Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: redbog » wtorek, 26 lutego 2019, 08:46

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:27 1. Tzn. co chcesz powiedzieć, że dyski 10TB, dostępne obecnie na rynku za rozsądne pieniądze nie dadzą rady ?
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:27Jesteś w stanie pojąć, że wykonywano testy z rozmiarami bloków do 1GB i największym problemem nie był sam rozmiar bloku, a weryfikacja sygnatur, która zwyczajnie ma stary kod i wszystko odbywa się na 1CPU ?
Chciałbym zaobserwować jak poziom centralizacji by wzrastał, żadne testy kilku dniowe nie dadzą odpowiedzi na to.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: mecenas » wtorek, 26 lutego 2019, 08:48

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:28Będę o tym pisał niedługo, na razie mi się nie chciało.
Fajnie jakby to był dedykowany wątek, żeby informacje były spójne i w jednym miejscu, bo jak wiemy wątki się śmiecą dysputami z kosmosu czasami...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 lutego 2019, 08:50

Marszałek pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:42@ShadowOfHarbringer
Czy ktoś w ogóle wyciągnął wnioski z tych testów? Z tego co pamiętam, to przy bloku o wilekości 39 MB w BSV żaden block explorer nie działał przez kilka godzin.
Tak, nie wiem jak w BSV ale w BCH wyciągnięto wnioski takie, że

1. Problemem nie jest sam rozmiar bloku, najwolniejsze i najbardziej blokujące jest weryfikowanie sygnatur.

2. Jeszcze większym problemem jest propagacja takich dużych bloków. Dlatego właśnie w BCH wdrożono CTOR i trwają prace nad Graphene. Chociaż mogę się mylić i graphene już działa.

3. Kod sieciowy BitcoinCore/ABC/XT/Unlimited/BSV jest nieoptymalny. Przesyłanie bloków większych od 32MB na tą chwilę jest problematyczne. Ale trwają prace żeby to rozwiązać.

Nie ma generalnie żadnych przeszkód żeby sieć obsługiwała bloki nawet 1TB, ale trzeba dużo pracy w to włożyć żeby działało szybko i sprawnie - technologia już dzisiaj to umożliwia.

Tutaj chodzi głównie o to żeby minerzy nie tracili na tym urobku, bo powolna propagacja bloków (szczególnie przez chiński great firewall) powoduje straty na farmach miningowych .
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 lutego 2019, 08:51

redbog pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:46 Chciałbym zaobserwować jak poziom centralizacji by wzrastał, żadne testy kilku dniowe nie dadzą odpowiedzi na to.

Nie ma żadnej wzrastającej centralizacji przy rosnącym rozmiarze bloku, to są bajki.

Nie ma żadnych badań to potwierdzających, są tylko opinie ludzi którzy są mocno powiązani z Core lub otwarcie są ich płatnymi PRowcami.

Dałeś się nabić w butelkę, aczkolwiek przestaje mnie to dziwić, bo ta fala propagandy trwa od 2014.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: Marszałek » wtorek, 26 lutego 2019, 09:03

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:51 Nie ma żadnej wzrastającej centralizacji przy rosnącym rozmiarze bloku, to są bajki.
Tu też bym trochę polemizował. W przypadku BTC zajmującego np. 1 TB, koszt postawienia go na dowolnym VPSie rośnie, więc i dla coraz większej ilości osób staje się niedostępny. Z drugiej strony, już w założeniach Bitcoina przewidziana była obsługa nodów przez wielkie farmy serwerów. Przewidując coś takiego Pan Nakamoto musiał zakładać że blok będzie dużo większy niż 1MB, chyba że planował na 100 lat na przód;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 lutego 2019, 09:19

Marszałek pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 09:03Tu też bym trochę polemizował. W przypadku BTC zajmującego np. 1 TB, koszt postawienia go na dowolnym VPSie rośnie, więc i dla coraz większej ilości osób staje się niedostępny
Tą dyskusję miałem pierwszy raz już w 2013 albo 2012, naprawdę rzygam tym.

Zacytuję Ci Satoshiego:
Satoshi Nakamoto pisze: The existing Visa credit card network processes about 15 million Internet purchases per day worldwide. Bitcoin can already scale much larger than that with existing hardware for a fraction of the cost. It never really hits a scale ceiling. If you're interested, I can go over the ways it would cope with extreme size. By Moore's Law, we can expect hardware speed to be 10 times faster in 5 years and 100 times faster in 10. Even if Bitcoin grows at crazy adoption rates, I think computer speeds will stay ahead of the number of transactions.
Satoshi już w 2009 napisał, że Bitcoin JUŻ się skaluje do poziomów VISA i nie ma z tym żadnego problemu.

Obecnie w Polsce są dostępne po taniości dyski 4TB oraz łącza światłowodowe 600Mbit po 50 PLN miesięcznie.

Po drugie gdy sieć urośnie do rozmiarów VISA, Ty nie będziesz się zajmował prowadzeniem Node'a/Węzła bo nie ma do licha takiej najmniejszej potrzeby. Będą to za Ciebie robić operatorzy płatności i minerzy.

Te problemy są tylko w Waszej głowie i są efektem wieloletniej propagandy.

Dodano po 8 minutach 49 sekundach:
--------------------------

Zapomniałbym - jeszcze jeden dobry cytat satoshiego:
Satoshi Nakamoto pisze:The current system where every user is a network node is not the intended configuration for large scale. That would be like every Usenet user runs their own NNTP server. The design supports letting users just be users. The more burden it is to run a node, the fewer nodes there will be. Those few nodes will be big server farms. The rest will be client nodes that only do transactions and don’t generate
Użytkownicy od samego początku nie mieli prowadzić node'ów po rozroście sieci i to jest całkowicie oczekiwane i normalnie.

NIE macie sami prowadzić node'ów (no chyba, że jako drogie hobby / dla idei - w takim przypadku OK.)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: McGravier » wtorek, 26 lutego 2019, 11:02

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 25 lutego 2019, 23:40OK, tylko wyjaśnij mi po co?
Jako uzupełnienie głównego łańcucha np. do mikrotransakcji pomiędzy komputerami w sieciach P2P (udostępnianie zasobów) albo do płatnego streamingu z naliczniem sekundowym. Masowe transakcje <1 grosza to nadal nisza która jest niezagospodarowana. Można by na tym zbudować/usprawnić wiele ciekawych usług

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: 91az » wtorek, 26 lutego 2019, 11:09

Jak już tak bardzo mają być te mikro takie oczekiwane i potrzebne, to może pre-paid i odnotowywanie w bazie usługodawcy zużycia środków. Dla P2P można postawić rozproszoną bazę danych np. łańcucha bloków... :-)

Ciekawe czemu LN skojarzył mi się użytkowo z pre-paid. ;-)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 lutego 2019, 11:16

91az pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 11:09 Ciekawe czemu LN skojarzył mi się użytkowo z pre-paid. ;-)

Bo to jest bardzo podobne.

W obydwu przypadkach musisz najpierw "naładować" sobie konto żeby móc potem go używać.
McGravier pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 11:02Jako uzupełnienie głównego łańcucha np. do mikrotransakcji pomiędzy komputerami w sieciach P2P
Do mikrotransakcji to to miało służyć oryginalnie.

Na chwilę obecną jest wpychane na siłę tam gdzie nie jest jego miejsce (do normalnych transakcji).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: McGravier » wtorek, 26 lutego 2019, 11:20

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 11:16Na chwilę obecną jest wpychane na siłę tam gdzie nie jest jego miejsce (do normalnych transakcji).
Dlatego chciałbym aby lightning wylądował w BCH. Mógłby wreszcie służyć do tego, do czego faktycznie się nadaje

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 lutego 2019, 11:25

McGravier pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 11:20 Dlatego chciałbym aby lightning wylądował w BCH. Mógłby wreszcie służyć do tego, do czego faktycznie się nadaje
Żeby było śmiesznie, Lightning będzie działał lepiej na BCH, bo transakcje on-chain do naładowania portfela są tańsze, szybsze i bardziej przewidywalne.

Nie ma żadnych przeszkód żeby LN działało na BCH. Możesz być pierwszym, który je zaimplementuje bo jak do tej pory nikomu się nie chciało tego robić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: McGravier » wtorek, 26 lutego 2019, 11:36

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 11:25Nie ma żadnych przeszkód żeby LN działało na BCH. Możesz być pierwszym
Raz, że nie jestem programistą, nie umiem tego zrobić
Dwa, że trzeba zmodyfikować format transakcji na taki który nie ma problemów z transaction malleability + wprowadzić go poprzez hard fork (pamiętam że Jeff Garzik kiedyś proponował zmianę formatu upraszczającą przyszłe modyfikacje)
Trzy, jeśli mamy zmianę formatu w BCH, trzeba by zmodyfikować lightning aby z tym współpracował - co prawdopodobnie wymaga sporo pracy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 lutego 2019, 11:57

McGravier pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 11:36trzeba zmodyfikować format transakcji na taki który nie ma problemów z transaction malleability
1. Niezupełnie. Lightning Network będzie działał nawet z malleability. Po prostu będzie działał gorzej.

Sorry, ale nie chce mi się szukać źródeł. To dyskusja sprzed 2-3 lat.

2. W BCH niedługo są plany zmiany systemu transakcji na taki, który rozwiąże problem malleability.

Wygląda na to że prace nad MalFix są intensywnie prowadzone, jednak nie widze nigdzie informacji żeby to miało wejść w hard-forku 15 Maja.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: mecenas » środa, 27 lutego 2019, 07:30

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:28Trwają testy CashShuffle, możesz już pobrać betę ElectronCash + CashShuffle żeby samemu przetestować.

Od którejś wersji CashShuffle będzie domyślnie wbudowane w EC i każda transakcja będzie szuflowana.

Super sprawa. Działa to jak należy, poza tym, że obecnie jest mało chętnych na sieci...

Jeśli portfel EC wprowadzi domyślne szuflowanie tx jako standard, to uczestników będzie więcej i myślę, że nawet nie trzeba będzie czekać na zakończenie procesu zbyt długo.
Nawiasem mówiąc tak powinna właśnie wyglądać kryptowaluta - monety winny być "przezroczyste", niepokolorowane i bez przypisanej tożsamości. Dokładnie tak jak obecnie gotówka, która jest szuflowana z ręki do ręki w obrocie gospodarczym.
Szkoda, że mało osób obecnie docenia możliwości jakie stoją za BCH, przecież takie szuflowanie w BTC nie miałoby sensu, bo fee zjadłoby wiele % kasy. Tak więc BTC zmierza w kierunku koloryzacji i braku cechy wymienności monet. BCH będzie cyfrową gotówką posiadającą cechę wymienności.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 lutego 2019, 08:24

mecenas pisze: środa, 27 lutego 2019, 07:30Super sprawa. Działa to jak należy, poza tym, że obecnie jest mało chętnych na sieci...

Jeśli portfel EC wprowadzi domyślne szuflowanie tx jako standard, to uczestników będzie więcej i myślę, że nawet nie trzeba będzie czekać na zakończenie procesu zbyt długo.
Nawiasem mówiąc tak powinna właśnie wyglądać kryptowaluta - monety winny być "przezroczyste", niepokolorowane i bez przypisanej tożsamości. Dokładnie tak jak obecnie gotówka, która jest szuflowana z ręki do ręki w obrocie gospodarczym.
Fajnie, że o tym piszesz aczkolwiek ja nawet nie poruszam takich filozoficznych tematów tutaj. Za dużo tutaj spekulantów, którzy myślą tylko o zysku, a w polskim języku nawet nie ma odpowiedniego słowa do przetłumaczenia "fungibility" - ja to tłumaczę własnym tłumaczeniem na "interwymienialność" co ma akcentować że każda moneta jest wymienialna na każdą inną wszędzie i zawsze(inter).

Gadamy o tym na /r/btc dość często.

Mam wrażenie, że Polska przez 50 lat komuny w tej dziedzinie kulturowo-cywilizacyjnej jest totalnie w plecy. A niektórzy to w ogóle najchętniej by komunę z powrotem wprowadzili.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: WitoldC » środa, 27 lutego 2019, 08:30

Po co wszystko utrudniać ;)
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 27 lutego 2019, 08:24a w polskim języku nawet nie ma odpowiedniego słowa do przetłumaczenia "fungibility"
zamienność
synonyms
noun exchangeability, interchangeability

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 lutego 2019, 08:37

WitoldC pisze: środa, 27 lutego 2019, 08:30Po co wszystko utrudniać ;)
Słowo "zamienność" czy "zamienialność" nie jest odpowiednikiem "fungibility".

Nie akcentuje tego, że każda moneta jest identyczna, tyle samo warta i tak samo wymienialna wszędzie.

W języku polskim zamienność ma węższe znaczenie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: pm7 » środa, 27 lutego 2019, 09:58

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 22 lutego 2019, 14:41 B) Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda UPS, jest on wielki, nieporęczny i waży minimum 15KG razem z bateriami. Wiem bo mam. Wygląda mniej więcej tak.:
https://www.x-kom.pl/p/51097-zasilacz-a ... c-lcd.html
6.6kg

https://www.x-kom.pl/p/260378-zasilacz- ... 325va.html
4kg
Obrazek

Albo po prostu laptop, wtedy mamy wbudowane podtrzymanie. Nawet RPi można zasilać z power bank.
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 22 lutego 2019, 14:41Seed klucza prywatnego NIE wystarczy do odzyskania środków z kanałów jeżeli coś pójdzie bardzo nie tak, będziesz potrzebował [absolutnie] ostatniego stanu kanału
Przecież to już od dawna wiadomo?
Problem ma być rozwiązany przez "watchtowers". Lightning to wciąż beta/alpha i powinno się tego używać ostrożnie.
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 22 lutego 2019, 14:41 A) Prawidłowa konfiguracja i stała obsługa techniczna RAID1 wymaga umiejętności IT na poziomie przynajmniej podstawowo-średnim. Wiem bo mam macierze RAID1 oraz RAID0.
Zwróć uwagę, że w tweecie mówił o mirrorze ZFS. To implikuje wyższy poziom bezpieczeństwa (ZFS sprawdza sumy kontrolne zamiast ufać, że dyski zwrócą prawidłowe dane). Inna rzecz, że jak się przechowuje cokolwiek, na czym nam zależy, to należałoby używać takich narzędzi... Zwykłe systemy plików/RAID to zabytek w porównaniu do ZFS (czy nawet btrfs, które ponoć poza RAID5/6 jest stabilny na w miarę nowoczesnych kernelach).
Bit-els pisze: piątek, 22 lutego 2019, 14:49@robithc przecież tu chodzi o podstawę bezpieczeństwa w bitcoinie. Mówi ona, że choćby się paliło, waliło jeśli tylko masz priva, tu w postaci seeda, nic twoim środkom nie grozi. A priv, jako seed 12 wyrazowy, możesz mieć teoretycznie nawet w głowie.
Ech... Pamiętacie jeszcze czasy sprzed portfeli HD? Kiedy backup portfela Bitcoin Core się dezaktualizował po 100 transakcjach?
Bit-els pisze: piątek, 22 lutego 2019, 14:52LN nigdy nie ruszy. Jako przyjazny, łatwy kanał płatności. A gdyby jednak, to kosztem prywatności, niezależności i bezpieczeństwa środków- trzecia "zaufana" strona trzymająca huby.
Watchtower nie wymaga zaufania. Czemu z góry oceniacie projekt na podstawie tego, co jest teraz, czyli alpha, z minimalną liczbą funkcji, żeby dało się to uruchomić i dalej rozwijać? Z takim podejściem Bitcoin na początku też byście odrzucili.

Nie twierdzę, że Lightning się sprawdzi. Ale torpedowanie projektu i dezinformacja to nieuczciwa strategia.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: napiorek » środa, 27 lutego 2019, 10:49

mecenas pisze: środa, 27 lutego 2019, 07:30Szkoda, że mało osób obecnie docenia możliwości jakie stoją za BCH, przecież takie szuflowanie w BTC nie miałoby sensu
i pewnie dlatego Wasabi wallet ma się co raz lepiej i mixuje co raz więcej transakcji (Portfel mixujący dla BTC)
mecenas pisze: środa, 27 lutego 2019, 07:30bo fee zjadłoby wiele % kasy
a nie jest tak, że istnieją zachęty do korzystania z coinjoina? wtedy koszty transakcji rozkładają się na kilka osób.
pm7 pisze: środa, 27 lutego 2019, 09:58Zwróć uwagę, że w tweecie mówił o mirrorze ZFS. To implikuje wyższy poziom bezpieczeństwa (ZFS sprawdza sumy kontrolne zamiast ufać, że dyski zwrócą prawidłowe dane). Inna rzecz, że jak się przechowuje cokolwiek, na czym nam zależy, to należałoby używać takich narzędzi... Zwykłe systemy plików/RAID to zabytek w porównaniu do ZFS (czy nawet btrfs, które ponoć poza RAID5/6 jest stabilny na w miarę nowoczesnych kernelach).
przecież tu nie chodzi o wyjaśnienie co autor miał na myśli, chodzi o to by wyrwać coś z kontekstu, nie skłamać ale przedstawić to tak żeby dopasować do własnej narracji, zdąrzyliśmy się już przyzwyczaić.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rekinado 7: Powrót drużyny upośledzenia czyli Lightning Network samo w domu bez prądu

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 lutego 2019, 15:53

Zaobserwowałem, że masz dziwny zwyczaj poszerzania moich postów o 5% (pisania długich postów, w których tak naprawdę niczego nie podważasz, co najwyżej dodajesz 5% więcej do tego co powiedziałem), ale tym razem pojechałeś po bandzie.

Ale po kolei:
pm7 pisze: środa, 27 lutego 2019, 09:58https://www.x-kom.pl/p/51097-zasilacz-a ... c-lcd.html
6.6kg

https://www.x-kom.pl/p/260378-zasilacz- ... 325va.html
4kg
Bez obrazy, ale najwyraźniej znam temat lepiej od Ciebie, może dlatego bo miałem lub mam w życiu 5 różnych UPS. Obecnie 2 w domu i 1 w firmie.

Opcje, które podałeś powyżej są nieopłacalne (mała pojemność baterii w stosunku do ceny) oraz drogie. Jeżeli chcesz zabezpieczyć komputer posiadający MINIMUM 2 dyski w matrycy RAID1 czy tam ZFS RAID1 (to prawie to samo) to potrzebujesz UPSa minimum 800-1000VA(zawsze powinien być zapas żeby nie było przeciążenia/nieszczęścia) w opcji z możliwością dołączania baterii zewnętrznych + do tego baterie minimum 80Ah x 24V ( = 1920 Wh, co zapewnia 10-15 godzin pracy takiego komputera obsłgującego LN w razie przedłużającej się awarii zasilania).

Porządnego używanego UPSa 1000VA + do tego baterie można wyrwać za 200-400 złotych, zależnie jak tanie baterie chcesz włożyć. Kupowanie nowego UPSa nie ma sensu, bo UPSy to wyjątkowo niezawodne urządzenia działające po 10 lat i dłużej. Wiem z doświadczenia.

Jest jeszcze temat UPSów opartych o baterie Litowo-Jonowe, ale baterie są tutaj z kolei bardzo drogie, więc także nie opłacają się. No chyba, że ktoś ma jakąś manię na tym punkcie albo buduje system mający wytrzymać 20 lat - to może brać.

Baterie 12V litowo jonowe (lub litowo-żelazowe LiFePo4) mogą nie współpracować ze starymi UPSami, więc temat albo kosztowny(UPSy na litowo-jonowe baterie są droższe) albo ryzykowny.
pm7 pisze: Albo po prostu laptop, wtedy mamy wbudowane podtrzymanie. Nawet RPi można zasilać z power bank.
Laptop + ZFS RAID1 ?
Raspberry Pi + ZFS RAID1 ?

Waćpan wiesz o czym piszesz ?

Tutaj można zakończyć dyskusję, widzę że pojęcia o temacie nie masz, a lubisz się przekomarzać dla zwykłego przekomarzania.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości