Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 10 marca 2019, 20:28

@matrixpna jeśli średnio to tak 60-100 GB dziennie to cóż trochę dużo - więc jest co optymalizować.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: matrixpna » niedziela, 10 marca 2019, 20:36

Tak wyglądają dzienne statystyki:

Obrazek

Edit: Tak na marginesie - jako świeżak nie mam możliwości pisania prywatnych wiadomości, więc osoby od których otrzymałem wiadomości muszą uzbroić się w cierpliwość ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tomant » niedziela, 10 marca 2019, 22:17

wrip pisze: niedziela, 10 marca 2019, 19:29Dobrze jest też zastosować opcję dowiązania symbolicznego mklink by przenieść blockchain z dysku C na inny dowolny dysk.
A jak to się robi?
Dobra, już doczytałem :).

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: marcinzkomina » niedziela, 10 marca 2019, 23:19




Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » wtorek, 12 marca 2019, 17:37

Czy był jakiś ważny news apropo nano dzisiaj bo nic nowego nie mogę znaleźć a cena szaleje :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » wtorek, 12 marca 2019, 17:38

Nano jest tak zajebiste, że nie potrzebuje newsów by rosnąć :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » środa, 13 marca 2019, 21:52

Proces zakupu NANO za PLNy jest dosyć problematyczny, bo wymaga najpierw zakupu innej kryptowaluty a następnie przesłania jej na giełdę, która posiada parę tej kryptowaluty z NANO. Mam pytanie, jak Wy kupujecie NANO tak aby było szybko i tanio? :) Jakich giełd używanie po drodze?

A dla osób postronnych, które chciałyby zdobyć trochę NANO nie wydając przy tym ani grosza i zaszpanować wśród znajomych jak szybkie jest możliwe przelanie środków od jednego użytkownika do drugiego, zamieszczam listę kranów:

Nano-Faucet.org
FreeNanoFaucet.com
A Lil Nano
NanoFaucet.org
NanoFaucet.co
GetFreeNano - Nano China

Pamiętam jak problematyczne było i jest zbieranie takich małych kwot w bitcoinie. Wypłaty środków można było dokonać wówczas gdy nazbierało się odpowiednio dużo satoshi. Duża liczba transakcji przychodzących powodowała to, że fee rosły liniowo i taki adres przestawał być używalny do normalnych płatności. Wszystko to z powodu absurdalnego powiązania inputów/outputów z rozmiarem transakcji (co jest domeną jednego wspólnego blockchaina, mam rację?), co wpływało na podwyższenie wartości fee, które należało ustawić, jeśli chciało się dostać do któregokolwiek z pierwszych bloków (10 minut).

Lekkie portfele można pobrać stąd:
Natrium (iOS, Android)
NanoWalletCompany (Mac, Windows, Linux, iOS, Android)
Canoe (Mac, Windows, Linux, iOS, Android)
Nanollet (Darwin, Windows, Linux, Android)
NanoVault (Mac, Windows, Linux)
Nano Blocks (iOS)

Albo skorzystać z tych online:
NanoWallet
NanoVault
NinjaVault

Pełne węzły:
NanoNode

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » środa, 13 marca 2019, 22:53

@jaitylkoja najszybsza droga to kupno dasha w bitomatach tej firmy https://shitcoins.club/ i zamiana na nano np tu: https://changenow.io/
przy tych ruchach jakie wystepują w crypto te 2 % około bez znaczenia

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » piątek, 15 marca 2019, 17:25

O nowym globalnym szaleństwie słyszeliście? TikTok
https://www.spidersweb.pl/2019/02/tiktok-to-rak.html

Ale takie Nano mogłony się podpiąć pod to i wykorzystać. Szybkie, łatwe darmowe tipy dla nastolatków i dzieci

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 16 marca 2019, 10:04

Generowania pow jest w ramach jakiegoś algorytmu. A co gdyby zamiast 1 algorytmu było ich a kilka? 1 tx algorytm A, 2 tx B itd? Po każdym pow zmieniał by się algorytm.
Chodzi o to by wcześniejsze przygotowanie tysięcy tx było trudniejsze, z uwagi że może być do tego potrzebny różny sprzęt. Jedne algorytmy wydajniejj obsługuja karty graficzne, a inne procesory.
Dla zwykłych użytkowników różnice w pow byłyby niewielkie, ale przy setkach i tysiącach tx robiłoby to różnicę.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » sobota, 16 marca 2019, 20:00


Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » sobota, 16 marca 2019, 23:13

wrip pisze: sobota, 16 marca 2019, 10:04Generowania pow jest w ramach jakiegoś algorytmu. A co gdyby zamiast 1 algorytmu było ich a kilka? 1 tx algorytm A, 2 tx B itd? Po każdym pow zmieniał by się algorytm.


Uważam to za ciekawy pomysł, tylko w jaki sposób węzły do weryfikacji miałyby wiedzieć, którego algorytmu mają użyć dla danego konta? No bo jeśli dany algorytm miałby być wyznaczany za pośrednictwem jakiejś liczby/cyfry z poprzedniego bloku, to atakujący mógłby generować tylko transakcje z taką liczbą (jeśli byłoby 10 różnych algorytmów, to mamy wzrost trudności 10x, zawsze to coś).

No chyba, że zastosowalibyśmy inkrementację bloków konta i operacje modulo do wyznaczania algorytmu (blake2b, cuckoo cycle itd.), ale wtedy gdzieś trzeba byłoby przechowywać stan licznika konta. Nie wiem czy czasem ten nadchodzący release nie miał czegoś takiego wprowadzać przy block height. Ktoś czytał i wie coś więcej? @emdecha ?

A poniżej super filmik przedstawiający szybkość NANO w porównaniu z e-mailem i sms'em:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 16 marca 2019, 23:34

@jaitylkoja tak mi wpadło do głowy z tymi algorytmami, ale wątpię by to było jakimś skutecznym rozwiązaniem, bo gdyby było, to już ktoś by to zaimplementował :D

Algorytm mógłby się zmieniać dla całej sieci jednocześnie. Na przykład zmiana następowałaby równo co 100 transakcji w sieci. To nawet mogłoby być w ustalonym porządku, czyli bez losowości algorytmu.
Albo nody w jakiś sposób ustalały by konsensus co do następnego algorytmu na następne x transakcji.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » poniedziałek, 18 marca 2019, 18:31

wrip pisze: sobota, 16 marca 2019, 23:34@jaitylkoja tak mi wpadło do głowy z tymi algorytmami, ale wątpię by to było jakimś skutecznym rozwiązaniem, bo gdyby było, to już ktoś by to zaimplementował


To wcale nie jest taki głupi pomysł, na tyle na ile znam projektowanie układów ASIC, zagadnienia zrównoleglania i kryptografię, to kilka sprawdzonych kryptograficznie algorytmów różnego rodzaju (Argon2, Blake2b, Cuckoo Cycle) mogłoby spowodować drastyczny spadek (de facto w okolice zera) incentyw do zaprojektowania całej linii ASICów, aby tylko zaspamować sieć. Układy FPGA są raczej mocno ograniczone pamięciowo, więc tutaj Cuckoo Cycle byłby wąskim gardłem.

Tylko trzeba byłoby wybór algorytmu uzależnić od licznika danego konta a algorytm transakcji otwierający dane konto powinien też być zmienny. Tak jak się nad tym głębiej zastanawiam, to ten pomysł jest świetny, a to że nikt na to nie wpadł, może wynikać, że nie wszystkie ( ;) ) kryptowaluty używają PoW jako narzędzia antyspamowego, a łączenie dwóch algorytmów w jednej funkcji niekoniecznie musi być bezpieczne przy kopaniu. Tutaj mielibyśmy N bezpiecznych algorytmów i żadnego nie można byłoby pominąć. Zupełnie inna architektura. Wydaje mi się, że szybkość weryfikacji transakcji przez węzły również by nie spadła, bo doszłyby tylko if'y z modulo do sprawdzenia.

Na githubie toczy się dyskusja nt. algorytmu, jak ktoś ma konto to niech zapyta tam albo na redditcie, czy da się to jakoś łatwo wprowadzić:

https://github.com/nanocurrency/nano-node/issues/506
wrip pisze: sobota, 16 marca 2019, 23:34Algorytm mógłby się zmieniać dla całej sieci jednocześnie. Na przykład zmiana następowałaby równo co 100 transakcji w sieci. To nawet mogłoby być w ustalonym porządku, czyli bez losowości algorytmu.
Albo nody w jakiś sposób ustalały by konsensus co do następnego algorytmu na następne x transakcji.


Raczej niemożliwe z racji asynchronicznego działania sieci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » poniedziałek, 18 marca 2019, 19:58

@jaitylkoja hah, fajnie że rozkminiasz :) ja niestety nie napisze na githubie, ani na reddicie bo jestem mało techniczny i po prostu bym się nie umiał po angielsku ogarnąć w tym temacie :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 21 marca 2019, 13:44

W końcu mamy oficjalny trailer NANO V20!


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: HODLER.TECH » poniedziałek, 25 marca 2019, 15:08

Czy jest ktoś kto chciałby przystępnym językiem opisać POS w NANO? Zasady głosowań, info o delegatach etc. Piszemy artykuł o NANO dla "nowych" i chcielibyśmy aby była tam poruszony również temat konsensusu. Artykuł ma być kompendium wiedzy o NANO, tym co trzeba o nim wiedzieć by rozumieć jak działa. Jeśli macie uwago co do treści która już jest napisana, mogę nadać uprawnienia do edycji artykułu po przesłaniu nazwy konta Github osoby która chciałaby go poprawić.

Link do pierwszej wersji artykułu: https://github.com/Fl4reTobiasH/HDL/wik ... aluta-NANO
Po poprawkach i zakończeniu nad nim prac będziemy go tłumaczyli na angielski i publikowali na naszych kanałach SM oraz z miejscach w których będziemy ogłaszali dołączeni NANO do listy kryptowalut w naszym portfelu.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tomant » poniedziałek, 25 marca 2019, 20:33

Mam taki problem. Od kilku dni tak wygląda moje saldo w portfelu nano. Część transakcji ma cały czas status pending. Co z tym fantem można zrobić?

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: HODLER.TECH » wtorek, 26 marca 2019, 09:43

@tomant

Jaki portfel i jaka platforma? Pending oznacza zapewne że portfel kopie transakcje, jeśli nie udało się tego zrobić w ciągu minuty / jedną transakcję przychodzącą lub wychodzącą, przenieś swoje klucze prywatne do innego portfela. Jeśli chcesz, mogę udostępnić naszą aplikację w wersji Beta (Windows lub Linux) która posiada opcję importu i eksportu kluczy.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tomant » wtorek, 26 marca 2019, 17:45

Te transakcje kopią się od kilku dni. Najdziwniejsze, że jak robię sobie przelewy między kontami w tym portfelu to wszystko przechodzi prawie natychmiast. A te zaległe wiszą. Dziwne, bo wcześniejsze przelewy z tego samego źródła przechodziły bez problemu.

Portfel (Node and Developer Wallet V18 https://nano.org/en/wallet/) zainstalowany na windowsie.

HODLER.TECH pisze: wtorek, 26 marca 2019, 09:43 Jeśli chcesz, mogę udostępnić naszą aplikację w wersji Beta (Windows lub Linux) która posiada opcję importu i eksportu kluczy.
Dzięki za propozycje bety, ale nie chcę już mnożyć bytów. Poczekam na implementację nano w Hodler PRO. Mam nadzieję że opcja importu również się tu znajdzie :).
Ostatnio zmieniony środa, 27 marca 2019, 06:13 przez tomant, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości