Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Reputacja: 1595
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Harmony » czwartek, 14 marca 2019, 16:41

Wymazywanie pisze: czwartek, 14 marca 2019, 16:12Minusy i plusy są od tego by ich używać, do tego minusy trzeba uzasadnić. Gimbazę na forum rozpoznaje się po tym, że jęczy jak dostanie minusa, jakby to była wielka obraza.
Zgadzam się, po to są. Jednak użyłeś ich trochę niewspółmiernie, ale nie będę specjalnie biegał, skrażył się i zakładał tematy, tak jak Ty to zrobiłeś Shadowowi i Bit Elsowi czy Osobliwemu. To nie w moim stylu, mam w sobie więcej klasy i honoru oraz ogromne dwie piłeczki pod ptaszkiem :) Wręcz się cieszę, że dałes mi te minusy - to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że swojego autorytetu używasz do wywierania wpływu i spekulacji, a ja swoimi dywagacjami trafiłem w samo sedno :) Także nie obrażam się, jakby Ci się to mogło wydawać, jedynie zwróciłem delikatnie uwagę. Nie będę się również mścił i Ci je oddawał - bo po co ? :) Cel został zdefiniowany i osiągnięty :)
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 marca 2019, 16:40ale jak ktoś widzi Bitbay jako jedyny sposób by kupić crypto
Oświeć mnie Królu Trzech Bess i Trzech Hoss, w jaki sposób można przelać złotówki z polskiego banku, by gdziekolwiek zakupić krypto, omijając bitbay ? :) Mam jechać specjalnie 200km do bitomatu? Czy używać niepewnych i nie znanych kantorów ? Najbezpieczniejszą, najprostszą i najszybszą możliwością jest Bitbay, a jeśli są jakiekolwiek inne możliwości, z chęcią je poznam, w końcu jako Król Trzech Bess i Hoss powinieneś je dobrze znać.
The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2042
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » czwartek, 14 marca 2019, 16:50

Harmony pisze: czwartek, 14 marca 2019, 16:41 Cel został zdefiniowany i osiągnięty

Czyli jaki był cel?

Gdyż tłumaczyłem Ci dokładnie to samo co Wymazywanie, a Ty dalej nie przyswajasz.

Ja czy Wymazywanie punktowalismy 5 lat obietnic bez efektu i produktu oraz rozmyte cele Kordka bez dat.
To nie ma nic wspólnego z możliwościami spekulacyjnymi.
Lisk za jakiś czas może znów wskoczyć na moment do pierwszej dziesiątki. Nikt tego nie kwestionuje. Kwestionowana jest jedynie efektywność i skuteczność grupy LSK. Obecnie produktu nie ma, a sympatycy tej krypto ciągle nie widzą problemu w tym, że Lisk jest jeszcze daleko od celu mimo wielu lat pracy nad projektem.
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja: 1595
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 14 marca 2019, 16:53

@vjankuv Przecież Ci odpowiedziałem :)
Harmony pisze: środa, 13 marca 2019, 22:03@vjankuv Nie no przecież w Lisku NIC SIĘ NIE DZIEJE. Pozostaje pytanie co jest dla Ciebie wyznacznikiem, że 'coś jest' ? Cena ? Diablo 3 powstawało 12 lat z czego przez 8 nie było nic widać, a ostatnie 4 lata trwały testy. Może powiesz mi że przez te 8 lat też nic nie było ? Spójrz na frontend spójrz na backend, spójrz na lipsy to dostrzezesz co jest, mimo że tego gołym okiem nie widać na bitbayu
The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8299
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 14 marca 2019, 17:01

Harmony pisze: czwartek, 14 marca 2019, 16:41Oświeć mnie Królu Trzech Bess i Trzech Hoss, w jaki sposób można przelać złotówki z polskiego banku, by gdziekolwiek zakupić krypto, omijając bitbay ? Mam jechać specjalnie 200km do bitomatu? Czy używać niepewnych i nie znanych kantorów ? Najbezpieczniejszą, najprostszą i najszybszą możliwością jest Bitbay, a jeśli są jakiekolwiek inne możliwości, z chęcią je poznam, w końcu jako Król Trzech Bess i Hoss powinieneś je dobrze znać.
Nigdy nie byłem królem czegokolwiek więc skończ śmieszny ton.

Jeśli nie robisz sobie jaj i faktycznie nie widzisz innych sposobów niż Bitbay, to jestem w szoku. To jest pytanie jak od kogoś, kto gra miesiąc na crypto. Ale ad rem: zależy czy chcesz mieć ślad na koncie bankowym, że kasa idzie na crypto. Jesli tak, to wysyłasz na giełdę (większe polskie to Bitmarket i Bitbay). Sposoby bez śladów na koncie to f2f, atm, kantory, ale wtedy też chyba warto nie zostawiać śladów w drugą stronę. Jeśli płacisz podatki, to lepiej mieć in i out udokumentowane, więc giełda i wpłata z konta. Zamiast Bitbay wolę Bitmarket, ale co kto lubi.
Harmony pisze: czwartek, 14 marca 2019, 16:41Zgadzam się, po to są. Jednak użyłeś ich trochę niewspółmiernie, ale nie będę specjalnie biegał, skrażył się i zakładał tematy, tak jak Ty to zrobiłeś Shadowowi i Bit Elsowi czy Osobliwemu.
To są zupełnie inne sprawy. Osobliwy trolował na potęgę, ja tylko poddałem pod głosowanie (stawiając na szali swoją całą reputację oraz czarna owce dla mnie - pamiętaj o tym) wniosek o czarną owcę dla niego. Bit-els kompletnie nie moderował i razem z Shadowem obrażali ludzi (w tym mnie) w 2 czy 3 wątkach nt BCH, tylko dlatego, że są źli, bo BCH rozforkowane i skompromitowane. Zapytałem grzecznie o BCH w kontekście walki forków z WP, podziękowałem kulturalnie za odpowiedzi i dostałem tyradę aż do obrażania mnie z zerową reakcją moderatora który wręcz pokazał przyzwolenie Shadowowi na obrażanie, a tylko dlatego, że Shadow był zmuszony przyznać, że BCH nie jest bitcoinem w kontekście zasad walki forków w Whitepaper (to jest nie do obrony, WP dokładnie i prosto definiuje ten temat).

Nie porównuj się w żadnym razie do tych spraw, bo nie mają nic wspólnego panie "wow mam jądra" (brawo! lol).
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Gaduła
Reputacja: 364
Reputacja postu: 
1

Postautor: 1235674 » czwartek, 14 marca 2019, 17:04

Wszystkie projekty zmawiają się w 1 dzień na newsy...
Jak dla mnie, sytuacja jest skomplikowana, nie ma nawet alpha sdk i nagle partnerstwo z bankiem...
Może giełdy zaczęły bankrutować/niecierpliwić się i hossa będzie wcześniej? Wszyscy wiemy co giełdy potrafią u siebie robić.
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » czwartek, 14 marca 2019, 17:12

Harmony pisze: czwartek, 14 marca 2019, 16:53Przecież Ci odpowiedziałem

Tak, ale zacząłem odpisywać, tel mi się odświeżył i już nie chciało mi się wracać.

Dla mnie wyznacznikiem jest efekt i klarowność.
5 lat pracy i dalej nie ma tego co obiecywali.
Dalej nie podają dat w roadmapie. Skoro nie wiedzą ile potrzeba im jeszcze pracy, to oni nie rozumieją skali wyzwań jakie ich czekają, a to jest gwóźdź do trumny po pięciu latach siedzenia w temacie.

Może inaczej.
Czy są już dappsy? - Nie.
Czy ktoś wie kiedy będą? - Nie.
Czy są w stanie powiedzieć chociaż czy dappsy to kwestia roku, dwóch, pięciu lat? - Nie.

Co jeszcze chcesz do tego dodać?
To nazywasz klarownością?

Przypadku diablo nie znam. Musiałby sprawdzić czy był roadmap, jak był rozpisany, kto ich finansował itd.

Dla mnie to jest podejrzane co się dzieje z LSK.
Fajnie jak zrobią w końcu co zadeklarowaliśmy, życzę im tego aby się udało.
Jednak podstawy aby bronić projekt są niewielkie.
Aby krytykować, już tak.

Im dłużej to trwa w takiej formie tym więcej podstaw do tego by mieć wątpliwości czy im się uda w ogóle.

Sam kupiłem na long term, zagłosowałem na delegatów i czekam. Spekulacyjnie jestem na 80% pewny, że jego ATH jeszcze raz zostanie zaatakowane. Jednakże, to jest w małym stopniu powiązane z dappsami czy będą czy nie.
Kto wie czy z 5 kolejnych lat nie będą wszystkim mydlić oczu, że dappsy to jeszcze tylko trochę i prawie gotowe.
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3795
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » czwartek, 14 marca 2019, 18:14

Tak swoją drogą, news poszedł dzisiaj, wzrosty już były wczoraj, więc jacyś insiderzy są. :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hamas » czwartek, 14 marca 2019, 18:15

@1235674 ulica zawsze dowiaduje sie na koncu o takich rzeczach, nikt nie musi opowiadac wszem i wobec z jakim podmiotem dany projekt rozmawia, gdzie trwaja testy, itd itp. :roll:

podoba mi sie to, ze za kazdym razem jak tkna lisa i kurs podskoczy, to od razu pojawia sie solidna wymiana zdan :mrgreen:

na szczescie nie musze sie martwic o to czy cos jest gotowe, czy dziala, jezeli cos co mam zarabia, to reszta mnie ryra :mrgreen:

ale poczytac was to zawsze ciekawa lektura ;)
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience

Początkujący
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » czwartek, 14 marca 2019, 18:20

co jest fajne w lisku to to że on jak ma pompki to zawsze się wbija na top wzrostów na cmc :D on nie potrafi spokojnie rosnąć tylko za każdym razem włącza się fomo

Początkujący
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam.krakus » czwartek, 14 marca 2019, 18:45

Przydała by się teraz rakieta na BTC (względnie na wszystkie krypto) … LSK by rósł wtedy potęgą.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: Szczur92 » czwartek, 14 marca 2019, 20:01

https://lisk.chat/direct/liskpro.com ... Tutaj są czesto ciekawe rzezczy związane z Liskiem :) Kto ma ochotę...:)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 861
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 14 marca 2019, 20:05

@Wymazywanie
Sladu na koncie moze i nie zostawisz... ale grubsze kwoty jak maja przejsc? Np 200k - 1mln?
Sladu na koncie nie zostawisz ale np merc amg przy domu sasiada wqrwi kiedy wie ze pracujesz np w budzetowce...
Grazyna z kiosku tez bedzie zazdrosna ze byl Janusz na filipinach bo zdjecie na fb wstawil, a wie ze tylko z pracy ma social wczasy pod grusza..
To sa zagrozenia a nie slad na koncie :mrgreen:
Do ilus tam rocznie na koncie mozna przetwarzac bez ryzyka..

Weteran
Reputacja: 1899
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 14 marca 2019, 21:10

vjankuv pisze: środa, 13 marca 2019, 20:43Pokaż firmę zamierzająca coś produkować, wytwarzac, lub świadczyć usługi, która przez 5 lat nie dostarczyła tego po co została założona, która nie zna terminu kiedy zrealizuje obietnicę i w którą inwestują ludzie pieniądze.

Arrinera Hussarya ;)

Nawet premier sie ekscytował makietą :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1

Postautor: adam.krakus » czwartek, 14 marca 2019, 22:05

Albo chociażby Space-X Muska ... coś mają, coś testują, robią dużo rzeczy mniej lub bardziej związanych z głównym celem, a ten to loty komercyjne w przestrzeni kosmicznej z tego co wiem (i - chyba doszła kolonizacja Marsa).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » piątek, 15 marca 2019, 00:41

Sorry, ale Kordek to nie Musk.

Musk zasłużył sobie na uwagę inwestorów, bo odniósł już wiele sukcesów wcześniej. No i nie musiał nikogo ściemniać aby zebrać fundusze na swoje "zabawy". Zrobił produkt, sprzedał go i następnie wydawał pieniądze na co chciał i tak jak chciał, bo to były jego pieniądze. Kordek zrobił obietnicę, zebrał kasę i zawiną rogala.

Dodatkowo Musk prawie nie sypia i sam angażuje się w problemy inżynierskie. Musk wie czym jest jego produkt, ma jego wizję, wie co chce osiągnąć, jak to osiągnąć i pamięta najdrobniejsze szczegóły. Musk jest maniakiem i fascynatem. Kordek dla mnie to dzieciak, który stał się wygodny, bo już w sumie to on nic nie musi, ale to moja prywatna opinia.
Dodatkowo Space-X po sześciu latach już miał na orbicie rakietę i ciągle łamał kolejne bariery od tego momentu. No i dostarcza roadmap I konkretne daty. O ile pamiętam nawet na wikipedii można znaleźć kiedy jakie loty są planowane.

Także pudło.

Z Husarią nie pamiętam szczegółów, a net mam zbyt wolny by grzebać w necie, ale oni też zrobili co mieli zrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8299
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » piątek, 15 marca 2019, 01:26

@Dovakhiin Nie pisałem o tym co preferuję czy polecam, tylko o różnych drogach zakupu BTC, bo kolega poza Bitbayem żadnej nie zna. Odnośnie śladów na koncie chodziło mi o konsekwencję - tzn. jak ktoś unika wpłat z własnego konta, niech i w drugą stronę (wypłaty) postępuje analogicznie. To o czym piszesz to ryzyko połączenia ludzkiej zawiści wraz z czerpaniem na lewo. Tak, to zagrożenie. Ale ślady przelewów na koncie, dużych, jak się nie rozliczasz to również zagrożenie.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Reputacja: 374
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » piątek, 15 marca 2019, 07:47

23:50. Nie wiem gdzie znalezc ten ranking wiec wstawiam filmik.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » piątek, 15 marca 2019, 08:24

@vjankuv
Spoiler:
Sorki za OT ale wierzysz ze tesla jest na orbicie? :mrgreen:
Przeciez juz dawno jest dowod na to, ze to jeden wielki fejk :mrgreen:
A co do liska btc konsoliduje i lisk konsoliduje.. ja osobiscie czekam na zamkniecie 1W.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » piątek, 15 marca 2019, 08:53

7PLN za momento :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » piątek, 15 marca 2019, 08:54

@Wymazywanie
Jakby nie patrzec to duze pieniadze = lepiej zaplacic podatek. No chyba ze ucieczka za granice..

Wróć do „Lisk”