Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 23 lutego 2019, 09:56

Jeśli ktoś się sugeruje tymi kontraktami to wiecie, na 1W może to też tak dopiero wyglądać. :D

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 23 lutego 2019, 10:44

anagamidev pisze: piątek, 22 lutego 2019, 23:47@socjolog2008 jakieś dowody, że Tether jest lewy? I jak to się ma do ceny? Jeśli uważasz, że BTC jest przewartościowany to sprzedaj mi jednego chociaż za 1k$ Mnie najbardziej wkurzają właśnie takie osoby jak Ty siesiące FUD, a które zawdzięczają BTC i kryptowalutom tak wiele i dzięki temu są finansowo wolne, dla mnie jesteś kryptopasożytem, zamiast budować wartość i zachęcać innych to straszysz i obrzydzasz. A wartość właśnie płynie z popularności i zaufania Ty boisz się teraz kupić BTC, bo wiesz, że jak kupisz za wcześnie to będzie na stracie i kaska się skończy na fanaberie

@anagamidev przepraszam że dopiero teraz, na noc wyłączają mi prąd na polu namiotowym :mrgreen: ubzdurałeś sobie że istnieje dzięki crypto, nie stary ja prowadzę działalność gospodarczą (moja pierwsza to 1999 r) i ciężka praca w różnych branżach(handlowej, spożywczej, szkoleniowej, badawczej, budowlanej) a nie siedzenie w gaciach przed 5 monitorami i granie na Bitcoinie. Nie oceniaj mnie przez swój pogląd na możliwość zarabiania pieniędzy. Jeżeli coś piszę to nie naganiam żeby na siłę sprzedawać bo będzie 5$, czy żeby kupować bo będzie milion dolarów. Oba poglądy to lekka paranoja. Sygnalizuje jedynie że spada moc, utrzymuje od samego początku że Tether to matka wszelkiego scamu na crypto. Na ten temat akurat masz setki artykułów. Link z produkowanymi paczkami w 2017 w większości poznikały, nie będę się w to zagłębiał. Masz tego w necie aż za dużo.
https://modernconsensus.com/cryptocurre ... as-deltec/

https://www.quora.com/Tether-is-not-red ... -community
Jeżeli wstawiam taki post, to też dlatego żeby był zaznaczony jakiś dysonans poznawczy, szczególnie u nowych użytkowników. Kogo ja straszę, Ciebie nie przestraszę, mało kogo. Każdy podejmuje własne decyzje inwestycyjne. Obojętnie czy kupuje crypto, czy inwestuje w kopanie..itd.
Wg. mnie logicznie powinno się wydarzyć jedno wielkie oczyszczenie na tym rynku, żeby zmiotło różnego rodzaju czarodziei ,scam projektów, ico oszustów i postawy że można zarobić na dostatnie życie, bez pracy spekulując na kryptowalutach. Bo pewnie % którym się to udało jest podobny do tych co zyskuje na Forexach - 10%. Bitcoin jest świetną technologią, ma przyszłość ale wydarzyć się może wszystko. Należy uważać i rozsądnie przemyśleć każdą zainwestowaną złotówkę. Tyle. Bitcoin będzie wartościowym projektem, bez względu na cenę dolarową.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 23 lutego 2019, 11:02

@socjolog2008 od ponad 2 lat jest niesamowity FUD na tether i jakoś nadal nikt nic nie znalazł na niego, zresztą stanowi on jedynie 3% całkowitej kapitalizacji BTC, a chyba stanowił 1% kiedy BTC kosztował 20k$. To jest praktycznie nic. Secundo teraz powstało wiele giełd w parach z fiatami, tak samo np. taki Bittrex co chwilę dodaje pary crypto-fiat, więc coraz więcej kasy będzie na giełdach :D Co do tego oczyszczenia, to jest to względna sprawa, bo ciężko jest określić co tak naprawdę jest scamem, a wszyscy są tutaj głównie dla zysku, nie oszukujmy się :D Dzisiaj wielu cryptomaxymiliastów, którzy są przeciwko inflacji, wydają swoje coin'y, twierdząc, że są to free money, patrz Ver, Wright, Heart, jeszcze brakuje tutaj Tone'ego Vays'a :D Nie ma do Ciebie pretensji, Ty robisz to co uważasz, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, że osoby, które zarobiły mnóstwo hajsu dzięki BTC dzisiaj nawet po tak głębokich spadkach zniechęcają do technologii, podcinają gałęzie na których siedzą i brak im skóry w grze :D Po prostu wkurza mnie taka hipokryzja :D Mogli by po prostu zwiększać wielkość bloku np. x2 co każdy halving i nagroda za wykopanie z opłatami za transakcje by się równoważyła i każdy byłby happy :D Z drugiej strony BCH czy BSV mają większe bloki, a ciągle świecą pustkami :D Tak naprawdę użyteczność niekoniecznie musi wiązać się z ceną i wzrostem wartości :D

Popatrzmy na sytuacje z Mt. Gox'em, wtedy też wydawało się, że 1k$ to cena z kosmosu, mega przepompowana, nie poparta niczym. Mija kilka lat, BTC wbija 20k$, a dzisiaj każdy wręcz marzy o takiej cenie, mokry sen wszysckich niedźwiedzi bitcoin'owych :D
socjolog2008 pisze: sobota, 23 lutego 2019, 10:44 Jeżeli coś piszę to nie naganiam żeby na siłę sprzedawać bo będzie 5$, czy żeby kupować bo będzie milion dolarów. Oba poglądy to lekka paranoja.
Dokładnie tak. Ja tylko przedstawiłem suche fakty, że długoterminowo BTC to świetna inwestycja jak do tej pory :D Nawet jak nie będzie miliona, a wróci do ATH, to i tak 500% zysku z obecnych cen, przykładowo ktoś inwestując teraz 100kPLN może mieć pół milion. Osiągnięcie takiego wyniku z takiej sumy na aktywnej grze jest mega ciężkie dla zwykłego Janusza, czy początkującego trader'a :D To jest tylko jedna ze strategii :D Oczywiście tym razem może być inaczej i BTC już nigdy nie wzrośnie powyżej 4040$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 23 lutego 2019, 11:27

@anagamidev powyżej 4040 (finex) to wzrośnie pewnie za chwilę. Na dzień dzisiejszy nie widzę że jest to cena przy której warto inwestować większe pieniądze. Kiedy będę przekonany że mamy odpowiednią cenę razem z Tobą będę nastawiony optymistycznie. Ja zwyczajnie widzę temat tak, że jest jeszcze pole do spadków, dość spore.
A zachęcam od zawsze do kupienia koparki do testów własnych, do miningu, instalowania portfeli, testów jak to właściwie działa. Tu pewnie. Jestem za. Ceny do domowych testów, w porównaniu do cen z 2018, z 2017 to już nawet nie wspomnę są atrakcyjne. Bo zakładając Twoje pułapy cenowe, przy 1 milion $ koparka będzie bezcenna :idea:
Litecoin : https://allegro.pl/oferta/antminer-l3-7812575358
Dash : https://allegro.pl/oferta/antminer-d3-15-gh-7852569887
i brak ciekawych ceny do miningu BTC/BCH,akurat teraz nie widzę. Warto sobie przeglądać różne aukcje na ebay/allegro/olx. Ps. TO NIE MOJE aukcje, że naganiam na zakup koparek ;)
Bawienie się technologią, jej pełne zrozumienie i testy - jestem na tak. Dzisiaj rano wróciło 34 PH na Antpool na BCH. Ciekawe rzeczy się dzieją z mocą na różnych coinach ostatnie dni.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 23 lutego 2019, 11:35

@anagamidev inwestowanie 100k w ostatnich miesiącach by zostawić i czekać to raczej dla kogoś o mocnych nerwach lub komu tych 100k zbywa.
Lepiej ugrać jakikolwiek zysk w krótkim terminie (szczególnie z dużej sumy bo potem można eksperymentować zyskiem na różnych ruchach), a jak już trend się odwróci to wtedy można sobie zostawić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 23 lutego 2019, 11:42

@ekonokomik
Spoiler:
ekonokomik pisze: sobota, 23 lutego 2019, 08:57jakie jest wg Ciebie wytłumaczenie tego faktu?
Nie wiem nie jestem "techniczny".
Mogę tylko zapodać pewną obserwację. Codziennie są kilkutysięczne skoki niepotwierdzonych transakcji. Zerkam na to non stop i widzę że notorycznie można zaobserwować jak jest ich 20-30 tysięcy. Co ciekawe często już po godzinie, dwóch ich ilość wraca do 2-3 tys a jeszcze ciekawsze że transakcje przechodzą bardzo szybko mimo minimalnego fee (<1$). Ostatnio puściłem kilka "śrubek" jak to określa @socjolog2008 z fee 10 czy 100 satoshi. Oczywiście zrobiłem to jak było tylko ok 1k niepotwierdzonych. Pierwsze potwierdzenie było po kilkunastu minutach a po kilku następnych już 5 :shock: .
Myślę że LN robi robotę. Coraz więcej ludzi z niego korzysta. Sam myślę o odpaleniu noda
Ostatnio zmieniony sobota, 23 lutego 2019, 11:44 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 23 lutego 2019, 11:43

@socjolog2008 no sugerując się spadkami na poprzedniej bessie, to właśnie teraz można na ślepo sprzedać mieszkanie i obkupić się w BTC i przy wzroście do 8k$ mieć już 100% zysku. Po prostu ryzyko wtopy w tym momencie jest mega mega małe długoterminowo :D To, że na bessie cena spada jest czymś całkowicie normalnym, tak samo jak na hossie to, że cena rośnie też jest czymś normalnym, jednak trend się kiedyś kończy. Ktoś kupując na 3k$ w 2017 roku mógł być na zysku przez dwa lata, a dzisiaj waha się czy się nie wyprzedać jeśli wcześniej nie zrealizował zysku. Tak naprawdę moment wejścia nie ma znaczenia, znaczenie mam moment wyjścia i żeby zarobić :D Dodatkowo długoterminowo cena bazowa rośnie po każdej bańce, wystarczy spojrzeć na roczne low i to low rośnie niesamowicie :D Wg. mnie nic tylko kupować do dołka i tyle. Zakładając, że chce się przeznaczyć 100kPLN na kupno BTC, to jest dokładnie takie samo ryzyko, bo kupując czy to na 4k$ czy na 1k$, czy 10$ za taką kwotę można stracić dokładnie tyle samo jeśli BTC upadanie. Jedyna różnica jest taka, że wiecej się BTC kupi i potencalnie można osiągnąć większy zwrot. Tylko tak jak wcześniej napisałem ważna jest też realizacja, bo taki Janusz pewnie popełni na hossie mnóstwo błędów i będzie uśredniał w górę i ostatecznie może nic nie zarobić nawet kupując idealnie w dołku dołków :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » sobota, 23 lutego 2019, 11:51

ekonokomik pisze: sobota, 23 lutego 2019, 08:57Jeśli to prawda, to jakie jest wg Ciebie wytłumaczenie tego faktu? Byłem pewien że cena transakcji jest wyznaczana wydajnością sieci.
Czyżby bez większych zmian i reform struktury znacząco wzrosła wydajność sieci?


wartosc opłaty jest zależna od kolejki oczekujących transakcji, co godzinę wpada 6 bloków, ok. 15tys transakcji na godzinę, jeśli jednocześnie tyle transakcji będzie do kolejki dochodziło to fee będzie praktycznie zerowe, tak jak teraz, natomiast jeśłi w szczycie bańki co godzinę do kolejki wpadało 40tys transakcji, a przepustowość pozwalała na zrealizowanie tylko 15tys transakcji, to liczba zrealizowanych jest taka sama, jak aktualnie, natomiast opłata dużo większa, bo wszyscy się prześcigają z fee, aby wpaść do bloku.

jestem zdania, że aktualny rozmiar bloku jest idealny dla aktualnego popytu na bitcoina, natomiast będzie za mały przy większym zainteresowaniu i jest to problem, bo znów będzie wojna na fee.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 23 lutego 2019, 11:56

anagamidev pisze: sobota, 23 lutego 2019, 11:43właśnie teraz można na ślepo sprzedać mieszkanie i obkupić się w BTC i przy wzroście do 8k$ mieć już 100% zysku
Taaak. A przy ew spadku do 2xxx$ i mieleniu na takich poziomach przez rok dwa lub dłużej osiwieć + zakładając że w międzyczasie wybuchnie bańka na nieruchomościach i okaże się że nie stać nas nawet na miejsce w garażu a nie tylko na mieszkanie to co? Pod most? Do mamusi?
Ile Ty masz lat człowieku? Posłuchaj kiedyś sam siebie
ergorg pisze: sobota, 23 lutego 2019, 12:01ja to myślałem, że do dwóch lat obecna pęknie i kupię mieszkanie po taniości
W Polsce ciężko mówić teraz o bańce na nieruchomościach. Chyba że myślisz o np Londynie czy Australii już nie mówiąc o Chinach to rzeczywiście możesz chyba się powoli szykować na zakupy za jakiś czas ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 23 lutego 2019, 12:06 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 23 lutego 2019, 11:57

Lais pisze: sobota, 23 lutego 2019, 11:35@anagamidev inwestowanie 100k w ostatnich miesiącach by zostawić i czekać to raczej dla kogoś o mocnych nerwach lub komu tych 100k zbywa.
Lepiej ugrać jakikolwiek zysk w krótkim terminie (szczególnie z dużej sumy bo potem można eksperymentować zyskiem na różnych ruchach), a jak już trend się odwróci to wtedy można sobie zostawić.

100k$ to po prostu przykładowa kwota, która nie jest ani duża, ani też mała. Po prostu chcę uświadomić, że na rynku jest mnóstow grubasów, którzy inwestują w BTC miliony, którzy będą skupować w jakieś strefie powiedzmy spadku 80-99% od ATH. Nie mogą zrobić tego na raz, bo rynek od razu by to zauważył, oni spokojnie akumulują, napędzając lokalne spadki złymi nastrojami. I oni muszą rozkręcić kolejną bankę, sprawić, że optymizm powróci, a wraz z nim napłynie większy kapitał i dopiero wtedy będą realizować zyski. Taki grubas żyjący z giełdy musi mieć też cash flow, jeśli wydaje dużo, żyjąc na wysokiej stopie automatycznie musi mieć większy dochód, a kasa szybko się rozpływa. Dużo osób myśli, że zarobienie na giełdzie kilku milionów to gwarantuje, że nic nie trzeba robić. Ale kupi się dom, lambo, zacznie korzystać z jakichś basenów z solami i kasa po roku dwóch może zmaleć do zera. I z 3 milinów robi się kilkaset tysięcy, a utrzymanie kosztuje :D Po prostu nei dajcie się golić grubasom i wykorzystajcie duże fale, na których oni się poruszają :D

@bitloteiros no niestesty każda inwestycja wiąże się z ogromnym ryzykiem, ja tutaj mówię o 100% z dużej kwoty w perspektywie 2-4 lat, a docelowo to nawet 2500%, jeśli dobijemy do 100k$ chociażby. A własnie 10% rok rocznie z dużej kwoty to już jest mega dużo na innych rynkach :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 23 lutego 2019, 12:01

bitloteiros pisze: sobota, 23 lutego 2019, 11:56przez rok dwa lub dłużej osiwieć + zakładając że w międzyczasie wybuchnie bańka na nieruchomościach
Shiet, ja to myślałem, że do dwóch lat obecna pęknie i kupię mieszkanie po taniości. :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 23 lutego 2019, 12:11

Niestety Janusze i Grażyny dalej kupują mieszkania na kredyty 30-letnie, uważając to za świetną... "inwestycję" :roll: Przez co mieszkania są o wiele za drogie w stosunku do mediany zarobków w PL.

No, ale domy jednorodzinne są w podobnej cenie 8-)

na BTC nadal nudy, ale wygląda zdrowo póki co - jeśli podbijemy pod poprzedni high, to oczwyiście kluczowe będzie jego przebicie. Myślę,że na samym FOMO dojedziemy do strefy podaży ~4800 wtedy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 23 lutego 2019, 12:19

bitloteiros pisze: sobota, 23 lutego 2019, 11:56Taaak. A przy ew spadku do 2xxx$ i mieleniu na takich poziomach przez rok dwa lub dłużej osiwieć + zakładając że w międzyczasie wybuchnie bańka na nieruchomościach i okaże się że nie stać nas nawet na miejsce w garażu a nie tylko na mieszkanie to co? Pod most? Do mamusi?
Ile Ty masz lat człowieku? Posłuchaj kiedyś sam siebie
Ja nie każę nikomu sprzedawać mieszkania, to jest taki skrót myślowy. Staram się racjonalnie podejść do rynku, dobrze wiedząc, że rynki bywają irracjonalne. Wskazuję tylko, że mamy bardzo dobre miejsca na akumulację i uśrednianie. Przecież już chyba od listopada tłumaczę, żeby nie wchodzić all-in, tylko grać sobie na rynku i uśredniać jeśli jest ku temu okazja i właśnie kiedy wyjdziemy z tego obszaru 0-6k$ w górę, to później już możemy tylko liczyć zyski :D Zauważ, że nikt teraz nie podchodzi racjonalnie do tych spadków, że jest to korketa techniczna i kiedyś musiało do niej dość :D Przykładowo mamy super aktywo, wszyscy tylko kupują, cena ciągle rośnie, trwa to latami. Ludzie już władowali praktycznie cały hajs i już nie ma kto kupować, cena zaczyna stabilizować się. W pewnym momencie dużo osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że są mega zarobieni mają już miliony w tym aktywie i zaczynają się zastanawiać się czy już nie realizować zysków. Najpierw pojedyńczo niektóre osoby zaczynają sprzedawać i cena zaczyna powoli spadać, coś się zmienia, dołącza się większa grupa osób, no i efektem kuli śnieżnej cena superaktywa, które rosło przez kilka lat zaczyna spadać drastycznie. W końcu osiąga jakiś swój najniższy punkt, gdzie ludzie już nie są skorzy sprzedawać i cena zaczyna znowu zawijać do góry, a że to jest takie super aktywo, to wszyscy znowu rzucają się do zakupów i historia się powtarza. Nihil novi sub sole :D Czy na BTC już osiągnęliśmy ten najniższy punkt, tego nie wiem. Dołek może być gdzieś niżej, ale to tak jak z eletronem nie jesteśmy w stanie wskazać jego dokładnego położenia, jednak możemy określić miejsca gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo jego występowania. Możmy z dużą dozą powności określić, że dołek na BTC jest gdzieś między 0-3222$ w zakresie 0-20k$, a być może w zakresie 0-1M$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 23 lutego 2019, 12:40

@anagamidev ta filozofia byłaby całkiem poprawna gdyby na rynku krypto były tylko opcje gry kup/sprzedaj. Wtedy pewnie nawet byśmy nie zjechali z tych 6k :p

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 23 lutego 2019, 12:53

@bitloteiros LN nie ma tu nic do rzeczy w tym przypadku. @ekonokomik jak bez zadnej aktualizacji sieci? Przeciez w 2017 była duża aktualizacja z segwitem, a dopiero po wdrożeniu go na większości giełd na początku 2018 roku zaczął działać tak jak należy (giełdy nie wprowadził go od razu i fee był po staremu, niektórzy aż do lutego/marca 2018 czekali). Od tego czasu średni fee jest cały czas na podobnym poziomie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » sobota, 23 lutego 2019, 12:53

Tak informacyjnie wrzucam na jakich poziomach od ATH są obecnie coiny z pierwszej 20 (źródło)
Obrazek

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 23 lutego 2019, 12:58

@Areck1 jak liczymy na zec 6k$ to czemu na BCH nie liczymy 10k$? :D 10k$ -> 100$ pięknie wygląda :D nie wiem, abstrakcyjne te niektore ATH, z których mogli skorzystac tylko insiderzy na giełach gdzie to wprwoadzali.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » sobota, 23 lutego 2019, 13:03

@ognos
Spoiler:
A kiedy/gdzie BCH było na poziomie 10k $ ?

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » sobota, 23 lutego 2019, 13:08

ognos pisze: sobota, 23 lutego 2019, 12:53 @bitloteiros LN nie ma tu nic do rzeczy w tym przypadku. @ekonokomik jak bez zadnej aktualizacji sieci? Przeciez w 2017 była duża aktualizacja z segwitem, a dopiero po wdrożeniu go na większości giełd na początku 2018 roku zaczął działać tak jak należy (giełdy nie wprowadził go od razu i fee był po staremu, niektórzy aż do lutego/marca 2018 czekali). Od tego czasu średni fee jest cały czas na podobnym poziomie.
Dokładnie tak. Mi też się wydaje, że to upowszechnienie segwit/portfeli segwit poprawiło przepustowość.

Ta cena ZEC to ściema wynikająca ze startu projektu - nie liczyłbym na nim tej początkowej "bańki" ..
Ostatnio zmieniony sobota, 23 lutego 2019, 13:13 przez mistique, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 23 lutego 2019, 13:10

@Areck1 podczas wprowadzania BCH na krakenie były takie horrendalne ceny (analogiczna sytuacja do ZEC i jego niby ATH na 6k$ na bitfinexie).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pytek i 29 gości