Lightning Network

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
-20
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » niedziela, 17 lutego 2019, 20:41

Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 18:20zainstalowałem. są tam 2 portfele- zwykły btc i ln. zasiliłem zwykły 0.1 mbita (10 000 sat)
ale jak teraz przelać z portfela btc na ln. adres ln nie jest akceptowany przez portfel btc.

Bo taka jest droga, dobrze rozumiem? A potem gdy już zasilę portfel ln, to komuś z takim ln walletem mogę już nawet 1 sat przelać?

Czy jeszcze trzeba coś robić, jakieś kanały, huby otwierać?

ten temat ma 920 postów ! od 3 lat ciągnie się tutaj gówno-burza o tym czy to słuszne czy nie, czy działa czy nie po czym mod (jedna ze stron) wyskakuje i nie wie jak otworzyć kanał... Boże.... nie nadajesz się do tej funkcji... jesteś tutaj od 2013 ? nie przyznawaj się nawet. Spi***am stąd, na ścianie w kiblu jest większy porządek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » poniedziałek, 18 lutego 2019, 13:21

Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 18:20 adres ln nie jest akceptowany przez portfel btc.
Na górze po prawej (w portfelu LN) jest "manage funds". Tam trzeba wybrać portfel który będzie użyty do otwarcia kanału "Refill" (teraz tak mam). Poszukaj w tym miejscu. Ja to robiłem dość dawno, pamiętam że musiałem wybrać portfel BTC i wpisać kwotę jaką chcę zasilić portfel LN. Ta opcja do wysyłania i odbierania w LN to służy tylko do płatności w LN. Zasilenie nowego portfela LN robi się jak powyżej.
Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 18:20to komuś z takim ln walletem mogę już nawet 1 sat przelać?
Dokładnie, wystarczy że masz jeden otwarty kanał (zasilony portfel LN) i możesz już wszędzie wysyłać nawet 1 satoshi.
Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 18:20Czy jeszcze trzeba coś robić, jakieś kanały, huby otwierać?
Oprócz zasilenia portfela LN nic więcej nie trzeba robić. Otwarcie kanału jest automatyczne, to jest moment wysłania BTC do portfela LN, nie trzeba nić dodatkowego ustawiać, instalować czy robić innych rzeczy.
Po zaksięgowaniu wpłaty do portfelu LN (3 albo 6 potwierdzeń onchain) można od razu wykonywać transakcje, sieć LN nie wymaga synchronizacji jak w onchain (pewnie jakaś jest ale to tego nawet nie widać). To jest kolejny plus LN, transakcja może być wykonana praktycznie od razu po odpaleniu aplikacji z portfelem.

!!! Uwaga Ostrzeżenie !!!
Minus portfela https://bluewallet.io/ jest tylko jeden, jest to "Custodial wallet", dlatego to jest tylko do drobnych. Swoją drogą nawet dobrze że jest ograniczenie kwotowe w płatnościach LN. Ogólnie LN to tylko do kupna kawy czy innych drobnych zakupów, w żadnym wypadku nie można tego rekomendować do większych kwot i trzeba to zaznaczyć. Bitcoin jest eksperymentem a LN eksperymentem na eksperymencie i trzeba o tym pamiętać, żeby nikt nie miał pretensji do nikogo jak coś się "wykrzaczy".
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 18 lutego 2019, 16:59

@Dopełniacz Dzięki, wyczaiłem tę opcję, ale też się nie udało. Zaczekam aż będzie to tak friendly jak wysłanie dasha za fee 0.06 grosza :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » wtorek, 19 lutego 2019, 11:57

Bit-els pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 16:59ale też się nie udało.
A konkretnie co się stało?
Bit-els pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 16:59Zaczekam aż będzie to tak friendly jak wysłanie dasha za fee 0.06 grosza
Żeby wysłać BTC przez dasha też trzeba wymienić waluty, jest to dodatkowa komplikacja tak jak w przypadku zasilenia portfela LN. Bierzesz pod uwagę że wysyłając transakcję w dashu masz też opłaty, jak wspomniałeś 0.06 grosza co daje to aktualnie ~406 satoshi. Zasilając portfel LN robi się to tylko raz i można praktycznie za darmo wysyłać nawet 1 satoshi (przetestowane).

Jeżeli chodzi o mnie to LN ma pewne ograniczenia ale dosłownie nie ma konkurencji w mikro płatnościach. A konkretnie mam tu na myśli koszty transakcji, szybkość działania, całe zaplecze programistów, praktycznie nie ograniczona skalowalność itd.

Teraz się zastanów co się przyjmie i w co warto zainwestować swoją uwagę, transakcja za 0 czy za 406 satoshi z ograniczoną liczbą transakcji?

ps. Taka mała podpowiedz https://cointelegraph.com/lightning-net ... rk-support.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » wtorek, 19 lutego 2019, 12:22

Dopełniacz pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 11:57Jeżeli chodzi o mnie to LN ma pewne ograniczenia ale dosłownie nie ma konkurencji w mikro płatnościach. A konkretnie mam tu na myśli koszty transakcji, szybkość działania, całe zaplecze programistów, praktycznie nie ograniczona skalowalność itd
Jeden mankament. LN jest zrozumiałe, a więc do przyjęcia przez 80 %(?) kryptografów ~ 10% obeznanych w kryptowalutach, ~2-3% informatyków. Dla reszty społeczeństwa która zadecyduje o upowszechnieniu kryptowalut będzie to do przyjęcia a więc zrozumiałe za 10 - 20 (?) lat.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Marszałek » wtorek, 19 lutego 2019, 15:59

W tym co robi blokstream (zmniejszenie bloku BTC do 300kb) jest jakiś sens. Wyobraźcie sobie sytuację w której musicie przesyłać BTC poprzez LN ponieważ inne opcję są bardzo drogie (tak jak w końcówce 2017 roku). Wdrożenie LN w portfelach, aplikacjach, u pośredników płatności nie nastąpi dopóki nie zostanie to wymuszone przez warunki. Przecież Segwit (choć prosty w implementacji) jest obecny tylko w części aplikacji i obsługiwany tylko na niektórych giełdach. Gdyby LN było wymuszoną jedyną sensowną alternatywą dla wysyłania BTC, zostałby wdrożony w portfelach, aplikacjach, giełdach, u pośredników. Istnieje jednak ryzyko, że w przypadku takiego siłowego forsowania LN, ludzie widząc że BTC jest wiecznie zatkany onchain, przeniosą zainteresowanie na inne krypto a BTC straci zainteresowanie. Krótko mówiąc, może się zdarzyć ze będzie pełen sukces, większość ludzi przeniesie sie na LN, huby zaczną sie rozwijać, to rozwiązanie przestanie być trudnym w obsłudze klikadłem dla cierpliwych geeków, a przeniesie sie do mainstreamu. może być też całkowita klapa i flippening z Dogecoinem:)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: jaitylkoja » wtorek, 19 lutego 2019, 16:57

Dopełniacz pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 11:57Jeżeli chodzi o mnie to LN ma pewne ograniczenia ale dosłownie nie ma konkurencji w mikro płatnościach. A konkretnie mam tu na myśli koszty transakcji, szybkość działania, całe zaplecze programistów, praktycznie nie ograniczona skalowalność itd.


Słowo daję, że są kryptowaluty, które są zupełnie bezopłatowe, płatność nimi trwa circa 5s, skalują się on-chain wraz z technologią i wzrostem szybkości działania sprzętu nie wymagając zmian protokolarnych, a sieć działająca pod maksymalnym obciążeniem może być zasilana z pojedynczej turbiny wiatrowej przy zachowaniu właściwego kryptowalutom poziomu decentralizacji.
Marszałek pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:59W tym co robi blokstream (zmniejszenie bloku BTC do 300kb) jest jakiś sens.


Dokładnie taki sam sens, jak w bohaterskim socjalizmie zwalczającym problemy nieznane w innych ustrojach. A że mnie ponad rok temu przelew w pierwszych blokach kosztował 100k PLN fee, to drobnostka.

Przyszła mi na myśl pewna refleksja dot. działania ludzkiej psychiki w kontekście mechanizmów autorytetu i zaangażowania. Mechanizmy te wydają się dotykać również (a może zwłaszcza i tym silniej) bardzo inteligentnych ludzi (vide spór Edisona z Teslą nt. prądu zmiennego). Tak samo od jakiegoś czasu mamy na rynku kryptowalut. Część osób zaangażowanych w projekt BTC racjonalizuje każdą wadę i niedogodność systemu, próbując przy tym zażarcie dyskredytować inne alternatywy, autorytetem w tym przypadku jest 1. miejsce w coinmarketcap i nazwa własna Bitcoin.

Z kolei zwolennicy jednego z forków BTC (BCH, BSV) odwołują się do autorytetu Satoshiego Nakamoto i jego prawdziwej wizji pieniądza cyfrowego. Zapominając zupełnie że w takim aspekcie jak technologia sytuacja zmienia się dynamicznie i pierwotna realizacja architektoniczna prawie nigdy nie jest optymalna, okraszona najmniejszą liczbą wad.

Ciężko jest w pewnym miejscu uczciwie przed sobą i osobami, z którymi się wymieniało informacjami, przyznać, że może nie ma się racji. Wieczny HODL i sugerowanie innym tego samego, zdaje się w tym nie pomagać. Toteż stosuje się naprawdę pochwały godne intelektualne racjonalizowanie dla swoich wyborów i dotychczasowej aktywności, aby pozostać ze sobą samym koherentnym. Do najciekawszych dla mnie argumentów zdecydowanie należą argumenty filozoficzne, jakoby PoW był jedynym uprawnionym moralnie systemem nadawania czemuś wartości w kryptowalutach, a nie tylko energochłonnym środkiem dystrybucji inflacyjnego cyfrowego pieniądza kompensującym jego ciągły dodruk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 19 lutego 2019, 17:04

jaitylkoja pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 16:57Część osób zaangażowanych w projekt BTC racjonalizuje każdą wadę i niedogodność systemu, próbując przy tym zażarcie dyskredytować inne alternatywy
Za ten wpis wielki plus. Dokładnie tak jest... w/g zasady: im gorzej - tym lepiej. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: koparki » wtorek, 19 lutego 2019, 17:19

@jaitylkoja ładnie to ująłeś ,
sprawa jednak jest baaardzo prosta, adwokaci LN to są w 99% hodlerzy, którzy się modlą aby bitek powrócił do poziomów na których byli bogaci , pozory skalowalności bitcoina dają nadzieję na wzrost jego wartości. Jeśli bitek powróci do wysokich poziomów cenowych to 90% holderów wysypie się z ulgą i będzie znacznie mniej adwokatów LN.
Jednak LN ma perspektywy bo BTC jest akceptowany przez elity finansowe, moim zdaniem marka bitcoin jest w jakimś sensie przejęta przez nie.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 lutego 2019, 20:36

koparki pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 17:19@jaitylkoja ładnie to ująłeś ,
sprawa jednak jest baaardzo prosta, adwokaci LN to są w 99% hodlerzy, którzy się modlą aby bitek powrócił do poziomów na których byli bogaci , pozory skalowalności bitcoina dają nadzieję na wzrost jego wartości
Niech więc wszyscy bankrutują.

Uwierzyli w spekułę, postąpili głupio to teraz niech wypiją piwo, które nawarzyli a nie zrzucają swój problem na innych.

Ludzie powinni ponosić konsekwencje swoich czynów żeby proces ich uczenia się jak działa ekonomia był szybszy.

W szkołach tego nie uczą (nie bez przyczyny elity tak to skonfigurowały - głupie stado łatwiej zagonić do zagrody i ostrzyc) - a podstaw powinni uczyć już w podstawówce, kontynuując w gimnazjum i liceum. Może wtedy nie byłoby tyle głupich ludzi, którzy dają się nabierać na bajki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: shinya56 » wtorek, 19 lutego 2019, 20:47

Dopełniacz pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 11:57Jeżeli chodzi o mnie to LN ma pewne ograniczenia ale dosłownie nie ma konkurencji w mikro płatnościach. A konkretnie mam tu na myśli koszty transakcji, szybkość działania, całe zaplecze programistów, praktycznie nie ograniczona skalowalność itd.

NANO

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 19 lutego 2019, 21:30

mecenas pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 17:04
jaitylkoja pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 16:57Część osób zaangażowanych w projekt BTC racjonalizuje każdą wadę i niedogodność systemu, próbując przy tym zażarcie dyskredytować inne alternatywy
Za ten wpis wielki plus. Dokładnie tak jest... w/g zasady: im gorzej - tym lepiej. ;)

Niekoniecznie, pomijając już to czy jest to scentralizowane czy nie (szkoda czasu na kłótnie) to wbrew opinii niektórych nie jest to pomysł który powstał w 3 minuty. Osobiście uważam że istnieje wiele powodów dla których LN ma ogromna przewagę nad innymi projektami.

1 W wielu standardowych projektach korzystających jedynie z POW pełny klient prowadzony jest jedynie przez geeków, nie oszukujmy się nikt nie ma pełnego węzła jeśli tego nie potrzebuje lub ktoś go nie poprowadzi za rękę. Powód jest prosty, z czasem blockchain waży coraz więcej, nie ma zbytnio wymiernej korzyści dla posiadaczy pełnych węzłów więc nikt się do tego nie pali. Gdyby za satoshiego jeszcze nie wprowadzili limitu bloku, minimalnej wartości transakcji oraz minimalnej opłaty to liczba pełnych węzłów dzisiaj była by liczona raczej w dziesiątkach a nie tysiącach jak dzisiaj. LN bierze się w końcu za to i z czasem gdy prowadzenie huba będzie nieźle opłacalne zaobserwujemy ich niezły wysyp. Jak BTC był po pare USD tez nie wszyscy się rwali do kopania a dzisiaj ? - mechanizm prosty.
Spoiler:
taki BCH np który obiecywał zniesienie minimalnej opłaty i minimalnej wartości transakcji 2 lata temu jeszcze przed forkiem do tej pory tego nie zrobił nie bez powodu z resztą to coś by go zabiło więc nie ma mowy tutaj o naprawdę mikro transakcjach np do wykorzystywania w grach czy blokowania reklam na niektórych stronach
2. W projektach które próbują to naprawić i wydostać się jedynie z POW'a powstają twory wykorzystujące Masternody jak np w dash'u itd. Idea piękna ale jestem święcie przekonany że sieć również będzie mieć problemy jeśli znieśli by wprowadzona jeszcze za satoshiego minimalna wartość tx i opłatę za bajt.
Nie jestem ekspertem od dasha ale jeśli coin ten zyskał by mocno na wartości nawet opcja instant-send nie zda egzaminu gdyż opłata dla nodów za przyspieszenie transakcji która również jest liczona nominalnie w dash wraz z opłata do bloku będzie znaczna przez co mało atrakcyjna i sieć się będzie korkować. Nikt przy płaceniu drobnych sum nie będzie płacić 20-30 i więcej procent dodatkowo za przyspieszenie transakcji. Oczywiście jest to o niebo lepsze rozwiązanie od tego co przeżywaliśmy podczas zabetonowanego mempoola na BTC w szczycie ale może prowadzić do różnych złych konsekwencji. Być może się mylę (bo w przeciwieństwie do niektórych jak każdy człowiek mogę się mylić) ale wydaje mi się że projekty tego typu nawet dające finansowanie swoim nodom poprzez właśnie masternody które spokojnie będą w stanie stawiać ogromne dyski i tak będą mieć ogromne problemy gdy przy wzroście kapitalizacji będą prędzej czy później będą musiały znieść limit tx jak i opłaty a to będzie trochę jak bomba zegarowa. Zrobienie botów czy skryptów spamujących sieć jest dosyć proste. Tym bardziej jeśli można robić tx na 1dashi z opłata 0,001 dashi lub próbować nawet puścić tx bez opłaty. Nie wiem ile by musiały zarabiać nody żeby wytrzymać naprawdę wykładniczo rosnące obciążenia. Nawet jeśli zwykłe tx będą wchodzić z nieco wyższymi opłatami a spam jedynie będzie zalegać to korzystając z pełnych bloków (nie ma takiego rozmiaru bloku który pomieści cały spam) można spróbować zaatakować sieć podczas zaspamowanego mempoola i oszukiwać wykorzystując tx które jeszcze nie weszły do bloku właśnie poprzez instant-send.

Przykład (oczywiście abstrakcyjny ale jeśli jakiś dev nie mysli długofalowo o danym projekcie to uciekam z niego w parę sekund)
Spoiler:
1 Dash osiąga wartość 1 000 000 USD, jeśli średnia waga jednej tx wynosi ok 300 bajtów to pi razy oko miniamlna opłata transakcyjna wyniesie ok 3-5 USD za tx. Nie jest to co prawda 20-50 USD jak w BTC ale nie oszukujmy się 3 USD fee i czekanie na blok to nie jest dobry wynik w dzisiejszych czasach a jeśli dodatkowa opłata dla masternoda będzie większa od tej do bloku no to mamy problem i wielki korek w sieci.
Załóżmy więc że masternody za namowa ludu momentalnie zniosą minimalna opłatę i minimalna wartość transakcji. Do bloku zaczną wchodzić tx na 1dashi z opłata ułamka dashi za bajt lub nawet i darmowe. Odpalamy spam na 1000 mln tx dziennie i blockchain w tym momencie ma do przyjęcia zupełnie bez najmniejszego sensu ponad 10 TB miesięcznie. A dlaczego nie 10,100 MLD tx dziennie ? Jeśli postawię sobie kilka MLN USD na spadki dasha nawet z mała dźwignia to z pewnością będzie mnie stać wydać kilkadziesiąt tys na powolne wysypywanie się węzłów by ludzie w panice zaczęli uciekać lub przynajmniej by zacząć zbijać kurs i po prostu zarobić na rozwaleniu sieci. żeby nie było, nie mam nic do dasha rozważam nawet kupno kilkuset monet i postawienie MN z kimś na pół
3. Inne "coiny" mówia o sobie że podzielenie łańcucha na kawałki im coś da lub że może istnieć blockchain bez opłat za tx. Tutaj juz oszczędzę wywodu. Wszystko zależy od podatności na spam. Jeśli łańcuch podzielony na kawałki będzie musiał się odwołać do starszych transakcji sprzed paru miesięcy czy lat i jeszcze nie daj boże natrafi na jakiegoś regionalnego fire-walla to będzie spory problem. Nie chce już nawet teoretyzować co się stanie gdy taki blockchain będzie miał miliardy kawałków a każdy kawałek będzie musiał być u kilku osób by nic tam po drodze nie brakowało. Radzę zaopatrzyć się w naprawdę dobry internet :)

4. Rozsądne decyzje (off-chain) podejmuje się gdy zawiodą już wszystkie inne. Tak jak kolega wyżej wrzucił linka:
https://cointelegraph.com/lightning-net ... rk-support
LN bez względu na to jak go nazwiecie jest to jedyny mechanizm nie zżerający zasobów gdy ktoś spamuje sieć mikro transakcjami. Jeśli ktoś wrzuci miliard transakcji po 1 sat w jakimś kraju to wszystkie inne nie będą o tym nawet wiedzieć o ile część z nich nie będzie skierowana bezpośrednio do nich. Nawet jeśli jednak tak będzie, to aktualizacja stanu kanału nie wymaga przechowywania jego całej historii. Żeby skutecznie zaspamować sieć LN na jakiś czas (bo nie da sie tego robić ciągle) trzeba by rozdawać swoje BTC by ktoś wykonywał jakaś czynność i to przetwarzał. Przesyłanie 100 mld tx pomiędzy swoimi portfelami jak w sytuacji on-chain jest dla reszty sieci totalnie nie szkodliwe a pewnie nawet byłoby i nie możliwe z racji na ograniczenia kanałów do 0,16 BTC. Żaden hub nie będzie miał kanałów pootwieranych na takie wartości bo to by było po prostu nie opłacalne więc i nikt nie umożliwiłby takiej czynności. No i bym zapomniał, każda tx to generowanie faktury, czyli zwykłe odpytywanie nodów o drogę. W związku z tym nawet rozdawanie BTC w ciemno sprawiło by problem bo wygenerowanie invoice wymaga interakcji z nodem. Słyszałem że próbowano już zrobić atak wykorzystując to ale jak widać LN - działa dalej.

Podsumowując, nie jest tak że na siłę się dorabia idee do jakiejś technologii. Po prostu tylko to ma matematyczny sens bez względu czy nazwiemy to LN, RaidenNetwork czy jakkolwiek inaczej. Nie wiem czy ktoś to śledzi ale wiele coinów ma nody zaledwie w paru krajach lub (o zgrozo) korzysta wyłącznie z chmury googla czy innych. Jeśli wierzymy że prędzej czy później krypto zdobędzie rynek finansów to trzeba być przygotowanym na wszystkie możliwe próby ataku, regulacji i blokady. Gdy w grę będą wchodzić miliardy a już powoli przypatrują się one temu rynkowi to znajda się ludzie którzy od tak wydadza miliony USD tylko po to by opłacić ludzi którzy wynajdą im słabe punkty danej sieci. Kto w końcu nie chciał by zrobić kolejnego Big-short'a ?

Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 19 lutego 2019, 21:45

@randomowy świeżak
W DASH nie ma darmowych tx, jest minimalna opłata 0.00001000 DASH/kb.

Przepraszam, że nie odniosę się do Twojego długiego wywodu, bo zupełnie inaczej postrzegam tzw. "problem" skalowania on_chain. Otóż nie wiem skąd pomysł, że jakaś waluta (np. BTC, DASH) ma się stać światowym hegemonem płatności i musieć się przez to zeskalować do absurdalnych poziomów globalnych.

Czy nie jest tak, że decentralizacja płatności on_chain rodzi się wraz z różnorodnością i WIELOŚCIĄ projektów on_chain jednostkowo wyspecjalizowanych w konkretnych oczekiwaniach rynku?
Kto sobie wbił do głowy globalne płatności BTC? Globalne płatności będą ON_CHAIN poprzez globalny (cały) zróżnicowany wachlarz kryptowalut. To zupełnie inny wymiar postrzegania rzeczywistości. Odłączanie się od idei ON_chain jest samobójem falstarfem. Siła on_chain jest w wielości i różnorodności łańcuchów, tak jak światło jest w całej gamie kolorów.
Mówimy o różnych ideach. LN będzie na tym tle takim dziwakiem, strachem na wróble co to stracha olały...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 19 lutego 2019, 21:52

mecenas pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 21:45W DASH nie ma darmowych tx, jest minimalna opłata 0.00001000 DASH/kb.
- tak wiem wspomniałem o niej.
mecenas pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 21:45Otóż nie wiem skąd pomysł, że jakaś waluta (np. BTC) ma się stać światowym hegemonem płatności i musieć się przez to zeskalować do absurdalnych poziomów globalnych.
czy krypto-kotki były wynikiem masowej adpocji ETH na całym świecie ? - nie, nie znasz prawdziwej siły porządnego spamu.

Wierz mi że jeśli da się zarobić miliard na shorcie to wydanie 10-100 mln na to by wywrócić sieć do góry nogami jest dobra okazja do inwestycji.

Do końcówki się nie odniosę bo wynika ona z braku wiedzy. Powyżej napisałem dość dobitna argumentację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 19 lutego 2019, 21:56

randomowy świeżak pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 21:52nie znasz prawdziwej siły porządnego spamu.
randomowy świeżak pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 21:52Wierz mi że jeśli da się zarobić miliard na shorcie to wydanie 10-100 mln na to by wywrócić sieć do góry nogami jest dobra okazja do inwestycji.
Wierz mi, że LN nic tu nie zmienia.
Wprowadzić LN, zmniejszyć blok do 300Kb i niech moc spamu będzie z Bitcojnem!
Przecież to się spier**** jak tylko zacznie się hossa, sam z tej okazji zrobię z kilkadziesiąt tx on_chain. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 19 lutego 2019, 22:10

@mecenas i jak mam się do tego odnieść... Ty mówisz że nie, ja mówię że tak. Ja podałem argumenty a ty ich nie przeczytałeś. W matematyce o wyniku decydują jej prawa a nie to co kto uważa. Albo coś się dodaje albo nie.

Zróbmy tak, załóż portfel jakikolwiek, może być nawet ten "wallet of satoshi" czy jakoś tak. to odpowiednik blockchain.info ale dla nowicjuszy idealny. Nic sobie nie nie przelewaj po prostu sie zarejestruj. Z automatu możesz tam przyjmować środki zarówno on-chain albo off-chain jak dostaniesz off to możesz wydać on i na odwrót. Niech stracę wyśle Ci 10 000 sat w LN i się pobaw na https://kriptode.com/blackjack/index.html i zobacz sam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 19 lutego 2019, 22:18

randomowy świeżak pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 22:10Niech stracę wyśle Ci 10 000 sat w LN i się pobaw
Nie, dziękuję, sam se wyślę jak zechcę, ale jakoś nie chcę... ;)

randomowy świeżak pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 22:10W matematyce o wyniku decydują jej prawa a nie to co kto uważa.
Pełna zgoda.
Rok 2017, blok na BTC 1Mb, mempool ledwo przeżył tak się nadymał...
Rok 2018, bessa, małe zainteresowanie coinem...
Przyszłość, kolejna ewentualna hossa, blok na BTC 1Mb, lub 300Kb, mempool przygotowany na zmasowane tx, spam i atak kosmitów.

Tyle matma, fizyka podobnie, jak woda się leje do małego wiaderka, to się ostatecznie wyleje.
Wprowadźcie ten blok 300Kb. Spamerzy już procki grzeją.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » wtorek, 19 lutego 2019, 23:02

Naiwnym jest myślenie, że na zmniejszeniu bloku sie skonczy, to dopiero poczatek. Pójdą za ciosem a skończy się na pomysłach typu dodruk monet. Ale i to pewnie dla waszego dobra i będziecie to wstanie z łatwością wytlumczayć .


@Marszałek
Swoją droga zmuszać ludzi do używania LN poprzez zmniejszenie bloku to czysty socjalizm. Wspaniała próba wytłumaczenia ludowi, co jest dobre. Gratuluje. Jak bedzie głosowanie na post roku masz mój głos.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 19 lutego 2019, 23:37

@kirucha2 pokaż chociaż jeden BIP w którym jest mowa o zmniejszeniu rozmiaru bloku, plotkować to każdy może...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » środa, 20 lutego 2019, 02:07

@randomowy świeżak BIPa nie ma ;]
https://github.com/bitcoin/bitcoin/comp ... _300k-0.17
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości