Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 4 marca 2019, 18:59

Uwaga, cały dzień w pracy. Wróciłem i stawiam shorta małego 3720. Oderwany po 7 rano mógłbym złapać 3670$ widzę. Panowie nie ma popytu nadal. To wynika też z braku opłacalności przetrzymywania pieniędzy/wartość/pozycji na BTC/FX/$ w walorze, który potrafi tydzień odbijać się o 30$ w jedną i drugą. Tutaj waluty to demon płynności ostatnie tygodnie. @Wymazywanie mądrze napisał że lepiej jak grali Chińczycy i cena była w CNY analizowana. W tej chwili, pomimo że robili jazdę z regulacjami bardzo ich brakuje.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 4 marca 2019, 20:03

BitJanusz pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 15:18Nie ma co się napalać na sprzedaż topu. Raz ci wyjdzie, dziesięć razy przestrzelisz albo i jeszcze wtopisz na dodatek.
Dlatego tu się różnimy. Ty grasz DT, ja zajmuję pozycję i....czekam dłużej. Raz, że nie mam za bardzo na to czasu, dwa że mi się nie chce, a trzy to jak wyżej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 4 marca 2019, 20:29

Kika razy na forum był poruszany temat, kiedy nastąpi adopcja kryptowalut, w sensie, że będziemy mogli kupić bułki za krypto. Ostatnio dowiedziałem się o projektach typu Wirex, Uphold. Do tego jeszcze Revoult, Skrill. Na koncie można trzymać FIATy plus krypto. Do tego dostajemy kartę debetową VISA i przy płaceniu automatycznie przeliczane jest krypto na FIAT. Patrząc logicznie to infrastruktura jest gotowa.
Teraz chyba czas na banki, żeby wprowadziły taką usługę. Nawet nie potrzeba terminali takich jak np. w Dash.

Żeby nie było tak pięknie. Miał to być system P2P, a mamy pośredników.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 4 marca 2019, 20:34

shinya56 pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 20:29Teraz chyba czas na banki

Mowisz i masz.
https://www.bitwala.com/

Notice pursuant to § 2 Section 10 of the German Banking Act:
Bitwala GmbH offers the brokerage of transactions on the purchase and sale of financial instruments in accordance with §1 Section 1a Sentence 2 No. 1 of the Banking Act exclusively in the name and for the account of the solarisBank AG. Bitwala GmbH is recorded as tied agent of solarisBank AG within the meaning of § 2 Section 10 of the German Banking Act in the register which is kept by the German Federal Financial Supervisory Authority. The register can be accessed under www.bafin.de.


Bafin to jak u nas KNF

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 marca 2019, 20:59

@Dovakhiin

Ja RVN trzymałem miesiąc, nim odpalił. Myślę, że czas nie ma tu nic do rzeczy - czym różni się target w skali 1h od takiego w skali 1d? ;)

czekasz dłużej - tzn. jak długo? i na co czekasz? Kiedy sprzedajesz, co powoduje, że chcesz sprzedać? ;) kiedyś trzeba, chyba, że chcesz jak rozmaici hodlerzy przeczekać banię i zostać na minusie po tysiącprocentowych wzrostach ;)

Napisałeś tak, jakby czekanie oznaczało sprzedaż topu :P
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 4 marca 2019, 21:58

Drobniak pisze: sobota, 2 marca 2019, 14:56EDIT: Jeszcze dodam, żeby uważać na powtórkę z rozrywki jaka ostatnio była

A co jeśli Twoja niebieska wstawka powinna być na odwrót? :P
Wsparcie ~3700 (yearly open) ładnie trzyma. Brak kontynuacji impulsu z 24 II (low trzyma póki co). Duzi chłopcy nie zdążyli otworzyć shortów więc nie zdziwiłbym się jeśli znów zobaczymy niedługo 4 z przodu przynajmniej na finexie. R/r dla longów bardzo przyzwoity, dla shortów... Hmmm short we wsparcie? :shock:
Martwi tylko zejście poniżej 50EMA na 1D ale do końca dnia jeszcze kilka godzin a to raptem 40$ wyżej - dla BTC nie problem w kilka minut podpompować :roll:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 4 marca 2019, 22:20

bitloteiros pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 21:58Martwi tylko zejście poniżej 50EMA na 1D ale do końca dnia jeszcze kilka godzin a to raptem 40$ wyżej - dla BTC nie problem w kilka minut podpompować

Masz rację, mega ważny poziom (na razie coś słabo)
może się skończyć tak jak w 2015, że kurs wybił ponad ten poziom, pobujał się trochę nad nim i wrócił
nawet ta świeczka "powrotna" bardzo podobna do obecnej 1d
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 4 marca 2019, 23:14

@bitloteiros jestem w szoku, że ktoś mnie wywołał pytając o to co wrzuciłem w posta z analizą. Szacun, naprawdę.

Ogólnie patrząc dzisiaj na kurs to poza postami Pana 100k soon nie widzę po świecach żeby spadek o 2,5% względem wczorajszego średniego poziomu ceny wywoływał zachwyt i chęć kupna. Również nic nie wskazuje że dzisiejsza 1D zostanie wyciągnięta. Ewidentnie widać brak reakcji na obniżenie ceny i raczej nie później jak do końca jutrzejszego dnia zobaczymy kontynuacje spadku o ile nie dzisiaj w nocy. To z kolei raczej już nie będzie wyglądało dobrze i tak z trendem kurs spadnie pewnie do co najmniej 3500$ i to może jeszcze w tym tygodniu. Szczerze wątpię, że rynek zaneguje trójkąt zniżkujący który dopiero co wyrysował. Jeśli z analizy wynika Ci, że zrobimy niebawem rajd w górę na +5% to chętnie przeczytam co wymyśliłeś :)

Dodano po 12 minutach :
Tak dodam jeszcze, że podobnie zaczynającą się historię już gdzieś ostatnio widziałem.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 5 marca 2019, 00:20



Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Drobniak pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 23:14Tak dodam jeszcze, że podobnie zaczynającą się historię już gdzieś ostatnio widziałem.
Niby podobnie, ale ta środkowa dzida na drugim wszystko zmienia. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 marca 2019, 00:54

4h, możliwy tri-star pattern :D Czyli mocno w dół, albo mocno do góry :D Notabene wraca cryptopia dziś niby :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 5 marca 2019, 01:48



Dodano po 8 minutach 40 sekundach:
Na stampie ta linia jest jeszcze ciekawsza. Jeśli pociągniemy na 3D tak ja zaznaczyłem, na 1W mamy LT od samego początku wykresu.



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gromix » wtorek, 5 marca 2019, 09:01

ergorg pisze: wtorek, 5 marca 2019, 01:48Na stampie ta linia jest jeszcze ciekawsza. Jeśli pociągniemy na 3D tak ja zaznaczyłem, na 1W mamy LT od samego początku wykresu.

Tak, jeśli ta LT będzie respektowana podobnie jak w roku 2015, to spodziewam się małego odbicia i testowania niebieskiej chmury od dołu:

Obrazek

Jeśli komuś bardzo brakuje wolumenu, to odsyłam do wykresu kontraktów terminowych na CME, gdzie mogą grać i zapewne grają instytucje:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 marca 2019, 09:15

@Gromix

no proszę, i ta chmura jest gdzie? przy fib 0,618 spadku oczywiście :mrgreen:

wolumen CME jeśli dobrze pamiętam to pryszcz w porównaniu z wolumenem BTC w ogóle, więc tutaj bym się nie sugerował jednak. Nie wiem także, czy do końca powinno się sugerować wolumenem finexa... odkąd wprowadził te idiotyczne 10k $ minimalnej kwoty dla nowego konta, finex systematycznie traci do innych giełd jeśli chodzi o udział w rynku. Może ktoś wie, czy istnieje sposób, by złożyć do kupy wolumen największych giełd na wykresie ? To byłoby o wieeeele bardziej przydatne, niż sam bitfinex.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 5 marca 2019, 09:40

Pytanie czy taki target (okolice 5k) jest planowany juz teraz czy to co obserwujemy to sa jedynie podbicia akumulacyjne, ktore dojedzaja do poziomow gdzie "oplaca" sie skupowac czyli pewnie zakres do 4.1k. Potem po ruchu do tych ~5k jesli on oczywiscie nastapi, te coiny beda zrzucane.

Mi brakuje niewiele do zanegowania mojego scenariusza wzrostowego w tym ruchu. Zamkniecie 1D pod 3700 finex praktycznie oznacza ze sobie jeszcze poczekamy na te okolice 5k (4600-4900). :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gromix » wtorek, 5 marca 2019, 09:41

BitJanusz pisze: wtorek, 5 marca 2019, 09:15no proszę, i ta chmura jest gdzie? przy fib 0,618 spadku oczywiście

Wyjaśnij szerzej. Do której chmury na linii czasowej się odnosisz?
BitJanusz pisze: wtorek, 5 marca 2019, 09:15wolumen CME jeśli dobrze pamiętam to pryszcz w porównaniu z wolumenem BTC w ogóle

Nie do końca się zgadzam. Na ten moment według obowiązujących norm i regulacji prawnych instytucje mają mocno ograniczony dostęp do kupowania "fizycznie" BTC. Mogą jednak obstawiać zakłady na kontraktach terminowych. Dla mnie ważniejsze jest to co obstawiają instytucję, ponieważ to one będą napędzały kurs BTC, gdy w końcu regulacje prawne będą dostosowane do kryptowalut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 5 marca 2019, 09:58

Naprawdę nie zdziwi mnie dzisiaj formacja objęcia hossy.



Wczoraj nie chcieli podnieść wyżej kursu, dzisiaj kiedy wróciły ścianki na mexie nagle ruszyło. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 5 marca 2019, 10:16

Jak zamknie się 1d powyżej 3840$ finex to będzie fajnie, jak będzie tylko wick to słabo.
kiedyś:
Obrazek

teraz:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3280
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 5 marca 2019, 10:30

ergorg pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 06:04Jak oceniacie zamkniętą 1W? Niby spinning top ale w takim miejscu, że ciężko stwierdzić.
Imho już poprzednia tygodniówka 18.02-24.02 nie nastrajała optymistycznie pokazując długim knotem szybką wyprzedaż w strefie pierwszego poważniejszego oporu. Następująca po niej szpulka potwierdziła niepewność czego efekt mamy obecnie.

Trzeba jednak zrobić zoom in do świeczek dziennych żeby zobaczyć co obecnie jest grane. Wygląda na to, że wylądowaliśmy na wsparciu wyznaczonym głównie przez szczyty świec z 20.01 i 08.02. To dość mocne lokalnie punkty, wiec można już teraz próbować ustawić się long a w razie czego ściąć stratę i spróbować niżej w okolicach 3700 wskazywanych przez VPVR - część rynku czeka z ruchem prawdopodobnie na te poziomy, sporo tam zostało kasy przerzucone w obie strony. Jeśli to nie wypali to poniżej jest LT od dołka i zarazem kreska ostatniej szansy na utrzymanie uptrendu od 3200. Poniżej kolejny krąg krypto piekła :)


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 marca 2019, 11:55

@leszek555 dzięki!

Obrazek

mamy połączenie fib 0,618 wzrostu oraz oporu 4h, to combo potrafi zatrzymać naprawdę wiele i właśnie tak się dzieje. A jeszcze całkiem na dokładkę osuwanie się po krawędzi pennanta z którego wyszło.

Słowem, jeśli tutaj kurs nie zawróci, to raczej wycieczka do dolnej linii penanta ( a zarazem kolejnego oporu 4h, jakoś tak się składa, że one się pokrywają ;)), a potem możliwe będzie rozwinięcie scenariusza double top z zasięgiem do 2500$ stamp.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » wtorek, 5 marca 2019, 12:16

@Gromix

Chmury średnich nie do konca sprawdzają sie na duzych interwałach. Służą raczej do gry 5m do 1h.
Słowa twórcy chmur ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości