jest jasna - zapewnić bezpieczeństwo łańcuchów dostaw oraz produktów przez nie przechodzących. Podejmuje określone kroki do osiągnięcia tego celu. Pionierzy z dziedziny IOT, a także systemów cechujących się decentralizacją już dawno oddzielili jakikolwiek hype i mity, od realnej wartości zastosowania blockchainu. System Ambrosus jest swoistą hybrydą - blockchain jest jej fundamentem, lecz ogromną wagę stanowią również inne rozwiązania techniczne - jak chociażby fizyczna technologia sensorów. Zamierzam opublikować kolejne, sceptyczne w swoim wydźwięku, jak najbardziej obiektywne lecz zarazem informacyjne, artykuły na wszystkie te tematy.

Jeżeli macie pytania, wątpliwości, które chcielibyście zaadresować, śmiało piszcie, z chęcią na nie odpowiem, a być może sam pogłębię dzięki temu swoją skromną wiedzę!

Zapraszam również do naszej społeczności Ambrosus Polska na Telegramie! https://t.me/ambrosuspoland

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » czwartek, 7 marca 2019, 14:57

Obrazek
Witajcie! W dzisiejszym artykule przyjrzymy się PonziCoin – szczerej piramidzie finansowej. Przepraszam, ale co Wam nie pasuje? Brzmi jak okrutny żart mówicie? Nie mogło to być dalej od prawdy, gdyż nawet w takie aktywa cyfrowe inwestowali ślepi inwestorzy w blockchain manii roku 2017.

Trochę krytycznym okiem, jednak z pełnią nadziei i realnego optymizmu - co pozostało po Wielkiej Manii Kryptowalutowej roku 2017, czego nauczyła nas przeszłość, jak spoglądać na blockchain trochę bardziej sceptycznie, a także jakie problemy możemy dzięki niemu rozwiązać. Przejrzymy również część najbardziej absurdalnych pomysłów zeszłorocznych ICO i jak się ich ustrzec następnym razem.

Zaciekawieni? Zapraszam Was do przeczytania pierwszej części krótkiej mini-serii moich przemyśleń o "Zdecentralizowanych bananach".

https://ambrosus.pl/zdecentralizowane-b ... lockchain/
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:11 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » sobota, 9 marca 2019, 15:59

Obrazek
O wykorzystaniu blockchainu w rzeczywistym świecie słyszy się naprawdę dużo, jednak jak wygląda praktyka? Zobaczcie sami, na przykładzie koreańskiej wołowiny. Bardzo ciekawy temat, dlatego postanowiłem się nim głębiej zainteresować i coś tam skrąbnąć na blogu. Zapraszam wszystkich!

Zmagający się z nieuczciwą konkurencją, producenci koreańskiej wołowiny rozpoczęli poszukiwania technologii i rozwiązań które zapewnią im przewagę rynkową, nad firmami zajętymi nielegalnymi praktykami. Co z tego wyszło?

https://ambrosus.pl/koreanska-wolowina- ... sci-mieso/
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:11 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » środa, 13 marca 2019, 23:20

Zapraszam wszystkich na nasz kanał dyskusyjny na Telegramie: https://t.me/ambrosuspoland

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » czwartek, 14 marca 2019, 17:15

Obrazek
Zakładając tego bloga od samego początku chciałem, żeby pomimo omawianej na nim nowoczesnej technologii i fascynujących zagadnień z nią związanych, miał on również charakter edukacyjny.

A czego brakuje nam wszystkim w kwestii edukacji? Wiedzy o pieniądzach. Niby korzystamy z nich każdego dnia, zarabiamy je, używamy ich w najróżniejszych transakcjach. Jednak, czy naprawdę wiemy jak działają? Co kryje się pod najważniejszą reprezentacją wartości jaką jest pieniądz. Pieniądz nie tylko trzyma władzę, lecz również jest symbolem wartości samej w sobie.

Więc, naprawdę nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem swojego komentarza do tego wydarzenia. Ironia, przywodząca na myśl scenariusz okrutnej satyry, która wybrzmiewa z opublikowanej, na Twitterze, przez Europejski Bank Centralny odpowiedzi jest po prostu zbyt brutalna i czarna nawet dla mnie. Dlaczego? Zobaczcie sami!
https://ambrosus.pl/europejski-bank-cen ... pieniadza/
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:11 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3859
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Bit-els » czwartek, 14 marca 2019, 21:42

Bardzo dobry wpis na blogu. Można nawet pójść dalej i powiedzieć, że cały kartel bankowości centralnej i komercyjnej to żerująca na społeczeństwie grupa przestępcza. Oni okradają ludzi. Za wykreowane z powietrza papierki nabywają usługi i dobra trwałe. Cała reszta musi pracować

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 840
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 236
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: zdch » piątek, 15 marca 2019, 17:04

Ciekawy projekt, ale sprawdźcie czy nie naruszacie patentów nChain, żeby się za jakiś czas nie okazało, że się nie wypłacicie. Ewentualnie możecie przenieść się z budową swoich rozwiązań od razu na BSV, gdzie licencja jest darmowa.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » poniedziałek, 18 marca 2019, 00:42

Będzie to jedyny i ostatni raz, kiedy to zaadresuje sprawy związane z BTC i jego forkami w tym wątku. Ten wątek dotyczy Ambrosus.

Można tu dyskutować na temat technologii związanej bezpośrednio z tym w co zaangażowany jest Ambrosus - kryptowaluty z nastawieniem na rozwój blockchainu Ethereum i natywnego blockchainu Ambrosus, fizycznej technologii używanej w łańcuchach dystrybucji, technologicznej strony sektora farmaceutycznego, spożywczego i innych itd. Do dyskusji na temat Bitcoina i jego forków są oddzielne tematy na tym forum. Myślę jednak, że sprawa patentów do których twoje pytanie się odnosi @zdch jest na tyle ważne, że powinieneś otrzymać odpowiedź. Podzielę ją na dwie sekcje:

1. Zawsze byłem jak najdalej od oceniania którejkolwiek strony konfliktu na linii BTC/BCH czy teraz kiedy to linia frontu nam się powiększyła za sprawą dalszego rozbicia dzielnicowego BCH na Bitcoin Cash ABC oraz Bitcoin Cash Satoshi Vision. Od początku, kiedy to dołączyłem do społeczności kryptowalut, postanowiłem, że będę w tym co robię, w moim poznaniu, przede wszystkim skromny - gdyż moja wiedza była zerowa (nadal mam przed sobą daleką drogę i wiele rzeczy w krypto nie rozumiem), będę analizował i starał się dostrzec prawdziwe sedno każdego problemu, pomijając nawarstwiające się mity, legendy i uprzedzenia. Dlatego nigdy nie wypowiadałem się na temat wojny jaka toczy się w zwaśnionych obozach BTC/BCH/BSV.

Dla mnie, nie różni się to niczym od patologicznej wojny ideologicznej z podszyciem wręcz religijnego fanatyzmu. Dlaczego? Gdyż uważam, że kryptowalutą przyświeca naprawdę piękna idea wolności od opresji, potrzeby prywatności w coraz to bardziej technokratycznym świecie, buntu przeciwko zbutwiałemu w swoich strukturach systemowi finansowemu, dla którego, do czasu powstania Bitcoina, nie było żadnej alternatywy. Kryptowaluty postrzegam nie tylko jako zabawkę internetowych świrów, czy instrument spekulacyjny, lecz doprawdy rewolucyjne narzędzie, które daje nam POTENCJAŁ do skutecznego przeciwstawiania się potężnym strukturą państwowym czy korporacyjnym. Tak Bitcoin ma problemy z dalszym rozwojem. Jednak rozdrabnianie potencjału Bitcoina i zasobów społeczności na coraz to kolejne forki i klony, niekończąca się wojna ideologiczna sprowadzająca się do wielkości bloków i masy podrzędnych znaków i symboliki używanych w obrębie naszej społeczności, nie różni się dla mnie niczym od idiotycznej wojny i rozłamu między katolikami, a prawosławnymi. Zamiast rozwiązywać ważne problemy, poświęcacie swoje zasoby i dusze na dzielenie, zapominając kto jest prawdziwym wrogiem. Uwidacznia to jedynie waszą pychę i chciwość, w chęci przejęcia części zasobów oryginalnego łańcucha.

Tak samo jak niekończące się katowanie Lightnig Network. Przecież właśnie cudowną cechą rozwiązań off-chain jest to, że nie musisz z nich korzystać. Okażą się gówniane? Dobrze, najwyraźniej sam pomysł był fundamentalnie horrendalny, a wykonanie jeszcze gorsze. Łańcuch główny na tym nie ucierpi w żaden sposób. Może jednak dojdzie do sytuacji zupełnie odwrotnej, początkowe problemy i wątpliwości zostaną naprawione, a samo rozwiązanie okaże się świetną technologią, drastycznie zwiększającą adopcje i szansę na przetrwanie Bitcoina. Śmierć naturalna, albo implementacji - czas pokaże, więc gdzie wam się tak wszystkim śpieszy?

Kolejna rzecz, chciałbym bezpośrednio odnieść się do BSV. Jako że, Craig Wright jest głównym architektem i naukowcem projektu (jak to opisują na stronie BSV oraz nChain), to na nim się chwilowo skupię.

Pierwsza sprawa, Craig Wright jest oszustem, podłym i chciwym kłamcą, pełnym pychy i zazdrości z osiągnięć innych, przypisującym sobie zasługi do których nie ma prawa. Inteligentnym lecz narcystycznym błaznem, którego postępowanie coraz mniej bawi. Craig Wright jest wszystkim czym Satoshi Nakamoto nie był. Całkowitym jego przeciwieństwem. Więc o ile Satoshi nie chorował na dwubiegunowość, to Craig Wright jest oszustem. Nawet nie pół Satoshim, ćwierć Nakamoto. Po prostu kłamcom. Bitcoin nigdy nie miał mieć osoby która byłaby identyfikowana z projektem. Natomiast to co robi Craig jest jednym wielkim cyrkiem, którym chce przeciągnąć część akolitów na swoją stronę. Jak widać całkiem skutecznie. Craig CHCE, aby to jego ludzie uważali za twórcę Bitcoina, chce błysku reflektorów, sławy i władzy. Chce być znaczącą osobą, która zapisze się na kartach historii.

Prawdziwy Satoshi z drugiej strony był niezwykle skromny. Samo już przyjęcie pseudonimu Satoshi Nakamoto świadczy o skromności. Nakamoto to bardzo pospolite, niczym nie wyróżniające się nazwisko. Porównywalne do naszego Kowalskiego bądź Nowaka. Satoshi zatem jako osoba miał być i zawsze był nikim. To Bitcoin był na pierwszym miejscu. To na nim miała być skupiona cała uwaga, gdyż to właśnie projekt liczył się dla Satoshiego najbardziej, nie jego twórca. Kod źródłowy Bitcoina zawsze był publiczny, projekt rozwijany był przez społeczność, nie było mowy o żadnych patentach. Myślę, że dla Satoshiego sam pomysł opatentowania technologii która miała UWALNIAĆ finansowo ludzi spod opresji, wydawałby się herezją.

Przez wiele tygodni, z zamiłowania do historii, studiowałem teksty, posty, historie, czy styl Satoshiego Nakamoto. Z ciekawości, chciałem wiedzieć, co kierowało nim budując Bitcoina. Z moich obserwacji, wyłania się obraz osoby ogromnie skromnej, ale nie wycofanej! Odważnej i zdecydowanej w swoich działaniach, jednak dalekiej od piętnowania kogokolwiek. Bitcoin to technologia rozwijana przez społeczność, Satoshi był bardzo otwarty na nowe pomysły (wynika to z jego postów na Bitcointalk'u) i wiedział, że jeżeli Bitcoin ma się dalej rozwijać, jego kreator musi się usunąć w cień, gdyż prawdziwy pieniądz jest bezosobowy. Bitcoin z założenia miał być walutą globalną, ponad podziałami wynikającymi z narodowości, koloru skóry czy poglądów. Miał być ponad granicami, uniwersalny. Jeżeli nadal więc myślisz, że Craig Wright to Satoshi, przykro mi, lecz nie mam czasu, aby cię przekonywać.


2. Przyjrzałem się owym patentom, które posiada nChain. Widzę tam następujące:
https://worldwide.espacenet.com/publica ... 14A1&KC=A1 - DETERMINISTIC KEY GENERATION
a także wszystko co znajduje się pod tym linkiem: https://patents.justia.com/assignee/nch ... gs-limited

Krótka odpowiedź: żaden z nich nie wpływa na to co robi Ambrosus, ani od strony blockchain core, technologii fizycznych sensorów, ani ekonomiczno/biznesowej. nChain stara się opatentować technologię dostępną od lat 90, której nie są twórcami.

Dłuższa odpowiedź:
Odnosząc się do pierwszego patentu - najlepiej określił to Vitalik mówiąc, że nChain złożył patent na stary, dobrze znany deterministyczny portfel oparty na master key. Jeżeli ktokolwiek tutaj ma być pozywany lub później, jak to określiłeś, "niewypłacalny", to właśnie nChain Holdings Limited za popełnienie przestępstwa patentowego. Jest to próba, znów ten sam schemat w działaniu Wright'a który tak mocno różni go od Satoshiego, przypisania sobie nieswoich zasług. Żałosne. Nie taka idea przyświeca kryptowalutom.

Innych patentów nawet nie chce komentować, bo te jak np. "Virtual currency system", to jakiś chory żart. To tak jakby ktoś chciał opatentować koło, albo naciągnięcie struny w taki sposób, aby po wprawieniu w ruch, wydawała z siebie dźwięk.

\
TL;DR - Ambrosus nie narusza i nigdy nie będzie naruszał żadnych patentów firmy NCHAIN HOLDINGS LTD.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest wyczerpująca. Jeśli ktokolwiek ma ochotę porozmawiać dalej na ten temat, po prostu oznaczcie mnie w odpowiednich do tego wątkach na forum. Tutaj natomiast prosiłbym o zadawanie pytań związanych z Ambrosus'em.

Ps. Jednak ciekawość mnie zżera. Jak niby do cholery Ambrosus miałbym budować na BSV? Skoro od samego początku, jeśli chciał stworzyć zdecentralizowaną sieć IoT, musiał powstać AMB-NET - system o określonej architekturze która pozwoli na tego typu implementacje. Jeżeli wyjaśnisz mi to obszernie lecz klarownie, to z chęcią podaruje ci +20 nawet. A i kolejne moje pytanie, jednak to może odpowiedz w wątku o BSV oznaczywszy mnie wcześniej, jakim prawem nChain składa patenty na technologię która istniała zanim nChain w ogóle powstał (pomiń kwestie etyczne takiego postępowania, na to sam sobie potrafię odpowiedzieć).
Ostatnio zmieniony sobota, 13 kwietnia 2019, 12:24 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » poniedziałek, 18 marca 2019, 19:19

Obrazek
Nie ważne jak wspaniałą technologię byś zbudował i dostarczył, jeżeli nie będzie ona używana przez szersze grono ludzi czy firm, to równie dobrze mógłbyś jej wcale nie robić. Nikt nie poświęca tysięcy godzin swojego życia, aby oprogramowanie które stworzył stało na półce i pachniało. Dlatego też, jednym z najważniejszych celów Ambrosus jest zbudowanie ekosystemu, który będzie szeroko wykorzystywany na całym świecie, skalowalny, prosty w użyciu, a przede wszystkim wnosił będzie wartość dla osób i firm korzystających z naszego oprogramowania.

Ambrosus stworzył AMB-NET tak, aby każdy mógł w nim uczestniczyć. Aby budować swoje aplikacje na AMB-NET nie musisz nawet kontaktować się z nami. Wszystko dostępne jest w duchu open-source.

Żeby jednak nasza zdecentralizowana sieć IoT oparta na blockchainie mogła być wykorzystywana przez jak największą liczbę użytkowników, a także aby pokazać jej pełny potencjał, Ambrosus stale podejmuje się zawieraniem współprac w wielu obszarach gospodarki, dołączając do organizacji których misja jest zgodna z naszą – zapewnić bezpieczeństwo i weryfikowalność globalnego łańcucha dostaw.

Chciałbym dziś przedstawić wam partnerów, klientów, a także organizacje z którymi Ambrosus podjął współpracę.
https://ambrosus.pl/ambrosus-organizacj ... partnerzy/
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:12 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » niedziela, 24 marca 2019, 19:53

Obrazek
Mogliście słyszeć, że wiele krypto projektów takich jak Vechain, Origin Trail, Modum, Ambrosus czy TeFood angażuje się w rozwijanie technologii blockchain w celu usprawnienia łańcuchów dostaw.

Czym jednak są te łańcuchy dostaw? Jako osobie której nie było nigdy jakoś po drodze z logistyką i transportem, zrozumienie w pełni zagadnienia i oddzielenie realnej technologii od czystego hypu zajęło mnóstwo czasu i dziesiątki przeczytanych profesjonalnych artykułów na ten temat.

Jak zwykle, zapraszam szczególnie do konstruktywnej krytyki! Ogólnie pisząc ten artykuł chciałem odpowiedzieć na kilka pytań, które mnie samego mocno interesowały. Mój początkowy research w tym kierunku nie za wiele się zdał, gdyż większość autletów mediowych, pisząc o kryptowalutach i zastosowaniu blockchainu w transporcie, ucieka się do ogolników. Mało sensownego. A ja jestem zdania, że pierwsze co powinno się zrobić to dobrze zrozumieć problem. Dlatego też prezentuje wam dzisiaj nieco szersze i bardziej dokładne spojrzenie na problem łańcuchów dostaw i jak realnie blockchain ma szansę rozwiązać konkretne problemy z którymi mierzą się firmy. Bez hypu, czysta technika.

Co więcej, tym razem na końcu artykułu pozwoliłem sobie dodać część z przypisów z których korzystam szukając wiedzy na dany temat, także możecie mieć pewność, że jak już piszę to weryfikuje swoje dane i poglądy, a także macie sposobność zaznajomienia się obszerniej z tematem jeżeli sami chcecie pogrzebać!

Jak więc realnie blockchain zmienia branżę transportową i jak może pomóc w redukcji kosztów i optymalizacji łańcucha dostaw? Przekonajcie się sami!

https://ambrosus.pl/blockchain-rewolucja-w-transporcie/
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:09 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:08

Obrazek
Hej Hej Hej. Po krótkiej przerwie zapraszam Was do najnowszego artykułu w którym to przedstawiam jakie perspektywy niesie za sobą praca związana z kryptowalutami, czego powinna się spodziewać osoba podejmująca taką ścieżkę kariery i na jakie zarobki może liczyć.

Zobaczcie sami!: https://ambrosus.pl/praca-w-kryptowalut ... -kierowac/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » czwartek, 4 kwietnia 2019, 19:18

Obrazek
Cześć! Kariera, czy Kryptokariera? Gwałtowny rozrost globalnego zainteresowania kryptowalutami stworzył możliwość kryptokariery. Kryptowaluty przestały być rozwijane jedynie przez grupę pasjonatów skupiających się na anonimowych forach internetowych. Na naszych oczach powstają setki nowych firm w kryptowalutach widzących świetlaną przyszłość. Także giganci cyfrowi, o światowej już renomie, coraz częściej swój wzrok kierują na rozwój i wdrażanie usług związanych z blockchainem.

Jak pokazałem w artykule: Krypto Praca, inżynier pracujący nad architekturą systemu kryptowalut, jest w stanie zarobić średnio 19 tyś. PLN.

Kryptowaluty, będąc fascynującą lecz raczkującą technologią, przyciągają w dużej mierze ludzi młodych. Nie jeden z was kryptopasjonatów, być może znajduje się w wieku, w którym dokonać musi decyzji o wyborze kierunku studiów. Dobrze zatem byłoby połączyć wasze zainteresowania z dobrze płatną pracą.

W dzisiejszym artykule odpowiem więc, jaki kierunek studiów wybrać, aby wasza kryptokariera rozkwitła na dobre. Zapraszam!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 21:58

Obrazek
W ten niedzielny wieczór, z racji pięknej pogody na dworze, chciałbym zabrać was wszystkich w wspaniałą podróż. Podróż po świecie mórz i oceanów, muszli i zapachu orientalnych przypraw, wreszcie - pieniądza i Brytyjskich osadników.

Możecie zapytać, ależ co to ma wspólnego z Bitcoinem, kryptowalutami i Ambrosusem?!

Opowieść jaką chciałbym wam dzisiaj opowiedzieć, zmieni całkowicie wasze spojrzenie na Bitcoina. Jeżeli wcześniej nic o czymś takim nie słyszałeś, nie bój się, przesłanie historii jest bardzo proste! Jesteście gotowi?

Zapraszam serdecznie! Artykuł gościnnie na blogu chłopaków z CyberKrypto.

https://cyberkrypto.pl/przekonam-cie-do-bitcoina/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3245
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 777
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 kwietnia 2019, 23:07

"Cie" w linku do artykułu powinno być z dużej litery tak wg mojej skromnej opinii ;)
Ale widze że w środku jest z dużej więc to chyba wina tylko linku bo sam tytuł jest drukowanymi, wiec sory że się czepiam napisałem z rozpędu.

Ostatnio widziałem coina Trac i z tego co wyczytałem on juz oferuje śledzenie towarów i żywności, a w konkurencji nie widziałem żeby był wymieniony. Coś wiadomo więcej na jakim on jest etapie i czy to tylko chwalenie się czy faktycznie stanowi konkurencję dla Ambrosusa?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 11:57

@Rumcajs szczerze to nie śledzę postępu Origin Trail. Z tego co natomiast pamiętam wiem, że jest on raczej protokołem, aniżeli kompletnym rozwiązaniem w zakresie łańcucha dostaw, które oferują na przykład Vechain czy Ambrosus. Jest on jak najbardziej konkurencją, jednak powiem Ci szczerze, że prowadzimy w naszym community taką wojnę pomiędzy podobnymi krypto projektami, kiedy w rzeczywistości świat jest tak ogromny, jest tyle rynków i firm które na takie rozwiązania czekają, że potrzeba było kilku tysięcy takich samych projektów, żeby zacząć się martwić.

Wiadomość:

Jeżeli jeszcze nie wiecie, to 18 kwietnia będzie miało miejsce publiczne udostepnienie sieci, a także dodanie kolejnych Masternodów do AMB-NETu. Nie wiem jak dokładnie będzie wyglądał proces token swapu - możliwe, że swap będzie wymagany jedynie dla posiadaczy masternodów i funkcjonować będą jednocześnie dwa tokeny: AMB ERC20 w sieci ETH, dzięki czemu nie będzie żadnego problemu z dotychczasowym tokenem, a po posiadacze masternodów będą po prostu deponowali swoje tokeny ERC20, a w sieci funkcjonować będą natywne tokeny AMB. Zobaczymy jak rozwiążą tą sprawę inżynierowie, na pewno o wszystkim was poinformuje.

Tutaj kilka zdjęć z Dashboardu i Bridge (Bridge służyć będzie do automatycznego token swapu):
Obrazek
Dashboard
Obrazek
Bridge

W między czasie zapraszam serdecznie do opublikowanego dzisiaj nowego tekstu na blogu - opisuje w nim najnowsze trendy w żywności, a także pokazuje jak wykorzystany może być w tym blockchain i IoT - w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa.

https://ambrosus.pl/trendy-w-branzy-spo ... rewolucja/

BTW. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie AMB, to walcie tutaj śmiało, po to jest ten wątek. W najbliższym czasie zamierzam dokładnie opisać od podstaw AMB-NET, sensory, masternody i wiele więcej, żeby dać wam wnikliwe spojrzenie na cały system AMB, bo jest o czym pisać. Jestem w trakcie kompletowania danych, czekam również na więcej informacji które dostępne będą po publicznym starcie MainNetu. Także spodziewajcie się tego typu opracowań. Zapraszam również na naszego polskiego Telegrama, na którym możecie również zadawać pytania i dyskutować o AMB. https://t.me/ambrosuspoland

EDIT:
Cały czas można aplikować o Masternode tutaj: https://tech.ambrosus.com/apply/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3245
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 777
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 17:56

Mam pytanie o te Masternody, to trzeba "aplikowac" ? Myślałem że wystarczy zebrać tyle żeby mieć na 1 MN i po prostu postawić. Co prawda z tego co pamietam to wymaga 250 k coinów ale marketcap jest mały tego coina więc możnaby sobie go holdować w formie MN jakby ktoś chciał w niego wejść na dłuższy czas. To nie każdy kto będzie miał coiny może go postawić ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7945
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1028
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 20:03

@Rumcajs
tak, trzeba aplikować
Ale wystarczy nawet 10k coinów, na jeden z tierów:
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 415
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 22:06

@Rumcajs Nie jestem specjalistą i moja wiedza ciągle pozostawia wiele do życzenia, jednak postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię.

AMB-NET - blockchain, a raczej platforma wykorzystująca blockchain, dostosowana jednocześnie do obsługi IoT i supply chains, jest w tworzeniu już ponad dwa lata. Być może jest to jedynie chwalenie się, jednak Ambrosus jeżeli chodzi o zaplecze techniczne posiada naprawdę porządnych specjalistów od systemów rozproszonych. Jednym z nich jest prof. Robert Wattenhofer, który od ponad 25 lat rozwija technologię, którą dziś możemy nazwać "zdecentralizowaną". Mają również w składzie chociażby prof. Vlada Tariffe, nomen omen prawdziwego (było ich dwóch) twórcę IoT (napisał kilka książek zanim jeszcze te pojęcie wgl. powstało). W skał inżynierów wchodzi również kilku chłopaków z Polski. Miałem rok temu okazję porozmawiać z nimi wszystkimi w Warszawie na meet-upie.

Z tego co mogę powiedzieć po ich słowach, stworzenie systemu (być może pierwszego na świecie), który jest w pełni zdecentralizowany i możliwy do zastosowania w supply chains, jest potwornie trudne. Pomimo ogromnej wiedzy której posiadają, a także dobrego zaplecza technicznego, poziom skomplikowania kodu jest tak wysoki, że przez cały ten czas mieli mnóstwo trudności z AMB-NETem. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, jednak pozwól, że podam ci przykład:

Normalnie, łańcuchy dostaw funkcjonują na zasadzie scentralizowanych baz danych. No dobrze, załóżmy teraz, że chcemy zrobić taki sam system ale zdecentralizowany. I nie mówimy tutaj o jakimś prywatnym blockchainie używanym przez kilka dużych korporacji (które jednocześnie posiadałyby silne serwery, byłoby jedynie kilku dużych walidatorów blockchainu), tak jak to ma miejsce w przypadku systemu rozwijanego przez IBM. Mówimy o prawdziwej rozproszonej sieci, na miarę Bitcoina. Pierwszy z setek problemów który inżynierowie napotkali na swojej drodze, wiążący się właśnie z systemem Masternode - jak zapewnić ludziom możliwość stawiania własnych masternodów (które służą jako zabezpieczenia sieci, a także przechowują dane z łańcuchów dostaw), jednocześnie gwarantując, że ich serwery będą wykazywały się przynajmniej 99.8% sprawnością, bez utrat łącza itd.

W scentralizowanej bazie danych to nie problem. Po prostu masz jednego walidatora. Jednak w systemie rozproszonym? Jasne, w przypadku Bitcoina wszyscy wiemy jak to działa i sprawdza się dobrze. Padnie jeden node - nic się nie stanie. Są tysiące innych. Jednak w momencie w którym każdy z masternodów z serii Atlas ma przechowywać wrażliwe dla klientów dane o produktach? Których nie można w jakiś sposób po prostu stracić. I tu pojawia się problem.

Dlatego też proces zatwierdzania Masternodów trwa tak długo. Na razie robią to ręcznie, jednocześnie ucząc ludzi jak to wszystko poprawnie wykonywać. Dlatego zatwierdzanych jest po kilkadziesiąt nodów na raz. Powoli i spokojnie. Wszystko to, aby niczego nie spieprzyć. W niedalekiej przyszłości, wydaje mi się, że do roku, założyć masternoda każdy będzie mógł samemu, podążając za prostą instrukcją. Wszystko będzie odbywać się automatycznie. Jednak na razie musisz aplikować, o tutaj: https://tech.ambrosus.com/apply/

Post odnośnie dokładnego funkcjonowania Masternodów powstanie w niedalekiej przyszłości, aby dać wam pełny obraz. Jednak na razie opisze go bardzo ogólnie - MN AMB podzielone są na 3 kategorie: Apollo, Hermes, Atlas (który z kolei dzieli się na Omega, Sigma, Zeta).
Obrazek
Apollo jest walidatorem. Przepuszcza i weryfikuje transakcje. Potrzebne jest minimum 250k AMB, aby takowego posiadać. Co więcej pierwsze nody Apollo będą dostępne w formie aukcji - im więcej posiadasz tokenów, tym większe szanse masz na noda Apollo. W przyszłości, 250k AMB będzie wystarczające, jednak na razie być może potrzebne będzie nawet kilka milionów, aby dostać noda jako pierwszy. Apollo zyskuje oczywiście sporą nagrodę za bycie walidatorem, lecz również na posiadaczu spoczywa największa rola, gdyż musi posiadać bardzo sprawny serwer.

Hermes jest masternodem który wprowadza dane (dane na AMB-NET wprowadzane są za pomocą "bundles"). Go kupujesz jeśli chcesz korzystać z AMB-NETu jako przedsiębiorca.

Atlas natomiast jest nodem którego będzie najwięcej. Odpowiada on za przechowywanie danych wprowadzonych za pomocą Hermesa. Dzięki temu, za swój serwis dla sieci, otrzymuje nagrody w tokenach AMB. To czy posiadasz Omegę, Sigmę czy Zetę, nie ma znaczenia - Omega po prostu jest największym nodem z serii Atlas - co pozwala jej przechowywać najwięcej danych i otrzymywać największe nagrody.
Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DjVegas98, Eth i 7 gości