Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 28 lutego 2019, 00:33

@ShadowOfHarbringer,
Spoiler:
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28prawie wszystkich równo pojebało
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28pojebało
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28jeleni
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28cyniczne skurwysyny
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28cykl zdebilenia
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28wytnie jeleni w pień
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28Jelenie będą klepać biedę
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:28Cyniczne skurwysyny albo zawisną na latarniach
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 28 lutego 2019, 10:19

Odnośnie tego ostatniego filmu który przytoczyłem, ktoś bardzo ładnie wypunktował i rozwalił w drzazgi całą tą ideę "wallet of duposhi"
Nie zdawałem sobie nawet sprawy że to aż taki syf. Szczegóły poniżej.

Jakiś miły użytkownik YT "Hypno" napisał:

@ 24:05 "To tak powinno działać". Nie, to nie powinno tak działać.
Używając Wallet of Satoshi:
1. Doładowując portfel tak naprawdę przelewacie pieniądze na obcy adres. Nie Wasze klucze, nie Wasze pieniądze.
2. Płacicie 0,3% prowizji za doładowanie + prowizję za transfer w sieci BTC.
3. Nie możecie przelać więcej niż 0,09 BTC, czyli to nawet nie jest 1500 zł.
4. Nie możecie WYPŁACIĆ wpłaconych pieniędzy.
5. Nie możecie przelać komuś dowolnej kwoty. Musicie najpierw wystawić fakturę. Ten absurd dobrze widać na filmie.
6. Faktura trwa tylko 1h, czyli nie wstawicie jej sobie na stronę, bo po godzinie będzie nieważna.
7. Nie kupicie nic za więcej niż niecałe 1500 zł.
8. Prowizje są, małe, ale są.

Wyobraźmy sobie sytuację, że idziecie do restauracji z 5 znajomymi. Na koniec jedna osoba płaci cały rachunek przez Lighting Network. Udaje się zapłacić, bo na szczęście nikt nie zamówił drogiego szampana. Następnie osoba płacąca MUSI wystawić 5 faktur pozostałym osobom. Okazuje się, że jednej nie starczyło kasy i odda jak wróci do domu. Chce zapłacić z domu, a tu lipa, faktura przeterminowana po godzinie i trzeba prosić o wystawienie kolejnej. Same problemy. To z pewnością nie poprawi adopcji.

Zobaczcie dzisiejszy filmik Boxmininga o LN, mówi zalety, ale też wady LN.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 lutego 2019, 11:27

Wymazywanie pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:33@ShadowOfHarbringer,
Masz jakieś lepsze wytłumaczenie obecnej sytuacji, czy przyszedłeś tutaj "ponabijać się z wkurwiającego się Shadowa" ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: InPay » czwartek, 28 lutego 2019, 12:00

RuckenFetard pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 10:19ktoś bardzo ładnie wypunktował i rozwalił w drzazgi całą tą ideę "wallet of duposhi"


trochę obalasz chochoła, tak jak napisałem wcześniej to jest proteza na chwilę obecną. Na każdym etapie rozwoju LN mieliście jakieś ale, obecnie przesuwacie bramkę tylko. Neutrino, splicing i AMP to nie vaporware. WoS będzie zbędny, na dzisiaj daje fajny user experience jak to wszystko będzie działać w praktyce. Również nie popieram idei użwania custiodal wallets, na pewno nie do większych środków. O ironio, Coinomi nie jest custodial, a wysyła seed do Google, więc cała branża krypto to nadal dziki zachód trochę. Używamy technologii jaka jest dostępna i w miarę łatwa w użyciu. Problem byłby, gdyby rozwój się zatrzymał. LN działa rewelacyjnie nawet na tym etapie jakim jest. Zaklikananie rzeczywistości, że BCH będzie realną alternatywą jest mrzonką ew. poletkiem dla osób, które będą go nadużywać do trwałego składowania "pewnych pikantnych plików" w czymś co ma służyć jako sieć transakcyjna. Nawet jak dodaliśmy BCH to nikt z niego nie korzystał

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 lutego 2019, 12:09

InPay pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 12:00 trochę obalasz chochoła, tak jak napisałem wcześniej to jest proteza na chwilę obecną. Na każdym etapie rozwoju LN mieliście jakieś ale, obecnie przesuwacie bramkę tylko. Neutrino, splicing i AMP to nie vaporware. WoS będzie zbędny, na dzisiaj daje fajny user experience jak to wszystko będzie działać w praktyce. Również nie popieram idei użwania custiodal wallets, na pewno nie do większych środków. O ironio, Coinomi nie jest custodial, a wysyła seed do Google, więc cała branża krypto to nadal dziki zachód trochę. Używamy technologii jaka jest dostępna i w miarę łatwa w użyciu. Problem byłby, gdyby rozwój się zatrzymał. LN działa rewelacyjnie nawet na tym etapie jakim jest. Zaklikananie rzeczywistości, że BCH będzie realną alternatywą jest mrzonką ew. poletkiem dla osób, które będą go nadużywać do trwałego składowania "pewnych pikantnych plików" w czymś co ma służyć jako sieć transakcyjna. Nawet jak dodaliśmy BCH to nikt z niego nie korzystał
Przypomnę Wam tego posta za 5 lat, jak to wszystko dalej będzie Vaporware, albo całkiem pójdzie do piachu.

A z resztą, Wasza żałosna firemka pewnie i tak nie będzie istnieć za 5 lat. Wylecicie z obiegu. Decyzje biznesowe jakie podejmujecie jasno wskazują, że nie macie pojęcia dlaczego kryptowaluty stały się popularne i skąd się bierze ich wartość.

Tak właściwie to jestem ciekaw jakie macie realne statystyki ilości użytkowników aktualnie. Nie odpisujcie, bo i tak nie mam powodu aby Wam wierzyć.

Dalej już nie komentuję, bo @RuckenFetard Was zjechał za mnie. Było pisać z konta firmowego ? Macie co chcieliście.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 28 lutego 2019, 17:36

InPay pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 12:00trochę obalasz chochoła, tak jak napisałem wcześniej to jest proteza na chwilę obecną. Na każdym etapie rozwoju LN mieliście jakieś ale, obecnie przesuwacie bramkę tylko. Neutrino, splicing i AMP to nie vaporware. WoS będzie zbędny, na dzisiaj daje fajny user experience jak to wszystko będzie działać w praktyce. Również nie popieram idei użwania custiodal wallets, na pewno nie do większych środków. O ironio, Coinomi nie jest custodial, a wysyła seed do Google, więc cała branża krypto to nadal dziki zachód trochę. Używamy technologii jaka jest dostępna i w miarę łatwa w użyciu. Problem byłby, gdyby rozwój się zatrzymał. LN działa rewelacyjnie nawet na tym etapie jakim jest.

Ja to trochę widzę inaczej, chyba możecie przyznać że coś co działa tylko na papierze , zwłaszcza w krypto, to można sobie na tą chwilę wrzucić do kosza? Więc nie rozumiem tego argumentu i zachwytów na czymś co nie istnieje lub nie było testowane w dłuższym okresie, bierzecie pod uwagę że technologia BTC i cały rdzenny kod może być takim silnikiem od trabanta i próbą stworzenia tym silniku nowoczesnej jednostki do f1 ? (za wszelką cenę)

Piszesz o wspaniałym rozwoju Lighting network, ja to widzę inaczej, im dłużej trwa rozwój LN tym co raz bardziej idzie to w kierunku centralizacji, kontroli i jakiś totalnych udziwnień jak otwieranie kanałów i blokada własnych środków, według Ciebie to postęp? według mnie to krok wstecz. O tych portfelach typu "custodial" to już nawet nie będę wspominał, to jakieś mroczne wynaturzenie kryptowalut dla nieopierzonych,

Ogląda was sporo osób, większość nic nie wie o krypto, uczą się od was! Nie czujecie się choć trochę odpowiedzialni za wasze treści, nie czujecie się trochę źle reklamując portfel custodial, który jest totalnym zaprzeczeniem pierwotnej idei, w dodatku ten portfel ma nawet w nazwie Satoshiego, czyli tego co ponoć stworzył to ideę i która jest teraz niszczona jakąś propagandą, ponieważ stoi za tym kasa utopiona w koparki, biznesy, projekty czy zwykłe hodlowanie z nadzieją na 1mln $ za 1 BTC

Wyobraźcie sobie teraz że Ln i opcja custodial nie istnieje i że ten sam "wolnościowiec" Szczepan dowiaduje się o nowym nowym projekcie który zagraża pozycji BTC (w którym ma defacto utopione pełno kasy).
Szczepan dowiaduje się że ten projekt działa według zasady "custodial" .... przecież obydwoje siedzielibyście 2 godziny na live, naśmiewając się z takiego skamu? Nie było by tak, gdyby ten scam nie był powiązany z BTC ? Ja jestem przekonany że interpretacja była by inna w 180 stopniach od tej aktualnej, "cudownie" zachwalającej.
Proszę, więcej obiektywności i prawdy, mniej marzeń i stronniczości.

Edycja: Właściciel Inpay ma głowę na karku, fajnie że coś tworzy i szacunek za to, życzę wam tak czy inaczej powodzenia, ale proponuje także rozglądać się wokół, zamiast fiksować na tylko jedną rzecz, bo może się okazać że zostaniecie ze spuszczony spodniami tak jak właściciele biznesów i aplikacjami napisanymi na nokię która finalnie umarła.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lutego 2019, 18:02 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » czwartek, 28 lutego 2019, 17:47

RuckenFetard pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 17:36Wyobraźcie sobie teraz że Ln i opcja custodial nie istnieje i że ten sam "wolnościowiec" Szczepan dowiaduje się o nowym nowym projekcie który zagraża pozycji BTC (w którym ma defacto utopione pełno kasy).
Szczepan dowiaduje się że ten projekt działa według zasady "custodial" .... przecież obydwoje siedzielibyście 2 godziny na live, naśmiewając się z takiego skamu? Nie było by tak, gdyby ten scam nie był powiązany z BTC ? Ja jestem przekonany że interpretacja była by inna w 180 stopniach od tej aktualnej, "cudownie" zachwalającej.

DOKŁADNIE tak by było.
Co to się z ludźmi porobiło, oj co się porobiło... :? :roll:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 lutego 2019, 20:48

mecenas pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 17:47 Co to się z ludźmi porobiło, oj co się porobiło... :? :roll:
W dupach im się poprzewracało.

Przestali popierać ideę, zaczęli popierać scentralizowaną władzę (Core) oraz ich propagandę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 lutego 2019, 21:23

kolejna niespodzianka :mrgreen:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: InPay » czwartek, 28 lutego 2019, 22:34

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 12:09A z resztą, Wasza żałosna firemka pewnie i tak nie będzie istnieć za 5 lat. Wylecicie z obiegu. Decyzje biznesowe jakie podejmujecie jasno wskazują, że nie macie pojęcia dlaczego kryptowaluty stały się popularne i skąd się bierze ich wartość.
Za 5 lat mam nadzieję już nie będziemy potrzebni w obecnej formie. Po pierwsze ze względu na to, że obieg krypto będzie mniej zależny od wymiany na fiaty i vice versa. Aktualnie robimy to, żeby ułatwić zakup i sprzedaż z oczywistych względów. Nie da się przeskoczyć za bardzo tego etapu.

A co do custiodialnych portfeli to konia z rzędem dla któregoś z Was kto nie trzyma satoshi na jakiejś giełdzie. Jakiś czas temu polecałem instalację Bitcoin Lightning Wallet lub Eclair. W obsłudze dla nowych użytkowników są za skomplikowane do zabawy z mikropłatnościami. Jeżeli ktoś sensowne środki chce trzymać w BTC to naturalnie sugeruję Trezora / Coinkite. Zawsze odradzam trzymanie środków na giełdach itp.

Skupiacie się na mało istotnych problemach moim zdaniem i mam wrażenie, że im bardziej BCH traci na znaczeniu tym bardziej zajadłe komentarze są. Dzielicie niepotrzebnie społeczność, mówicie o ideałach, a w praktyce promujecie rozwiązanie, które nie jest w stanie zapewnić minimum prywatności transakcji.

Poza tym jak macie lepsze pomysły jak robić onboarding nowych użytkowników BTC to chętnie poczytam. Swoją drogą chyba najbardziej przykry moment był kiedy @bit-els zaczął na Twitterze bitcoin.pl promować BCH, ręce opadają.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 lutego 2019, 22:48

@InPay
Oczywiście... a ręce Wam nie opadły gdy Rick Valgvinge, Gavin i wielu innych poważnych i zasłużonych EA wspierali, i wspierają nadal BCH?? Gdyby nie sabotaż Craiga przy upgradzie jesienią bch stałby o wiele lepiej. I nie mówię tu o cenie.
Pamiętajcie, że manipulacje, podjazdy i pseudo forki mogą dotknąć również btc core. Zwłaszcza, że banksterka już kładzie na bitcoinie swoją łapę. Właśnie przez ln ze wszystkimi swymi patologiami.
A do dziś ln to wciąż doświadczenia metodą prób i błędów. Co próba to błąd.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » czwartek, 28 lutego 2019, 23:28

"Pamiętajcie, że manipulacje, podjazdy i pseudo forki ..."

Bitcoin przecież już został poddany temu wszystkiemu po powstaniu bch, i nadal jest pod wpływem tych zjawisk ale mam wrażenie że już słabnących na sile.
Z perspektywy czasu oceniam że to było dobrze przeprowadzone, sam nie spodziewałem się aż takiej skali oraz tego że bitcoin przed bch będzie tak słabo się bronił. O skali tego świadczy że sporo osób uwierzyło że bch to bitcoin, w pewnych momentach naprawdę nerwowo spoglądali czy nie nastąpi ten tak zwany flippening, powątpiewali w zdolność bitcoina do obory. O tym wszystkim świadczy też cena gdzie najgorszym momencie ludzie dawali powyżej 0.4 bitcoina za bch.

Ogólnie że to w ogolę się wydążyło oceniam pozytywnie bitcoin po tym będzie silniejszy i lepiej że takie rzeczy dzieją się poniżej 1 biliona kapitalizacji niż działy by się powyżej.

Z negatywnych rzeczy nie podoba mi się coraz mocniejsze utrwalenie ze to był hard fork i każdy inny had fork skończy się tak samo czyli powstaniem drugiej krypto. To jest bzdura ale taka opinia się utrwala. Prawda jest taka ze po hard forku za zgoda większości zostaje tylko jedna krypto i jest zachowana ciągłość.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 1 marca 2019, 08:31

redbog pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:28Bitcoin przecież już został poddany temu wszystkiemu po powstaniu bch, i nadal jest pod wpływem tych zjawisk ale mam wrażenie że już słabnących na sile.
Z perspektywy czasu oceniam że to było dobrze przeprowadzone, sam nie spodziewałem się aż takiej skali oraz tego że bitcoin przed bch będzie tak słabo się bronił. O skali tego świadczy że sporo osób uwierzyło że bch to bitcoin
Wszystko się zgadza, tylko że zamień BTC z BCH miejscami.

To BTC jest atakiem, trwającym od końca 2014.

BCH to jest próba przywrócenia stanu z początku 2014.

Jedynym wytłumaczeniem tego dlaczego tego nie rozumiesz jest to, że słuchasz się "autorytetów" a nie myślisz samodzielnie.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi, każdy pojedyńczy logiczny argument wskazuje, że to BCH jest oryginalnym Bitcoinem.

Tylko człowiek, który nie słucha się logicznych argumentów a słucha się innych ludzi może uważać inaczej.

Jesteś po prostu owcą jak reszta. Używasz zachowań stadnych, a nie indywidualnych i kierujesz się logiką stada. Lepiej uważaj na wilki, niedługo możesz zostać zjedzony.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Wymazywanie » piątek, 1 marca 2019, 10:06

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 1 marca 2019, 08:31To BTC jest atakiem, trwającym od końca 2014.

BCH to jest próba przywrócenia stanu z początku 2014.
Kompletne pomieszanie z poplątaniem. BCH wg zasad Whitepaper powinien został porzucony z powodu mniejszej mocy. Bardzo łatwo znaleźć fragmenty z WP o tym mówiące. Po forku - który jest dopuszczalnym mechanizmem - ma pozostać tylko 1 łańcuch, nie 2. O długości łańcucha szkoda gadać bo to tylko pogrąża BCH, które nie mogąc szybko produkować bloków wprowadził sobie mechanizm regulacji trudności (chyba "eda" się to nazywało).

Whitepaper nie dopuszcza tego, co zrobiło BCH. Jeśli fork BCH miałby stać się nowym łańcuchem, powinna do niego dopłynąć większa moc niż do BTC i wtedy stopniowo reszta mocy musiałaby na niego przejść tak, że to BTC by został porzucony (jeśli miałoby być tak jak określa Satoshi w WP).

Cokolwiek nie myśleć o BTC, SW, LN itd., BCH było zwykłym forkiem, któremu dano żyć osobno WBREW regułom określonym w Whitepaper, bo nie spełnił warunków "pokonania" łańcucha-matki BTC.

Dobre określenie na BCH to "sabotaż".

Zresztą nieudany i jak widzimy, groteska sięgnęła zenit, gdy oszust i pijak spowodował sforkowanie forku. Miecz obosieczny hehe. BCH jest skompromitowane raczej już na amen.

Niestety nie był bitcoin cash nigdy remedium na to, co złego jest w bitcoinie. Po jego utrzymywaniu wbrew założeniom Nakamoto, rynek dostał zielone światełko na cały nowy dział forkowania wszystkiego i utrzymywania przy życiu - często w celu scamu. BRAWO.

Najzabawniejsze jest to, że wykończa się sam - swoją "bronią". :)

Rynek crypto "zawdzięcza" BCH przede wszystkim dzia scamów forków oraz pkazanie fucka Whitepaper, byle tylko próbować przejąć to, co ma BTC.


BCH jest tak prawdziwym bitcoinem jak Craig Wright jest Satoshim Nakamoto. Kurtyna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 1 marca 2019, 10:20

Wymazywanie pisze: piątek, 1 marca 2019, 10:06 Dobre określenie na BCH to "sabotaż".
Przeczytałem Twojego posta, ale potrzebuję zmarnować po raz kolejny godzinę, żeby odpowiedzieć.

Niestety muszę teraz wyjść z domu, do wieczora.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Wymazywanie » piątek, 1 marca 2019, 10:29

@ShadowOfHarbringer Jak chcesz odpowiedzieć, to koniecznie proszę posiłkuj się cytatami z Whitepaper, które udowodnią, że fork o mniejszej mocy i ilości bloków pokonuje łańcuch-matkę o większej mocy.

Inna odpowiedź mnie nie interesuje, znam na pamięć wszystko co piszesz o Core, cenzurze itd., i o ile część tego to prawda, to w żadnym przypadku nie uzasadnia to takiego pogwałcenia Whitepaper jakie zrobił fork BCH (obecnie sforkowany fork lol).
Ostatnio zmieniony piątek, 1 marca 2019, 14:53 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » piątek, 1 marca 2019, 12:55

Wymazywanie pisze: piątek, 1 marca 2019, 10:06BCH jest tak prawdziwym bitcoinem jak Craig Wright jest Satoshim Nakamoto. Kurtyna.
Lepiej bym tego nie napisał.

BCH to prywatny fork jednej firmy i dwóch osbób. Teraz się pokłócili i powstał BSV... Jeden i drugi fork są tak samo "wartościowe", różnica polega tylko na tym że pierwszy powstał z powodu odmiennego podejścia do skalowania a drugi to już brak słów, tego to nie ma co komentować...

Jedyne co dał BCH to wiedzę jak duże mogą być bloki i co się dzieje jak wielkość bloku będzie za duża. To jest jedyne co tak naprawdę dał nieudany fork BCH.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
-6
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Bit-els » piątek, 1 marca 2019, 14:28

@Wymazywanie @Dopełniacz fachowcy od minutowego mielenia coinami i naganiacze elenowi się odezwali.

Za jakiś czas, gdy ruszy nowa hossa, a ilość transakcji zwiększy się dziesięciokrotnie btc core znów się zapcha, wrócą 10 dniowe kolejki, fee skoczy do 500$, a elen oczywiście będzie zipial jak teraz. I wtedy pogadamy gdzie przeniesie się moc koparek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Wymazywanie » piątek, 1 marca 2019, 14:50

Bit-els pisze: piątek, 1 marca 2019, 14:28fachowcy od minutowego mielenia coinami i naganiacze elenowi się odezwali.
Dziękuje za miłe słowo.

Wyraziłem kulturalnie swoją opinie o BCH, opierając się nie tyle na widzimisię, ale tym, jak Whitepaper opisuje możliwą zmianę warty przy forkach (kiedyś wklejałem cytaty z WP, łatwo je znaleźć). Proszę grzecznie o uzasadnienie kolegę Shadowa za pomocą cytatów WP, że BCH stał się BTC. Czyli, że fork mimo mniejszej mocy i ilości bloków staje się BTC wg WP (co jest ewidentnym nonsensem ergo BCH jest wbrew wizji Nakamoto).

Jestem w szoku, że moderator tego forum może tak obrażać ludzi (ten post oraz poprzedni: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 04#p558826 )

Wołam @Bitmar, niech zobaczy jak jego moderator pluje jadem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: shinya56 » piątek, 1 marca 2019, 17:48

RuckenFetard pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 10:191. Doładowując portfel tak naprawdę przelewacie pieniądze na obcy adres. Nie Wasze klucze, nie Wasze pieniądze.

Tak samo wpłacając pieniądze na konto do banku, te pieniądze automatycznie są własnością banku. LN z ideą krypto nie ma nic wspólnego.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości