Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2019, 07:08

1D bullish hammer niby, więc chyba bardziej inverted :D Buy the dip :D

4h :D

1h :D


@Jahu no ktoś kto sprzedaje BTC na 1.2k$ musi być faktycznie niepoważny. Ale spójrzmy na to z drugiej strony. Jeśli ktoś rozumie jak działa giełda, to będzie skupował po prostu i trzymał. Chyba nie chcemy, żeby jakiś chłystek, który kiedyś kopał na swoim komputerku za grosze BTC nagle zrzuci 1000 bitków na 100k$ i wygoli pół rynku, a tak to ma okazję spanikować :D Ja zalecam akumulację w miarę możiwości za 1% zarobków przykładowo co miesiąc, żeby zawsze mieć te trochę BTC, żeby była decentralizacja, a nie, że grubas sobie skupi sporo na 1k$ :D A co jeśli bottom is in, co bardzo możliwe, bo już raz spadliśmy na 3k$ i tam wtedy też poszły rekordowe świece, może dużo osób liczyło na powtórę, ustwiło isę wyżej, a kurs wyhamował już na 3.2k$ :D Dużo osób wpada w pułapkę, że skoro BTC leci w dół, to może warto sprzedać i odkupić niżej więcej, ale im niżej spada tym mniejsza płynność, a więcej chętnych do kupna :D Jedni sprzedają i grają na spadki, inni akumulują. Ja po prostu to często zauważam na altach, sam się na to łapałem, że grałem na konsolidacji, pięknie się uśredniało, rosły BTC i alt, ale w pewnym momencie następował wystrzał na 30-300% i okazywało się, że warto też było akumulować, bo cena później długo nie wracała, albo już nie wróciła do tak niskich poziomów :D Ogólnie przez analogię, to gra na spadki z 3k$ do 1k$ to trochę gra na wzrost z 18k$ na 20k$ czy 20k$ na 22k$ ; ) :D Chociaż procenty inne :D Z drugiej zaś strony jeśli chodzi o procenty jeśli ktoś kupował na 20k$ i liczył na 40k$, to teraz podobnie może kupić na 4k$ i sprzedać na 8k$, dużo bezpieczniej, a potencjalny zysk będzie taki sam :D

### edited: 2019-03-11 07:37 ###
@SirJack a co z tym wick'iem na 7788$ na fioletowym/różowym polu? :D Zresztą warto zauważyć, że jeśli faktycznie ma się to powtórzyć, to lepiej skupić tą panikę, bo tam w trymiga wróciło do poziomu, z którego spadło :D Tak więc kolejna okazja zakupowa na long do końca życia, tylko skoro tyle osób o tym wie, czy to jest możliwe :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2019, 08:00 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: SirJack » poniedziałek, 11 marca 2019, 07:32

Nie wiem czy ktoś to już wrzucał, ale może taka powtórka:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 marca 2019, 08:36

Jahu pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 00:521200$ teraz to by była katastrofa
czemu? :) skoro było 32$ - > 2$ i 1200$ -> 150$ (czy ile tam było) to czy nie można było wysnuć wtedy identycznych wniosków? "katastrofa, przez X lat tylko to napompowali spekulanci, nikt tego nie chce i nie używa".

Zrzut do np 1200$ i wypłaszcz mógłby zachęcić rzeczywistych inwestorów z grubym portfelem do wejścia, nie ma co stawiać krzyżyka "bo spadło". To nic nie znaczy długoterminowo a tylko otwiera atrakcyjne możliwości przed tymi, którzy się nie załadowali (albo skorzystali ze stoplossa po drodze ;)).

Dla mnie dołka nie było, ale 3130$ stamp może być dołkiem... przewrotne? niekoniecznie, jakiś double bottom na dużym vol sprawiłby, że potraktowałbym ten poziom poważnie. Niemniej dołek dla mnie powinien wypaść gdzieś między 1800$ a 2900$ i powinniśmy zobaczyć go po zakończeniu tego ruchu - a samo zakończenie to loteria niestety są argumenty za 4000$ stamp, 4300$ stamp, 4800$ stamp, 5200$ stamp i.. już stamp ;)

Liczę na szarpnięcie up na słabym vol (dla mnie kończące ten ruch wtedy) lub szarpnięcie up na dużym vol (przedsmak zasięgu 4300-4800) lub ostry gong do 3500 (czyt. robimy dołek w ciągu miesiąca ;)) i w zależności od tego zajmę pozycję, na razie szkoda czasu
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2019, 09:33 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 8 marca 2019
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: w.ktora.strone.teraz » poniedziałek, 11 marca 2019, 08:44

