Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 13:41

25.02 prawdopodobnie wejdzie fork który redukuje m.in. nagrodę na ETH, dlatego taki strzał ceny na ETH
https://cryptoticker.io/en/ethereum-con ... ople-fork/
Teraz wzrost się nie utrzymał i jest szansa na spadek związany z fiaskiem wzrostu, myślę jednak, że w nadchodzącym tygodniu jest duża szansa na stabilne 150$ z powodu "halvingu" , to jest naprawdę istotna zmiana nagrody oraz kamień milowy do wdrożenia POS.
Na tyle ważna kryptowaluta że moze pociągnąć cały rynek altów i lekko ruszyć bitcoina.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 17 lutego 2019, 22:14

@koparki Redukcja nagrody nie została przypadkiem przegłosowana i przełożona na późniejszy termin - "na długo" po forku ?

Zresztą sam już nie wiem, gdzieś mi to śmignęło na TW że EIP 1234 miało być opóźnione ale nie mogę tego odkopać.

Co do samych zmian fajny artykuł:
https://www.draglet.com/ethereum-constantinople-2/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 lutego 2019, 02:08

jest tak jak przewidziałem rano eth pociągnął alty i bitcoina, na btc przez ostatnie 10dni zrobiła się konsolidacja której rozpiętość jest na tyle duża że można liczyć na wzrost do ok.3900$ za btc. Wyleszczenie tuz po wybiciu było mistrzowskie
---

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:04

wątek opuszczony a eth tak ładnie odreagował ;) po aktywności w wątku widać rezygnację i kapitulację . Ja twierdzę że ETH będzie po zmianie na POS najbardziej praktycznym kojnem także do zwykłego używania jako waluty biorąc pod uwagę płynność i kapitalizację. Nie jest on tak fajny jak inne projekty ale za to ma wysoka kapitalizację i jest TOP3.
ETH+POS jest 50x lepszy niz BTC+asic+LN, przebija prędkością wygodą użycia(w stosunku do LN), opłatami, funkcjami(inteligentne kontrakty), decentralizacją przebija obecnie także.
postawiłem na to , POS to także dywidenda dla holderów ETH - kto tego jeszcze nie widzi ten gapa;)
oczywiście domu/mieszkania bym nie zastawił bo jest ryzyko kontynuacji bessy, oraz jest inne minimalne ryzyko , że nie wejdzie pos , lub coś spartolą i wypłynie jakaś poważna luka. Stawiam na to że pół roku przed wejściem ETH POS + BTC halving (to się zbiegnie razem) rozpocznie się kolejna duża bańka.
Gdyby weszła tu jeszcze prywatność w technologii jak w ZEC , wtedy ZEC byłby niepotrzebny ;)
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 24 lutego 2019, 17:49

Najnowsze wieści z projektu i harmonogram na przyszłość

https://weekinethereumnews.com/february-22-2019/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » niedziela, 24 lutego 2019, 18:04

Tomasz_Es pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 17:49Najnowsze wieści z projektu i harmonogram na przyszłość

https://weekinethereumnews.com/february-22-2019/


Teraz się wyjaśniło dlaczego ZEC tak słaby, LTC i ETH wprowadza prywatność więc zec przestaje być potrzebny.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Rumcajs » wtorek, 26 lutego 2019, 21:29

O LTC to słyszałem, ale Eth też ma mieć jakas prywatność ??
Kiedy to może być i jakieś ich własne rozwiązanie czy sobie coś wezmą z jakiegoś anona ?
Te POSy są słabe jeśli chodzi o tą dywidende, zwykle to kilka % jest na rok, jak ktoś pisał 1 sensowny trade i te kilka % łatwo zarobić na czyms innym ale jak ktoś planuje holdować jakiegoś coina to lepszy rydz niż nic i mozna czasem puścić tego PoSa czy tam na stałe zostawić na czymś co mało prądu żre, ale żeby był sens eth zbierać z PoS to nie wiem ile tego eth trzeba by posiadać żeby chociaż 1 sie "wykopał" na dzień inaczej lipa to bezsensu widzieć jakiś dust jak idzie po 0,0005 eth itp chyba bym wyrzucił kompa ze złości przez okno :D

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Awesomist » środa, 27 lutego 2019, 07:15

Czy jest gdzieś odliczanie do forka ETH?

/edit

OK, mam. Nawet na górze strony jest tutaj:
https://etherscan.io
The Constantinople upgrade activates at Block #7280000 (~1 day 13 hrs 36 mins 41 secs left)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: BitJanusz » środa, 27 lutego 2019, 14:40

Nawiasem mówiąc, skoro ETH ma dawać tylko ok. 5% zysku rocznie z PoS (czyli konkurować z... no, de facto lokatami przy podwyżce stóp procentowych), to kogo to może w naszym środowisku podniecać, kiedy 5% to byle gównomoneta odkupiona po większym dumpie zrobi w 10 minut?

Jak to się ma np. do Decred, który daje trzy razy większe profity ze swojego ticket system? Jakoś nie widać, żeby ludzie walili do tej waluty drzwiami i oknami. A przecież ma skończoną liczbę coinów, wprowadza lightning network i ma hybrydowy system PoW/PoS by zmniejszać ryzyko ataku 51% :)

Rośnie za to jakiś LINK, z którego polewano przez miesiące na różnych 4 chanach, w całości tworzony przez jednego gościa (dotąd anona) i uznawany za mem przez dobry rok. I to nie rośnie o 20%, tylko przechodzi prawdziwą hossę t(+700% chyba można nią nazwać?) i to w trakcie ostrych spadków BTC.

Słowem... naprawdę nie sądzę, że PoS coś da ETH jeśli chodzi o atrakcyjność tego coina. Te 5% rocznie to naprawdę w tym środowisku mogą sobie wsadzić.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 lutego 2019, 15:01

BitJanusz pisze: środa, 27 lutego 2019, 14:40Słowem... naprawdę nie sądzę, że PoS coś da ETH jeśli chodzi o atrakcyjność tego coina. Te 5% rocznie to naprawdę w tym środowisku mogą sobie wsadzić.


Nie zgadzam się. Nie traktuj tego jako stricte lokaty, tu chodzi o coś innego. Ludzie lubią PoS, bo wielu z nich i tak trzyma długo monety. Jakikolwiek % za trzymanie jest dla nich miłym dodatkiem. Do tego część nowych ludzi ma dodatkowy arguement za inwestycją longterm.

Ludzie takie śmiecie trzymali bo miały PoS, że byś nie uwierzył. A ETH to topowy projekt, topowa moneta. PoS w jego przypadku ma naprawdę znaczenie.
w tym środowisku mogą sobie wsadzić
No to chyba mylisz środowiska. PoS NIE JEST atrakcyjny dla daytraderów i nie jest dla nich robiony. PoS jest za to bardzo istotny dla inwestorów długoterminowych.

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
BitJanusz pisze: środa, 27 lutego 2019, 14:40Nawiasem mówiąc, skoro ETH ma dawać tylko ok. 5% zysku rocznie z PoS (czyli konkurować z... no, de facto lokatami przy podwyżce stóp procentowych), to kogo to może w naszym środowisku podniecać, kiedy 5% to byle gównomoneta odkupiona po większym dumpie zrobi w 10 minut?
Mylisz zupełnie rzeczy, bo wciąż patrzysz z perspektywy daytradera z maksymalnym zacięciem na trzymanie kilka dni lub tygodni. Nie tak patrzy się na PoS i to, co oferuje. Wahania krótkoterminowe dla inwestorów długoterminowych to kwestia marginalna, bo inwestują oni w wartość aktywa, które odzwierciedli wg nich trend w długim terminie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Rumcajs » środa, 27 lutego 2019, 15:37

@Wymazywanie @BitJanusz

Wymazywanie ma rację, ja jako hodler patrze żeby coiny mi dawały coś gdy je trzymam bo wiem ze je bede długo trzymał i nie sprzedawał.
Patrze tak na Komodo które daje tez takie 5% rocznie, miałem też kiedyś Arka z zagłosowanymi delegatami żeby dostawać Arki nowe, mam co prawda część coinów co nic nie daje bo niestety tak są skonstruowane np tokeny erc20 ale wole te co mi coś dają bo wiem że nawet jak nie sprzedam to jednak dostane coś ekstra a nie za pół roku bede w identycznej sytuacji gdy kupowałem bo cena nie wzrosła lub może nawet spadła.
Ofc jak pisze daytrader na to nie patrzy bo jak kupuje/seluje co 1-3 dni to go nie interesuje bawienie sie ze zbieraniem jakiegoś dustu z takiego PoS czy nie bedzie zakładał Masternody na 3 dni.
Dlatego Eth z PoS dla tych bogaczy co już go mają lub będą mieli dużo będzie i tak fajny gdy oni bedą sobie czekali na cene 1000 $ na kolejnej bańce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: BitJanusz » środa, 27 lutego 2019, 19:00

Rozumiem waszą argumentację, tylko czemu wtedy nie przytoczony Decred? Tam jest ponad 10% rocznie. :) Zdaje się, że w 2018 roku było ponad 15% nawet. Może inaczej na to patrzycie, mi się wydaje, że takie bliskie bankowemu 5% jest mniej atrakcyjne z uwagi na ryzyko inwestycyji?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 lutego 2019, 19:09

BitJanusz pisze: środa, 27 lutego 2019, 19:00Rozumiem waszą argumentację, tylko czemu wtedy nie przytoczony Decred?
Poruszasz już inny temat "jaki PoS jest lepszy". I powiem Ci, że duży % nie jest dobry dla inwestorów długoterminowych, bo to po prostu inflacja. Im większy % w PoS, tym większa podaż. Więc nie jest tak, że gdzie więcej to lepiej. Bywały coiny z bardzo dużym % w PoS i nie wiem czy jakiś się ostał (nie pamiętam nazw, ale po tym jak wyszedł BlackCoin w 2014, był etap pewnej mody na PoS właśnie, na bazie której niektóre shitcoiny prześcigały się w % zwrotu, miały nawet i po 100% rocznie).

PoS nie jest gwarancją zrównoważenia wahań ceny ani rarytasem dla hodlerów krótkoterminowych, ale dodatkową nagrodą dla tych długoterminowych.

Jeśli ktoś bogaty lub jakiś fundusz by chciał zainwestować w ETH na okres 5-10 lat, takie drobne % z PoS mają znaczenie.

Traktuj PoS bardziej niż lokatę (bo dla samego PoS raczej się nie inwestuje, ale gł. ze wzgl. na projekt) jako rodzaj dywidendy z rynku akcji. O technicznej stronie PoS się nie wypowiem, bo się nie znam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: shinya56 » środa, 27 lutego 2019, 20:03

BitJanusz pisze: środa, 27 lutego 2019, 14:40Słowem... naprawdę nie sądzę, że PoS coś da ETH jeśli chodzi o atrakcyjność tego coina. Te 5% rocznie to naprawdę w tym środowisku mogą sobie wsadzić.

Kwestia tego jaka będzie cena ETH w przyszłości.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » środa, 27 lutego 2019, 21:08

BitJanusz pisze: środa, 27 lutego 2019, 14:40Nawiasem mówiąc, skoro ETH ma dawać tylko ok. 5% zysku rocznie z PoS (czyli konkurować z... no, de facto lokatami przy podwyżce stóp procentowych), to kogo to może w naszym środowisku podniecać, kiedy 5% to byle gównomoneta odkupiona po większym dumpie zrobi w 10 minut?


Wejdź sobie powiedzmy z kwotą 200tys $ w shitcoina i sobie zarób na nim w 10minut i rób tak długotrwale, wrażenia jak w kasynie. Patrzysz na to wszystko oczami drobnego ciułacza.

odnośnie dywidendy to było mniej-więcej tak z Dashem , że warto było uzbierać te 1000 dash i założyć tego masternoda, kapały dodatkowe monety z dywidendy. A wielu było takich , którzy nie mieli zamiaru wychodzić z krypto do fiatów w czasach jak dash był po ok 13-20$ - były tu już wtedy głosy o dash-u za setki dolców potem wiadomo co było z dashem a inwestorzy się doczekali wartości docelowej szybciej niż sobie wyobrażali. Obecne zjawisko forexowców i DT w obie strony jest tu od niedawna, przedtem dla wielu naturalnym było zapakować się i czekać.
Z ETH może być podobnie. ETH zapakowane za kwotę dwucyfrową$ to prawdopodobnie lokata na dłużej .
W epoce skalowalności BTC poprzez LN , POS w ETH mógłby być miażdżącą konkurencją do przesyłania środków gdyby tylko ekipa ETH tak chciała. Nie jestem pewien czy ekipa i mecenasi ethereum tak chcą bo wyraźnie widać że ETH nie lansuje się na monetę, tylko że jak ETH nie będzie się lansować jako pieniądz elektroniczny(z rozszerzoną funkcjonalnością) to gdzie się pojawi inny popyt na ETH ? epoka gigantycznego popytu na ETH wynikającego z ICO nie powróci a inflacja ciągle działa.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » czwartek, 28 lutego 2019, 20:19

koparki pisze: środa, 27 lutego 2019, 21:08Nie jestem pewien czy ekipa i mecenasi ethereum tak chcą bo wyraźnie widać że ETH nie lansuje się na monetę
Bo beda lansowac co innego...
https://toshitimes.com/zcash-is-cool-et ... k-buterin/
https://iotapublishing.com/news/zcash-i ... uterin/17/
https://bitcoinexchangeguide.com/ethere ... -up-props/
https://bcfocus.com/news/zcash-is-a-coo ... rin/20835/
https://ethereumworldnews.com/ethereum- ... l-project/
https://tokentops.com/news/cryptocurren ... august-13/
ETH zostanie tym czym jest to zec bedzie w przyszlosci "placidlem"
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: scryptominer » czwartek, 28 lutego 2019, 20:56

Wedle komunikatu: "Success, the Constantinople 'network upgrade' has been completed!"

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 28 czerwca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: RossiQ » piątek, 1 marca 2019, 08:38

Czy z związki z upgrade sieci trzeba coś robić z koparką ? Programem? Czy pool?

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: dymonek » piątek, 1 marca 2019, 14:17

RossiQ pisze: Czy z związki z upgrade sieci trzeba coś robić z koparką ? Programem? Czy pool?
Nie, nic nie trzeba robić

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: shinya56 » piątek, 1 marca 2019, 17:25

@Kluka Uważasz, że ZEC zastąpi BTC ?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości