Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 1314
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: nariensi » piątek, 1 marca 2019, 08:35

Harmony pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:05przepisy WHO nie mają nic wspólnego z pedofilią
A mają? I chcesz, żebym jako "kobieta z klasą" to przyznała?
No wybacz...

Weteran
Reputacja: 1737
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » piątek, 1 marca 2019, 08:43

@nariensi Dlaczego cytujesz post, który nie był kierowany do Ciebie ? :) Uwielbiam te lewicowe odwracanie kota ogonem, kiedy ciężko jest się przyznać do popełnionego błędu i przyznać oponentowi rację zaistnienia FAKTU. Czyli jak zwykle mijanie się z prawdą i lawiranctwo :) Zastosowana technika "nie moja metka" :)

Poza tym nauka masturbacji dla dzieci w wieku przedszkolnym podchodzi w moim mniemaniu pod pedofilie, a krytyczne podejście do norm religijnych czy afirmowanie innych orientacji seksualnych u dzieci w wieku przedszkolnym, słusznie może być uznane za naruszanie praw rodzicielskich właśnie w tym zakresie. Tak dla edukacji seksualnej zgodnej z biologią. Nie dla indoktrynacji seksualnej i robienia z dzieci zboczeńców.
The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1508
Reputacja postu: 
6

Postautor: domator » piątek, 1 marca 2019, 08:49

ekonokomik pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:33Czy po tym jak WHO parę lat temu ogłosiło pandemię ptasiej grypy, ktokolwiek jeszcze traktuje tę organizację poważnie?
Masz ciekawa tendencje do dezawuowania i w konsekwencji propozycji likwidacji roznych instytucji ktore, choc nie idealne (pelna zgoda) to jednak sa potrzebne. Zadna instytucja nie bedzie pozbawiona ulomnosci bo sa w niej ludzie a ci z natury sie myla. Jednak zachowanie pewnych standardow powinno pomagac w tym by tych bledow bylo jak najmniej.
Wez przede wszystkim pod uwage co by bylo "zamiast".
WHO sie pomylilo -> nikt ich nie traktuje powaznie -> antyszczepionkowcy atakuja wraz z Ryszardem K (leczyl raka wit b17, pewnie slyszales)
TK jest niewydajny -> TK jest bez sensu -> mamy TK zalezny od wladzy ktory nie dosc ze przestal sluzyc celom, do jakich zostal powolany, ze jest nielegalny, to przede wszystkicm jest bardziej niewydajny niz poprzedni. (https://wiadomo.co/upadek-trybunalu-kon ... to-atrapa/)
Demokracja nie jest idealna -> mamy 5 stopni do szczytu -> zamykamy demokracje -> mamy dyktature [to na szczescie na razie tylko wersja przyszlosci]
Moim zdaniem swiat tak nie dziala. WHO, TK czy demokracja zawsze sie myla. Ale likwidowanie ich tylko dlatego ze takie sytuacje sie zdarzaja ma/moze miec znacznie wieksze i gorsze konsekwencje niz te pomylki.
Nie sadzisz?
PS. Ja nie mam lepszej organizacji niz WHO. Nie znam sie na tym wiec komus musze ufac. Gdyby byl wybor jak w boksie to mozna dyskutowac czy pas organizacji WHO czy XYZ jest wazniejszy. Ale jest jedno WHO i jak musze wybierac miedzy WHO a znachorem czy ksiedzem - to wybieram WHO.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja: 5685
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 marca 2019, 08:57

@domator Masz sporo racji w tym co piszesz. Zgadzam się, że instytucje mają prawo do "błędów" i nawet jak nie działają idealnie to nie jest powód do ich likwidacji.

Zapewne zagalopowałem się w sprawie WHO (choć tej pandemii ptasiej grypy nie nazwałbym "pomyłką", ale nie będę pisał co myślę, bo zapewne nikomu zarzutów nie postawiono). Ale co do ONZ: jeśli ktoś wielokrotnie tak się kompromituje jak ta organizacja i wszyscy od lat pokazują że mają ją gdzieś (a przykłady są liczne i wyraziste, zaczynając od wojny USA w Jugosławi, kończąc na bojkocie Izraela), jest niezdolna do sensownego działania z powodu prawa weta mocarstw, to po co tracić kasę?

Jej utrzymywanie jest błędem, bo oprócz strat finansowych powoduje ośmieszenie i erozję samej idei instytucjonalnej współpracy międzynarodowej.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » piątek, 1 marca 2019, 08:57

Harmony pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:43nauka masturbacji dla dzieci w wieku przedszkolnym
Prosiłam o podstawę programową, gdzie operacyjnym celem kształcenia jest nabycie umiejętności masturbacji. Czyli po twojemu - nauka masturbacji. To zarzucasz WHO.
A ty przedstawiłeś mi niezbite dowody?
I ja mam się z tobą zgodzić?
Hmm

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 1 marca 2019, 09:01

ekonokomik pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:57Jej utrzymywanie jest błędem, bo oprócz strat finansowych powoduje ośmieszenie i erozję samej idei instytucjonalnej współpracy międzynarodowej.
Mozesz miec racje. Nigdy sie tym nie interesowalem. Tylko ONZ chyba nie ma znaczacego wplywu na nasze codzienne zycie w odroznieniu od WHO czy TK.
To jednak WHO jest topowym wrogiem antyszczepionkowcow czy teraz - prawicowych oszolomow zlapanych na klamstwa Ordo Iuris w temacie wprowadzania pedofilii do przedszkoli.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » piątek, 1 marca 2019, 09:04

@Harmony
Ale nie załamuj się. Jest coś z czym mogę się zgodzić - powinien być jeden wątek dla prawackiej i lewackiej zarazy :D

Weteran
Reputacja: 1737
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » piątek, 1 marca 2019, 09:10

nariensi pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:57Prosiłam o podstawę programową,
Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+" - tak brzmi pełna nazwa dokumentu podpisanego 18 lutego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Poza wsparciem w dziedzinie bezpieczeństwa, sportu, pracy i administracji, zakłada również wprowadzenie w stołecznych szkołach "edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej zgodnej ze standardami WHO, aktywne wspieranie nauczycieli, jak i otwartości na inicjatywy III sektora dotyczące spraw społeczności".
Jak dla mnie to oznacza furtkę otwartą :)

Dodano po 53 sekundach:
nariensi pisze: piątek, 1 marca 2019, 09:04Ale nie załamuj się. Jest coś z czym mogę się zgodzić - powinien być jeden wątek dla prawackiej i lewackiej zarazy
Uff chociaż tyle :)
The truth will set You free

Wygadany
Reputacja: 544
Reputacja postu: 
2

Postautor: miluu » piątek, 1 marca 2019, 10:47

Ja się onanizowałem w okresie wczesnego dzieciństwa, jak większość, jeśli nie wszyscy moi rówieśnicy, to jest jakiś kontrowersyjny temat?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2832
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bit-els » sobota, 2 marca 2019, 07:23

:mrgreen:
Choć B jak Bitcoin powinno być

Początkujący
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0

Postautor: kuba9449 » sobota, 2 marca 2019, 08:11

ekonokomik pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:33 Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
kuba9449 pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:26Wolność to właśnie pozwalanie na lekcje religii w szkole, lewica chce ich zakazać czyli jest to anty wolnościowe. Kto chce ten uczy się religii w szkole, kto nie chce ten nie nie rozumiem po co to zmieniać.

Bo religia to przeciwieństwo nauki? Bo nauczanie religii w szkołach to obraza dla instytucji, która powinna krzewić WIEDZĘ a nie zabobon?
Bo księża/katecheci są opłacani częściowo z budżetu?
Mało?
I to twoim zdaniem czyni zakaz czymś wolnościowym? :mrgreen:

Weteran
Reputacja postu: 
10

Postautor: ekonokomik » sobota, 2 marca 2019, 08:28

@kuba9449 ja nie jestem filozofem, ale oprócz "wolności do" jest jeszcze chyba pojęcie "wolności od".
W tym wypadku:
- wolność od religii w konstytucyjnie świeckiej szkole,
- wolność od przymusowego finansowania nauczania religii,
- wolność od psucia instytucji służącej min. do krzewienia nauki, jaką jest szkoła,

Twój błąd polega na odwrotnym spojrzeniu. Przyjmujesz za istniejące status quo sytuację, w której religii uczy się w szkole i ktoś chce jej ZAKAZAĆ. A zakaz <> wolność. Tymczasem jest odwrotnie: sytuacją normalną i naturalną jest brak religii (która jest nawet nie tyle anaukowa, co antynaukowa) w szkole. Religia tam została NARZUCONA, szkoła w pewnym stopniu popsuta i to trzeba zmienić przywracając szkole wolność OD religii.

Przyjmując Twoje podejście, w którym zmiana status quo to zabranie wolności, nigdy nie wyzwolilibyśmy się od "komuny". Bo mógłbyś twierdzić, że to zakaz demokracji ludowej, czyli zabranie ludziom wolności.

Weteran
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » sobota, 2 marca 2019, 11:11

ekonokomik pisze: sobota, 2 marca 2019, 08:28Religia tam została NARZUCONA, szkoła w pewnym stopniu popsuta i to trzeba zmienić przywracając szkole wolność OD religii.

A tak z ciekawości to kiedy to się stało? Gdy na Uniwersytecie otworzyli wydział teologiczny? Czy jakoś wcześniej? ;)

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » sobota, 2 marca 2019, 16:51

@AdamM NIe mylmy dwóch tematów i problemów. Rozmawialiśmy o nauce religii w szkołach (podstawowych i średnich). Wprowadzono to na początku lat 90 ubiegłego wieku i co grosza, wepchnięto do konstytucji.

A kwestia teologii jako "nauki" i kierunku studiów, dających poświadczony przez Państwo dyplom wyższej uczelni to inny skandal. Dla mnie to dokładnie tak, jakby otworzyć na uniwersytecie kierunek o nazwie "Psychologia elfów i orków" i dawać na nim tytuły magistra.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 978
Reputacja postu: 
1

Postautor: maxi82 » sobota, 2 marca 2019, 16:57

ekonokomik pisze: sobota, 2 marca 2019, 16:51Dla mnie to dokładnie tak, jakby otworzyć na uniwersytecie kierunek o nazwie "Psychologia elfów i orków" i dawać na nim tytuły magistra.

https://www.studia.net/jakie-studia/256 ... ow-studiow

https://polter.pl/ksiazki/Studia-o-Harr ... rze-w42423
"Na Durham University od jesieni będzie można studiować... potteroznawstwo. Kurs będzie koncentrował się na kontekście społecznym, kulturowym i edukacyjnym "potteromanii", aby zrozumieć powody jej popularności. "

:mrgreen: :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 2 marca 2019, 18:00

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... wisko-lgbt
Moja ulubiona grupa spoleczna. Twardy elektorat PIS razem z radiem maryja - kibole.
Stopien zidiocenia przekracza wszelkie mozliwe granice rozsadku.
A najgorsze ze oni - w odroznieniu jednak od jakiejs ilosci myslacej prawicy - nie rozumieja wogole o co chodzi. Chca po prostu umowic na ustawke i ponawalac maczetami. Urocze.
To prawacka zaraza, ktora toczy swiat.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1977
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » sobota, 2 marca 2019, 20:11

maxi82 pisze: sobota, 2 marca 2019, 16:57potteroznawstwo
Niezłe :) To jednak nie jest symetryczne zjawisko do studiów teologicznych, można by to porównać do np. religioznawstwa czyli badania religii jako zjawiska społecznego i kulturowego. Gdyby dawano dyplom z samej znajomości fabuły HP, to można by powiedzieć, że to coś w stylu teologii czy "psychologii elfów i orków". Na teologii są np. takie przedmioty jak angelologia czyli nauka o aniołach...
Natomiast zestawienie "15 najgłupszych kierunków" obejmuje chyba nie tylko kierunki studiów co też pojedyncze zajęcia, np. filozofowanie na spacerze ("Sztuka chodzenia"), ciekawe nawiązanie do szkoły parypatetyków ;)

Jest też coś dla Ciebie ;)

Nauka z YouTube
Lubicie oglądać filmy w You Tube? Jeśli tak, to oferta ta jest adresowana właśnie do Was.

Ja bym się chętnie zapisał na Starcrafta :) Za moich czasów cięliśmy w sali laboratoryjnej po zajęciach, ale często nas przeganiali. No i nie wiem czemu to zostało uznane za głupi kierunek. Po pierwsze jest co rozkminiać, to nie jest banalna gra, niedawno pisałem o strategii w SC w kontekście jej nauki przez A.I. (viewtopic.php?f=16&t=29357&p=552135#p552135) a po drugie, jak ktoś umie grać, to na turniejach jest niezła kasa do zgarnięcia. Nie wrzucałbym tego w jednym koszyku z Harrym Potterem ;)

@ergorg
Bardziej czekam na odbicie na akcjach Blizzarda, bo w to teraz "gram". Na RTSy czasu brakuje, ale w odświeżony WIII pewnie trochę popykam nostalgicznie :)
Ostatnio zmieniony sobota, 2 marca 2019, 20:32 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 978
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » sobota, 2 marca 2019, 20:20

akos pisze: sobota, 2 marca 2019, 20:11Jest też coś dla Ciebie ;)

Nauka z YouTube
Lubicie oglądać filmy w You Tube? Jeśli tak, to oferta ta jest adresowana właśnie do Was.

Jestem wykładowcą na tym kierunku (nadprofesor rehabilitowany, starszy szyszkownik maxi82 :geek: :ugeek: ) :mrgreen: Dręczę studentów prawacką propagandą, od jakiegoś czasu mamy zajęcia na parterze, bo pajace przyłaziły wprost z zajęć "matrixologia", noo iii nie dawali rady przy 3h prelekcji Brauna - woleli sprawdzić czy aby na pewno nie umieją latać . :mrgreen: :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » sobota, 2 marca 2019, 21:08

ekonokomik pisze: sobota, 2 marca 2019, 16:51 @AdamM NIe mylmy dwóch tematów i problemów. Rozmawialiśmy o nauce religii w szkołach (podstawowych i średnich). Wprowadzono to na początku lat 90 ubiegłego wieku i co grosza, wepchnięto do konstytucji.
Religia była już wcześniej, zarówno w szkole jak i w konstytucji. W okresie, o którym mówisz religia do szkół wróciła po tym jak usunęły ją "władze ludowe".

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 2 marca 2019, 21:22

@AdamM Istotnie.
Zapewne religia była w szkołach od czasów gdy wykładano również astrologię (którą na Akademii Krakowskiej studiował np. Mikołaj Kopernik) czy alchemię.
Te dwie "nauki" zniknęły jednak ze szkół. Może czas i na trzecią?

Wróć do „Hyde-Park”