Jako, że osoby mające mniej niż 30pkt reputacji nie mogą dawać minusów umieszczam dla nich ankietę na poniższej stronie. Zapraszam do głosowania:


Osoby posiadające ponad 30pkt zachęcam do głosowania jak poprzednio tutaj za pomocą pkt rep:
+1pkt w górę
-1pkt w dół

Proszę nie dublować głosów

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:12

Jahu pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 00:521200$ teraz to by była katastrofa,

Nie, to byłby właściwy klimat końca bessy. To coś, ta "katastrofa" i rozpacz, tego właśnie brakuje do zakończenia rynku niedźwiedzia. Nie z takich opałów się Bitek podnosil by jakieś 1200 oznaczało faktyczną katastrofę.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:22

BitJanusz pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 08:36nikt tego nie chce i nie używa
Skąd czerpiesz taką wiedzę? Prześwietliłeś wszystkie transakcje btc i byłeś w stanie jednoznacznie orzec, że każda miała charakter spekulacyjny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:24

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 09:12 To coś, ta "katastrofa" i rozpacz, tego właśnie brakuje do zakończenia rynku niedźwiedzia.
Nie słyszałeś tego głośnego płaczu wielu ludzi pod koniec zeszłego roku?

---

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:25

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 09:12Nie, to byłby właściwy klimat końca bessy. To coś, ta "katastrofa" i rozpacz, tego właśnie brakuje do zakończenia rynku niedźwiedzia. Nie z takich opałów się Bitek podnosil by jakieś 1200 oznaczało faktyczną katastrofę.


A spadku z 6500 na 3200 nie można uznać za tę "katastrofę"? Do tego kopanie przestało się opłacać, projekty miały problemy z funduszami - cięcie etatów, również cięcie kosztów u producentów koparek (bitmain).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:32

@kozaki_wiesi
Racja, ale widzę, że nikt nie bierze pod uwagę, że rynek dzisiaj jest nieporównywalnie większy niż w 2014r. W przestrzeni krypto jest po prostu o wiele więcej osób zaangażowanych, więc "twardych rąk" jest też proporcjonalnie więcej.

Inwestorzy śledzą historię, sporo osób jest świadomych historii wykresu Bitcoina - wiedzą, że wielokrotnie przechodził przez bańki spekulacyjne i korekty typu -80/90%. Jeżeli chcesz zobaczyć taką panikę o jakiej myślisz musielibyśmy zobaczyć albo bardzo niskie ceny (typu 300$ za BTC) albo bardzo długą konsolidację (2-3 lata minimum).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2019, 09:33 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:32

akos pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 09:22Skąd czerpiesz taką wiedzę? Prześwietliłeś wszystkie transakcje btc i byłeś w stanie jednoznacznie orzec, że każda miała charakter spekulacyjny?
to było sarkastyczne przywołanie pojawiających się tu i ówdzie głosów podczas bessy, mój drogi :mrgreen: wstawiłem cudzysłów żeby było bardziej czytelne.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:34

ergorg pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 09:24 Nie słyszałeś tego głośnego płaczu wielu ludzi pod koniec zeszłego roku?
Szczerze mówiąc to nie. Bardziej widzę ekscytację obecnym poziomem ~3200 jako dołkiem bessy i życiową okazją na wejście i zarobienie grubej kasy. "Despair" moim zdaniem nie było i wciąż jesteśmy w fazie "denial".
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:39

Obecna sytuacja coraz bardziej przypomina mi tę z końca zeszłego roku tyle, że w drugą stronę:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:20

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 09:34Szczerze mówiąc to nie. Bardziej widzę ekscytację obecnym poziomem ~3200 jako dołkiem bessy i życiową okazją na wejście i zarobienie grubej kasy. "Despair" moim zdaniem nie było i wciąż jesteśmy w fazie "denial".
Nie no, ja np. największy despair odczułem kiedy pogłębiliśmy to 6k$. Ale popatrzmy też na poprzednią bessę, wtedy dla kogoś nieobeznanego patrzącego z perspektywy już 1k$+ też mogło wydawać się, że była to tylko pustynia i nic się nie działo. Nic bardziej mylnego :D Tam trzepało kursem góra dół, po grube kilkadziesiąt procent, jak ktoś się nie fiksował na cenie tylko grał swoje to nie mógł narzekać :D Tak naprawdę jak zaczyna się bullrun to jest tak jak teraz, kurs rośnie, lekko spada, ludzie panikują, bo spada kilka procent przyzwyczajeni do bessy, że będzie już tylko spadać i znowu odkupią dwa razy więcej dużo taniej, a to ciągle konsekwentnie pnie się do góry, nie wiem czy to już ten moment, ale ja tam nie narzekam :D Poza tym dopóki ja tutaj piszę na forum to nie ma co oczekiwać jakiegoś zrezygnowania :D Jeśli spadniemy niżej to tym bardziej będę zachęcał ludzi i znajomków do inwestowania :D 100k$ soon :D Soon or later :D

### edited: 2019-03-11 10:33 ###
@kozaki_wiesi hehe, nie no, już pisałem, że mój target długoterminowy to 100k-288k$ to co teraz się dzieję traktuję jako promocję, im niżej spadnie tym lepiej dla mnie i moich znajomków akumulujących :D Ogólnie faktycznie ciężko jest przekonać ludzi do kupowania czegoś jak spada, ale niestety taki urok bessy, że zwykle jest coraz taniej, więc trzeba korzystać, później jak zaczyna się hossa wszystko rośnie i zaczyna się żałować, że nie kupiło się więcej :D Naprawdę dużo osób nie dostrzega potencjału w tym rynku, np. coraz więcej telefonów ma wbudowany portfel kryptowalut, przecież tego nie robią dla picu :D To powoli trafia do świadomości globalnej i staje się czymś normalnym, wg. mnie to kwestia czasu kiedy znowu nastąpi jakiś boom :D

### edited: 2019-03-11 11:09 ###
@Dovakhiin na pewno bym dokupił, a nuż kiedyś to wystrzeli, np. nawet takiego BitConnect'a skupowałem w dołku za 100$, nie zaboli, a czasem taki shit daje zarobić później kilkaset procent, dzięki czemu coraz więcej BTC się akumuluje :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2019, 11:07 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:29

anagamidev pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 10:20Poza tym dopóki ja tutaj piszę na forum to nie ma co oczekiwać jakiegoś zrezygnowania
O tak, tutaj pełna zgoda, jesteś takim moim punktem odniesienia, gdy Ty zwątpisz i rzucisz ręcznik to wówczas będzie czas na wejście ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:33

Z tego co ja zauważyłem przy przebiciu 6k to było raczej zdegustowanie tym, że bessa wydłuży się o kolejne miesiące/lata niż desperacja.

Prawda jest taka, że prawie cały rynek czeka teraz na konkretną czerwoną święcę na dużym wolumenie jako wyznacznik końca bessy i zaczynam się poważnie zastanawiać czy
a) w ogóle ją zobaczymy
b) czy będzie to wstęp do kolejnych czerwonych świec na dużym wolumenie tak aby zaraz po fakcie nikt nie byłby w stanie z przekonaniem stwierdzić, że "to był dołek"
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2019, 10:40 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:39

@kozaki_wiesi
On nie zwatpi nawet jak bedzie 1$ :mrgreen:
Takiej okazji grzech odpuscic :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 marca 2019, 11:16

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 11 marca 2019, 10:33czy będzie to wstęp do kolejnych czerwonych świec na dużym wolumenie tak aby zaraz po fakcie nikt nie byłby w stanie z przekonaniem stwierdzić, że "to był dołek"
Mieliśmy już dwie takie świece, 10 stycznia i 24 lutego, i na nich się na razie skończyło, nie ma kontynuacji spadków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 11 marca 2019, 11:34

@ergorg
Ale spójrz na wolumen tych świeczek. Klasyczny dump. Musiałbyś zsumować wolumen tych świeczek i pomnożyć x5 żeby mieć zbliżoną wartość do początku 2015r.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 marca 2019, 12:05

@Pleasek89, może to świadczy o tym, że jesteśmy w miejscu "low volume failed sell off" albo po teście nawet. ;)



Ale może być to również test przy dystrybucji. :D

Dodano po 21 minutach 3 sekundach:
Za 2 dni kontrakty CBOE się kończą.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » poniedziałek, 11 marca 2019, 12:54

Nadchodzącej nocy, od 3:00 (2:00 UTC), Binance przeprowadzi zaplanowane uaktualnienie systemu. Przewidują na to 8 godzin... Link
Bywało, że przy tego typu akcjach szarpało kursem. Ciekawe jak będzie tym razem(?)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fetek i 62 gości