Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 9 marca 2019, 17:31

@anagamidev. Zatem przyznaję że musicie mieć bezapelacyjnie rację, a nawet jak spadnie do 1000$ na bazie niewspółmiernie wzrastającego współczynnika trudności/mocy do ceny to po prostu to będzie mój fart, a nie fakt wynikający właśnie z tych z tych współczynników. Pozostaje się zaszyć w namiocie i płakać że nie skupuje BTC teraz, kiedy jest okazja życia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 9 marca 2019, 17:40

anagamidev pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:27Na pewno wkurzającą sprawą są opłaty za transakcje, one powinny być jak najniższe
Ehhh to piętno socjalizmu wciąż jest widoczne na naszym społeczeństwie. Kto powiedział że BTC ma być tanie w użyciu i dla każdego?
BTW wzrost ilości transakcji przeprowadzanych poprzez LN to +48% w ostatnim miesiącu. Jeśli ilość nodów będzie przyrastać w takim tempie jak teraz (a całkiem możliwe że to jeszcze przyspieszy) to doczekacie się tych waszych szybkich mikrotransakcji za grosze już wkrótce a co się wtedy stanie z ceną to nie trzeba dużej wyobraźni
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 17:42

@socjolog2008 ale ja nie przeczę, że spadnie do 500$, przecież kiedyś pisałem jak BTC pierwszy raz wbił 10k$, że będzie 20k$ soon i 2k$ soon, aczkolwiek z ręką na sercu bardziej postawiłbym na wzrosty niż na spadki w tym momencie :D Poza tym też trzeba brać pod uwagę, że wykres nie idzie w linii prostej, a nastawianie się na konkretny target i czekanie, może spowodować, że ominie nas mnósto innych okazji do zarobku, gdzie moglibyśmy w zasadzie mieć BTC za darmo. Zamiast fiksować się na konkretnym targecie wg. mnie lepiej akumulować w jakiejś strefie bezpiecznej długoterminowo i uśredniać :D Dużo osób tutaj gra kilkoma tysiącami max, przecież kupienie za x dolarów na 2k$ i sprzedanie na 4k$, da taki sam wynik jak kupienie z x dolarów na 3k$ i sprzedanie na 6k$ :D Ważny jest ostateczny zysk. A Ty teraz właśnie marnujesz najlepsze momenty na zarabianie siedząc na jakichś scammerskich forex'ach :D Dla mnie albo blefujesz, albo po prostu jesteś idotą, który nie umie wyciągać wniosków, przynajmniej w tej sprawie :D I jak coś to ja np. nie sprzedaję BTC, bo dla mnie w tym momencie jest to nieopłacalne. Bo BTC wkrótce może odbić, a np. na tak zdumpowanych altach bardzo łatwo jest zrobić te 10-20% :D Więc nawet jak BTC spadnie o 50% kolejne to nie za bardzo to odczuję :D Staram się mieć coraz więcej BTC i więcej alt'ów, przygotowuję się na lepsze czasy :D
Spoiler:
@bitloteiros to nie chodzi o socializm tylko niski próg wejścia oraz użyteczność, bo za tym idzie też popularność/adopcja :D Czyli coraz więcej osób ma większy interes, żeby wartość danego aktywa rosła, o ile nie jest jakimś zapalonym shortującym, albo maksymalistą, który chce się obkupić jak najtaniej ; ) :D Mi np. teraz jest wszystko jedno, co się stanie, ale zauważyłem, że im niżej spada tym łatwiej mi się zarabia, bo już wiem, że jest tanio i nie boję się ryzykować większymi sumami, a wahania są piękne na tak niskiej płynności :D

@socjolog2008 no serio, piszę tak, żeby dotrzeć do Twojego zakutego łba, bo serio piszesz jak ktoś kto nie zna tego rynku i nie umie wykorzystać jego 'nieefektywności' :D Właśnie tym rynkiem kierują emocje i są mega wahania, zatem skoro coś mocno spada to też musi mocno urosnąć, żeby miało z czego znowu spaść :D To jest tak proste i logiczne, że aż dziw bierze, że nie czerpiesz z tego faktu pełnymi garściami, a dajesz się wyleszczać na Bit'y, które tak mozolnie kopiesz i za to płacisz :D
Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 17:53 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 9 marca 2019, 17:46

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:31Pozostaje się zaszyć w namiocie i płakać że nie skupuje BTC teraz, kiedy jest okazja życia
Pamiętam posty w podobnym tonie z 2015 czekających na spadek poniżej 100$ żeby zacząć akumulować :mrgreen:
Jestem pewien że co najmniej 90% z nich czeka do dziś i nie ma ani jednego BTC "bo za drogie"
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 9 marca 2019, 17:49

@bitloteiros też wtedy pamiętam. Bo już forum czytałem. Ale porównywanie ATH i poziomów na poziomie dzisiejszych dziennych i mocy/hash na poziomie laptopa/tabletu/karty graficznej jest nie poważne. Wtedy właśnie wchodziłem na rynek, fascynacja pierwsza technologią. BTC za 280-330$, dzienny urobek 0.014 BTC.Moc w TH to już byłeś kozak.
anagamidev pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:42 albo po prostu jesteś idotą


@anagamidev Ty to masz jakiś syndrom uzależnień. Powiedz mi jaka jest różnica
A. Grać na FX mnożąc kasę na walutach, kruszcach i akcjach nie wierząc w obecne poziomy cenowe BTC. Jak nadejdzie moment że powiem wchodzę, napiszę wchodzę i wejdę.
B. Grać na BTC mnożąc BTC ze spadającą od 14 miesięcy ceną mając więcej BTC mniej wartych. Ty już jesteś, grasz, mnożysz, jak spadnie przy mega dobrym DT będziesz miał tyle samo lub ciut więcej. Ja po prostu przeniosę kapustę z jednego rynek na drugi i zrobię zakupy po taniości. W międzyczasie nie marnując czasu, tylko działając na innym rynku.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 18:01 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 9 marca 2019, 18:00

Wydaje sie, ze ktos ciagle skupuje. A co jakis czas pozwala sprzedajacym zepchnac kurs nizej, aby sie zabijali kto sprzeda nizej - zeby potem znowu ich wykupic w gore, ale jednoczesnie nie przekraczajac pewnego progu cenowego w zakresie zakupow. I tak od paru dni. :) Stad skoki zielonego wolumenu na 15m i nizej.

//Edit: retescik powrotu do mini kanalu? Moga zepchnac nizej ale zamkniecie powinno byc powyzej (na h4+)

15m bfx

Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 18:08 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 9 marca 2019, 18:10

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:03Może ty masz odpowiedz, bo masz na większość wątpliwości - co się stanie przy spadku nagrody do 6,25 BTC na blok (442 dni : https://www.bitcoinblockhalf.com), przy trudności która się może nawet w skali roku kilkukrotnie podnieść (od pęknięcia bańki trudność wzrosła niemal 6 krotnie : https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html). Bo ja na przykład takie rzeczy również biorę pod uwagę.

A. Padną wszystkie dużo kopalnie i już nie będzie chętnych dużych firm do kopania, przez co spadnie trudność i moc wróci do ludu zgodnie z manifestem Satoshiego ?
B. Kopać będą maszyny o mocy np Antminer s155 o mocy 0.1 PH ?
C. Bitcoin przejdzie na PoS ?
D. Nie wiem, ale wiem, że na pewno będzie pity u mnie wtedy dobry alkohol! :mrgreen:
socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:03Nie możliwe są dalsze spadki, możliwe są tylko wzrosty, @Wymazywanie powiedział że latem 5000$ i koniec, kropka.
Czytaj ze zrozumieniem. 5000+ to target JEŚLI wyjdzie z trójkąta.
Jak spadnie pod jego dolną linię, to jak najbardziej nowy low bardzo realny i 2 z przodu.

Trzeba być gotowym na różne możliwości - Ty jesteś gotowy chyba tylko na jedną! :)
Tyle lat na forexie siedzisz a się fiksujesz na cenie?

Dodano po 6 minutach 28 sekundach:
prap0n pisze: sobota, 9 marca 2019, 18:00Wydaje sie, ze ktos ciagle skupuje. A co jakis czas pozwala sprzedajacym zepchnac kurs nizej, aby sie zabijali kto sprzeda nizej - zeby potem znowu ich wykupic w gore, ale jednoczesnie nie przekraczajac pewnego progu cenowego w zakresie zakupow. I tak od paru dni. Stad skoki zielonego wolumenu na 15m i nizej.
Też wydaję mi się, że to akumulacja (jeszcze nie przed bańką) pod większe wybicie. Dla DT to średnia wiadomość, bo ani nie pójdzie ładnie do góry ani nie spadnie mocno. Może to trwać i cały marzec.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 18:14

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:49Grać na BTC mnożąc BTC ze spadającą od 14 miesięcy ceną mając więcej BTC mniej wartych. Ty już jesteś, grasz, mnożysz, jak spadnie przy mega dobrym DT będziesz miał tyle samo lub ciut więcej. Ja po prostu przeniosę kapustę z jednego rynek na drugi i zrobię zakupy po taniości. W międzyczasie nie marnując czasu, tylko działając na innym rynku.
No tak, to jest ryzyko, że chwilo mogę stracić bardzo dużo, ale to nie ja kupowałem na cenach 10k$+ i nie ja muszę się martwić, że stracę cały majątek, poza tym to nie ja tutaj jestem grubasem, który zarabia miliony na crypto, ma 3 lambosy i dom za 10 milionów dolarów oraz potrzebuje drugie tyle, żeby to wszystko utrzymać i pozostać na high-levelu :D Ja jestem drobnym ciułaczem, uważam, że to są dobre poziomy na akumulację, a czy będą jeszcze lepsze tego nie wiem, tak czy siak czy kupię na BTC na 1k$ czy na 4k$ na 100k$ będę musiał czekać dokładnie tyle samo :D A już na poziomach > 4k$ wszystkie moje pozycje zarabiają z każdym procentem :D

I warto jeszcze zauważyć, że na miesięczych mamy bullish engulfing :D


### edited: 2019-03-09 19:19 ###
@BitJanusz to prawda, ale wiesz już nie ciąży nad nami trójkąt zniżkujący na 3k$ ; ) :D A to niedobicie do pełnego target'u może być na zasadzie beartrap'u :D Skoro każdy wiedział, że będzie 3k$ to ustawiał się trochę wyżej no i niestety nie udało przezwyciężyć popytu :D
Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 19:21 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 9 marca 2019, 19:08

anagamidev pisze: sobota, 9 marca 2019, 18:14I warto jeszcze zauważyć, że na miesięczych mamy bullish engulfing :D
Przy uptrendzie do 8,5k też mieliśmy ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 9 marca 2019, 19:19

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:03co się stanie przy spadku nagrody do 6,25 BTC na blok przy trudności która się może nawet w skali roku kilkukrotnie podnieść. Bo ja na przykład takie rzeczy również biorę pod uwagę.

A. Padną wszystkie dużo kopalnie i już nie będzie chętnych dużych firm do kopania, przez co spadnie trudność i moc wróci do ludu zgodnie z manifestem Satoshiego ?
B. Kopać będą maszyny o mocy np Antminer s155 o mocy 0.1 PH ?
C. Bitcoin przejdzie na PoS ?
D. Cena będzie pięcio lub sześciocyfrowa bo drastycznie spadnie podaż - przeinwestowani górnicy bez rezerw finansowych zwiną interes, pozostali kopacze przestaną sprzedawać poniżej kosztów wydobycia a większość BTC na rynku zdąży zmienić już właścicieli - przejdzie ze słabych rąk do silnych :twisted:
Wtedy instytucje obkupione w czasie bessy będą sprzedawać "cudowny produkt" ulicy w jednostkach satoshi a zamożniejszym całe sztuki ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » sobota, 9 marca 2019, 19:27

Takie scenariusze upadku btc były rozważane w 2012 przed pierwszym podziałem. Wróciły w 2016, a teraz widzę, że znowu

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 9 marca 2019
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MariuszR » sobota, 9 marca 2019, 20:16

Abstrahując na chwilę od BTC, czy obserwował ktoś ostatnio % posiadanych LTC przy ilości ponad 10k? https://bitinfocharts.com/top-100-riche ... esses.html
Jest to ponad 35 mln LTC i dalej jest skupowane. Jeśli tak dalej pójdzie, to do halvingu podaż będzie bardzo ograniczona i wiadomo co się stanie z ceną.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jahu » sobota, 9 marca 2019, 20:17

Niewiarygodne jaki ściek się zrobił w tym wątku. Kiedyś takie kłótnie i nic nie wnoszące posty byłyby usuwane bez ostrzeżenia. Poza tym jeden fantasta wieszczy upadek bitcoina, a drugi milion za jednego, tymczasem już prawie od 4 miesięcy mamy trend boczny i najprawdopodobniej do końca roku taki pozostanie. Konsekwentnie prawdopodobieństwo spadków i pogłębienia dołka maleje z każdym dniem, bo jechanie 4 miesiące na stracie wymaga silnej psychiki by nie sprzedać i panikarzy już po prostu nie ma. Z drugiej strony ci co stoją z boku z kasą widzą że spadki się skończyły. Sytuacja jest więc taka, że mamy bardzo silny opór i w górę i w dół i poruszamy się pomiędzy 3k a 4k. W tym roku dopuszczam wybicie do ok. 4600-4900 max i potem ewentualnie napędzane tym ponowne testowanie dna ale bez pogłębienia. Gwałtowniejsze ruchy wymagałyby jakiejś nagłej siły, której nie ma, bo jesteśmy już jakiś czas w równowadze, a graczy na rynku nie ubywa, ani lawinowo nie przybywa. W tym momencie kupujący zaczynają już przeważać i idziemy powoli do góry, a im wyżej, tym więcej osób będzie chciało zrealizować zysk, więc daleko na pewno nie zajedziemy. Ostudźcie więc emocje i klawiatury bo można zwariować jak się was czyta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 9 marca 2019, 20:42

@Jahu Ale spróbuj odwrócić podejście: to, co nazywasz ściekiem, to doskonała próbka różnych nastrojów rynku na daną chwilę. To są bezcenne informacje, których nie znajdziesz na orderbooku i bezpośrednio na wykresie w tak czystej formie. Im więcej tego ścieku to można mieć większe rozeznanie co się dzieje na rynku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jahu » sobota, 9 marca 2019, 21:32

Niby tak, ale jak piszą 3 osoby w kółko na zmianę i za każdym razem piszą to samo to się zastanawiam ile można.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 9 marca 2019, 21:58

Jahu pisze: sobota, 9 marca 2019, 20:17Konsekwentnie prawdopodobieństwo spadków i pogłębienia dołka maleje z każdym dniem, bo jechanie 4 miesiące na stracie wymaga silnej psychiki by nie sprzedać i panikarzy już po prostu nie ma. Z drugiej strony ci co stoją z boku z kasą widzą że spadki się skończyły. Sytuacja jest więc taka, że mamy bardzo silny opór i w górę i w dół i poruszamy się pomiędzy (...)
Mam deja vu z okresu gdy btc tkwił w przedziale 6,2 - 6,4. Takie same posty tu były na porządku dziennym. Bardzo silny "opór w dół" nie wytrzymał minuty gdy ruszyła podaż
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 9 marca 2019, 22:17

Jahu pisze: sobota, 9 marca 2019, 20:17Gwałtowniejsze ruchy wymagałyby jakiejś nagłej siły, której nie ma, bo jesteśmy już jakiś czas w równowadze, a graczy na rynku nie ubywa, ani lawinowo nie przybywa.
To bywa zwodnicze. W jeszcze lepszej równowadze byliśmy od początku września do początku listopada ubiegłego roku, aż klaunom od najprawdziwszej wizji Satoshiego zachciało się zaprezentować najnowszy numer, co idealnie zgrało się z sytuacją na wykresie i poooooszło. Niby technicznie wszystko pasowało, ale sam zostałem bardzo zaskoczony, że rynek było stać na tak dynamiczny ruch, obojętnie w którą stronę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 9 marca 2019, 23:16

fusywszklanejkuli pisze: sobota, 9 marca 2019, 22:17aż klaunom od najprawdziwszej wizji Satoshiego
Oj uważaj, bo się dowiesz od pewnego moderatora, że jesteś głupkiem wiejskim albo jesteś opłacany przez banksterkę. :)

Z innej beczki, przydałaby się analiza od @Fibo i ...@new06, dawno nie pisał a często bardzo wartościowe rzeczy tworzy.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale mamy pierwszy raz od sierpnia 2018 3 zielone 1w pod rząd. Wcześniej były dopiero w kwietniu (5 pod rząd). Niestety nasze są dość skromne przy tych o których wspominam (no i ostatnia jeszcze nieskończona).
Spoiler:
Ta równowaga o której piszecie pokazuje się też w nastrojach - z jednej strony oczekiwanie zmiany trendu, z drugiej zrezygnowanie. Chyba się w miarę równoważą. Widać te dwie postawy wyraźnie po kłótniach na forum.

W DT trochę lipa bez dźwigni. Dawałem temu 4100, doszło do 4046, niby można widzieć pociągnięcie dalej do górnej linii trójkąta (teraz jest na 4200 z groszami), z drugiej strony ten poziom został ostatnio bardzo szybko i mocno odrzucony. Z kolei patrząc w dół, 3800 przetrzymało, a zrzuty zostały szybko skupione. Trochę mały target w górę by grać bez dźwigni. Może zmienić taktykę na skupowanie w razie szybkich korekt, skoro nie ma dużej siły iść w górę, równocześnie mając siłę skupować szybko dipy i wracać do powoli wypracowanego niedużego wzrostu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 23:33

Na 1h na razie mulenie, mówiłem, że takie coś może odleszczyć sporo ludzi, idzie powoli, nudno, strach wchodzić, a żre :D


Na 1d tri-star pattern chyba, poszło do góry, więc może ten double bottom się zrealizuje jakoś bardziej dynamicznie :D

Spoiler:
Luźne pomysły :D
Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » niedziela, 10 marca 2019, 02:49

bitloteiros pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:40Kto powiedział że BTC ma być tanie w użyciu i dla każdego?
Yyyy, niewiem. Może Satoshi Nakamoto?

@anagamidev Zanim zaczniesz kogoś wyzywać od idiotów i zakutych łbów poczekaj aż BTC zbliży się do tego twojego 1mln USD chodźby o jedno zero, proponuje też chociaż spróbować sobie wyobrazić ile nawet obecnie to jest ten milion i co można za niego nadal mieć że tak sobie nim wycierasz na lewo i prawo. Dobrze że za marzenia się nie płaci bo by ci tego melona brakło w tym przypadku. :)

Może już niedługo trochę się nam wyklaruje co dalej
Obrazek

@anagamidev Odpowiem tutaj i dość krótko by nie mnożyć postów tym bardziej że dyskusja toczy się od jakiegoś czasu w kółko o tym samym i wciąż przedstawiane są te same argumenty. Co do @socjolog2008 to co pisze jest kubłem zimnej wody na rozpalone łby niektórych tutaj osób, niektórzy nie biorą jego scenariusza pod uwagę ale ja tak. 2k jest realne w tym roku jak 6k to tylko 50% ruchu. Parę miesięcy temu (okolice 6k) prowzrostowcy wytaczali te same argumenty, że taki a taki procent spadku za nami, że cena 3k to jakaś abstrakcja i okazja życia, akumulacyjny spring Wyckoffa latała lewo i prawo i co? I... nic :D Już wtedy po chwili przerwy od rynku i ponownym spojrzeniu na to wszystko pisałem że 6k w obecnej sytuacji to kupa kasy i że nadal trwa DYSTRYBUCJA , że lada chwila poleje się krew, co było chwile później wszyscy wiemy, piękny czerwony wodospad który zaprowadził nas na obecne poziomy w których się już trochę jednak bujamy i nawet najgrubsze portfele mogły by spokojnie AKUMULOWAĆ ile chcą.
anagamidev pisze: niedziela, 10 marca 2019, 08:02Poprzednie ATH to było 1k$, a ostatnie to było 20x czyli 20k$, do kolejnego 100k$ to zaledwie już 5x, a jak pęknie 100k$, to dla wielu osób 1M$ to już będzie kwestia czasu

W poniższym poście uzależniasz cenę 1mln USD za BTC od dwóch moim zdaniem bardzo słabych argumentów "było już..." oraz "a jak pęknie..." Było niestety nie implikuje że będzie a "a jak" jest tylko myśleniem życzeniowym. Dla opozycji napiszę: "Wartość USD była już 1:1, była już 1:20 czyli 0,05 USD siły nabywczej a do kolejnej 1:100 to już zaledwie 5x" (a raczej z szybkich szacunków wychodzi że ok. 2,5x na dzień dzisiejszy ;) ) i tylko w przypadku hiperinflacji na USD wierzę w 1mln USD/BTC. I uwierz mi lub nie, gdyby założyć że już zawsze siła nabywcza USD=const to nie znajdzie się 21 000 000 osób które chciały by za to zapłacić milion. Napiszesz że tyle BTC już nigdy nie będzie - nie mamy pewności. Ktoś inny napisze że "kto powiedział że BTC ma być... dla każdego" i w sumie wystarczy tylko kilka osób chętnych na BTC za ten twój milion... tyle że jest na świecie coś ważniejszego od pieniędzy - jest to władza i jeżeli tylko ułamek najbogatszych miałby posiadać bitcoiny warte ten twój milion to każdy będzie wolał posiadać ten kapitał w USD bo USD jest pieniądzem, pieniądz ma każdy i koło się zamyka. To pieniądz rządzi światem

Rozumiem że chcesz ugrać jak najwięcej, jak każdy, w tym przypadku to zdrowe myślenie z Twojej strony. Powiedz mi tylko jak ugrasz 1 mln USD, będzie kolejna bańka i cena BTC podskoczy w ciągu tych kilku lat o których mówisz na ten milion za bita to czy sobie go za tyle kupisz czy jednak inaczej spożytkujesz ten kapitał? Przecież twoim zdaniem BTC będzie wart ten milion? A jeśli z jakiegokolwiek powodu nie to dlaczego ktoś inny miałby?

edit: 3x
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 marca 2019, 10:51 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości