Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 9 marca 2019, 14:34

Harmony pisze: sobota, 9 marca 2019, 14:22A czy właśnie zamknięcie wielu kopalni nie wywinduje ceny do góry?
Możliwe. Pytanie czy kurs spada w wyniku naturalnego cyklu czy "ktoś" chce oprócz obkupienia się w BTC uwalić przy okazji jak najwięcej kopalni i zdominować rynek? Takie spekulacje są bezsensowne. Równie dobrze można rozważać czy cywilizacje pozaziemskie istnieją i czy mają wpływ na rozwój naszej ;) Trzymajmy się głównie tego co wiemy
Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 14:35 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 14:35

@Harmony nie ma znaczenia ile górników będzie kopać. Podaż jest stała. Co 10 min jest wykopywane tyle samo Bitcoin'ów :D Podaż zmienia się co 4 lata, taka crypto olimpiada :D I warto przygotować się na kolejne igrzyska :D Tak jak sportowiec przez wiele miesięcy poświęca swój czas, pieniądze i ogromny wysiłek, żeby powalczyć o najcenniejszy kruszec :D Tak my akumulujemy przez wiele miesięcy i uśredniamy, żeby właśnie dostać się do finałów i nie musimy zdobywać złota czyli sprzedawać na 100k$, ale już na 90k$ będziemy mega wygrani, a niech inni biją się o sam szczyt :D


Warto zauważyć, że taki kanał jest najgorszy, spadnie o 100-200$ i już jest panika, dużo osób się wyprzedaje, a to ciągle, powoli idzie do góry :D Ogólnie taki kanał świadczy, że na rynku pojawił się zdrowy popyt :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » sobota, 9 marca 2019, 15:02

Nie uważacie że trochę przeceniacie te 10btc wykopane co 10min ? Mi się wydaje że to już nie ma znaczenia dla ceny A raczej obrót tych wykonanych już milionów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 9 marca 2019, 15:27

Miro pisze: sobota, 9 marca 2019, 13:36Z jednej strony chciałbym wrzucić kwotę 5 cyfrowa a nóż się uda a potem myślę, że btc nie ma racji bytu.
Cenny post w kontekście oceny nastrojów na rynku, który zgadza się mniej więcej z tym co dzieje się na wykresie w tym roku - byki się ożywiły, robią jakieś podchody, ale nadal bardzo bojaźliwie, potrafią się wystraszyć nawet drobiu nie mówiąc o większym zwierzu ;)
Spoiler:

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » sobota, 9 marca 2019, 15:37

akos pisze: sobota, 9 marca 2019, 15:27byki się ożywiły, robią jakieś podchody


Byki wchodzą po schodach a niedźwiedzie... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 15:39

@akos tam raczej powinny być niedźwiedzie, chickun LTC mocny się wydaje :D


### edited: 2019-03-09 15:43 ###
No LTC po 5k$ nie będzie zaskoczeniem :D

---
BTC/PLN
Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 15:48 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 9 marca 2019, 15:41

No fakt, chickun atakuje :)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 9 marca 2019, 15:47

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 13:45To była bańka sztucznie spompowana sztuczną kasą Tether
socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 13:45Pojawiają się płaczki na rynku, padają biznesy, to się zakleszczyło do tego stopnia że na moją logikę powinno nastąpić kolaps i zasadniczo następuje.


W 2013/14 mieliśmy bańkę, która z pewnością była sztucznie wygenerowana w wyniku nielegalnych działań - nieistniejących pieniędzy za które kupował bot WIlly. Po niej nastąpił upadek, w atmosferze skandalu i zaginięcia 400k BTC, giełdy mającej 70 - 80% udziału rynku.
I te skandaliczne fakty wygenerowały spadek o 87%, a dwa lata później kolejną bańkę.

Tymczasem teraz, jak na razie nikt nie udowodnił nielegalnych działań związanych z Tetherem, nie mamy żadnej grubszej afery.
W 2017 była bańka, był też po niej kolaps: -84%.

Czego więcej oczekujesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 9 marca 2019, 16:11

@ekonomik znasz ten rynek dużo lepiej niż ja.
87% od ATH to byśmy mieli gdzieś 2600$
Wiem jak historycznie to wygląda : https://www.stefanburns.com/blog/2018/8 ... rypto-town
Było 83,82,70,84 % może i będzie z 90% wtedy 2000$.
Niczego szczególnego nie oczekuje nie angażując środków, oczekują grający. Ja cierpliwie czekam na ATL w %
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 16:17

@socjolog2008 spoko, najpierw 12k-18k$, a później 2k$ ; ) :D
Teraz być może należałoby coś sprzedać, skoro jesteśmy u góry kanału :D Ogólnie warto skupować dipy i to co HODL'ujemy nie ruszać, wtedy nie mamy problemy sprzedać nawet jak pójdzie wyżej, po prosty część kapitału czeka na kolejny dip i tyle :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptoislife_ » sobota, 9 marca 2019, 16:27

Byndzie dump, jw najlepszym przypadku przetestujemy 3 raz okolice 4300$ (finex).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 9 marca 2019, 16:45

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 16:11 Niczego szczególnego nie oczekuje nie angażując środków, oczekują grający. Ja cierpliwie czekam na ATL w %
ATL (all time low) to 0.000613$ /1BTC - 17 grudnia 2009 roku*. POWODZENIA w czekaniu.

*źródło: http://newlibertystandard.wikifoundry.c ... hange+Rate

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
Ale może chodzi Ci o nowy rekord w % spadku od ATH? Musiałby być większy niż 93.75% (32->2$). Pow. 93.75% od 19891$ to cena niższa niż 1250$.

W sumie możesz czekać razem z @osobliwy_nick, który opracował super wskaźnik CKU (wynika z wolumenu i ilości dostępnych BTC). Wychodzi mu, że będzie 500$ za 1BTC w ciągu 250 lub 365 dni. Powodzenia również.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 marca 2019, 18:00 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 9 marca 2019, 17:03

@Wymazywanie no nie dasz spokoju. Jasno napisane że ATL w %
93-95% jest całkowicie możliwe. 1%=200 $
Może ty masz odpowiedz, bo masz na większość wątpliwości - co się stanie przy spadku nagrody do 6,25 BTC na blok (442 dni : https://www.bitcoinblockhalf.com), przy trudności która się może nawet w skali roku kilkukrotnie podnieść (od pęknięcia bańki trudność wzrosła niemal 6 krotnie : https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html). Bo ja na przykład takie rzeczy również biorę pod uwagę.

A. Padną wszystkie dużo kopalnie i już nie będzie chętnych dużych firm do kopania, przez co spadnie trudność i moc wróci do ludu zgodnie z manifestem Satoshiego ?
B. Kopać będą maszyny o mocy np Antminer s155 o mocy 0.1 PH ?
C. Bitcoin przejdzie na PoS ?

Spekulacyjnie tu możliwe jest wszystko, tylko należy pamiętać że sercem Bitcoina jest hash i moc a nie spekulacja. Jeżeli Wam nie zapala się taka lampka ciekawości odnośnie tych informacji : trudność, moc, podział bloku bo odwzorowanie macie do poziomów kiedy to moc i trudność BTC była na poziomie niewidzialnym na poniższych wykresach. Bez kitu merytoryka sekty Słońce. Nie możliwe są dalsze spadki, możliwe są tylko wzrosty, @Wymazywanie powiedział że latem 5000$ i koniec, kropka. I takie rozmowy z d-y od 2017 a w międzyczasie spadło 17000$. Ale Socjo bredzi, idę sobie obejrzeć film. Powodzenia, możliwe że macie jeszcze przed sobą 100-200 up.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » sobota, 9 marca 2019, 17:05

Wielkim znawca techniki EW nie jestem, ale czy na 1W to nie wygląda wam na korekte ABC?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 9 marca 2019, 17:09

potencjalny klin tak przy okazji :) 1d stamp

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptoislife_ » sobota, 9 marca 2019, 17:13

socjolog2008 pisze: sobota, 9 marca 2019, 17:03 @Wymazywanie no nie dasz spokoju. Jasno napisane że ATL w %
93-95% jest całkowicie możliwe. 1%=200 $
Może ty masz odpowiedz, bo masz na większość wątpliwości - co się stanie przy spadku nagrody do 6,25 BTC na blok (442 dni : https://www.bitcoinblockhalf.com), przy trudności która się może nawet w skali roku kilkukrotnie podnieść (od pęknięcia bańki trudność wzrosła niemal 6 krotnie : https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html). Bo ja na przykład takie rzeczy również biorę pod uwagę.

A. Padną wszystkie dużo kopalnie i już nie będzie chętnych dużych firm do kopania, przez co spadnie trudność i moc wróci do ludu zgodnie z manifestem Satoshiego ?
B. Kopać będą maszyny o mocy np Antminer s155 o mocy 0.1 PH ?
C. Bitcoin przejdzie na PoS ?

Spekulacyjnie tu możliwe jest wszystko, tylko należy pamiętać że sercem Bitcoina jest hash i moc a nie spekulacja. Jeżeli Wam nie zapala się taka lampka ciekawości odnośnie tych informacji : trudność, moc, podział bloku bo odwzorowanie macie do poziomów kiedy to moc i trudność BTC była na poziomie niewidzialnym na poniższych wykresach. Bez kitu merytoryka sekty Słońce. Nie możliwe są dalsze spadki, możliwe są tylko wzrosty, @Wymazywanie powiedział że latem 5000$ i koniec, kropka. I takie rozmowy z d-y od 2017 a w międzyczasie spadło 17000$. Ale Socjo bredzi, idę sobie obejrzeć film. Powodzenia, możliwe że macie jeszcze przed sobą 100-200 up.
Podałeś to jako argument, aby potwierdzić swoją tezę, tylko popełniasz fundalentalny błąd, bo sugerujesz, że to cena podąża za hashratem a w związku z tym z trudnością a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 9 marca 2019, 17:17

ekonokomik pisze: sobota, 9 marca 2019, 15:47Tymczasem teraz, jak na razie nikt nie udowodnił nielegalnych działań związanych z Tetherem, nie mamy żadnej grubszej afery.
W 2017 była bańka, był też po niej kolaps: -84%.

Czego więcej oczekujesz?

Jak to rozumieć?
Trupy są wciąż w szafie i czekają aby wypaść?
Teraz po 85% spadku, gdyby wybuchła jakaś grubsza afera, to pewnie pobilibyśmy procentowy spadek (dotychczas to chyba było z 32 na 2 dolary) od ATH.
Wyraźnie sugerujesz, że najgorsze już zapewne za nami ale ja wciąż nie widzę fazy rozpaczy, wg mnie wciąż jesteśmy w "denial". Bardzo się zdziwię jeśli nie zobaczymy 1xxx w tej bessie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 9 marca 2019, 17:22

@Kryptoislife_ nick masz petarda. Nie popełniam fundamentalnego błędu. Już o tym pisałem. Jakby ktoś chciał realnie porozmawiać o potencjalnych możliwościach tego co się może wydarzyć, nie porównując do :

A. ATH na poziomach dzisiejszych ruchów dziennych
B. Mocy i hashu w czasach kiedy kopało się laptopami i kartami BTC

Jestem do dyspozycji.
socjolog2008 pisze: wtorek, 5 marca 2019, 19:35socjolog2008 pisze: ↑ piątek, 1 marca 2019, 09:44
@Wymazywanie nikt tu nie patrzy na moc i trudność, a to kluczowe w crypto. To jest serce. Zauważcie jedną rzecz :
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html
Trudność i hash od końca 2017 wzrosła5-6 krotnie. Gdzie cena cały czas się osuwa i spada. Dlaczego ?
Z 90% prawdopodobieństwem obstawiam że duże (duża Bitmain) kopalnia mając dostęp do technologi i nowych koparek, sama ryje na potęgę żeby się utrzymać- to oczywiste, ale żeby się utrzymać sprzedaje od razu, lub prawie od razu dołując ustawicznie kurs. mają 3 kwartał -500 mln $ ,ale i środki na utrzymanie infrastruktury z kopania też. To się zapętla, jak tak dalej pójdzie - stosunek moc/trudność do spadającej ceny to będą moje poziomy cenowe (1000 +/-), to nie chciejstwo, to analiza miningu.
Porównujecie poziom 90% z poprzednich baniek, spoko. Ale nikt nie porównuje mocy hash/trudności w tamtym okresie. To zupełnie inny rząd wielkości (zresztą jak z ceną, dlatego te % spadło od ATH tak ładnie wyglądają przekonując się co do możliwych wzrostów).
Dlaczego widzę spadki i kopiąc tym shortuje (świr) bo obserwuje od miesięcy hash/trudność. Poświęćcie temu kilka minut/godzin. Zobaczycie to jasno i wyraźnie.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 9 marca 2019, 17:27

@socjolog2008 ale głupoty wypisujesz, skoro ktoś to kopie to albo mu się to opłaca, albo myśli długoterminowo i być może akumuluje, a jak zakumuluje odpowiednią ilość, to będzie pompował, żeby sprzedać z zyskiem. Przecież te kopalnie nie jedną bańkę przetrwały i wiedzą jak to działa :D Ogólnie też byłbym za tym, żeby Bitcoin był na POS'ie, ale czy to nie wpłynie na bezpieczeństwo i zapewni sprawiedliwą dystrybucję. Na pewno wkurzającą sprawą są opłaty za transakcje, one powinny być jak najniższe, bo inaczej crypto będzie zwykłą banksterką, która goli klient'ów właśnie na opłatach i tych drobnych procentach. Nie wiem, może powinni trochę zmienić algorytm, żeby z każdym halvingiem zwiększać rozmiar bloków, teroretycznie zrównoważyłoby to spadek nagrody za wykopanie bloku. Też trochę nie rozumiem czemu bloki nie mogłby być większe, więcej transakcji na 10 min, większa chęć używania tego. Chociaż dla mnie to nie ma jak na razie większego znaczenia. BTC to dla mnie idealne store of value, na pewno nie nadaja się na mikrotransakcje w obecnym kształcie, ale jest mi potrzebne do spekulacji na altach i w gruncie rzeczy wychodzę cały czas na plus i zarabiam :D Więc to, że płacę 0.001 BTC za transakcje jest dla mnie bez znaczenia jak dziennie wykręcam co najmniej 0.01-0.1 BTC :D Ale nie każdy traduje dzień w dzień :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 9 marca 2019, 17:27

pewnie jutro wieczorem zakończą się te słabe wzrosty na żałosnym wolumenie i pierdyknie świeca -15%. I koniec zabawy będzie.

Wolumen 1d na finexie dorównuje temu przed spadkiem z 6k - a jesteśmy po wzrostach więc to padaka, czekam jeszcze na słaby słupek wzrostowy na 1d i jakieś boczniakowanie na śmiesznym vol w ramach potwierdzenia, mam nadzieję, że doczekam bez ostrego zjazdu od razu :P

powyższe to raczej przeczucie, niż TA. Nie mogę pozbyć się przeczucia, że zaraz pierdyknie ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kryptonite, naciuje, pavlo4444 i 45 gości