Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 24 lutego 2019, 19:44

powiem tak, gdyby miało się sprawdzić, że wbiliśmy double top, to BTC powinien spaść do 2500-2900$ z tego miejsca.

Ale biorę pod uwagę, że ten jeden raz odrzucenie na 4h nie spowoduje co najmniej double bottom - tak samo, jak nie wierzyłem, że flaga na 1h wbije swój target a wbiła. Być może pewne zasady, którymi rządził się kurs w 2018 i w tym wielkim symetryku w ogóle nie mają już zastosowania i niepotrzebnie się na nie oglądam? tam tego typu sygnał z grubsza oznaczał: sprzedaj wszystko, co masz na odbiciu i znikaj na shorta.

Ciężko się przestawić ze schematów, które działały przez rok na nowy tryb myślenia ;) zdaję sobie sprawę, że na uptrendzie/bull runie tego typu dzida to okazja by kupić i patrzyć, jak zaraz odbije... ale to, cholera, wciąż bessa...

kupiłem trochę altów, na razie lekko na plus. zobaczymy, co będzie dalej :)

szkoda, że już poleciało odrzucenie, miałem nadzieję na więcej. Plus jest taki, że w trakcie spadków możemy powbijać kliny na altach, na wielu się rysują fajne struktury...
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2019, 19:46 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 24 lutego 2019, 19:44

Najgorsze dopiero przed bykami:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 24 lutego 2019, 19:45

RuckenFetard pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:35Osobiście chciałbym aby jednak alty w końcu oderwały się od BTC i zaczęły kiedyś żyć choć trochę własnym życiem, bo teraz to trochę tragikomedia jest pytanie kiedy to nastąpi ?
A akcje np. spółek jednego typu rosną samodzielnie jak jest trend spadkowy w sektorze? Chyba też ciężko. Crypto to trochę taki sektor z BTC jako główną "spółką".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 24 lutego 2019, 19:50

Wymazywanie pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:45A akcje np. spółek jednego typu rosną samodzielnie jak jest trend spadkowy w sektorze? Chyba też ciężko. Crypto to trochę taki sektor z BTC jako główną "spółką".
Przecież wiadomo że zawsze jest jakieś połączenie o którym piszesz i musi tak być, problem w tym że alty są dosłownie przyspawane do BTC :) a to już nie jest takie normalne :)

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » niedziela, 24 lutego 2019, 20:01

Być może troszkę naciągany ishs, ale btc to nie apteka
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 24 lutego 2019, 20:06

Target wyjscia z falling wedge zostal zrealizowany stad zapewne korekta...
Miejsce gdzie sie zatrzymalismy utrzymywalo kurs przy wszystkich wzrostach jakie mielismy od 3200. Jak narazie to jest po prostu retest tego wsparcia.

Moj target dalej bez zmian, 4600-4900 w ciagu najblizszych kilku tygodni.



Ponizej widac jeszcze odrzucenie od 0.5 ranga ktory wrzucalem wczesniej. Docelowo powinnien nastapic przebicie i test gornego ograniczenia.







prap0n pisze: piątek, 8 lutego 2019, 20:42 1W bfx



I tak, imo dojdzie do przebicia ostatniego lokalnego szczytu na 1W ale ostatecznie skonczy sie wickiem. Mniej rozeznani uznaja to za potwierdzenie zmiany trendu :)
Dodatkowo miesieczna swieczka zamknie sie prawdopodobnie na zielono.

Ostatecznie skonczy sie tak :D :D Bear fest

Obrazek

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 24 lutego 2019, 21:09

Od naszej ostatniej analizy kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadła z ponad 211 mld $ do ponad 128.5 mld $ w chwili pisania tej analizy. Dominacja Bitcoina utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie – wynosi ona ponad 52 %. Niemal cała pierwsza dziesiątka w rankingu kryptowalut w ciągu ostatnich 24h odnotowuje spadki. Wyjątkiem jest Tether który rośnie 0,64u %.

Źródło coinmarketcap.com/


Źródło coinlib.io

Sytuacja na wykresie

Spadkowa linia tendencji z wykresu dziennego hamuje byków przed dalszymi wzrostami. Na wykresie formuje się mocny sygnał sprzedażowy – objęcie bessy.


Źródło https://www.tradingview.com/x/uTMBNP60/

Scenariusz wzrostowy nadal pozostaje bez zmian- cena musi wybić górą opró 4 400 $ i wytestować go od góry.

Źródło https://www.tradingview.com/x/gOHToKYb/

Mempool

Na chwile obecną fee wynosi 26.9 sat/bajt. Średnia fee tygodniowa wyniosła BTC 20.73 sat/byte.


1w. Źródło jochen-hoenicke.de


1y. Źródło jochen-hoenicke.de
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 24 lutego 2019, 21:21

Teoretycznie ciągle jesteśmy w uptrendzie :D Bullish hammer na 4h :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 24 lutego 2019, 21:28

@anagamidev jest jeszcze jeden sposób na Niedźwiedzie dostępny na rynku
https://www.liveleak.com/view?t=kWcE3_1550965949
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 24 lutego 2019, 21:31

Skoro nie chce rosnąć i jest szklany sufit na 4200 to będzie spadać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 24 lutego 2019, 21:46

Ciekawe czy indeksy pójdą UP, może BTC też pociągną? Czy może tym razem Bitcoin poprzedził ruch na indeksach i jutro czekają nas spadki?
Spoiler:




Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 lutego 2019, 21:53

anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:25 @ergorg jak mówiłem, żeby kupować na 3400, to też mówiłeś, że naganiam i sam wtedy stawiałeś shorta, skorkciło może 50$, a dzisiaj już jesteśmy 400$ wyżej i to po dramatycznym spadków, więc nie piernicz mi tutaj o nagananiu drogi przyjacielu. I mam Ci powiedzieć kiedy stałeś się super bullish? Wtedy jak BTC hitnął 4040k$ i powiedziałem, żeby teraz łapać shorty ewentualnie :D
Skandal, anagamidevowi zarzucono naganianie! Oburzenie w pełni zrozumiałe.

Całkiem możliwe, że ja stanę się długoterminowym bykiem przy $6000 lub $8000, gdyby dopiero wtedy ukształtowały się na wykresie przekonujące długoterminowe formacje odwrócenia trendu-końca bessy, a rynek pokazał siłę. Też będziesz mi wtedy pisał: zarzucałeś mi naganianie, a nie mówiłem, a nie pisałem kupuj już przy $3400 - i co, kto miał rację?

Po co w ogóle śledzisz wypowiedzi Petera Brandta, który pisze:
One might ask, “But, is a major chart bottom necessary?” I believe it is necessary – and the history of BTC trading supports this contention. Let’s take a look at the chart developments that ended the 2013-2015 bear market. First, the advance in Jul 2015 penetrated a sizable bear channel. This development was NOT sufficient to launch a bull market. The channel was retested in Aug. Second, the advance in Nov 2015 completed a broad-based triple bottom or rectangle pattern. Third, those that missed the rectangle bottom had another outstanding opportunity to gain a long position when the advance in May 2016 completed a textbook continuation symmetrical triangle. Also, I should point out that this extensive bottoming process allowed the Factor Weekly Trend Model to turn up, which it did simultaneous with the completion of the rectangle bottom. Of course there was urgency for traders obsessed with catching the low to force their trading during the 2013-2015 bottoming process. But there was no urgency during this bottoming process for traders like me that want a market to prove itself before taking on a large risk position.

Po co Ci czytać kogoś, kto chce najpierw poczekać na znaki, a potem zareagować? Przecież Ty nie potrzebujesz znaków, bo wiesz, że rekordy zostaną pobite, a nowe ATH
anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:41powinno być 2-20x wyżej, tak jak to się dzieje na innych dojrzałych rynkach
Przecież
anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:01jestesmy już poniżej 4k$, a jedynie tymczasowo można stracić 3k$, przy pesymistycznym spadku do 1k$, ale w dłuższym terminie do zgarnięcia 96k$(czyli 4 lata zarobków po średniej krajowej) raczej nikt nie będzie kupował za 1k$, żeby sprzedać wszystko na 2k$, bądźmy realistami
anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:01Po prostu racjonalne, chłodne myślenie i tyle
W rzeczy samej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 24 lutego 2019, 22:05

@fusywszklanejkuli nie wiem jak Ci odpowiedzieć, czytam każdego i biorę pewne scenariusze pod uwagę. Nie jestem nieomylny, mimo, że poświęciłem dużo czasu na trejding, ciągle popełniam mnóstwo błędów. Jednak suma sumarum cały czas na plus. Po prostu jeśli ktoś chce potwierdzenia odwrócenia trendu to może poczekać, ja jak już wielokrotnie pisałem czekałem aż LTC wybije, zrealizował pół roczenego ISHS w pełni, przeciął MA50/MA200 na 1d. Dla mnie już zaczął się alt season i bottom is in :D Oczywiście może sobie pójść jakaś szpilka czy po prostu jakiś krótkotrwały spadek, ale ja akumuluję w strefie 0-4k$, sugerując się strefą procentowo z poprzedniej bessy 200-400 -> 3333-6666$, a mam kupione w większości BTC na 3333$ i uśrednione do 2k$ ok. :D Mi ta metoda działa i się nią dzielę :D Zakładam, że BTC wbije jeszcze 100k$ w ciągu kilku lat i będę do tego czasu uśredniał :D Ogólnie to ja wiem, że może jeszcze spaść i pod 1k$, tylko takie czekanie i banie się grania dla mnie jest bezsensowne jako bagholdera uśredniacza :D Ogólnie granie na dźwinig to całkiem inna bajka niż granie tak jak ja robię tutaj nie można trzymać długo pozycji, a mnie nie ruszy spadek do 1$ :D Ucieszę się, dokupię i uśrednię, a sprzedam na 100k$+ :D Czy to na koniec tego roku czy za 10 lat :D A uśredniając cały czas estymowana wartość moich crypto assetów rośnie pomimo bessy :D Kiedy wrócimy do 20-50% ATH chociażby na parze z dolarami to będę mulitmilionerem, strach pomyśleć jak jeszcze wbijemy nowe ATH :D Jeszcze kwestia najważniejsza. Założyłem, że Bitcoin i cryptowaluty to rewolucja idąca w ślad za rozwojem Internetu i że większość tych coin'ów będzie co najmniej store of value i hedge'em przeciwko inflacji. Jeśli one pospadają do zera i już nigdy nie odbiją nic nie zarobię. Ale mam satysfakcję z tego co robię i jaram się handlowaniem :D Ogólnie wiele osób boi się kryptowalut jak diabeł święconej wody, nie wiem z czego to wynika, ale przecież zainwestowanie chociażby 100PLN czy tysiaka to nie jest wiele i tak ta kasa leżałby na koncie, a potencjalnie takie kryptowaluty dały najlepiej zarobić w ciągu ostatnich 10 lat. Nawet te wszystkie PeerCoin'y i NameCoin'y, podczas ostatniej hossy powbijały swoje ATH na parze z dolarami :D



(4444 + 3333) / 2 = 3888,5 :D

### edited: 2019-02-25 00:20 ###


### edited: 2019-02-25 00:59 ###
Ten wykres jeszcze ciekawie wygląda :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 lutego 2019, 00:59 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 24 lutego 2019, 22:18

@zomos2

spokojnie dołki też coraz wyżej :) póki co 3-2 dla misiów, bo byki są w miarę bezpieczne jeszcze w tym trójkąciku..


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 25 lutego 2019, 00:04

1235674 pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 10:37 Nie sposób nie zauważyć tej dziury ;)

Obrazek

Obecna formacja świec 4h nieco przypomina zdechłego kota, ale oczywiście ciężko powiedzieć, czy to wierzcholek
Spoiler:
Obrazek
Może idziemy zamknąć lukę?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 25 lutego 2019, 00:40

@ergorg
Spoiler:
Cme futures od pewnego czasu są zamknięte w weekendy. Z tego powodu po dzisiejszym spadku powstała kolejna luka.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 25 lutego 2019, 02:49

@ergorg @1235674

Są już 4 luki i jesteśmy idealnie pośrodku :mrgreen:

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 25 lutego 2019, 02:49

Ten tydzień zapowiada się ciekawie. Szczególnie na CT :mrgreen:

Obrazek
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 25 lutego 2019, 09:20

Przydałby się jakiś anty bart, bo ogólnie dla byków nie jest zbyt fantastycznie patrząc na bearish engulfing na 1d :D

Tutaj mógłby być trójkąt zwyżkujący :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 lutego 2019, 09:38 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 lutego 2019, 09:29

Patrząc na to, co się działo w ruchu na 8500$ to bart jak najbardziej, żeby nabrać przedwcześnie wyprzedanych :) potem trochę boczniakowania i ZONK.

Szukam uparcie przykładu uptrendu (od zjazdu z 20k), na którym po wbiciu objęcia bessy mieliśmy kontynuację wzrostów i jest naprawdę ciężko o takowy, może najbliżej jest ten na 7400$, ale tam taka świeczka była fragmentem akumulacji przed wzrostami, więc ciężko mi to wliczyć. Oczywiście wbicie nowego topu się zdarzało - patrz pierwsze odbicie od 3200$. Tam po trzech falach up i konkretnym dumpie poszedł bart i dalsze wzrosty, ale na słabym wolumenie. W przypadku ruchu na 8500$ po pierwszym dumpie mieliśmy barta po 12h, boczniak i totalny zjazd znoszący 100% wzrostów.

Oczywiście gdyby 3100$ miało być podłogą, to możemy spojrzeć na to z punktu widzenia... no, nie powiem hossy, ale nie-bessy :) wtedy takie formacje się zdarzały nagminnie.

Na razie nie wiem, co o tym myśleć. Osobiście zamknąłem longa z uwagi na ryzyko ale nie sprzedałem BTC; liczę na jakąś formę odreagowania, już się trochę udało na altach przytulić. Przyznam szczerze, że zupełnie nie tego się spodziewałem, tj. zaskoczyła mnie siła odrzucenia i szybkość, z jaką ono wystąpiło; liczyłem raczej na boczniaka na malejącym wolumenie na poziomie 4050$ i następnie seria zjazdów na 4h zapowiadających wodospad. Przez to "trochę" zmalały moje profity z longa i pozycji na altach (parę musiałem po prostu wywalić na stracie, bo otwarłem późno licząc na dalszą spekułę podczas potencjalnego wzrostu do co najmniej 4300$).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 44 gości